Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 3GS Specifications


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   angelo_lagoudakis

angelo_lagoudakis

    iPH Member

  • 300 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:hp_soldier_89

Δημοσίευση 14/06/2010 - 11:03

+1 Πάλι με πρόλαβες!!! :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Stratilio

Stratilio

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2010 - 11:05

Καλημέρα ! Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει , αν μπορώ και πώς να δημιουργήσω φακέλους ώστε να τοποθετήσω μέσα τις εφαρμογές μου. Έχω ένα iphone 3gs, 3.1.3. Μήπως πρέπει να το "σπάσω " πρώτα ; Ή μήπως γίνεται χωρίς να μπω σε τέτοιο κόπο ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου ! Η εφαρμογή αυτή και η αναβάθμιση θα γίνει μέσα από το itunes ;

#18   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/06/2010 - 11:08

Μολις ειναι διαθεσιμη θα σου βγαλει μηνυμα το iTunes και ειτε θα κανεις update ειτε restore φιλε μου.

#19   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/06/2010 - 11:12

Ξερετε τι παρατηρησα μολις τωρα στο εν λογω topic?Κοιταξτε σας παρακαλω την εικονα του Springboard.Ειναι ιδια με της iOS 4.0 που βγαινει σε μια βδομαδα.

Τυχαιο?Δεν νομιζω!!!

#20   Stratilio

Stratilio

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2010 - 11:14

Μολις ειναι διαθεσιμη θα σου βγαλει μηνυμα το iTunes και ειτε θα κανεις update ειτε restore φιλε μου.

Ευχαριστώ και πάλι !

#21   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 14/06/2010 - 11:15

Αψογος οπως παντα Paris!!!

#22   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2010 - 16:32

Πως δεν το είχαμε παρατηρήσει ρε παιδιά? Μπροστά στα μάτια μας εδώ και έναν περίπου χρόνο είχαμε την iOS 4!!

#23   Stratilio

Stratilio

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2010 - 08:33

Πως δεν το είχαμε παρατηρήσει ρε παιδιά? Μπροστά στα μάτια μας εδώ και έναν περίπου χρόνο είχαμε την iOS 4!!

Πού τη βρήκες ; Υπάρχει κάπου ;

#24   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/06/2010 - 11:31

Πού τη βρήκες ; Υπάρχει κάπου ;

Μεταφορικά, αν δεις στην 1η σελίδα την οθόνη του 3gs φοράει την iOS4 :P

#25   Stratilio

Stratilio

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2010 - 08:51

Καλημέρα ! Θα ήθελα -αν έχει τη διάθεση βέβαια- από κάποιον/α φίλο/η να μου εξηγήσει για ποιο λόγο αξίζει να "σπάσω" το iphone 3gs που έχω. Γενικά είναι καλύτερο ένα "σπασμένο" τηλέφωνο ; Και κυρίως, αν υπάρχει κάποιος κίνδυνος από ένα τέτοιο "σπάσιμο". Μήπως το τηλέφωνο γίνει ευάλωτο σε ιούς ; Ευχαριστώ !

#26   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2010 - 11:41

Καλημέρα ! Θα ήθελα -αν έχει τη διάθεση βέβαια- από κάποιον/α φίλο/η να μου εξηγήσει για ποιο λόγο αξίζει να "σπάσω" το iphone 3gs που έχω. Γενικά είναι καλύτερο ένα "σπασμένο" τηλέφωνο ; Και κυρίως, αν υπάρχει κάποιος κίνδυνος από ένα τέτοιο "σπάσιμο". Μήπως το τηλέφωνο γίνει ευάλωτο σε ιούς ; Ευχαριστώ !

Καταρχήν να ξεκαθαρίσω την θέση μου ότι εγώ δεν έχω κάνει ποτέ JB κυρίως για security λόγους.

Όλα εξαρτιόνται από τι είδους χρήστης είσαι. Αν σου αρέσει να πειράζεις την συσκευή σου και να πειραματίζεσαι με αυτήν. Αν είσαι δηλαδή ο λεγόμενος power user τότε ναι κάνε το. Νομίζω ότι καλός παραλληλισμός είναι με τα παιδιά που κάνουν overclocking στα desktop τους.

Δηλαδή το JB δεν είναι για όλους. Διότι ως γνωστό με το JB δίνεις full Access σε εφαρμογές στα data του κινητού σου. Άρα θέλει παρακολούθηση και σύνεση στις κινήσεις σου. Αν χρησιμοποιήσεις το κινητό για να μπαίνεις πχ σε εταιρικό δίκτυο τότε αν κάνεις JB Να ξέρεις ότι ο Admin έχει δικαίωμα να σε καρυδώσει επιτόπου διότι αναιρείς όλο το security model του δικτύου.

Πολύ χαίρομαι που βλέπω σε αυτό το φόρουμ χρήστες με μεγάλη εμπειρία στο JB να αποθαρρύνουν νέους χρήστες να κάνουν JB from day one. Αυτή νομίζω ότι είναι η καλύτερη συμβουλή που μπορώ να δώσω σε νέο χρήστη.

Συμπέρασμα, θες μια συσκευή που να σου δουλεύει όπως είναι και να μην ασχολείσαι με τα "τεχνικά" απλά να απολαμβάνεις την εμπειρία χρήσης που σου δίνει μην κάνεις JB. Αν χρησιμοποιείς το κινητό σου για επαγγελματική χρήση αποθηκεύοντας ή δουλεύοντας σε αυτό ευαίσθητα δεδομένα τότε μην κάνεις JB.
Είσαι ο τύπος που του αρέσει να πειράζει την συσκευή του, να την φέρνει στα όρια της τότε ναι κάνε το. Το JB δεν είναι μια διαδικασία one off. Θέλει παρακολούθηση μετά και πολύ προσοχή στο τι κάνεις.

#27   petoylos

petoylos

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/06/2010 - 18:28

τι ειδες ρε ανθρωπε , κεντισες παλι !

#28   Socratis10

Socratis10

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2010 - 18:00

Μια ερωτηση.Εκτος απο την χωριτικοτητα ποια ειναι η διαφορα μεταξυ του iphone 3gs 16 gb με το iphone 3gs 32 gb?Εχουν πεσει και τα δυο κινητα στα χερια μου και ειχα δει πως το ενα δεν εβγαζε βιντεο[το 16αρι ]ενω το αλλο εβγαζε]

Τελευταία επεξεργασία από: Socratis10, 03/09/2010 - 18:01


#29   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 05/09/2010 - 17:52

Μια ερωτηση.Εκτος απο την χωριτικοτητα ποια ειναι η διαφορα μεταξυ του iphone 3gs 16 gb με το iphone 3gs 32 gb?Εχουν πεσει και τα δυο κινητα στα χερια μου και ειχα δει πως το ενα δεν εβγαζε βιντεο[το 16αρι ]ενω το αλλο εβγαζε]


Καλησπέρα,
Αυτό αποκλείεται απ όσο γνωρίζω. Η διαφορά τους είναι καθαρά η χωρητικότητα και μόνο :excl:
Προφανώς το 16αρι ήταν 3G και μπερδεύτηκες .. Η απλά δεν το κοίταξες καλά !

;)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες