Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Dock station


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2010 - 00:34

Dock for Apple iPhone 3GS / iPod

Καλησπερα παραγγειλα το εν λογω dock connector αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Χρειαζεται υποθετω και το dock adapter που δινοτανε μαζι με το iphone σωστα;Αυτο ομως εγω δεν το εχω οποτε μηπως γινεται να μου πει καποιος σε ποιο καταστημα θα μπορουσα να το προμηθευτω;;Να υπαρχει δηλαδη γιατι σε οσα sites κοιταξα δεν βρηκα κατι σχετικο....

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2010 - 00:41

Dock for Apple iPhone 3GS / iPod

Καλησπερα παραγγειλα το εν λογω dock connector αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Χρειαζεται υποθετω και το dock adapter που δινοτανε μαζι με το iphone σωστα;Αυτο ομως εγω δεν το εχω οποτε μηπως γινεται να μου πει καποιος σε ποιο καταστημα θα μπορουσα να το προμηθευτω;;Να υπαρχει δηλαδη γιατι σε οσα sites κοιταξα δεν βρηκα κατι σχετικο....

Ευχαριστω εκ των προτερων.


το dock adapter δεν δινοταν μαζι με το iphone 3gs που εχεις..νομιζω οτι θα βρεις παντος στην fnac ή ebay

Τελευταία επεξεργασία από: inside, 29/09/2010 - 00:42


#3   Crackbrain

Crackbrain

    iPH Addict

  • 806 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/09/2010 - 00:45

iSquare

Τελευταία επεξεργασία από: Crackbrain, 29/09/2010 - 00:46


#4   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2010 - 00:52

iSquare



πιστευω οτι εννοει αυτο: Αναρτημένη εικόνα

αυτο δεν ειναι το dock adapter?

EDIT: αν και νομιζω φιλε μου οτι δεν σου χρειαζεται..το dock που παραγγειλες θα κανει κατευθειαν για συνδεση με iphone 3g/3gs

Τελευταία επεξεργασία από: inside, 29/09/2010 - 00:56


#5   Crackbrain

Crackbrain

    iPH Addict

  • 806 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/09/2010 - 01:00

πιστευω οτι εννοει αυτο: Αναρτημένη εικόνα

αυτο δεν ειναι το dock adapter?

EDIT: αν και νομιζω φιλε μου οτι δεν σου χρειαζεται..το dock που παραγγειλες θα κανει κατευθειαν για συνδεση με iphone 3g/3gs

Λαθος λινκ. Εβλεπα πριν για εμένα αυτό. Το λινκ για το κατάστημα ήθελα να δώσω. ;)

#6   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2010 - 01:01

Λαθος λινκ. Εβλεπα πριν για εμένα αυτό. Το λινκ για το κατάστημα ήθελα να δώσω. ;)


χαχα! πανακριβο ειναι! :/

Τελευταία επεξεργασία από: inside, 29/09/2010 - 01:02


#7   Crackbrain

Crackbrain

    iPH Addict

  • 806 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/09/2010 - 01:05

χαχα! πανακριβο ειναι! :/

:( Όντως φίλε μου! Δεν ξέρω αν θα πάρω από το isquare ή από κάπου αλλού, όμως δεν το διακινδυνεύω με το να πάρω μαϊμού. Ακούγονται πολλά!

#8   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2010 - 01:05

πιστευω οτι εννοει αυτο: Αναρτημένη εικόνα

αυτο δεν ειναι το dock adapter?

EDIT: αν και νομιζω φιλε μου οτι δεν σου χρειαζεται..το dock που παραγγειλες θα κανει κατευθειαν για συνδεση με iphone 3g/3gs

Αυτο ακριβως εννοω και βασικα αν παρατησησεις στο λινκ που εχω δωσει οτι εχει κενα δν εφαπτει ακριβως ενω με το adapter ταιριαζει ακριβως γι αυτο το λογο και το θελω :)

#9   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 29/09/2010 - 01:10

εγώ έχω πάρει ένα που έχει όλα τα ανταπτορακια μέσα μέχρι και για ipod αλλα δεν χρησιμοποιώ κανένα το έχω έτσι σκέτο και το παίρνει μια χαρά και με τι θήκη του μαζί...

#10   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2010 - 01:15

Αυτο ακριβως εννοω και βασικα αν παρατησησεις στο λινκ που εχω δωσει οτι εχει κενα δν εφαπτει ακριβως ενω με το adapter ταιριαζει ακριβως γι αυτο το λογο και το θελω :)


ρωτα το στο καταστημα αμα θελει να ειμαστε σιγουροι παντος..γιατι πιστευω οτι θα σου ειναι μια χαρα..αμα θελει πηγαινε στην fnac γιατι (μαλλον) θα εχουν..αμα δεν βρεις τοτε ebay.:/ ή παρε αλλο dock να εφαπτεται ακριβως με το iphone

Τελευταία επεξεργασία από: inside, 29/09/2010 - 01:16


#11   KailariaCity

KailariaCity

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2010 - 01:16

:( Όντως φίλε μου! Δεν ξέρω αν θα πάρω από το isquare ή από κάπου αλλού, όμως δεν το διακινδυνεύω με το να πάρω μαϊμού. Ακούγονται πολλά!


εγω πήρα ενα από το ebay με 8 ευρω αν θυμαμαι καλα και για την ωρα ιεμαι ικανοποιημένος.αν ήταν να κάνει κανά μπαμ θα οτ ελανε αποό την αρχή πιστεύω!! :P

#12   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2018 - 12:35

Αν κι έχει να κινηθεί καιρό αυτό το θέμα, για να παραμείνει συγκεντρωμένο μην ανοίγοντας νέο ίδιο θέμα, κάνω τις ερωτήσεις εδώ.
Λοιπόν, επειδή σκέφτομαι αν αξίζει η αγορά ενός dock station για φόρτιση iPhone 7, είδα ότι υπάρχουν της Apple λευκό το οποίο είναι φθηνότερο και κάποια άλλα σε διαφορα χρώματα.
Καταρχήν αξίζει η αγορά ενός τέτοιου ή υπάρχει περίπτωση να μην αντέξει ή να χαλάσει τόσο το ίδιο όσο και τη θύρα lightning στο iPhone. Θέλω να πω ΟΚ, είμαι αρκετά προσεκτικός γενικά με τις συσκευές μου, αλλά δεν ξέρω πόσο ευάλωτα είναι όλα αυτά; Ίσως η εμπειρία σας βοηθήσει εδώ.
Επίσης, γιατί το λευκό είναι πιο φθηνό από τα άλλα; Υπάρχει περίπτωση για παλιότερο μοντέλο κλπ;
Τέλος, τι γνώμη έχετε, το dock station το αφήνετε διαρκώς στη πρίζα; Δε αναφέρομαι στο iPhone, αυτό θεωρώ ότι μόλις φορτίσει πρέπει να βγει από εκεί, αλλά το dock κατά πόσο μπορεί να επηρεαστεί από τη πρίζα συνεχώς, βέβαια πιστεύω ότι η ουσία που σκέφτομαι να μπω στην αγορά κάτι τέτοιου είναι αυτή η διευκόλυνση, δηλαδή να υπάρχει διαθέσιμο ανά πάσα στιγμή πάνω στο γραφείο το dock για φόρτιση και να μην ψάχνω φορτιστή και βάλε βγάλε από πρίζα.

#13   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/03/2018 - 13:03

Αν κι έχει να κινηθεί καιρό αυτό το θέμα, για να παραμείνει συγκεντρωμένο μην ανοίγοντας νέο ίδιο θέμα, κάνω τις ερωτήσεις εδώ.
Λοιπόν, επειδή σκέφτομαι αν αξίζει η αγορά ενός dock station για φόρτιση iPhone 7, είδα ότι υπάρχουν της Apple λευκό το οποίο είναι φθηνότερο και κάποια άλλα σε διαφορα χρώματα.
Καταρχήν αξίζει η αγορά ενός τέτοιου ή υπάρχει περίπτωση να μην αντέξει ή να χαλάσει τόσο το ίδιο όσο και τη θύρα lightning στο iPhone. Θέλω να πω ΟΚ, είμαι αρκετά προσεκτικός γενικά με τις συσκευές μου, αλλά δεν ξέρω πόσο ευάλωτα είναι όλα αυτά; Ίσως η εμπειρία σας βοηθήσει εδώ.
Επίσης, γιατί το λευκό είναι πιο φθηνό από τα άλλα; Υπάρχει περίπτωση για παλιότερο μοντέλο κλπ;
Τέλος, τι γνώμη έχετε, το dock station το αφήνετε διαρκώς στη πρίζα; Δε αναφέρομαι στο iPhone, αυτό θεωρώ ότι μόλις φορτίσει πρέπει να βγει από εκεί, αλλά το dock κατά πόσο μπορεί να επηρεαστεί από τη πρίζα συνεχώς, βέβαια πιστεύω ότι η ουσία που σκέφτομαι να μπω στην αγορά κάτι τέτοιου είναι αυτή η διευκόλυνση, δηλαδή να υπάρχει διαθέσιμο ανά πάσα στιγμή πάνω στο γραφείο το dock για φόρτιση και να μην ψάχνω φορτιστή και βάλε βγάλε από πρίζα.

Προσωπικά το dock το έχω συνδεδεμένο πάντα στον σταθερό μου υπολογιστή και το έχω για συγχρονισμό με τον Mac και φυσικά για φόρτιση. 

 

Έτσι όπως το σκέφτεσαι εσύ, θα σου πρότεινα κάτι άλλο που το έχω για σταθερή φόρτιση για να μην ψάχνω καλώδια κτλ. 

 

https://www.skroutz....ο-A2054311.html

 

Για δείγμα στο βάζω για να πάρεις μια ιδέα, το έχω στην πρίζα, έχω πάνω όλα τα usb καλώδια (lightning, type c, micro usb) και βάζω όλες τις συσκευές που θέλω και φορτίζουν ταυτόχρονα. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#14   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2018 - 13:10

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.
Αυτό που έχεις συνδεδεμένο πάνω στον υπολογιστή σου τι είναι; Δεν το κατάλαβα. Άρα αυτό που λέω εγώ δεν κάνει;

#15   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/03/2018 - 14:07

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.
Αυτό που έχεις συνδεδεμένο πάνω στον υπολογιστή σου τι είναι; Δεν το κατάλαβα. Άρα αυτό που λέω εγώ δεν κάνει;

https://www.ebay.com...3.c100506.m3226

 

Ένα τέτοιο στυλ dock έχω για τον υπολογιστή που συνδέεται πίσω με usb στον υπολογιστή. 


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες