Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Developer for iphone app?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   martios

martios

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2010 - 17:34

καλησπερα,
Θελω να κανω μια iphone η οποια δεν εχω αποφασισει ακομα πως θα ειναι. Δηλαδη, δεν ξερω αν επιτρεπεται να λειτουργησει σαν eshop. Αν καποιος developer ενδιαφερεται ας μου απαντησει να το συζητησουμε.
Ευχαριστω


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/10/2010 - 19:48

Ίσως να μπορώ να σε βοηθήσω, τι είδους εφαρμογή θέλεις να φτιάξεις? Αν μπορείς, δώσε μια ιδέα για τα εργαλεία (GPS, sql, camera, WiFi) που θέλεις η εφαρμογή σου να χρησιμοποιεί.

#3   martios

martios

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2010 - 20:04

Ειμαι σε καποιο αρχικο σταδιο της σκεψης μου και δεν την εχω ολοκληρωσει. Δεν ξερω τι επιτρεπεται απο την apple και τι οχι.θελω να κανω μια εφαρμογη η οποια θα ειναι ενα eshop με καποιο συγκεκριμενο ειδος προιοντων. Στην εφαρμογη αυτη οι ενδιαφερομενοι θα μπορουν να δοκιμασουν τα προιοντα και ακολουθως θα μπορουν να τα αγοραζουν μεσω πιστωτικης. Δεν ξερω αν ειναι δυνατον να υπαρχει εφαρμογη η οποια θα κανει απευθειας πωλησεις ή θα πρεπει να υπαρχει παραπομπη σε καποιο website.
Ελπιζω να εχω γινει κατανοητος.

#4   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/10/2010 - 09:57

Το πρόβλημα είναι με την τράπεζα. Υποθέτω ότι η χρέωση της πιστωτική κάρτας θα γίνει με τη χρήση της ιστοσελιδας μιας τράπεζας. Οπότε δεν ξέρω αν οι τράπεζες έχουν αναπτύξει εφαρμογή για τη χρέωση πιστωτικής κάρτας μέσω του iPhone. Μπορεί όμως να το έχει κάνει το PayPal. Δε συνιστώ με τίποτα να φτιάξεις δικό σου σύστημα που να αποθηκεύει τις πληροφορίες.

Μια εναλλακτική λύση είναι να φτιάξεις μια ιστοσελίδα η οποία θα επικοινωνεί με την τράπεζα. Το πρόγραμμα θα κάνει, μέσω της ιστοσελίδας request στην τράπεζα. Η τράπεζα θα χρεώνει το χρήστη, και στη συνέχεια θα επιστρέφει στην ιστοσελίδα, η οποία θα ενημερώνει την εφαρμογή για την πορεία της συναλλαγής. Νομίζω ότι αυτό το σενάριο έχει το μικρότερο κίνδυνο υποκλοπής των στοιχείων της κάρτας.

#5   billidani7

billidani7

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/10/2010 - 12:49

Το θεμα με τις πληρωμες μπορει να λυθει με αυτο εδω. Υποστηριζει in-app payments .

#6   hrisafis

hrisafis

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2010 - 12:04

Το θεμα με τις πληρωμες μπορει να λυθει με αυτο εδω. Υποστηριζει in-app payments .


Συμφωνώ!
Και πολύ έυκολο στην χρήση του. Το έχω χρησιμοποιήσει ήδη σε μια εφαρμογή και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
Το μόνο του μειονεκτημα, το οποίο ελπίζω να λυθεί σύντομα είναι οτι πρέπει να έχεις παραίτητα λογαριασμό PayPal γιατί δεν δέχετε χρέωση πιστωτικής απευθείας.

#7   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/11/2010 - 00:01

Το θεμα με τις πληρωμες μπορει να λυθει με αυτο εδω. Υποστηριζει in-app payments .


Ευχαριστώ για την πληροφορία. Είναι πολύ θετικό που το PayPal έχει αναπτύξει εφαρμογή για το iPhone




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες