Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μεταλλικό (ασημένιο) back cover για iPhone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
111 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   sygletos

sygletos

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/12/2010 - 23:55

παιδια, προχειρη λυση για το θεμα του φλας υπαρχει.
Οχι οτι το καλυτερο αλλα βελτιωνει αρκετα τη ποιοτητα και τη ποσοτητα θαμπαδας που εμφανιζεται.

για πεσ ρε φιλοσ...
εγω απο οτι καταλαβα δεν πατανε καλα τα λαστιχακια απο μεσα πανω στο καπακι κ διαχεεται το φωσ απο το φλασ κ περναει στην καμερα...
η παλι μπορει να φταιει κ η απωλεια του difuser...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/12/2010 - 16:16

Μήπως κατα την τοποθέτηση πειραχτηκε η κεραία του κινητού ?Είναι λεπτά όλα εκεί μέσα .εβγαλες να βάλεις πάλι την γνήσια για να δεις αν έχεις θέμα με την θήκη η αν το Κινητο έχει πρόβλημα ?

Σε σημεία που είχα σήμα με το γνήσιο με το άλλο το έχανε. Αλλαξα πάλι και όλα είναι όπως ήταν με το σήμα. Δεν ξέρω Γιατί παρατηρητές το .

#93   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/12/2010 - 16:20

Μιλάω για καλής ποιότητα καπάκι κ το φλας καμία Διάφορα όπως λέτε κ σιδερένιες βάσεις εκει που βιδωνει.

#94   sygletos

sygletos

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2010 - 23:01

ρε παιδια μηπωσ τα beveled καπακια δουλευουν καλυτερα αποτι τα flat....

#95   mav111

mav111

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2010 - 23:11

στο λεω γιατι εγω εβαλα ασπρο πισω και το ψαξα πολυ για να βρω καποιο με σωστο φλας.
φιλος που πηρε το πρωτο που βρηκε μπροστα του, τωρα αναβοντας το φλας φωτiζει οοολο το plate χωρις να βγαζει ολο το φως εξω!!!!



φιλε μου το ασπρο απο που το εχεις παρει?αν εχεισ καποιο link να δωσεις γιατι και εγω ενδιαφερομαι να το αλλαξω

#96   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 21/12/2010 - 23:59

Μόλις την πάρεις στα χέρια σου φίλε να μας ενημερώσεις αν οι εγκοπές που έχει για τις βίδες είναι πλαστικές ή μεταλλικές !

#97   idoctor

idoctor

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2010 - 00:09

μαγκες παρελαβα σημερα το δικο μου ασημενιο κ φλατ!ενθουσιαστηκα μεχρι που εβγαλα φωτο με φλας!εννοειται οτι δεν εχει πανω difuser αλλα δεν ξερω αν φταιει μονο αυτο!το φως διαχεεται μεσα στη φωτο κ βγαινει μια θαμπαδα...ξενερωσα!


Όπως λέει και ο sygletos, στο πάνω μέρος της κάμερας υπάρχει ένα μαύρο λαστιχάκι (σαν αφρολέξ). Υπάρχει εκεί (μεταξύ άλλων) για να απομονώνει το φως τους flash.
Δες μήπως έχει κουνηθεί, ή έχει φύγει εντελώς, ή δεν πατάει καλά το καινούργιο back cover.

#98   idoctor

idoctor

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2010 - 00:11

φιλε μου το ασπρο απο που το εχεις παρει?αν εχεισ καποιο link να δωσεις γιατι και εγω ενδιαφερομαι να το αλλαξω


Δες εδώ.

#99   sygletos

sygletos

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2010 - 01:35

Όπως λέει και ο sygletos, στο πάνω μέρος της κάμερας υπάρχει ένα μαύρο λαστιχάκι (σαν αφρολέξ). Υπάρχει εκεί (μεταξύ άλλων) για να απομονώνει το φως τους flash.
Δες μήπως έχει κουνηθεί, ή έχει φύγει εντελώς, ή δεν πατάει καλά το καινούργιο back cover.

φιλε μου πουλιουνται τετοια αφρολεξακια σαν ανταλλακτικα ξεχωριστα ας πουμε...;!

#100   idoctor

idoctor

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2010 - 12:44

φιλε μου πουλιουνται τετοια αφρολεξακια σαν ανταλλακτικα ξεχωριστα ας πουμε...;!


Απ' όσο γνωρίζω όχι.
Όμως μπορείς να το φτιάξεις και μόνος σου από αυτοκόλλητο πατάκι χαμηλού προφίλ (σαν αυτά που έχουν οι κανονικές τηλεφωνικές συσκευές από κάτω.)
Θα βρεις στο Jumbo σε σετ μαζί με τσοχάκια για καρέκλες. Φυσικά δεν θα χρησιμοποιήσεις τα τσοχάκια στο iPhone...

Το πατάκι το κόβεις με κοπίδι ώστε να ταιριάζει στην κάμερα.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

#101   mav111

mav111

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2010 - 15:36

Δες εδώ.



Αν εχεις καμια φωτο απο ασπρο μπωρεις να την βαλεις απ το συγκεκριμενο καταστημα να το δω

#102   sygletos

sygletos

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2010 - 18:51

παιδια εγω το πουλαω το δικο μου,οποιος θελει με 10 ευρω του το στελνω!ειναι με μεταλλικες βασεις για τις βιδες

#103   delapo

delapo

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Delapo

Δημοσίευση 22/12/2010 - 19:11

παιδια εγω το πουλαω το δικο μου,οποιος θελει με 10 ευρω του το στελνω!ειναι με μεταλλικες βασεις για τις βιδες

με ενδιαφέρει αλλά αν επιτρέπεται, γιατί το δίνεις? Είχες κάποιο θέμα με την φώτο ή το σήμα?

#104   sygletos

sygletos

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/12/2010 - 22:55

με ενδιαφέρει αλλά αν επιτρέπεται, γιατί το δίνεις? Είχες κάποιο θέμα με την φώτο ή το σήμα?

με το φλας δεν τη πολυπαλευει...

#105   idoctor

idoctor

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2010 - 23:04

Αν εχεις καμια φωτο απο ασπρο μπωρεις να την βαλεις απ το συγκεκριμενο καταστημα να το δω


Δεν έχουμε την πίσω όψη (είναι σε έλλειψη).
Δες εδώ τα υπόλοιπα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες