Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Zach Galifianakis


  • Please log in to reply
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 06/11/2010 - 17:52

Δέν θα συμφωνήσω.. Συνεχίζεις δηλαδή να πιστεύεις οτί οι Έμποροι Ναρκωτικών στηρίζουν την Χώρα?.. <_<
Στο οτί υπάρχουν διεφθαρμένοι αξιωματούχοι συμφωνώ. Άλλωστε σε ποια χώρα δεν υπάρχουν?

Αφου συμφωνεις οτι υπαρχουν διεφθαρμενοι αξιωματουχοι δε βλεπω τι δεν βλεπεις?
Την χωρα την στηριζουν ανθρωποι με λεφτα ναι? Και το ΔΝΤ ανθρωποι με λεφτα ειναι.
Ξερεις πολους που εχουν κανει τοοοοσα χρηματα με τον σταυρο στο χερι?
3 πραγματα αποφερουν τοσα λεφτα, εμποριο οπλων/λευκης σαρκος/ναρκωτικων.

Δυστηχως δεν μπορω να μιλησω για τις εμπειριες μου διοτι θα ερωτηθω για ονοματα
και τοτε τα πραγματα θα ειναι δυσκολα για μενα.

Ο κοσμος δεν ειναι αγγελικα πλασμενος.

Για την νομιμοποιηση εχω να πω οτι, και το αλκοολ η τα τσιγαρα ειναι νομιμα
ομως δεν ειμαστε ολοι αλκοολικοι η καπνιστες (εγω δε θελω ουτε να τα βλεπω πχ)

Δέν ξέρω μιας και δέν έχω γνωρίσει κάποιον έμπορο χασισιού ή έμπορο γενικά..

Εν γνωση σου δεν ξερεις εννοεις ε? ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 06/11/2010 - 18:39

Αφου συμφωνεις οτι υπαρχουν διεφθαρμενοι αξιωματουχοι δε βλεπω τι δεν βλεπεις?
Την χωρα την στηριζουν ανθρωποι με λεφτα ναι? Και το ΔΝΤ ανθρωποι με λεφτα ειναι.
Ξερεις πολους που εχουν κανει τοοοοσα χρηματα με τον σταυρο στο χερι?
3 πραγματα αποφερουν τοσα λεφτα, εμποριο οπλων/λευκης σαρκος/ναρκωτικων.

Δυστηχως δεν μπορω να μιλησω για τις εμπειριες μου διοτι θα ερωτηθω για ονοματα
και τοτε τα πραγματα θα ειναι δυσκολα για μενα.

Ο κοσμος δεν ειναι αγγελικα πλασμενος.

Για την νομιμοποιηση εχω να πω οτι, και το αλκοολ η τα τσιγαρα ειναι νομιμα
ομως δεν ειμαστε ολοι αλκοολικοι η καπνιστες (εγω δε θελω ουτε να τα βλεπω πχ)


Χμμ.. Και άλλα πράγματα αποφέρουν λεφτά φίλε μου.. Βλέπε assets management, επενδύσεις , επιχειρήσεις..

Όσο για το ΔΝΤ, είναι χώρες με λεφτά όχι κάποιοι ισχυροί άνθρωποι που βγάλαν χρήματα με Εμπόριο Λευκής σαρκός κτλπ και φτιάξανε έναν οργανισμό..
Τώρα όσον αφορά τις πράξεις του ΔΝΤ και άν υπάρχουν υποκινητές αυτό είναι άλλο θέμα..

Επίσης Συμφωνώ για την παγκόσμια διαφθορά αλλά και με αυτό που λές οτι ο κόσμος δέν είναι αγγελικά πλασμένος και αρκετοί μόνο λόγω της καλής τους της ψυχής δέν πράττουν όπως πράττουν αλλα όχι με αυτό που λες ότι στηρίζονται οι χώρες από τους Εμπόρους..
Από διεφθαρμένους/"κακούς" οργανισμούς - υπηρεσίες - εταιρείες μπορεί αλλά απο τους εμπόρους ναρκωτικών με τίποτα..

Εν γνωση σου δεν ξερεις εννοεις ε? ;)

Ναί..

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 06/11/2010 - 18:40.


#48   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2010 - 18:47

Όσο για το ΔΝΤ, είναι χώρες με λεφτά όχι κάποιοι ισχυροί άνθρωποι που βγάλαν χρήματα με Εμπόριο Λευκής σαρκός κτλπ και φτιάξανε έναν οργανισμό..

Μέσα στις οποίες είναι και η Ελλάδα, με αρκετά μεγάλη οικονομική συμμετοχή μάλιστα.

#49   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 06/11/2010 - 19:02

Χμμ.. Και άλλα πράγματα αποφέρουν λεφτά φίλε μου.. Βλέπε assets management, επενδύσεις , επιχειρήσεις..

Όσο για το ΔΝΤ, είναι χώρες με λεφτά όχι κάποιοι ισχυροί άνθρωποι που βγάλαν χρήματα με Εμπόριο Λευκής σαρκός κτλπ και φτιάξανε έναν οργανισμό..
Τώρα όσον αφορά τις πράξεις του ΔΝΤ και άν υπάρχουν υποκινητές αυτό είναι άλλο θέμα..

Επίσης Συμφωνώ για την παγκόσμια διαφθορά αλλά και με αυτό που λές οτι ο κόσμος δέν είναι αγγελικά πλασμένος και αρκετοί μόνο λόγω της καλής τους της ψυχής δέν πράττουν όπως πράττουν αλλα όχι με αυτό που λες ότι στηρίζονται οι χώρες από τους Εμπόρους..
Από διεφθαρμένους/"κακούς" οργανισμούς - υπηρεσίες - εταιρείες μπορεί αλλά απο τους εμπόρους ναρκωτικών με τίποτα..


Ναί..

Σεβαστες ολες οι αποψεις μιας και δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε.

Και παλι συν-φορουμιτες ειμαστε :lol: ... ετσι?

#50   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 06/11/2010 - 19:07

Σεβαστες ολες οι αποψεις μιας και δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε.

Και παλι συν-φορουμιτες ειμαστε :lol: ... ετσι?


Σωστά.. :P

#51   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2010 - 19:13

Όχι όμως να νομιμοποιήσουμε και το χασίς. Το τσιγάρο δεν είναι σε καμία περίπτωση όπως το χασίς, Είναι εξαρτησιωγόνα ουσία σαφώς αλλά δεν σου προκαλεί παραισθήσεις όπως το χασίς. Αν είναι έτσι αν νομιμοποιήσουν και τους λαθρεμπόρους και τους δολοφόνους και τους κακοποιούς και οτιδήποτε είναι παράνομο. Σκέψου να αποποινικοποιηθεί και μετά όσο εύκολα βρίσκει ένας ανήλικος τσιγάρο να μπορεί να βρει και χασίς. Ζήτω που καήκαμε τότε

#52   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 06/11/2010 - 19:55

προκαλεί παραισθήσεις όπως το χασίς.

Ειναι προφανες οτι δεν ξερεις καν για τι πραγμα μιλαμε.

#53   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5,344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 06/11/2010 - 22:03

Παιδιά υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να ανάπτυξης ψυχασθένεια εάν φέρεις συγκεκριμένα γονίδια μέσα σου με τον μπάφο...

Επίσης έχουμε δει παρα πολλά περιστατικά στην ιατρική όπου το αλκοόλ και τα ναρκωτικά τους έχουν ΚΑΤΑΣΤΡΈΨΕΙ! επηρεάζουν τον εγκέφαλο και αναπτύσσεις από κατάθλιψη έως σχιζοφρένεια (συχνότερα σχιζοφρένεια). μην είστε τόσο large και άνετοι με αυτά...

Αυτό που μου αρέσει σε αυτό το φορουμ, είναι ότι πάντα θα βρίσκεις κάποιων που θα έχει την ίδια άποψη με εσένα σε ένα θέμα, κάτι που σημαίνει ότι σε βγάζει από τον κόπο να τα ξαναγραφείς! ::)

Να προσθέσω ότι θεωρείται από σχεδόν όλους τους ψυχιάτρους (έκτος του Φρόιντ;) ) και γιατρούς ειδικευμένους σε ψυχοτροπικες ουσίες, σαν προπύλιο για τα Βαριά ναρκωτικά. Με έναν αριθμό τον νέων, τουλάχιστον εδώ στην Γαλλία, αρκετά ανησυχητικό. Και ως προς την ηλικία (14, 15) και ως προς της επιπτώσεις. Πέρα από αρκετά παραδείγματα σχιζοφρένειας, επιθετικότητας, κατάθλιψης (στην νοσηλευτική της μορφή) κτλ. που έχουνε παρατηρηθεί, και μετρηθεί από επίσημα και εγκεκριμένα πανεπιστήμια, μην ξεχνάμε και της κοινωνικές επιπτώσεις, Οικογένεια στα όρια κρίσης, οικονομική και συναισθηματική κατάσταση ασταθής, διαταραγμένη και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε.
Εννοείται ότι παραπάνω αναφέρονται σε τραβηγμένες και 'ακραίες' καταστάσεις, αλλά εδώ παίζεται όλο το παιχνίδι!! Ποιος είναι αυτός που μπορεί να θέσει τα όρια, σε κάτι τόσο ευαίσθητο όπως τα ναρκωτικά. (βαριά, ελαφριά) Σίγουρα πάντως όχι οι πολιτικοί μας. B)

Τα όρια πολύ λεπτά, και ο δρόμος του γυρισμού...αβέβαιος!

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 06/11/2010 - 22:04.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#54   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 07/11/2010 - 07:29

Σίγουρα πάντως όχι οι πολιτικοί μας. B)

Για ακομη μια φορα αυτοι φαινετε να ειναι το προβλημα της κοινωνιας μας, οπως διαβασα
καπου, τις πανες και τους πολιτικους πρεπει να τους αλαζουμε συχνα ακριβως για τους
ιδιους λογους.


Τα υπολοιπα τα εχω διαβασει και εγω απο πολυ μικρος το θεμα ειναι οτι μπορει
(η οχι) να ισχυει κατι τετοιο αλλα δε λενε και ποιες αλλες ουσιες ειναι
υπευθυνες για ακριβως το ιδιο πραγμα, εκτος αν το χασις ειναι το μονο υπευθυνο
για ολα τα δεινα του ανθρωπου?!!!

Και οπως εχω ξαναπει, η χρηση δεν κανει κακο στον ανθρωπο η καταχρηση κανει και
το χασις (μια και μιλαμε γι αυτο) δεν ειναι εξαρτησιογονο ουσια οχι τουλαχιστον οσο
ειναι τα αλλες (οπως η καφεινη η το αλκοολ).

Πως λεμε οτι δεν σκοτωνει η πτωση τον ανθρωπο αλλα η προσκρουση... ετσι? (καλα οχι ακριβως ε!)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες