Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

Εγκαταστηστε εφαρμογες στο iphone ακομα και αν απαιτουν νεοτερη εκδοση iOS...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
111 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   lefk

lefk

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 13/09/2012 - 16:13

καλησπερα! επειδη αναγκαστηκα να κανω restore και τα εχασα ολα,επειδη εχω 3g v.4.2.1 δεν μπορω πλεον να ξαναβαλω σχεδον καμια εφαρμογη!προσπαθησα τα παραπανω βηματα (π.χ για το facebook που απαιτει minimum 4.3) και το μηνυμα που μου βγαζει ειναι οτι δεν μπορεσε να εγκαταστηθει λογω app's signature is not valid.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   lefk

lefk

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 13/09/2012 - 16:13

καλησπερα! επειδη αναγκαστηκα να κανω restore και τα εχασα ολα,επειδη εχω 3g v.4.2.1 δεν μπορω πλεον να ξαναβαλω σχεδον καμια εφαρμογη!προσπαθησα τα παραπανω βηματα (π.χ για το facebook που απαιτει minimum 4.3) και το μηνυμα που μου βγαζει ειναι οτι δεν μπορεσε να εγκαταστηθει λογω app's signature is not valid.

#63   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/09/2012 - 17:26

καλησπερα! επειδη αναγκαστηκα να κανω restore και τα εχασα ολα,επειδη εχω 3g v.4.2.1 δεν μπορω πλεον να ξαναβαλω σχεδον καμια εφαρμογη!προσπαθησα τα παραπανω βηματα (π.χ για το facebook που απαιτει minimum 4.3) και το μηνυμα που μου βγαζει ειναι οτι δεν μπορεσε να εγκαταστηθει λογω app's signature is not valid.

Καλησπερα φιλε μου,
Αυτο το δοκιμασες σε μια μονο εφαρμογη (συγκεκριμενα στο facebook), η και σε αλλες;

#64   eSi

eSi

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:23

και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω μου βγάζει app's signature is not valid. ενώ είναι από 4.2.1. σε 4.3

τουλάχιστον υπάρχει λύση άμα κάνουμε έστω jailbreak δηλαδή δεν πάει αλλο. Δηλαδή ώση έχουνε παλιά iphone 3g πρέπει να τα πετάξουν λόγω του ότι ι apple δεν υποστηρίζει τα application της για τα παλιά iphone

#65   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:36

και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω μου βγάζει app's signature is not valid. ενώ είναι από 4.2.1. σε 4.3τουλάχιστον υπάρχει λύση άμα κάνουμε έστω jailbreak δηλαδή δεν πάει αλλο. Δηλαδή ώση έχουνε παλιά iphone 3g πρέπει να τα πετάξουν λόγω του ότι ι apple δεν υποστηρίζει τα application της για τα παλιά iphone

Οχι, το συγκεκριμενο υπαρχει και δεν απαιτει jailbreak..
Δυστυχως ετσι ειναι με το 3G.. Ουσιαστικα εχει σταματησει απο πολυ καιρο να υποστηριζεται..

#66   eSi

eSi

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:39

ποια είναι η λύση λοιπών γιατί αυτό το κόλπο δεν λειτουργεί από ότι το δοκίμασα εγώ με το viber?

#67   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:42

ποια είναι η λύση λοιπών γιατί αυτό το κόλπο δεν λειτουργεί από ότι το δοκίμασα εγώ με το viber?

Λειτουργει, απλα απ´οτι φαινεται για καποιον λογο οχι με ολες τις εφαρμογες..
Αφου μου λες και την εφαρμογη που το δοκιμασες θα του ριξω εγω μια ματια τις επομενες μερες και θα γραψω εδω αν βρω κατι παραπανω.

#68   eSi

eSi

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:47

καμιά άλλη λύση που να μπορώ οποιαδήποτε εφαρμογή θέλω να την κατεβάζω χωρίς πρόβλημα υπάρχει ?

#69   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:51

καμιά άλλη λύση που να μπορώ οποιαδήποτε εφαρμογή θέλω να την κατεβάζω χωρίς πρόβλημα υπάρχει ?

Απ´οσο ξερω οχι δεν υπαρχει.. Ουτε καν για jailbroken συσκευη.
Το θεμα δεν ειναι οτι την κατεβαζει, το θεμα ειναι οτι πολλες απο αυτες και οσο προχωραμε ακομα περισσοτερες δεν θα παιζουν κιολας..
Ακομα και αυτο εδω το κολπακι απλα τις αφηνει να εγκατασταθουν στην συσκευη, το αν θα ανοιξουν και λειτουργησουν σωστα ειναι αλλη υποθεση, αφου οι εφαρμογες εχουν φτιαχτει πανω και για νεοτερες εκδοσεις του iOS.

#70   eSi

eSi

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:55

δηλαδή όση είχαν iphone3g τι κάνανε τα πούλησαν ?

#71   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:04

δηλαδή όση είχαν iphone3g τι κάνανε τα πούλησαν ?

Το 3G ουσιαστικα σταματησε να υποστηριζεται πολυ πριν με την κυκλοφορια του iphone 4 και το iOS4. Πρακτικα λιγο αργοτερα αφου μπορει να αναβαθμιστει μεχρι την 4.2.1.
Οποτε σιγα σιγα σταματησε να υποστηριζεται και απο τους developers και τις εφαρμογες τους.
Απο κει και περα οσοι δεν τα πουλησαν τα κρατησαν και τα χρησιμοπιουν για τα πιο βασικα στα οποια ανταποκρινεται σχετικα καλα (ειδικα αν ειναι στην εκδοση 3.1.3) και καποιες εφαρμογες που ισως να λειτουργουν ακομα..
Δεν υπαρχει αλλη λυση νομιζω.. Περα απο την πωληση και με ενα σχετικα μικρο ποσο να βρεθει καποιο 3GS μεταχειρισμενο σε καλη τιμη που συνεχιζει να υποστηριζεται κανονικα μεχρι σημερα, η 4 με λιγο μεγαλυτερο ποσο που ειναι εντελως διαφορετικα τα πραγματα εκει και πολυ καλα μπορω να σου πω.

#72   eSi

eSi

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:18

εδώ σηκώνει ένα μπινελικομα για την apple ε είναι αδικώ ωμός δηλαδή εμείς στο πηγάδι κατουρήσαμε?

#73   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:26

εδώ σηκώνει ένα μπινελικομα για την apple ε είναι αδικώ ωμός δηλαδή εμείς στο πηγάδι κατουρήσαμε?

Απο μια αποψη ειναι λογικο.. Σχεδον 4,5 χρονων κινητο ειναι, δεν εχει τις δυνατοτητες να ανταποκριθει πλεον.
Για το μονο που μπορεις να μπινελικωσεις ειναι οτι το "πουλησε" σχετικα γρηγορα η apple με το iOS4, ενω θα επρεπε να ειναι καλυτερα τα πραγματα για το 3G εκει.. Εγω για αυτον τον λογο περισσοτερο το ειχα αφησει το 3G τοτε γρηγορα και πηγα στο 4. Ειχα ξενερωσει τελειως..
Το εχω ακομα, του εχω βαλει το whited00r (κατι σαν την 3.1.3 αλλα τρεχει γρηγορα και με αρκετα χαρακτηριστικα επιπλεον και jailbreak πακετο) και λειτουργει για τα βασικα πλεον, δεν ειναι για περισσοτερα..

#74   eSi

eSi

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:32

δηλαδή αξίζει να του κάνω και εγώ jailbreak και αν ναι πως?

#75   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:39

δηλαδή αξίζει να του κάνω και εγώ jailbreak και αν ναι πως?

Αν εισαι στην 4.2.1 για μενα δεν αξιζει.. Μονο προβληματα επιπλεον θα εχεις.
Εγω ειπα για το whited00r που ειναι κατι σαν εκδοση iOS, 3.1.3 ουσιαστικα και την περνας με restore μεσω itunes. Ειναι πακετο με το jailbreak δεν κανεις κατι αλλο.
Εχει αρκετα χαρακτηριστικα επιπλεον απο τις 3.1.3 και iOS4 και τρεχει πολυ καλα, αλλα να ξερεις οτι την αναγνωριζει ως 3.1.3 οποτε με τις εφαρμογες ισως να εχεις ακομα μεγαλυτερο προβλημα εκει και να μην μπορεις να βαλεις ακομα περισσοτερες..
Κανε παντως μια αναζητηση εδω στο φορουμ αν θες, εχουν γραφτει αρκετα πραγματα για αυτο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες