Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δημιουργία Λογαρισμό Χωρίς Πιστωτική στο Ελληνικό Appstore!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 03/10/2010 - 07:54

Χρήστο αυτό που λέει ο φίλος μας είναι εφικτό να γίνει.. Εγώ συγχρονιζω 8 iPhones με το ίδιο account.. Αλλά με διαφορετικά ονόματα συσκευής (setup as new).. Άλλο αυτό και άλλο να συγχρονιζεις συσκευές με διαφορετικό account.. Δηλαδή να έχει το καθένα δικό του λογαριασμό..
Εαν μπερδευεσαι μπορείς να φτιάξεις διαφορετικό χρήστη στο pc.. Και να συγχρονιζεις το καθε iPhone..



Καταρχήν σ'ευχαριστώ DINFUN για την απάντησή σου, τέτοια ώρα ιδίως!! Κάπου το έχουμε αναφέρει πάλι αυτό...αλλά δεν το είχα καταλάβει πλήρως!
Με λίγα λόγια, για να μην σε κουράζω...αν βάλω και την άλλη συσκευή πάνω στο itunes (σε αυτή που έχω συγχρονίσει το 4G) με setup as new πετυχαίνω να συγχρονίσω και την άλλη συσκευή ? ? ? Αλλά, με διαφορετικές εφαρμογές λογαριασμούς και καταλόγους ? Η ερώτησή μου είναι ότι επειδή και τα δύο iphones έχουν το ίδιο όνομα-ας πούμε Christo's για την κουβέντα μας-πρέπει να το αλλάξω αυτό ? Προφανώς ναι ? Μήπως όχι ? Εκεί σκεφτόμουν να κάνω authorize με διαφορετικούς λογαριασμούς.Είναι σωστό το σκεπτικό μου ή μήπως όχι ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2010 - 07:58

Αλλάζεις το όνομα με διπλό κλικ στο όνομα της συσκευής και συγχρονιζεις ο,τι θέλεις ξεχωριστά

Μπορείς να κανείς ξεχωριστό χρήστη στο pc εαν θέλεις να μην μπερδευεσαι..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 03/10/2010 - 07:59


#18   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2010 - 08:02

Καταρχήν σ'ευχαριστώ DINFUN για την απάντησή σου, τέτοια ώρα ιδίως!! Κάπου το έχουμε αναφέρει πάλι αυτό...αλλά δεν το είχα καταλάβει πλήρως!
Με λίγα λόγια, για να μην σε κουράζω...αν βάλω και την άλλη συσκευή πάνω στο itunes (σε αυτή που έχω συγχρονίσει το 4G) με setup as new πετυχαίνω να συγχρονίσω και την άλλη συσκευή ? ? ? Αλλά, με διαφορετικές εφαρμογές λογαριασμούς και καταλόγους ? Η ερώτησή μου είναι ότι επειδή και τα δύο iphones έχουν το ίδιο όνομα-ας πούμε Christo's για την κουβέντα μας-πρέπει να το αλλάξω αυτό ? Προφανώς ναι ? Μήπως όχι ? Εκεί σκεφτόμουν να κάνω authorize με διαφορετικούς λογαριασμούς.Είναι σωστό το σκεπτικό μου ή μήπως όχι ?


Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι όσο αφορά τις Επαφές .. Εκεί θέλει η άλλο προφίλ η διαφορετικό πρόγραμμα συγχρονισμού.

(Πάντα αν έχει διαφορετικές το ένα από το άλλο)

Τελευταία επεξεργασία από: moviemaker, 03/10/2010 - 08:04


#19   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 03/10/2010 - 08:22

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι όσο αφορά τις Επαφές .. Εκεί θέλει η άλλο προφίλ η διαφορετικό πρόγραμμα συγχρονισμού.

(Πάντα αν έχει διαφορετικές το ένα από το άλλο)



Ναι, έχει διαφορετικές επαφές το ένα από το άλλο. Άρα μπορεί να υπάρξει σύγχυση και κατά συνέπεια αλαλούμ σε ό,τι συμβεί!!!


Αλλάζεις το όνομα με διπλό κλικ στο όνομα της συσκευής και συγχρονιζεις ο,τι θέλεις ξεχωριστά

Μπορείς να κανείς ξεχωριστό χρήστη στο pc εαν θέλεις να μην μπερδευεσαι..


Ναι, το δεύτερο μου το έχεις επισημάνει στο παρελθόν αλλά ήθελα να το αποφύγω...απ'ότι αντιλαμβάνομαι "το πεπρωμένο φυγείν αδύνατον" !!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 03/10/2010 - 08:24


#20   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2010 - 08:25

Ναι, έχει διαφορετικές επαφές το ένα από το άλλο. Άρα μπορεί να υπάρξει σύγχυση και κατά συνέπεια αλαλούμ σε ό,τι συμβεί!!!

Σε αυτή την περίπτωση το ασφαλέστερο είναι αυτό που λέει ο φίλος μας πιο πάνω. Διαφορετικό user profil. κ γενικά θα σου βγάλει το τυχόν άγχος από διάφορα.

#21   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 03/10/2010 - 08:31

Σε αυτή την περίπτωση το ασφαλέστερο είναι αυτό που λέει ο φίλος μας πιο πάνω. Διαφορετικό user profil. κ γενικά θα σου βγάλει το τυχόν άγχος από διάφορα.


Γι'αυτό έγραψα πριν για πεπρωμένο κλπ, ήθελα να το αποφύγω αυτό αλλά εν τέλει εκεί ρέπω!!!

#22   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2010 - 08:37

Γι'αυτό έγραψα πριν για πεπρωμένο κλπ, ήθελα να το αποφύγω αυτό αλλά εν τέλει εκεί ρέπω!!!


Το βρίσκεις λιγο σπαστικό στην εκκίνηση έτσι ;)

k εγω.Γι'αυτο της αγόρασα νετβοοκ κ το μετέτρεψα σε Macnetbook.

τωρα συγχρονίζει μονη της κ ησύχασα !

#23   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 03/10/2010 - 08:42

Το βρίσκεις λιγο σπαστικό στην εκκίνηση έτσι ;)

k εγω.Γι'αυτο της αγόρασα νετβοοκ κ το μετέτρεψα σε Macnetbook.

τωρα συγχρονίζει μονη της κ ησύχασα !



Ακριβώς!!!! Αυτό με την εκκίνηση είναι που με ενοχλεί απίστευτα!!! Τώρα όμως να αγοράσω netbook για να το κάνω mac δεν «παίζει»...πρέπει να εφαρμόσω τα άνωθεν λοιπόν!

#24   JiM96

JiM96

    iPH Addict

  • 672 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 19:52

Δοκίμασε κανείς άλλος την δημιουργία δωρεάν λογαρισμού στο ελληνικό appstore?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες