Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple δίνει την iOS 4.2GM


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
214 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   arturik1988

arturik1988

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/11/2010 - 14:34

Meso windows boroume na kanoume tin anavathmisi?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 02/11/2010 - 14:37

Παιδιά έχω προσπαθήσει τουλάχιστον τρείς φορές να κατεβάσω την 10.1 beta2 του iTunes. Και τις τρείς ενώ γράγει οτι κατεβάζω την 10.1 όταν πάω να κάνω install μου λέει οτι πάω να εγκαταστήσω την 10.0.1! Μπορεί κάποιος να δώσει ένα σωστό λινκ για την 10.1 ?

#33   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 02/11/2010 - 14:45

Εγω γιατί δεν το βλέπω στο iPad μου; Στραβώθηκα; :unsure:


Έχεις Apple TV ή Airport Express στο δίκτυο που είναι συνδεδεμένη η συσκευή σου;
Behind the Scenes...

#34   whiteyez

whiteyez

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Whiteyez

Δημοσίευση 02/11/2010 - 14:48

Παιδιά έχω προσπαθήσει τουλάχιστον τρείς φορές να κατεβάσω την 10.1 beta2 του iTunes. Και τις τρείς ενώ γράγει οτι κατεβάζω την 10.1 όταν πάω να κάνω install μου λέει οτι πάω να εγκαταστήσω την 10.0.1! Μπορεί κάποιος να δώσει ένα σωστό λινκ για την 10.1 ?


Συνέχισε την εγκατάσταση, απλά στο readme το γράφει λάθος. Μόλις το τσέκαρα και είναι η 10.1b10.

#35   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 02/11/2010 - 14:59

παιδιά τι είναι το airplay και απο πότε επιστρέφει?
Δηλαδή το είχανε σε παλιότερες εκδόσεις και το αφαιρεσαν?

ευχαριστώ.

#36   nikosren

nikosren

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:rennik

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:02

Λοιπον με το iPad υπαρχει θεμα στο jail***
Ολα δειχνουν οτι δουλευουν καλα με το Rewsn0w οταν τρεχει κολλαει στο σημειο που εχει αναφερθει και καποιος πιο πανω (cant stat /dev/rdisk0s2s1 No such file or directory / Transferring control to jailbreak... I give up, using rootfs only. )
και μετα απο κανενα 5λεπτο ανοιγει σε κανονικη μορφη...
Εχω δοκιμασει αρκετα.
Απο οτι βλεπω δεν μπορει να βρει τον δισκο για να σπασει...
Με limera1n που δοκιμασα δειχνει οτι τρεχει αλλα βγαζει μετα συνδεση με iTunes και ξανακανω restore....
Καμια ιδεα κανεις;;;;

#37   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:25

Με το redsn0w 0.9.6b2 υπάρχουν προβλήματα όπως στο limera1n ή το greenpoison??? Ρωτάω αυτούς που το δοκίμασαν.

#38   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:30

Συνέχισε την εγκατάσταση, απλά στο readme το γράφει λάθος. Μόλις το τσέκαρα και είναι η 10.1b10.


Ευχαριστώ φίλε. Μόλις τελείωσε το restore.

#39   geovass

geovass

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:36

Με τρώει το χέρι μου να την εγκαταστήσω αλλά το σκέφτομαι ακόμα... ::)

Με τα jailbreak δεν έχουμε ιδέα ακόμα τι γίνεται.

Update: εδώ λέει ότι γίνεται jailbreak με το redsn0w 0.9.6b2. Θα το επιχειρήσω εντός ολίγου και βλέπουμε.

Νεότερα: Όλα πήγαν καλά με την εγκατάσταση του iOS 4.2 και jailbreak στη συσκευή μου.

Όπως πάντα, για να κάνετε αναβάθμιση σε iOS 4.2 GM χωρίς να χάσετε τις ρυθμίσεις σας, εφαρμογές, δεδομένα κ.λπ.,
πρέπει στο iTunes να πατήσετε Shift + Check for updates αν έχετε Windows ή Alt + Check for updates αν έχετε Mac. Θα ανοίξει ένα παράθυρο όπου επιλέγετε το ipsw του iOS 4.2

Για να εγκατασταθεί το iOS 4.2 χρειαζόσαστε το iTunes 10.1 (δεν γίνεται με το 10)

Από εκεί και πέρα ακολουθείτε τις οδηγίες του link στο προηγούμενο μήνυμά μου για το jailbreak και θα είσαστε μια χαρά με iOS 4.2 jailbroken και όλα τα δεδομένα σας ανέπαφα. :)

Τώρα εξερευνώ το iOS 4.2 να δω τι λέει από ταχύτητα και νέες δυνατότητες.



Με την Cyndia τι εκανες? Διαβασα καπου οτι δεν παιζει σωστα με την 4.2 και χρειαζεται αναβάθμιση???

#40   andrikosbo

andrikosbo

    iPH User

  • 141 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:andrikosB0

Δημοσίευση 02/11/2010 - 15:55

Στο iPad δεν μπορώ με τίποτα να κάνω το jailbreak

#41   kdiamant

kdiamant

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 16:06

Υπομονή σε λίγες μέρες που θα βγεί και για το ευρύ κοινό η 4.2 θα ασχοληθούν και με το Jailbreak!

Τελευταία επεξεργασία από: kdiamant, 02/11/2010 - 16:07


#42   giangian

giangian

    iPH User

  • 132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 18:14

Μήπως μπορεί να μας πει κάποιος ποιο είναι το μέγεθος της 4.2 ;εγώ την κατέβασα και μου δείχνει 230 mb ενώ στο site πριν το κατεβάσω έδειχνε ότι είναι 410.μήπως δεν κατέβηκε σωστά;

#43   c0stantin0s

c0stantin0s

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Twitter:@c0stantin0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:c0stantin0s

Δημοσίευση 02/11/2010 - 19:47

Παιδια καλησπερα. Θελω να μαθς κατι απο εσας που σαν ποιο εμπειροι λογικα ηδη το ψαξατε και το γνωριζετε. Θα κανω και εγω αναβαθμιση στην 4.2 GM. Οταν ομως βγει στην κυκλοφορια το official release πως θα παω σε αυτο? Εννοω μπορω να κανω απλως update η θα πρεπει να κανω restore με αποτελεσμα να χασω ολα τα τωρινα μου αρχεια? Γιατι αν ισχυει το δευτερο θα περιμενω μεχρι το official release.

#44   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:00

Παιδια καλησπερα. Θελω να μαθς κατι απο εσας που σαν ποιο εμπειροι λογικα ηδη το ψαξατε και το γνωριζετε. Θα κανω και εγω αναβαθμιση στην 4.2 GM. Οταν ομως βγει στην κυκλοφορια το official release πως θα παω σε αυτο? Εννοω μπορω να κανω απλως update η θα πρεπει να κανω restore με αποτελεσμα να χασω ολα τα τωρινα μου αρχεια? Γιατι αν ισχυει το δευτερο θα περιμενω μεχρι το official release.

θα πρεπει να κανεις ρεστορ καθως αμα πατησεις update θα σου πει οτι η εκδοση λειτουργικου που εχεις ειναι η τρεχουσα κ δε θα σου κανει update.Και αυτο γιατι η GM ειναι συνηθως ιδια με την final.

#45   techteam

techteam

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NickGar

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:10

Καλησπέρα! Είναι εύκολο κάποιος που την έχει περάσει την 4.2 GM να μας πεί αν τα προβλήματα που υπήρχαν στην 4.1 με το ξυπνητήρι και το password lock που σε πήγαινε στις επαφές αν έχουν διορθωθεί πλέον? Επίσης στο iPhone 4 αν και δεν το έχω αλλά σκοπεύω να το πάρω το πρόβλημα με το proximity με την 4.1 δεν διορθώθηκε σε όλους διαβάζω. Τώρα με την 4.2?


Ναι το πρόβλημα με το password lock έχει διορθωθεί. Πλέον όταν πας να καλέσεις έναν άκυρο αριθμό σου λέει "Μόνο επείγουσες κλήσεις" και αν προλάβεις να πατήσεις το Power/Lock, κάνει αυτό που πρέπει (σβήνει η οθόνη και κλειδώνει).

Όσο για το ξυπνητήρι, από 2 δοκιμές που του έκανα φαίνεται να χτυπάει στη σωστή ώρα.

Τελευταία επεξεργασία από: techteam, 02/11/2010 - 20:11


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες