Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Και μετα σου λενε οτι το iPhone ειναι τηλεφωνο και καλο μαλιστα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
302 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:08

παιδια το τι προτιμαει ο καθενας να παρει και αν το μετανιωνει η οχι ειναι δικο του καπελο και δεν μας πεφτει λογος και ουτε μπορουμε να τον κρινουμε οτι το εκανε για μουρη η για οποιον αλλο λογο.σε αλλους μπορει να αρεσει εμφανισιακα,σε αλλους το gaming που προσφερει κ.α. σε καποια πραγματα συμφωνω ομως οτι ενω ειναι η καλυτερη συσκευη για μενα και δεν την αλλαζω με τιποτα πρεπει ομως να αναφερουμε και τις ελλειψης που εχει οπως ραδιοφωνο,bluetooth,sms delivery κ.α δεν νοειται να δινουμε 770 η 660 ευρω για τηλεφωνο και να μην εχει πραγματα βασικα.γιατι καποιος να πρεπει να κανει jailbreak για να εχει sms delivery?ολοι το παιζουμε εδω μεσα οτι δεν μας πειραζει που δεν εχει αυτα τα βασικα αλλα αν μας πει μια μερα πως η apple ξεκλειδωνει το ραδιοφωνο η το bluetooth το forum θα παρει φωτια και θα αρχισουμε να χαιρομαστε σαν πιτσιρικια.λεω και παλι πως το τηλεφωνο για μενα ειναι το καλυτερο που υπαρχει αλλα λογω μ@@@...νης νοοτροποιας της aplle και οχι επειδη δεν μπορει εγω σαν καταναλωτης στερουμαι καποιες δυνατοτητες.πρεπει να τα βλεπουμε ολα

Αυτο με το ραδιο και το μπλε δοντι η το οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να στειλω η να μου στειλη σε καποιον ενα ringtone
αυτος ο ηλιθιος περιορισμος των 30 δευτερολεπτων για τα ringtones μου εχουν σπασει τα νευρα, με αυτα
κι αυτα δεν μπορω να ξεφορτωθώ το Νοκια

Δεν πειραζει ομως, ελπιζουμε στο 5...η 6...η 7 η σε καποιο μοντελο τελος παντων.!!

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ FLASH στον safari.... εδω εχει πνιγει ο κοσμος στα flash sites και η Apple τον χαβα της!!!! #^$^*$*$

Τελευταία επεξεργασία από: Myselff, 26/10/2010 - 13:11


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:12

Myselff δεν είσαι για iphone... Λυπάμαι που σου το λέω, αλλά πρέπει να το πουλήσεις. Είναι για power users τη τηλέφωνο.

#48   jolinaras

jolinaras

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:12

Δηλαδη μου λες οτι πιθανοτερο ειναι να εχει ακουσει η apple εσενα και τους ομοιους σου παρα ας πουμε
να κραταει features στο συρταρι για να μας εχει στην πριζα συνεχεια?
Τωρα που το σκεφτομαι μαλλον εχεις δικηο, και γω ετσι θα σκεφτομουν, αν ημουν μεθυσμενος.



Τελικα μαλλον πολλα ακους για πρωτη φορα, ποσο χρονων εισαι?


Δε διαφωνω καθολου για το οτι τελειωσες, ελπιζω να διασκεδασες κιολας!!!



Δηλαδη αν κατι μας ενοχλει σε αυτη την ζωη δε πρεπει να το λεμε και να το κανουμε γαργαρα ε?


Και φυσικά η κουβεντα εγινε σε φιλικο τονο σα δυο παλιους καλους φιλους
σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση εγω θα τα επαιρνα στο κρανιο στην καλλίτερη.

:D :D :D :D


Τα περί ηλικίας δεν καταλαβαίνω γιατί τα αναφέρεις και καθόλου...

Πολύ απλά να κάτι μας ενοχλεί δεν του δίνουμε 600 και ευρώ και μετά να γκρινιάζουμε. Αυτό δείχνει πόσο θύμα και χ***ς είσαι που πληρώνεις τόσα λεφτά για κάτι που δεν σου αρέσει, μπορείς να το πεις και μαζοχισμό αν θες....

Όσο για το τελειώμα δεν θα το σχολιάσω, γιατί θα τσακωθούμε και δεν ασχολούμαι με αν******λους.

Τελευταία επεξεργασία από: jolinaras, 26/10/2010 - 13:14


#49   alfaromeo156

alfaromeo156

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:15

Αυτο με το ραδιο και το μπλε δοντι η το οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να στειλω η να μου στειλη σε καποιον ενα ringtone
αυτος ο ηλιθιος περιορισμος των 30 δευτερολεπτων για τα ringtones μου εχουν σπασει τα νευρα, με αυτα
κι αυτα δεν μπορω να ξεφορτωθώ το Νοκια

Δεν πειραζει ομως, ελπιζουμε στο 5...η 6...η 7 η σε καποιο μοντελο τελος παντων.!!

φιλε μου και το μπλε δοντι εχει και το ραδιοφωνο και fm transmitter αλλα τα εχει κλειδωμενα.μπορει αυριο που ο ανταγωνισμος να ξεπερασει το iphone να ερθει και να σου πει παρτα και αυτα.τα ξεκλειδωσα.οπως ειπα και πιο πανω το τηλεφωνο κανει παπαδες απλα λογω χαζης νοοτροπιας δεν τα δινει στους χρηστες.παραδειγμα το ραδιοφωνο δεν το βαζει στο iphone και ολοι λενε οτι το κανει για να μην χανει πωλησεις στο itunes και για τα πνευματικα δικαιωματα.στο ipod nano ομως βαζει ραδιοφωνο.εκει δεν φοβαται για τις πωλησεις στο itunes και για τα πνευματικα δικαιωματα?παντα ειχα μια απορια σε αυτο.οσο για το flash αν το εβαζε εκει πραγματικα δεν θα ειχαμε μπαταρια.

Τελευταία επεξεργασία από: alfaromeo156, 26/10/2010 - 13:17


#50   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:18

Myselff δεν είσαι για iphone... Λυπάμαι που σου το λέω, αλλά πρέπει να το πουλήσεις. Είναι για power users τη τηλέφωνο.

LOL :P:P

#51   jolinaras

jolinaras

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:18

φιλε μου και το μπλε δοντι εχει και το ραδιοφωνο και fm transmitter αλλα τα εχει κλειδωμενα.μπορει αυριο που ο ανταγωνισμος να ξεπερασει το iphone να ερθει και να σου πει παρτα και αυτα.τα ξεκλειδωσα.οπως ειπα και πιο πανω το τηλεφωνο κανει παπαδες απλα λογω χαζης νοοτροπιας δεν τα δινει στους χρηστες.παραδειγμα το ραδιοφωνο δεν το βαζει στο iphone και ολοι λενε οτι το κανει για να μην χανει πωλησεις στο itunes και για τα πνευματικα δικαιωματα.στο ipod nano ομως βαζει ραδιοφωνο.εκει δεν φοβαται για τις πωλησεις στο itunes και για τα πνευματικα δικαιωματα?παντα ειχα μια απορια σε αυτο.


Βασικά εγώ πιστεύω πως το ραδιόφωνο δεν το δίνει για το πρώτο λόγο που προανέφερες. Πρέπει να έχει ένα άσο στο μανίκι της, αν συμβεί κάτι... Αν στα δώσει όλα τώρα του χρόνου τι θα πουλήσει;

#52   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:19

Για κλάμματα είναι inside, όχι για γέλια!!!! Αμα σου λέει για ringtones και αναφορά, τι να του πεις??!!

#53   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:19

Από πριν ακούω ****ιες. Το έχουν λίγοι και καλοί και έγινε μόδα και τέτοια. Κινητό είναι, αν είναι καλό θα το πάρουν, αν δεν είναι καλό δεν θα το πάρουν.

Ότι οι περισσότεροι το πήραν για να πουλήσουν μούρη δεν παίζει ρόλο με το τι μπορεί να κάνει το τηλέφωνο. Και η Apple δεν κοιτάζει μόνο το design, απλά βασίζεται κυρίως στο design γιατί δεν θέλουν να βγάζουν άσχημα προϊόντα. Έγινε μόδα γιατί ήταν το μοναδικό που ήταν τόσο κάλο και ξεχωριστό. Ότι είχε πάνω από την αρχή μέχρι τώρα είναι ξεχωριστό και πολύ διαφορετικό από τα συνηθισμένα. Η Apple έβαλε πρώτη capacitive touch screens εκεί που οι άλλοι θα έβαζαν την κλασική resistive. H Apple έφτιαξε το multitouch, το pinch to zoom, browser τέτοιου τύπου και πολλά άλλα που βαριέμαι να τα γράψω.

Μην ψάχνετε να βρείτε την αιτία της επιτυχίας του τηλεφώνου στη μόδα, αλλά στο τι άλλαξε και τι έκανε, όταν όλα τα υπόλοιπα έμεναν στάσιμα στο παρόν...

Όσο για το τι κάνει, αν δεν σε ικανοποιεί μην το πάρεις, το έγραψα και παραπάνω. Η συσκευή είναι αυτή που είναι και κάνει αυτά που κάνει, σχεδόν όλοι σήμερα την έχουμε δει και την έχουμε λειτουργήσει έστω και για λίγο, αν θέλει κάποιος να μάθει περισσότερα ας πάει στα σημεία πώλησης να το δει, να ρωτήσει και να αποφασίσει...

Μα επειδη θα αγορασω ενα Νοκια θα πρεπει και να το λιβανιζω???
Οχι βεβαια, αν δω οτι κατι δεν παει καλα θα το πω και σε οποιον αρεσει.
Το ιδιο και Iphone η οποιοδηποτε αλλο στο μελλον αν εσυ για δικους σου λογους θες
να εισαι κολημενος σε μια εταιρια σε ενα λειτουργικο σε μια λογικη τοτε μαλλον
κατι χανεις απο τα υπολοιπα.

Και σιγα την απανασταση που εφερε το iphone, ολες οι εταιριες καθε μοντελο που βγαζανε ηταν καλλυτερο
μερικες φορες απ το προηγουμενο τιποτα απο το hardware του iphone δε το ανακαλυψε η Apple ξερεις..

Αυτο που το κανει καλο το iPhone ειναι το πληθος των εφαρμογων που εχει, ας μην τις ειχε και θα σου ελεγα εγω.

#54   alfaromeo156

alfaromeo156

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:24

Βασικά εγώ πιστεύω πως το ραδιόφωνο δεν το δίνει για το πρώτο λόγο που προανέφερες. Πρέπει να έχει ένα άσο στο μανίκι της, αν συμβεί κάτι... Αν στα δώσει όλα τώρα του χρόνου τι θα πουλήσει;

σιγουρα εχει την σκοπο της.αλλα πιστευω πως η apple παντα θα βρει τον τροπο να πουλησει.εχει και καλο marketing και το καλυτερο τηλεφωνο εμφανισιακα και απο θεμα δυνατοτητων.ας μου τα δωσει τωρα για να μην μου τι μπαινουν οι νοκιαδες για το fm transmitter(το chip της broadcom που εχει το iphone υποστηριζει και το transmitter) και του χρονου υποσχομαι να παρω παλι iphone :D

#55   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:24

Myselff δεν είσαι για iphone... Λυπάμαι που σου το λέω, αλλά πρέπει να το πουλήσεις. Είναι για power users τη τηλέφωνο.

Περιεργο... αυτο μου λεει και η γυναικα μου και θελει να τις τα δωσω!!!

Ρε μπας και σε εχει βαλει αυτη?....Γιωτα??? Εσυ εισαι αγαπη μου? :lol: :lol: :lol:

#56   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:25

Από πριν ακούω ****ιες. Το έχουν λίγοι και καλοί και έγινε μόδα και τέτοια. Κινητό είναι, αν είναι καλό θα το πάρουν, αν δεν είναι καλό δεν θα το πάρουν.

Ότι οι περισσότεροι το πήραν για να πουλήσουν μούρη δεν παίζει ρόλο με το τι μπορεί να κάνει το τηλέφωνο. Και η Apple δεν κοιτάζει μόνο το design, απλά βασίζεται κυρίως στο design γιατί δεν θέλουν να βγάζουν άσχημα προϊόντα. Έγινε μόδα γιατί ήταν το μοναδικό που ήταν τόσο κάλο και ξεχωριστό. Ότι είχε πάνω από την αρχή μέχρι τώρα είναι ξεχωριστό και πολύ διαφορετικό από τα συνηθισμένα. Η Apple έβαλε πρώτη capacitive touch screens εκεί που οι άλλοι θα έβαζαν την κλασική resistive. H Apple έφτιαξε το multitouch, το pinch to zoom, browser τέτοιου τύπου και πολλά άλλα που βαριέμαι να τα γράψω.

Μην ψάχνετε να βρείτε την αιτία της επιτυχίας του τηλεφώνου στη μόδα, αλλά στο τι άλλαξε και τι έκανε, όταν όλα τα υπόλοιπα έμεναν στάσιμα στο παρόν...

Όσο για το τι κάνει, αν δεν σε ικανοποιεί μην το πάρεις, το έγραψα και παραπάνω. Η συσκευή είναι αυτή που είναι και κάνει αυτά που κάνει, σχεδόν όλοι σήμερα την έχουμε δει και την έχουμε λειτουργήσει έστω και για λίγο, αν θέλει κάποιος να μάθει περισσότερα ας πάει στα σημεία πώλησης να το δει, να ρωτήσει και να αποφασίσει...



οχι φιλε μου..αμα βγεις εξω και δεις 15 ατομα να εχουν το 4 και να λενε οτι καναν μαλακια που το πηρανε γιατι δεν στελνει photo, δεν εχει αναφορα, ραδιοφωνο και αλλα τετοια πραγματα δεν φταιει το iphone φταινε αυτοι που δεν ξερουν τι τους γινεται.και το πηραν για εφε...εμενα προσωπικα με χαλαει να το εχει καθε ασχετος το iphone..γιατι? δεν ξερω να σου απαντησω.

ps. πρεπει το post να μεταφερθει στην ενοτητα bla bla bla

Τελευταία επεξεργασία από: inside, 26/10/2010 - 13:29


#57   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:27

Περιεργο... αυτο μου λεει και η γυναικα μου και θελει να τις τα δωσω!!!

Ρε μπας και σε εχει βαλει αυτη?....Γιωτα??? Εσυ εισαι αγαπη μου? :lol: :lol: :lol:

Χαχαχαχαχαχαχα!!! Ακόμα και η γυναίκα σου σε πήρε χαμπάρι?? Όχι, οχι... Εγώ δεν είμαι η γυναίκα σου. Γι'αυτό θα σου δώσω και 200 ευρώ για να μου δώσεις αυτό το άχρηστο πράγμα που σου κάνει τη ζωή δύσκολη. Είμαι μαζόχα εγώ.

#58   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:27

φιλε μου και το μπλε δοντι εχει και το ραδιοφωνο και fm transmitter αλλα τα εχει κλειδωμενα.μπορει αυριο που ο ανταγωνισμος να ξεπερασει το iphone να ερθει και να σου πει παρτα και αυτα.τα ξεκλειδωσα.οπως ειπα και πιο πανω το τηλεφωνο κανει παπαδες απλα λογω χαζης νοοτροπιας δεν τα δινει στους χρηστες.παραδειγμα το ραδιοφωνο δεν το βαζει στο iphone και ολοι λενε οτι το κανει για να μην χανει πωλησεις στο itunes και για τα πνευματικα δικαιωματα.στο ipod nano ομως βαζει ραδιοφωνο.εκει δεν φοβαται για τις πωλησεις στο itunes και για τα πνευματικα δικαιωματα?παντα ειχα μια απορια σε αυτο.οσο για το flash αν το εβαζε εκει πραγματικα δεν θα ειχαμε μπαταρια.

Απ το στομα σου και στου..... το αυτι.

Βρε ας αφηνε τα flash και θα βρισκαμε λυση, αλλα ας υπηρχε, ξερεις τι σπαρτα και ζωντανα εχω να ποτισω εγω?!!! :lol:

#59   alfaromeo156

alfaromeo156

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:27

Μα επειδη θα αγορασω ενα Νοκια θα πρεπει και να το λιβανιζω???
Οχι βεβαια, αν δω οτι κατι δεν παει καλα θα το πω και σε οποιον αρεσει.
Το ιδιο και Iphone η οποιοδηποτε αλλο στο μελλον αν εσυ για δικους σου λογους θες
να εισαι κολημενος σε μια εταιρια σε ενα λειτουργικο σε μια λογικη τοτε μαλλον
κατι χανεις απο τα υπολοιπα.

Και σιγα την απανασταση που εφερε το iphone, ολες οι εταιριες καθε μοντελο που βγαζανε ηταν καλλυτερο
μερικες φορες απ το προηγουμενο τιποτα απο το hardware του iphone δε το ανακαλυψε η Apple ξερεις..

Αυτο που το κανει καλο το iPhone ειναι το πληθος των εφαρμογων που εχει, ας μην τις ειχε και θα σου ελεγα εγω.

φιλε μου θα διαφωνησω σε αυτο το κομματι για την επανασταση.το τηλεφωνο και επανασταση εφερε και θα φερει.ολοι το αντεφραψαν και θα συνεχισουν να το αντιγραφουν.το android τι ειναι?δεν ειναι αντιγραφη αποτυχια?λεγανε για την retina οτι ειναι χαλια,η sharp ομως που ειναι απο τους μεγαλυτερους πωλητες κινητων στην ιαπωνια θα βγαλει android με retina.

#60   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 26/10/2010 - 13:29

εγω βρε παιδια δεν το πηρα αφοτου διαβαζα κανα τετραμηνο λες και θα εδινα για πτυχιακη.
το πηρα ανοιξα τα στραβα μου και εμαθα.
είναι θεμα αν εχεις χρονο διαθεση και ολα αυτα.
το εχω κανει τοσο προσωπικο στο στησιμο στα θεματα στις εφαρμογες.
καθε μερα μαθαινω και κατι καινουργιο γι αυτο το μαραφετι.
δεν θα το αλλαζα ακομα και αν ηταν πρωτης η υπο πρωτης γεννιας.
μου εχει λυσει ολα τα προβληματα που δεν μου ελυνε κανενα αλλο κινητο.
πλοηγηση? φωτος? βιντεο? επικοινωνια? ιντερνετ (ειδικα τοσο απλα και ευκολα οσο και γρηγορα)
δεν μπορω ομως να κατηγορισω και οποιον το πηρε για πουλ μουρ.
δικαιωμα του.
παμε λοιπον να δωσουμε βοηθεια σε ενα φιλο
να κερδισουμε ενα ακομα μελος στην μεγαλη οικογενεια της αππλ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες