Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κουμπάκι Silence


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2008 - 11:06

Interpreter,

συνέχισε με πάθος, περιμένουμε τα νέα σου!  :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   crazybullet

crazybullet

    Advanced Member

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2008 - 13:29

Είσαι ωραίος! Μπράβο που το κυνήγησες τόσο και λυπάμαι που δυστυχώς μόνο κάπως έτσι βρίσκουμε το δίκιο μας πλέον.

#33   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1,391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/10/2008 - 14:25

Θελω να πιστεύω ότι εφόσον μπήκε στη μέση η Apple,καποια ανώτερα "γατακια" στη Vodafone θα σταματησουν το "νιαούρισμα"..

#34   Interpreter

Interpreter

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2008 - 19:11

Μου τηλεφώνησαν το μεσημέρι από την εδώ τεχνική υποστήριξη της Apple για να μου πουν ότι τελικά τους ήρθε απάντηση από την Apple Ιρλανδίας, στην οποία τους είπαν ότι φυσικά και πρέπει να μου αντικαταστήσει η Vodafone δωρεάν τη συσκευή!

Μου είπαν να περιμένω τηλεφώνημα από τη Vodafone και ότι αν δεν επικοινωνήσουν μαζί μου εντός 48 ωρών, να τους ειδοποιήσω. Προσέθεσαν, βέβαια, ότι δεν θα πρέπει να έχει προκληθεί από πέσιμο η βλάβη και ελπίζω ο τεχνικός της V-Services να μην κάνει καμιά στραβή και του 'πέσει' το iPhone γιατί τότε θα τους φάω ζωντανούς...

Αναμείνατε στις οθόνες σας!

#35   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1,391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/10/2008 - 19:17

Ετσι ετσι..!Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται!

#36   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8,236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/10/2008 - 19:23

Eξαιρετικα νεα

#37   Gibs

Gibs

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2008 - 20:48

Καλά είχα ακούσει για την Raibow καλά λόγια,αλλά αυτό ξεπερνάει κάθε όριο...μπράβο τους!Αναμένουμε φίλτατε για νεότερα..

#38   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8,236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/10/2008 - 20:49

Quote

Καλά είχα ακούσει για την Raibow καλά λόγια


απο ποιον? :P

#39   Interpreter

Interpreter

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2008 - 15:48

Λοιπόν, φίλες και φίλοι, μετά την επιτυχή ΑΜΕΣΗ παρέμβαση της Apple Ιρλανδίας (μέσω του αρτιότατου ελληνικού helpdesk), επικοινώνησε σήμερα μαζί μου το κατάστημα της Vodafone στο οποίο είχα αφήσει την εν λόγω συσκευή για να μου πουν να περάσω να πάρω το καινούργιο iPhone!  :)

Εκτός αυτού, με πήραν τηλέφωνο από το τμήμα παραπόνων της εταιρείας (με υπάλληλο του οποίου είχα μιλήσει την περασμένη εβδομάδα χωρίς να βρω το δίκιο μου) για να μου πουν ότι "όλα καλά και αντίο σας".
Εκεί δεν κρατήθηκα και εξέφρασα την απορία πότε και με ποια διαδικασία θα έπαιρνα τα λεφτά μου πίσω αν είχα δεχθεί να πληρώσω τα €268 που μου ζητούσαν.
Ρώτησα επίσης πώς προτίθεται η Vodafone αφ'ενός να μου ζητήσει εμπράκτως συγγνώμη για την ταλαιπωρία και την καθυστέρηση στην οποία με υπέβαλε και αφ'ετέρου να με ευχαριστήσει για το ότι -πλέον- γνωρίζουν τί καλύπτεται από την εγγύηση και τί όχι (τους έστειλε σχετικό υπόμνημα η Apple) και δεν θα ταλαιπωρήσουν άδικα άλλους πελάτες τους στο μέλλον.
Απάντηση ουσιαστική δεν έλαβα, απόδειξη του ότι έχουμε ακόμα πολύ δρόμο για να γίνουμε Ευρωπαίοι και να αρχίσουμε να αντμετωπίζουμε τον καταναλωτή όχι σαν πορτοφόλι και καχύποπτα αλλά ως τον λόγο για τον οποίο υφίσταται η επιχείρηση.

Θα καταχραστώ του ηλεκτρονικού αυτού βήματος μία ακόμη φορά, κι συγκεκριμένα όταν πάρω στα χέρια μου την καινούργια συσκευή (η οποία, σημειωτέον, έρχεται 'γυμνή', χωρίς κουτί, φορτιστή ή ακουστικά...) όταν πάω στο κατάστημα στην Αθήνα, από την Κέρκυρα όπου διαμένω μόνιμα! Τα συμπεράσματα δικά σας...

#40   Patatui

Patatui

    Advanced Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/10/2008 - 15:56

Εμεις για να στροσουμε χρειαζομαστε να γερο "ξυλο" απο την Ευρωπη ειδαλιος..... Κλαφτα χαραλαμπε!!!...
Ο Ελληνας οτι τον συμφερει!!
Σωστος?

#41   Interpreter

Interpreter

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2008 - 16:03

Απολύτως!
Όλα αυτά αποτελούν ακόμα ένα παράδειγμα ότι στην Ψωροκώσταινα πρέπει ακόμα να αποδεικνύεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.
Μην το βάζετε κάτω, πάντως και μην υποχωρείτε!


#42   32KOFDATA

32KOFDATA

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2008 - 23:30

Εχω σταματησει πια να χρησιμοποιω την λεξη Ψωροκωσταινα. Δεν μπορει να περιγραψει το χαος και την υποαναπτυξη.
Το Ελαδισταν με εκφραζει πιο πολυ.

Συγχαρητηρια Interpreter, αυτο που εκανες ειναι αυτο που καθε καταναλωτης θα επρεπε να κανει και ειδικα στην Ελλαδα οπου καθημερηνως καταπατουνται τα δικαιωματα μας σαν να τους χρωσταμε. Αν ηταν μονο η Vodafone το προβλημα θα ημασταν ολοι μια χαρα αλλα οι περισσοτεροι καταστηματαρχες και εταιριες δεν γνωριζουν τι θα πει εξυπηρετηση πελατη.

Παραδειγμα απο τα πιο απλα και καθημερινά. Η μητερα μου τις προαλλες πηγε supermarket και η κοπελα στο ταμειο χτυπησε το ιδιο προιον 5 φορες καταλαθος αντι για 1. Οταν η μητερα μου το πηρε ειδηση (αφου ειχε φτασει σπιτι) πηγε πισω να ζητησει τα λεφτα, παραδεχθηκαν το λαθος τους αλλα την ενημερωσαν πως δεν μπορουν να της δωσουν το ποσο σε μετρητα αλλα μονο να αγορασει προιοντα ιδιας αξιας για να καλυψει την διαφορα. Με τι δικαιωμα οι μπουρτζομπαστουνοβλαχοι την βαζουν στην διαδικασια αυτη; Και παει στα κομματια τα 15-20 ευρω αλλα ειναι τα λεφτα του πελατη και οχι δικα σου φιλαρακι!

Το δικαιωμα να μας συμπεριφερονται ετσι κατα ενα μεγαλο ποσοστο τους το δινουμε και εμεις οι ιδιοι που δεν εναντιονωμαστε και δεν τους κανουμε την ζωη μαυρη σε καθε αδικια. Εχουμε πολλα σκοτουρες ως πολιτες αυτης της χωρας και βγαζουμε το χτικιο για τα πιο απλα πραγματα αλλα σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να αφησουμε την κατασταση ετσι - ακομα και αν μας κουραζει.

#43   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2,395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 18/10/2008 - 00:25

Quote

Εχω σταματησει πια να χρησιμοποιω την λεξη Ψωροκωσταινα. Δεν μπορει να περιγραψει το χαος και την υποαναπτυξη.

Το Ελαδισταν με εκφραζει πιο πολυ.



Συγχαρητηρια Interpreter, αυτο που εκανες ειναι αυτο που καθε καταναλωτης θα επρεπε να κανει και ειδικα στην Ελλαδα οπου καθημερηνως καταπατουνται τα δικαιωματα μας σαν να τους χρωσταμε. Αν ηταν μονο η Vodafone το προβλημα θα ημασταν ολοι μια χαρα αλλα οι περισσοτεροι καταστηματαρχες και εταιριες δεν γνωριζουν τι θα πει εξυπηρετηση πελατη.



Παραδειγμα απο τα πιο απλα και καθημερινά. Η μητερα μου τις προαλλες πηγε supermarket και η κοπελα στο ταμειο χτυπησε το ιδιο προιον 5 φορες καταλαθος αντι για 1. Οταν η μητερα μου το πηρε ειδηση (αφου ειχε φτασει σπιτι) πηγε πισω να ζητησει τα λεφτα, παραδεχθηκαν το λαθος τους αλλα την ενημερωσαν πως δεν μπορουν να της δωσουν το ποσο σε μετρητα αλλα μονο να αγορασει προιοντα ιδιας αξιας για να καλυψει την διαφορα. Με τι δικαιωμα οι μπουρτζομπαστουνοβλαχοι την βαζουν στην διαδικασια αυτη; Και παει στα κομματια τα 15-20 ευρω αλλα ειναι τα λεφτα του πελατη και οχι δικα σου φιλαρακι!



Το δικαιωμα να μας συμπεριφερονται ετσι κατα ενα μεγαλο ποσοστο τους το δινουμε και εμεις οι ιδιοι που δεν εναντιονωμαστε και δεν τους κανουμε την ζωη μαυρη σε καθε αδικια. Εχουμε πολλα σκοτουρες ως πολιτες αυτης της χωρας και βγαζουμε το χτικιο για τα πιο απλα πραγματα αλλα σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να αφησουμε την κατασταση ετσι - ακομα και αν μας κουραζει.



ΠΕΣΤΑ ΠΕΣΤΑ  απου μπορουν μας κλεβου ΔΛΔ ΠΑΝΤΟΥ

Α ρε Ελλαδα οπου και να παω με πληγωνεις

#44   Interpreter

Interpreter

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2008 - 11:34

Ενημερώνω ότι πριν από λίγο παρέλαβα το ολοκαίνουργιο iPhone μου, σε αντικατάσταση του περί ου ο λόγος. Εντελώς σκέτο, μέσα σε διαφανές σακκουλάκι με το διαφανές αυτοκόλλητο επάνω. Το κουμπί σιγάσεως έχει εντελώς διαφορετική αίσθηση από το προηγούμενο (την αναμενόμενη) και ελπίζω να μην αντιμετωπίσω άλλα προβλήματα.

Το ερώτημά μου τώρα είναι το εξής (και το ποστάρω εδώ γιατί δεν μπορώ να φανταστώ σε ποια κατηγορία εμπίπτει): δεδομένου ότι η καινούργια συσκευή έχει άλλο IMEI, αφ'ενός αν πρέπει να το δηλώσω στο iTunes account μου (και αν ναι, πώς;) και αφ'ετέρου πώς στην ευχή θα κάνω restore το backup που έχω πάρει από το παλιό μου (jailbroken) ίΦωνο.

#45   32KOFDATA

32KOFDATA

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2008 - 12:10

Quote

...(jailbroken) ίΦωνο.


χεχεχε δεν μπορουσα να αντισταθω. θα το λεω ετσι απο δω και περα.


Δεν νομιζω να εχεις κανενα προβλημα να βαλεις το καινουριο iPhone στο ιδιο account και να να κανεις και restore. Διορθωστε με αν κανω λαθος.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες