Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iDA: turn-by-turn navigation for Europe


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
546 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/06/2009 - 23:10

Quote

Λειτουργει αψογα! ;D

Βεβαια αργει να πιασει σημα αλλα κατα τα αλλα οκ!


αν εισαι στο αυτοκινητο πιανει σημα κανονικα, δεν καθυστερει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 04/06/2009 - 23:43

Το ειδα πριν 2 μερες αλλα δεν εδωσα βαση...
Χτες δεν ανοιξα υπολογιστη καν (αποτοξινοση :P)
Λοιπον αυριο θα μπω, θα τα ξαναδιαβασω ολα και απο τα 2 θεματα και θα γραψω τι ακριβως πρεπει να κανετε για να λειτουργησει σωστα, και θα δοκιμασω και τα PIO.
Αφου γινει αυτο, θα δω τα πιο συχνα προβληματα και τις απαντησεις. Απο κει και περα οτι επαναλαμβανεται, εχει απαντηθει κτλπ κτλπ απλα θα σβηστει. 6 σελιδες αυτο και 5 το προηγουμενο λεγοντας τα ιδια πραγματα  :-\
ειναι κουραστικο για καποιον που θελει να το βαλει να πρεπει να διαβασει 6 σελιδες ενω θα του χρειαστουν 4 ποστ.

ΥΓ:
ειναι εντελως T-b-T? Εντελως Wi-Fi / 3G free? κάτι σαν το sygicmobile που περιμέναμε?


Edit:
αν καταλαβα καλα αυριο που θα το βαλω, μετα θα παω εδω και θα κατεβασω οτι με ενδιαφερει, πχ αντιπροσωπεια της Jeep, θα το βαλω στο προγραμμα και θα μου εμφανισει που υπαρχουν αντιπροσωπιες?

#33   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/06/2009 - 23:46

σε ευχαριστουμε πολυ...θα περιμενουμε την απαντηση σου...καλο βραδυ σε ολους...

#34   captain556

captain556

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/06/2009 - 23:57

Quote

σε ευχαριστουμε πολυ...θα περιμενουμε την απαντηση σου...καλο βραδυ σε ολους...


Δουλευει ναι ,και εχω παθει πλακα με το speedcams που εβαλα..
Εχει γεμισει καμερες η αθηνα ,και στα ποιο απιθανα μερη εχει...

Ευχαριστω iphonehellas ,παρα παρα πολυ χρησιμο

#35   romeodan

romeodan

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2009 - 01:40

δουλευει αψογα , κλειδωνει δορυφορους αμεσα, τα υπολοιπα στον δρομο.!!!

επιτελους !!

#36   vezyro

vezyro

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/06/2009 - 07:17

Eπιτελους τα καταφερα και εγω! Κατεβασα το προγραμμα απο cydia τον χαρτη απο icy και εβαλα το αρχειο χωρις να αλλαξω τιποτα μια και η εγκατασταση εγινε 3/6 και αφου εβαλα το αρχειο στο φακελο iDA.app εβαλα permission 775 και μετα reboot και respring και ολα ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!παμε για τα poi τωρα!!!

#37   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 05/06/2009 - 09:33

Τώρα πρόσεξα ότι μετά από respring, χάνει την ώρα και την μέρα το κινητό. Πάει μια μέρα πίσω. Έβγαλα την αυτόματη ρύθμιση της ημερομηνίας για την ώρα.

Προφανώς και κάπου μπορεί να μπερδεύτηκε και το πρόγραμμα iDA με αυτό.

Τι μπορεί να συμβαίνει;

#38   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/06/2009 - 09:35

εγω που εκανα εντιτ στο αρχειο και εβαλα την ημερα που το εκανα εγκατασταση,μετα το ρεσπρινγ μου αλλαξε η ημερομηνια...πηγα εβαλα την σωστη και δουλευει μια χαρα το προγραμμα...

#39   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 05/06/2009 - 09:39

Το ίδιο δηλαδή με εμένα έγινε. Τι κουλό είναι αυτό;

#40   ToroLoco

ToroLoco

    Member

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2009 - 10:49

Η εγκατάσταση σύμφωνα με τις οδηγίες έγινε πανεύκολα. Θα το δοκιμάσω και στο δρόμο και ελπίζω να είναι όλα τέλεια.

#41   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 05/06/2009 - 11:40

Quote

Η εγκατάσταση σύμφωνα με τις οδηγίες έγινε πανεύκολα. Θα το δοκιμάσω και στο δρόμο και ελπίζω να είναι όλα τέλεια.

Eγω το δοκιμασα και στο δρομο δουλευει ΑΠΛΑ PERFECT

#42   MaRkUs_

MaRkUs_

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/06/2009 - 11:56

Παιδια σημερα την ανοιξα την εφαρμογη και μου λεει  6 μερες .το ιδιο κανει σε ολους?η εφαγε κανενα κολημα κ εχασε την ημερομηνια που του εβαλα?

#43   mn202

mn202

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/06/2009 - 12:05

Αν και στην αρχή με παίδεψε λίγο (χωρίς υπολογιστή δεν παλεύεται  με το δόλιο το Cydia), το έβαλα και εγώ και σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριστημένος , από εκεί που δεν είχαμε τίποτα τώρα έχουμε μια  ικανοποιητική  λύση για πλοήγηση για το τηλέφωνακι μας. Μου έκανε εντύπωση ότι "lockάρει" άμεσα , μήπως χρησιμοποιεί καμμιά πατέντα τύπου agps (google assisted gps) ;
Θα ήθελα να κάνω όμως μια ερώτηση σχετικά με το cr**k γιατί μάλλον κάπου τα έχω μπερδέψει .. κατέβασα το iDA.app_2 βρήκα μέσα ένα φάκελο iDa.app μέσα έχει ένα αρχειάκι το οποίο άνοιξα και πέρασα την σωστή ημερομηνία. Αυτό το αρχείο αντικαθιστά το αντίστοιχο που βρίσκεται στον φάκελο iDa.app μέσα στα Applications του κινητού ; Το μέγεθος των αρχείων φαίνεται να έχει αρκετή διαφορά. Δοκίμασα να το αντικαταστησω έφτιαξα και τα permissions έκανα restart-respring και όταν πάω να ανοίξω την εφαρμογή με πετάει πίσω στο springboard . Που κάνω το λάθος ;

Y.Γ : Παρεμπιπτόντως , καλώς σας βρήκα  :P

#44   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 05/06/2009 - 12:39

Quote

Παιδια σημερα την ανοιξα την εφαρμογη και μου λεει  6 μερες .το ιδιο κανει σε ολους?η εφαγε κανενα κολημα κ εχασε την ημερομηνια που του εβαλα?


Τι γίνεται με αυτό δεν ξέρω! Αν αλλάξεις την ημερομηνία στο iDA μετά αλλάζει αυτόματα και η ώρα και ημερομηνία στο κινητό!!!

Συμβαίνει και σε άλλους;

#45   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 05/06/2009 - 12:40

Quote

Θα ήθελα να κάνω όμως μια ερώτηση σχετικά με το cr**k γιατί μάλλον κάπου τα έχω μπερδέψει .. κατέβασα το iDA.app_2 βρήκα μέσα ένα φάκελο iDa.app μέσα έχει ένα αρχειάκι το οποίο άνοιξα και πέρασα την σωστή ημερομηνία. Αυτό το αρχείο αντικαθιστά το αντίστοιχο που βρίσκεται στον φάκελο iDa.app μέσα στα Applications του κινητού ; Το μέγεθος των αρχείων φαίνεται να έχει αρκετή διαφορά. Δοκίμασα να το αντικαταστησω έφτιαξα και τα permissions έκανα restart-respring και όταν πάω να ανοίξω την εφαρμογή με πετάει πίσω στο springboard . Που κάνω το λάθος ;



Y.Γ : Παρεμπιπτόντως , καλώς σας βρήκα  :P


Μετονόμασε το iDA που είναι 2ΜΒ και κάτι σε iDA_ και πέρνα το άλλο iDA το μικρό σε μέγεθος στον ίδιο φάκελο. Άλλαξε και τα Permissions σε 0755 και είσαι οκ με respring.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες