Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Apple εγκρίνει εφαρμογή BitTorrent για iPhone!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2010 - 22:04

Το κατάλαβα. Αναφερόμουν στον ktzaf που ανέφερε ότι στο android κατεβάζεις torrents απευθείας στο κινητό σου.

Αφου υπάρχουν και torrents με εφαρμογές για android, καθώς και βίντεο που μπορούν να παίξουν τα κινητά αυτά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/10/2010 - 00:13

Ναι αλλά στο iphone δεν παίζουν.

Εύλογη απορία: ποιός ο λόγος να κατεβάσεις torrents στο iphone όταν δεν μπορείς να τα παίξεις;


Αλλά και να έπαιζαν, θα κατεβάσεις μια ταινία πχ από τορρεντ στο κινητό σου για να την δεις απευθείας στο κινητό σου; Δεν θα το ευχαριστηθείς εκτός αν είσαι σε αεροπλάνο... Το πιο πιθανό είναι να την μεταφέρεις στον υπολογιστή σου, να την περάσεις στο στικάκι σου και να την δεις στο home cinema να την απολαύσεις. Ακόμα όμως και να θες σώνει και καλά να την δεις στο κινητό απευθείας, μου φαίνεται τελείως χαζό να κουράζεις το κινητό, να ψήνεις την μπαταρία σου, να χρησιμοποιείς έξτρα RAM κλπ απλά και μόνο για να την κατεβάσεις στο κινητό σου. Με τη σύνδεση στο σπίτι θα κατέβει και θα μετατραπεί πιο γρήγορα ώστε να την μεταφέρεις με το itunes στο κινητό.

Τέλος πάντων, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Ο κάθε ένας ότι τον βολεύει. Εμένα μου φαίνεται ανούσιο να κατεβάζω τορρεντς στο κινητό, όπως επίσης μου φαίνεται και ανούσιο να βλέπω απλά τι κάνουν τα τορρεντς που κατεβαίνουν στον υπολογιστή. Λες και αν κατέβουν θα μπορέσει κανείς με αυτήν την εφαρμογή να κάνει κάτι άλλο πέραν του να βλέπει 100% και να χαίρεται. Άσε που η σύνδεση στον υπολογιστή με το κινητό καταναλώνει κάποιο bandwidth, καλύτερα να το αφήσεις ελεύθερο για να κατέβει το τορρεντ πιο γρήγορα :P . Τουλάχιστον με το teamviewer μπορεί αν κατεβάζει κανείς και τελειώσει το κατέβασμα, να το κάνει και μια εγκατάσταση (αν πρόκεται για εφαρμογή).

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 05/10/2010 - 00:14


#18   liana88

liana88

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/10/2010 - 10:37

Αναρτημένη εικόνα


+1 από μένα

#19   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 06/10/2010 - 20:50

Δείτε και ένα νέο για την εν λόγω εφαρμογή έτσι για να κλείσει πλέον το θέμα... ;)

η Apple απέσυρε την εφαρμογή

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#20   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2010 - 20:59

Αναρτημένη εικόνα
Για τα παιδιά που έφτιαξαν την όλη φάση με το client ;D


ναι μπραβο, ομως δεν εκατσες να τη φτιαξεις εσυ...ημαρτον πια ,παιζετε με τον κοπο του αλλου...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες