Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το απόλυτο εργαλείο Jailbreak ετοιμάζεται από την iPhone dev Team...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
90 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 19/10/2010 - 13:23

Κολλημα ε;εχεις προβλημα με καποιο jb tool?αν οχι πχ να κρασαρει ο safari γιατι να ξανακανεις restore και jb τι θα κερδισεις καμια εξτρα επιλογη δηλδη;το pwnage για χιλιοστη φορα φτιαχνει ispw με cydia περασμενο μεσα και δεν αναβαθμιζει την baseband εν ολιγηα αν εχεις ελληνικο τηλεφωνο δεν χρειαζεται να το χρησιμοποιησεις..εαν εχεις ξενο χρησιμοποιησε το και το pwnage λειτουργει ΜΟΝΟ ΣΕ mac .αυτο το μηνυμα γραφτηκε χιλιαδες φορες τοσο κουραστικο ειναι να ξαναδιαβαστει η πρεπει καθε φορα να ρωτατε τα ιδια πραγματα;(δεν απευθυνομαι σε σενα προσωπικα και συγγνωμη αλλα θα μπορουσες να δεις την 1 σελιδα)


Ισως εχεις δικιο οτι πρεπει να διαβαζουμε εδω απλα πατα ετσι για πλακα στο Search του forum τις λεξεις jailbreak , limera1n , greenpoison και δες οτι θα βγαλει 100000000 αναζητησεις και μαλλον δεν εχω χρονο να διαβασω κανα 15ωρο και ειπα μηπως καποιος αγιος ανθρωπος μου απαντουσε ομορφα και γρηγορα , το γρηγορα εγινε το αλλο..... (μην το παιρνεις προσωπικα την πρωτη σελιδα την διαβασα)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 13:26

Ισως εχεις δικιο οτι πρεπει να διαβαζουμε εδω απλα πατα ετσι για πλακα στο Search του forum τις λεξεις jailbreak , limera1n , greenpoison και δες οτι θα βγαλει 100000000 αναζητησεις και μαλλον δεν εχω χρονο να διαβασω κανα 15ωρο και ειπα μηπως καποιος αγιος ανθρωπος μου απαντουσε ομορφα και γρηγορα , το γρηγορα εγινε το αλλο..... (μην το παιρνεις προσωπικα την πρωτη σελιδα την διαβασα)

εχεις δικαιο..εγω να σου ζητησω συγγνωμη.ελληνικο ειναι το τηλ σου αν ναι μην το κανεις..παντως αν θες μια σφαιρικη αποψη ακι θες να κανεις jailbreak υπαρχει poll που αναφερει προβληματα που ισως να εχει καποιο εργαλειο..να σαι καλα και με συγχωρεις

#78   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 19/10/2010 - 13:29

εχεις δικαιο..εγω να σου ζητησω συγγνωμη.ελληνικο ειναι το τηλ σου αν ναι μην το κανεις..παντως αν θες μια σφαιρικη αποψη ακι θες να κανεις jailbreak υπαρχει poll που αναφερει προβληματα που ισως να εχει καποιο εργαλειο..να σαι καλα και με συγχωρεις


Δεν πειραζει φιλος ειμαστε και απο την ιδια πολη και ξερεις οτι εδω δεν κραταμε κακιες για πλακα το εγραψα ετσι και αλλιως ( ασε γιατι και γω εχω γινει σπαστικος για ενα jailbreak εχω ρωτησει εκατο φορες , λες και με το παλιο μου το 3gs ειχα προβλημα με το jailbreak , απλα τωρα με το 4αρη κολλαω λιγο για jailbreak ) Θα το κανω ομως

#79   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 13:40

Οταν ο Steve αποφασισει να κλειδωσει το J/B τερμα τα donations και τα κουραφεξαλα
απλα δεν τον συμφερει .... ΑΚΟΜΑ !!!

Ολοι μαζι στο ιδιο καζανι βραζουν ασχετα που πρεπει να δειξει οτι τον ενδιαφερει να κλειδωνει τα exploits !!

Ενα μεγαλο ποσοστο αυτων που σημερα εχουν iphone ειναι το j/b ... και ειναι μεγαλο !
φιλικα

#80   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/10/2010 - 13:47

Οταν ο Steve αποφασισει να κλειδωσει το J/B τερμα τα donations και τα κουραφεξαλα
απλα δεν τον συμφερει .... ΑΚΟΜΑ !!!

Ολοι μαζι στο ιδιο καζανι βραζουν ασχετα που πρεπει να δειξει οτι τον ενδιαφερει να κλειδωνει τα exploits !!

Ενα μεγαλο ποσοστο αυτων που σημερα εχουν iphone ειναι το j/b ... και ειναι μεγαλο !
φιλικα


+1 ,ετσι ακριβως

#81   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 13:48

ειμαι περιεργος να δω τι θα γινει με το appletv. Τα υπολοιπα τα εχουμε δει... iPhone, iPod Touch, iPad... με το appletv ομως? Τι θα βαλουν μεσα?

οσοι δεν εχουν κανει ακομα jailbreak ας περιμενουν την devTeam. ειναι η πιο αξιοπιστη ομαδα που εχει περασει ποτε και με τα tools τους εχουν τα λιγοτερα bugs.

#82   tsagiagie

tsagiagie

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 14:31

γεια παιδια! λοιπον εχω ενα iphone 4 (απο Ελλαδα) στο οποιο του εχω κανει jailbreak με limera1n beta 4 εσεις τωρα τι προτεινετε να κανω? να περιμενω να βγει το PwnageTool να κανω με greenpoison ή με το limera1n?

σε ποιο απ ολα αυτα χρειαζεται restor set as new κ αν το κανω ετσι θα τα χασω ολα ή μπορω να τα κρατισω?

back up στο iphone δεν γινετε μονο του οταν το συνδεεις στο itunes

#83   tsagiagie

tsagiagie

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 14:34

γεια παιδια! λοιπον εχω ενα iphone 4 (απο Ελλαδα) στο οποιο του εχω κανει jailbreak με limera1n beta 4 εσεις τωρα τι προτεινετε να κανω? να περιμενω να βγει το PwnageTool να κανω με greenpoison ή με το limera1n?

σε ποιο απ ολα αυτα χρειαζεται restor set as new κ αν το κανω ετσι θα τα χασω ολα ή μπορω να τα κρατησω?

back up στο iphone δεν γινετε μονο του οταν το συνδεεις στο itunes

ολα ερωτησεις ειναι (ξεχασα το ?)
back up στο iphone δεν γινετε μονο του οταν το συνδεεις στο itunes ??

#84   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/10/2010 - 14:48

γεια παιδια! λοιπον εχω ενα iphone 4 (απο Ελλαδα) στο οποιο του εχω κανει jailbreak με limera1n beta 4 εσεις τωρα τι προτεινετε να κανω? να περιμενω να βγει το PwnageTool να κανω με greenpoison ή με το limera1n?

σε ποιο απ ολα αυτα χρειαζεται restor set as new κ αν το κανω ετσι θα τα χασω ολα ή μπορω να τα κρατισω?

back up στο iphone δεν γινετε μονο του οταν το συνδεεις στο itunes?


Γεια σου φιλε μου :)

Θα σου προτεινα να κανεις εγκατασταση το OpenSSH και το afc2add (απο το cydia). Μετα εγκατεστησε το iPhoneBrowser και συνδεσε το iPhone σου με USB. Μολις μπει θα δεις κατι φακελους, ακολουθησε εδω τον οδηγο (εσυ δες μονο τους φακελους που λεει) για να αντιγραψεις οτι αρχεια θελεις (+ επαφες, θεματα, εικονες..)..

Μετα κανεις ενα restore + set up as new και ή περιμενεις να βγει το PwnageTool ή κανεις JB με το greenpois0n και μεταφερεις τα αρχεια παλι στο iPhone :)

Σε εμενα ναι το iTunes κανει αυτοματα backup μολις το συνδεω ;)




P.S Κατι ασχετο αλλα γραφτηκες στο φορυμ την μερα που εγω γενεθλια (8-απρ) :P

#85   tsagiagie

tsagiagie

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 15:09

Γεια σου φιλε μου :)

Θα σου προτεινα να κανεις εγκατασταση το OpenSSH και το afc2add (απο το cydia). Μετα εγκατεστησε το iPhoneBrowser και συνδεσε το iPhone σου με USB. Μολις μπει θα δεις κατι φακελους, ακολουθησε εδω τον οδηγο (εσυ δες μονο τους φακελους που λεει) για να αντιγραψεις οτι αρχεια θελεις (+ επαφες, θεματα, εικονες..)..
αυτο να υποθεσω ειναι για το backup.. αυτο να το κανω κ γω (ρωταω γιατι κ μενα οταν ανοιγω το itunes μου λεει backing up wait,καπος ετσι)
εχω ανοιξει SSH! το afc2add κ iPhoneBrowser ειναι ευκολο να μου πεις τι κανουν?(απο περιεργεια!!
Μετα κανεις ενα restore + set up as new και ή περιμενεις να βγει το PwnageTool ή κανεις JB με το greenpois0n και μεταφερεις τα αρχεια παλι στο iPhone :)
αρα μου προτεινεις να φυγω απο λιμερα1ν

P.S Κατι ασχετο αλλα γραφτηκες στο φορυμ την μερα που εγω γενεθλια (8-απρ) :P

:P

#86   tsagiagie

tsagiagie

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 15:18

Γεια σου φιλε μου :)

Θα σου προτεινα να κανεις εγκατασταση το OpenSSH και το afc2add (απο το cydia). Μετα εγκατεστησε το iPhoneBrowser και συνδεσε το iPhone σου με USB. Μολις μπει θα δεις κατι φακελους, ακολουθησε εδω τον οδηγο (εσυ δες μονο τους φακελους που λεει) για να αντιγραψεις οτι αρχεια θελεις (+ επαφες, θεματα, εικονες..)..

Μετα κανεις ενα restore + set up as new και ή περιμενεις να βγει το PwnageTool ή κανεις JB με το greenpois0n και μεταφερεις τα αρχεια παλι στο iPhone :)

Σε εμενα ναι το iTunes κανει αυτοματα backup μολις το συνδεω ;)




P.S Κατι ασχετο αλλα γραφτηκες στο φορυμ την μερα που εγω γενεθλια (8-απρ) :P

αυτο να υποθεσω ειναι για το backup.. αυτο να το κανω κ γω (ρωταω γιατι κ μενα οταν ανοιγω το itunes μου λεει backing up wait,καπος ετσι)
εχω ανοιξει SSH! το afc2add κ iPhoneBrowser ειναι ευκολο να μου πεις τι κανουν?(απο περιεργεια!!
αρα μου προτεινεις να φυγω απο λιμερα1ν?

#87   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/10/2010 - 15:19

:P


Ναι το limera1n εχει πολλα προβληματα (bugs) ενω το greenpois0n το εχω 3 μερες και δεν εχω ουτε ενα προβλημα.. ισα ισα ειναι πιο καλο και σταθερο Jailbreak απο αυτο που βγηκε το καλοκαιρι (jailbreakme.com) ;)

Το afc2add ειναι κατι σαν plugin οπου μπορεις με το iPhoneBrowser να κανεις οτι κανει και το OpenSSH, αλλα με USB που ειναι πιο γρηγορο ;)

Αν κανεις ρεστορ from backup τοτε θα εχεις προβληματα με το JB ;)

#88   tsagiagie

tsagiagie

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2010 - 18:05

Ναι το limera1n εχει πολλα προβληματα (bugs) ενω το greenpois0n το εχω 3 μερες και δεν εχω ουτε ενα προβλημα.. ισα ισα ειναι πιο καλο και σταθερο Jailbreak απο αυτο που βγηκε το καλοκαιρι (jailbreakme.com) ;)

Το afc2add ειναι κατι σαν plugin οπου μπορεις με το iPhoneBrowser να κανεις οτι κανει και το OpenSSH, αλλα με USB που ειναι πιο γρηγορο ;)

Αν κανεις ρεστορ from backup τοτε θα εχεις προβληματα με το JB ;)

οκ φιλε μου σε ευχαριστω πολυ!!!

#89   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 19/10/2010 - 20:15

Είναι πολύ εντυπωσιακό από άποψη γραφικού περιβάλλον σε σχέση με τα άλλα που κυκλοφορούν αν κάνει και ανάλογη δουλειά με την εμφάνιση του τότε πραγματικά αξίζει έχω iPhone 3Gs ios 4,1 μη jailbroken ακόμα.

#90   BillyK

BillyK

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2010 - 18:42

Κυκλοφώρησε παίδες....το pwnage 4.1!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες