Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αποτυχημένη προσπάθεια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/06/2009 - 19:59

δες και εδω

http://www.iphonehel...pic,2078.0.html

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   albert77

albert77

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/06/2009 - 09:21

Αρχικά ευχαριστώ..Από αυτό το link ξεκίνησα απλα δεν μπορουσα να το κάνω(καθώτι άσχετος)..τέλος πάντων τα κατάφερα απλά και μόνο να δουλεύει...με version 2.2.1 (5H11) και firmware 02.30.03 παντα όμως με την turboSIM...δεν μπορώ να βρώ πως γίνεται το downgrade αν και σου λεω οτι μέσα στο Forum  ειναι κατηγορηματικοί οτι δεν γίνεται αυτο...

#18   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/06/2009 - 11:38

μπορεις να κανεις μονο αν εχεις bootloader 5.8

#19   albert77

albert77

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/06/2009 - 11:54

Τώρα με έσκισες....Τι είναι αυτό πάλι??σου είπα είμαι άσχετος....!!!!Βασικά όμως αντιμετωπίζω ενα άλλο πρόβλημα...ενώ μπορώ να κάνω τηλ εγω κανένας άλλος δεν μπορεί να με πάρει...δείχνει οτι είναι κλειστό...!!!ξέρει κανείς γιατι??

#20   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 04/06/2009 - 12:35

o κακομοιρης ο sepsis,το τονίζει ρε παιδια στο F.A.Q. : ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ!!!!
εκει υπαρχουν ολες οι απαντησεις σχετικα με ερωτησεις αρχαριων...Υπαρχει επισης και λεξικο όρων.

#21   albert77

albert77

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/06/2009 - 12:47

Σε ευχαριστώ για την παρατήρηση, η οποία φυσικά είναι και άτοπη αφού εαν διάβαζες όλη την κουβέντα από την αρχή θα μπορούσες να καταλαβεις οτι δεν είναι αυτό που πραγματικά με ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή(δηλ να δω αν έχω bootloader 5.8 ώστε να μπορώ να κάνω  downgrade σε 2.2) απλά θέλω να κάνω το τηλ να δουλεύει...και να μην το βγαζει κλειστό όταν με καλούν οι άλλοι...Επίσης να σου ζητήσω και ένα μεγάλο συγγνώμη που ακόμα και αν διάβασα και εδώ και αλλού δεν καταλάβα!!

#22   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 04/06/2009 - 12:52

κανεις δε σου ειπε κατι κακο..κ φυσικα συγγνωμη αν παρεξηγησες το υφος μου.
απλα επειδη και εγω "πελαγωσα" πολλες φορες,μεχρι καπως να το στρωσω,απλα σου προτεινα να ξαναδιαβαζες τις οδηγιες ,μηπως τυχων σου ειχε ξεφυγει κατι σημαντικο.Γι αυτο και ανεφερα το FAQ. επειδη εκει ξεκιναει απο τα basics και σκαρφαλωνει σε δυσκολια.Απλα θελει υπομονη και καθαρο μυαλο.
συγγνωμη και παλι.
μακαρι να βρεις λυση στο προβλημα σου!

#23   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/06/2009 - 13:37

Quote

δεν είναι αυτό που πραγματικά με ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή(δηλ να δω αν έχω bootloader 5.8 ώστε να μπορώ να κάνω  downgrade σε 2.2) απλά θέλω να κάνω το τηλ να δουλεύει...και να μην το βγαζει κλειστό όταν με καλούν οι άλλοι


Κακώς, γιατί μόνο έτσι θα δουλέψει το τηλέφωνο. Η baseband είναι το υλικό που ελέγχει το "παίρνω τηλέφωνο" μέρος του iPhone. Και για να το ξεκλειδώσεις έτσι ώστε να μπορείς να παίρνεις τηλέφωνο πρέπει να έχεις bootloader 5.8 ώστε να κατεβάσεις κάτι από cydia και να πάει η baseband σε 2.28 και μετά να κάνεις yellosn0w

Στις άγνωστες λέξεις χρησιμοποιούμε το 'search' καθώς το forum δεν είναι chat και δεν είναι δυνατόν να αρχίζουμε από το μηδέν σε κάθε χρήστη ο οποίος έχει πρόβλημα. Αλλιώς κάθε χρήστης θα είχε το τόπικ του και θα συζητάγαμε εκεί. Αυτά.

edit: με τη λέξη 'downgrade baseband' στο search βρίσκεις εύκολα αυτό http://www.iphonehel...pic,4250.0.html Δεν πήρε πάνω από 5 δεύτερα και θα γλίτωνες και όλη αυτή τη μουρμούρα  :)

#24   albert77

albert77

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/06/2009 - 14:03

Ευχαριστώ και πάλι (ούτε ξέρω πόσα ευχαριστώ έχω πεί) απλά το θέμα είναι οτι δεν μπορούν να με πάρουν τηλ(εκτός από κάποιες αναλαμπές που τρώει και λειτουργεί) ενώ εγώ αντιθέτως μπορώ να κάνω τηλ...δεν εχω wifi εδώ στην δουλειά και δεν μπορώ να μπω cydia και δεν ξέρω εαν φταίει και αυτο...εψαξα και βρήκα οτι γίνεται και ενσυρματα απλά δεν το καταφέρνω..επειδή γενικά μου έχετε ξανακάνει παρατήρηση να μην ρωτάω απο και απο εκει στο άσχετο(όχι άδικα) πραγματικά σου λέω ότι έψαξα πάρα πολύ γενικά(τέτοιο διάβασμα ουτε σε εξεταστικη) αλλά μάλλον δεν το κατέχω το άθλημα..όσο για το link που μου έδωσες πάλι δεν έβγαλα άκρη...Sorry...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες