Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καταγγελία Σύμβασης Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   panos2310

panos2310

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:panos2310

Δημοσίευση 24/10/2010 - 17:00

Για κάποιο λόγο κάθε φορά που επισημαίνεται ότι:

Το συμβόλαιο με τη Vodafone μπορεί να σπάσει όσο και να προσπαθούν να μας κρατήσουν στην άγνοια,

ακολουθεί πάντα ένα μήνυμα χωρίς ουσιαστικό νόημα (forum spam) που απλά θάβει το μήνυμα ότι

Δικαιούστε τα λεφτά σας πίσω στο ακέραιο


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/10/2010 - 21:04

Αν αναφερεσαι σε μενα,λυπαμαι,αλλα δεν πειραζει.Νομικα,αν ενα κινητο παρουσιάζει ΕΠΟΥΣΙΩΔΕΣ πραγματικο ελαττωμα,δλδ μια βλαβη που μπορει να επισκευαστει σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα,η εκαστοτε εταιρια μπορει ανετα να προτεινει την επιδιορθωση/αντικατασταση διοτι ετσι διατηρειται το καλο κλιμα στις συναλλαγες κ την καλυπτει ο νομος:αρθρα 540,281,288 του ΑΚ.θα δωσω ενα πραγματικο παραδειγμα απο τη νομολογια του Αρειου Παγου:ο αγοραστης ειχε παρει αυτοκινητο αξιας 30,000 € και αυτο παρουσιασε προβλημα αμεσως αξιας 3,000 €.Θελησε να υπαναχωρησει απο την πωληση κ ο α.παγος επικυρωσε τις αποφασεις των δικαστηριων λεγοντας οτι ειναι καταχρηστικο το αιτημα του,αφου τα 3,000 δε δικαιολογουσαν την υπαναχωρηση απο τη στιγμη που η εταιρια αμεσως ηθελε να φτιαξει το προβλημα.
Επίσησ αν ενα κινητο πηγαινοερχεται στο σερβις για καιρο κ ο αγοραστης στερειται του αγαθου που αγορασε,εκει ντουγρού προχωρειστε σε υπαναχωρηση απο τη συμβαση.Δεν ειμαι με το μερος καμιας εταιριας,εχω καταφερει να παρω νεο κινητο οταν μου λεγανε οτι πηρε υγρασια, με αγωνα,γιατι ολοι είμαστε καταναλωτες.
Ο νομος μιλαει παντα γενικα γι αυτο καθε περιπτωση οσο να ναι εξειδικευεται.
Εν κατακλείδι παντως καθε φορα που νιωθουμε οτι μας κοροιδευουν,προχωραμε βασει νομου σε υπαναχωρηση απο τη συμβαση κ παιρνουμε με τοκο το τιμημα που αποδωσαμε.
Nibbler μπραβο και παλι.

Τελευταία επεξεργασία από: Lellos, 24/10/2010 - 21:13


#33   panos2310

panos2310

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:panos2310

Δημοσίευση 26/10/2010 - 10:16

Καλημέρα. Όχι δεν είναι προσωπικό. Απλά δεν πρέπει να ξεχνάμε το νόημα:

Το συμβόλαιο με τη Vodafone (και προφανώς και με την Cosmote) μπορεί να σπάσει όσο και να προσπαθούν να μας κρατήσουν στην άγνοια,

Δικαιούστε τα λεφτά σας πίσω στο ακέραιο


Ζητώ συγγνώμη για οποιαδήποτε παρεξήγηση!

#34   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 10:31

Καλημέρα. Όχι δεν είναι προσωπικό. Απλά δεν πρέπει να ξεχνάμε το νόημα:

Το συμβόλαιο με τη Vodafone (και προφανώς και με την Cosmote) μπορεί να σπάσει όσο και να προσπαθούν να μας κρατήσουν στην άγνοια,

Δικαιούστε τα λεφτά σας πίσω στο ακέραιο


Ζητώ συγγνώμη για οποιαδήποτε παρεξήγηση!


Δηλαδη με τη Wind δε σπαει; :P

Τελευταία επεξεργασία από: Nibbler, 26/10/2010 - 10:32


#35   realme

realme

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/10/2010 - 18:35

Μπραβο και απο μένα και σας στελνω λινκ και απο το ακριβως ιδιο δικο μου προβλημα...Και εγω πηρα τα χρηματα μου πισω και ολες αυτες οι οργανωσεςι και ενωσεις και καλα καταναλωτων δεν κανουν τιποτα απλα υπαρχουν.κανεις δεν επικοινωνησε μαζι μου.Αντε να ξυπναμε μας εχουν παρει φαλαγγι.
http://www.iphonehel...ο-την-vodafone/

#36   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/10/2010 - 18:47

Απλα μπρανο φιλε μου για ολα οσα εγραψε και φυσικα που βρηκες αντικρισμα.

#37   panos2310

panos2310

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:panos2310

Δημοσίευση 28/10/2010 - 08:23

Εγώ προσωπικά

Πήρα πίσω τα λεφτά που είχα δώσει σε κατάστημα Πλαίσιο για την αγορά της συσκευής με επιδότηση και επιπλέον

Έγινε καταγγελία της σύμβασης με τη Vodafone και πλέον δεν ισχύει η ανανέωση σύμβασης, είμαι ελεύθερος από την εταιρεία (έγκρίθηκε η φορητότητα).

Αυτό που έχω να πω είναι ότι τα παραπάνω έγιναν άσχετα με το πρόγραμμα της Apple των 30ημερών.

Δικαιούμαστε βάσει ελληνικού νόμου την επιστροφή χρημάτων ή την ακυρωση της σύμβασης κατά τους πρώτους 6 μήνες.

Η εγγύηση είναι 2 χρόνια, ότι και να γράφει η απόδειξη.


Χαιρετώ.

Τελευταία επεξεργασία από: panos2310, 28/10/2010 - 08:24





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες