Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Aσπρο iphone 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:23

Ήδη υπαρχουν αρκετα μελοι στο foroum μας που εχουν μετατρεπσει το iphone 4 σε ασπρο
μιας και δεν θα κυκλοφορησει ειμαι και εγω 1 απο αυτους που θελουν να το ¨"κανουν" ασπρο, γιαυτο οσοι μπορουν ασ βοηθησουν,βαλτε sites στα οποια υπαρχουν Καλης ποιοτητας ανταλλακτικα ασπρα! :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:27

Aς μου επιτρεπσει ο φιλος Aceman1925 να παραθεσω το λινκ που μου εστειλε για back cover Που οπως φενεται ειναι αρκετα καλο
My link

#3   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:35

Μια ερωτηση..στο ασπρο το σημα της apple στο πισω μεροσ πρεπι να ειναι ασημενιο Ή μαυρο??
Αναρτημένη εικόνα
Black

#4   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:37

Να και αλλο ενα λινκ στο Αγγλικο ebay που ειχα παρει το Ασπρο cover για πισω (περιπου 60 ευρω)

http://cgi.ebay.co.u...=item2eb00cb65f

Τωρα μαλλον εχει κατεβει η τιμη, ειναι απο Αγγλια οποτε δεν θα πληρωσετε τελωνιο και δασμους ;)

Μια ερωτηση..στο ασπρο το σημα της apple στο πισω μεροσ πρεπι να ειναι ασημενιο Ή μαυρο??
Αναρτημένη εικόνα
Black


Ασημενιο, αν και απο τα πλαγια σε φωτογραφιες στο ebay φενεται "γκρι" ;)

Τελευταία επεξεργασία από: omokas, 02/11/2010 - 20:38


#5   Aceman1925

Aceman1925

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aceman1925

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:42

το μηλαρακι και τα γραμματα ειναι χρωμιο.Σε πολλες φωτο στο ebay φαινονται ειτε γκρι, ειτε μαυρα.Αυτο στις περισσοτερες των περιπτωσεων οφειλεται σε σκιες και γωνια ληψης.

#6   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:46

Ευχαριστω για την διευκρινηση..φιλε Mokas το λινκ που εβαλες ειναι οντος ανθεκτικο και καλο το cover ή ειναι φτηνιαρικο??

#7   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:53

Ευχαριστω για την διευκρινηση..φιλε Mokas το λινκ που εβαλες ειναι οντος ανθεκτικο και καλο το cover ή ειναι φτηνιαρικο??


Ειναι αυθεντικο και πολυ ανθεκτικο, βασικα επαθα πλακα οταν μου επεσε και συρθηκε απο λαθος μου στο προαβλιο του σχολειου και δεν ειχε ουτε την παραμικρη γρατσουνια (ακομα απορω πως εγινε αυτο, το κοιταξα και στον ηλιο) ;)

Δεν στα λεω αυτα για να το αγορασεις, απλα εντυπωσιαστηκα απο την ποιοτητα και την αντοχη ;)

#8   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:55

Ευχαριστω για την διευκρινηση..φιλε Mokas το λινκ που εβαλες ειναι οντος ανθεκτικο και καλο το cover ή ειναι φτηνιαρικο??


Καλή ποιότητα μπορεί να είναι αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι αυθεντικό αλλά ούτε καν OEM. Αν παρατηρήσεις η μέσα πλευρά είναι εντελώς μαύρη που δεν υφίσταται. Εμένα πχ η μισή πάνω απο την μπαταρία έχει μεταλλικό έλλασμα και η άλλη μισή ένα διακριτικό σφουγγαράκι για να ακουμπαει στην motherboard. Το πίσω μέρος του κινητού σου μπορείς να το βγάλεις. Οι δύο κάτω βίδες είναι και μετά είναι συρταρωτό. Δεν είναι τίποτα δύσκολο. Βγάλτο και δες πως είναι απο μέσα και μετά κάνε search

Τελευταία επεξεργασία από: Fotis, 02/11/2010 - 20:56


#9   giannos9

giannos9

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:55

http://cgi.ebay.co.u...=item2eb00cb65f εμενα μου έκανε εντύπωση εδώ σε αυτό το link που έβαλε ο φίλος ο άνθρωπος γράφει 1 X BRAND NEW GENUINE WHITE REAR CASE TO FIT APPLE IPHONE 4
ALL MODELS 16GB 32GB :unsure: 64GB :blink:

Τελευταία επεξεργασία από: giannos9, 02/11/2010 - 20:56


#10   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:55

Ειναι αυθεντικο και πολυ ανθεκτικο, βασικα επαθα πλακα οταν μου επεσε και συρθηκε απο λαθος μου στο προαβλιο του σχολειου και δεν ειχε ουτε την παραμικρη γρατσουνια (ακομα απορω πως εγινε αυτο, το κοιταξα και στον ηλιο) ;)

Δεν στα λεω αυτα για να το αγορασεις, απλα εντυπωσιαστηκα απο την ποιοτητα και την αντοχη ;)

Πολυ θετικο αυτο ΑΝ γνωριζεις λεει οτι εχει Flash diffuser αλλα οντως εχει??

#11   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/11/2010 - 20:57

Καλή ποιότητα μπορεί να είναι αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι αυθεντικό αλλά ούτε καν OEM. Αν παρατηρήσεις η με΄σα πλευρά είναι εντελώς άσπρη που δεν υφίσταται. Εμένα πχ η μισή πάνω απο την μπαταρία έχει μεταλλικό έλλασμα και η άλλη μισή ένα διακριτικό σφουγγαράκι για να ακουμπαει στην motherboard. Το πίσω μέρος του κινητού σου μπορείς να το βγάλεις. Οι δύο κάτω βίδες είναι και μετά είναι συρταρωτό. Δεν είναι τίποτα δύσκολο. Βγάλτο και δες πως είναι απο μέσα και μετά κάνε search

ευχαριστω φιλε μου εσυ που εχεις ενα παο τα πιο αυθεντικα εδω αν καταφερεις και εντωπυσεις καποιο στο internet που να μοιαζει θα ηταν οτι καλυτερο..προς το παρον η πρωτη μου επιλογη ειναι το λινκ που εβαλα στο #2 post

#12   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2010 - 21:00

ευχαριστω φιλε μου εσυ που εχεις ενα παο τα πιο αυθεντικα εδω αν καταφερεις και εντωπυσεις καποιο στο internet που να μοιαζει θα ηταν οτι καλυτερο..προς το παρον η πρωτη μου επιλογη ειναι το λινκ που εβαλα στο #2 post


Ακριβώς αυτό που έχεις βάλει στο δεύτερο post είναι πολύ πιο κοντά στο κανονικό.

#13   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/11/2010 - 21:01

Καλή ποιότητα μπορεί να είναι αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι αυθεντικό αλλά ούτε καν OEM. Αν παρατηρήσεις η με΄σα πλευρά είναι εντελώς άσπρη που δεν υφίσταται. Εμένα πχ η μισή πάνω απο την μπαταρία έχει μεταλλικό έλλασμα και η άλλη μισή ένα διακριτικό σφουγγαράκι για να ακουμπαει στην motherboard. Το πίσω μέρος του κινητού σου μπορείς να το βγάλεις. Οι δύο κάτω βίδες είναι και μετά είναι συρταρωτό. Δεν είναι τίποτα δύσκολο. Βγάλτο και δες πως είναι απο μέσα και μετά κάνε search


Ε αν δεν ειναι τιποτα απο τα δυο ειναι η ΤΕΛΕΙΑ ποιοτητα.. Αν και δεν νομιζω να ειναι αντιγραφη επειδη απο καπου θα φαινοταν (εκτως απο το μεσα) ;)

Εχω παρει πολλα ψευτικα ανταλακτικα για κινητα και σε καποια (οχι σε ολα) ξεχωριζεις οτι ειναι αντιγραφες και οχι original, τωρα δεν ειμαι και 100% σιγουρος επειδη δεν το εφτιαξα εγω για να ξερω ;)

Flash Diffuser εμενα δεν ειχε (παρολλο που το πηρα απο αυτον - απλα τωρα εχει κανει αλλο listing στο εβαυ και οχι το προηγουμενο που ελεγε οτι δεν το εχει). Τωρα για αυτο με το 64GB στο προηγουμενο δεν το ειχα προσεξει.. μαλλον λαθος δικο του ;)

Θα ανεβασω και μια φωτο να δειτε οτι ειναι τελεια η ποιοτητα και οχι φθηνιαρικο ;)

#14   giannos9

giannos9

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2010 - 21:02

εδώ http://www.whiteiphone4now.com/ το back panel το δίνει στα 135 δολάρια κάπου στα 95 ευρώ περίπου δλδ η διπλάσια τιμή.. αγόρασε κανέις απο εδώ να μου πέι εντυπώσεις ?

#15   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/11/2010 - 21:04

εδώ http://www.whiteiphone4now.com/ το back panel το δίνει στα 135 δολάρια κάπου στα 95 ευρώ περίπου δλδ η διπλάσια τιμή.. αγόρασε κανέις απο εδώ να μου πέι εντυπώσεις ?

φιλε μου αυτο το σιτε το σκεφτομουν εδω και καιρο οταν μιλησα μαζι τους ερχονται απο κινα τα ανταλλακτικα απλα καπου διαβασα οτι δεν ειναι τοσο καλα για την τιμη τους καποιος που αγορασε απο εδω ας βοηθησει ;)
εγω ενδιαφερομαι και για μπροστα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)