Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Geolos EC (Event Calendar) - Καινούργιο εορτολόγιο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
174 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 17/01/2011 - 07:40

Προχτες ειπα στην εφαρμογη οτι δεν θελω να με ειδοποιει για
καμμια γιορτη η event γενικοτερα, τα εκανα ολα off.

Χτες κατα τις 7 το πρωι (τετοια ωρα το ειχα βαλει) ντιιιιν
το καμπανακι, λεω δεν μπορει κατι θα ξεχασα να απενεργοποιησω.

Ακομη και τωρα ελεγα οτι φταιω εγω που δεν βρηκα κατι και οχι
η εφαρμογη.

Παω στην εφαρμογη... τιποτα ολα off ψαχνω απο εδω ψαχνω απ εκει
δεν μπορεσα να βρω τιποτα.

Λεω ενταξει "τυχαιο" θα ηταν, σημερα το πρωι ντιιιιν το ιδιο...
#$^@~@#%&$* επιμενει να χτυπαει, ενω ΟΛΑ ηταν off

Δεν ξερω αν πρεπει να παω σε καφετζου για να βρω πως γινεται
αλλα το σβηνω και περιμενω αυριο το πρωι να δω τι θα κανει.

Και μετα απο τοσο καιρο που ΑΓΟΡΑΣΑ και χρησιμοποίησα το προγραμμα
εχω να πω τα εξης.

Το προγραμμα κακως πουλιεται, θα επρεπε να ειχε τσεκαριστει εκτενως
η να ειχε δωθει ως free στην αρχη, να ειχαν διορθωθει τα οποια bugs
και μετα να υπηρχαν αξιώσεις πληρωμης.

Το προγραμμα δεν ειναι κακο απλα ειναι ολιγον beta... γνωμη μου παντα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Thermoman

Thermoman

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Thermoman

Δημοσίευση 17/01/2011 - 09:28

και εγώ ενώ το έχω αγοράσει έχει τα ιδια bug με αυτά που αναφφέρεις φίλε... δυστυχώς.. ενώ είναι ωραία εφαρμογή.

#63   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 11:43

και εγώ ενώ το έχω αγοράσει έχει τα ιδια bug με αυτά που αναφφέρεις φίλε... δυστυχώς.. ενώ είναι ωραία εφαρμογή.


Ευχαριστώ για την παρατήρηση,
Έχω είδη αρχίζει την υλοποίηση της επόμενης έκδοσης. Θα ελέγξω το συγκεκριμένο σημείο και εάν όντως υπάρχει πρόβλημα φυσικά και θα το διορθωθεί! Η εφαρμογή φυσικά και έχει free έκδοση. Από τι στιγμή που πρωτοκυκλοφόρησε ανανεώνεται συνεχώς με καινούργιες δυνατότητες και φυσικά γίνεται και επίλυση bugs… Από εκεί και πέρα Myselff εάν δεν είσαι ικανοποιημένος (διότι και στο παρελθόν είχα παρατηρήσει ότι ήσουνα αρνητικός απέναντι στην εφαρμογή)είμαι πρόθυμος να σε αποζημιώσω. Εάν θέλεις στείλε μου το λογαριασμό της τραπέζης σου να σου καταθέσω 0.79 λεπτά.

Φιλικά,
Χρήστος

Τελευταία επεξεργασία από: geolos, 17/01/2011 - 11:49


#64   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 12:06

Αν και δεν είμαι στο σπίτι για να ελέγξω τον κώδικα, έχω την εντύπωση εάν δεν απατώμαι ότι αφότου κλήσεις τις υπενθυμίσεις (σε off) πρέπει να επιστρέψεις στο κεντρικό μενού των ρυθμίσεων για να γίνει η ανανέωση και όχι να βγεις κατευθείαν από την εφαρμογή πατώντας το home κουμπί.

Χρήστος

#65   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 17/01/2011 - 12:06

Ευχαριστώ για την παρατήρηση,
Έχω είδη αρχίζει την υλοποίηση της επόμενης έκδοσης. Θα ελέγξω το συγκεκριμένο σημείο και εάν όντως υπάρχει πρόβλημα φυσικά και θα το διορθωθεί! Η εφαρμογή φυσικά και έχει free έκδοση. Από τι στιγμή που πρωτοκυκλοφόρησε ανανεώνεται συνεχώς με καινούργιες δυνατότητες και φυσικά γίνεται και επίλυση bugs… Από εκεί και πέρα Myselff εάν δεν είσαι ικανοποιημένος (διότι και στο παρελθόν είχα παρατηρήσει ότι ήσουνα αρνητικός απέναντι στην εφαρμογή)είμαι πρόθυμος να σε αποζημιώσω. Εάν θέλεις στείλε μου το λογαριασμό της τραπέζης σου να σου καταθέσω 0.79 λεπτά.

Φιλικά,
Χρήστος

Η αποψη μου ειναι οτι καποιος πρεπει να ακουει και τις καλες κριτικες αλλα και κακες (αρνητικες)
και μαλιστα να δινει βαρος περισσοτερο στις δευτερες.

Νομιζεις οτι ο χρονος που εχω κατσει να γραφω οτι γραφω ειναι για να σου κανω κακο η για να παρω τα "λεφτα"
μου πισω? Για (πολυ) περισσοτερα "καιγομαι" οχι για τα .79 σου.

Αν ειναι δυνατον.

Κανεις μας δεν εχει πει οτι ειναι κακο προγραμμα, "ολοι" λεμε οτι εχει nerve breaking bugs διορθωσε τα και
ολα θα πανε καλα (μαλλον).

Νικος.

#66   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 17/01/2011 - 12:08

Αν και δεν είμαι στο σπίτι για να ελέγξω τον κώδικα, έχω την εντύπωση εάν δεν απατώμαι ότι αφότου κλήσεις τις υπενθυμίσεις (σε off) πρέπει να επιστρέψεις στο κεντρικό μενού των ρυθμίσεων για να γίνει η ανανέωση και όχι να βγεις κατευθείαν από την εφαρμογή πατώντας το home κουμπί.

Χρήστος

Ας το δοκιμασω και αυτο να δουμε τι θα γινει.!!

#67   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/01/2011 - 12:13

Η αποψη μου ειναι οτι καποιος πρεπει να ακουει και τις καλες κριτικες αλλα και κακες (αρνητικες)
και μαλιστα να δινει βαρος περισσοτερο στις δευτερες.

Νομιζεις οτι ο χρονος που εχω κατσει να γραφω οτι γραφω ειναι για να σου κανω κακο η για να παρω τα "λεφτα"
μου πισω? Για (πολυ) περισσοτερα "καιγομαι" οχι για τα .79 σου.

Αν ειναι δυνατον.

Κανεις μας δεν εχει πει οτι ειναι κακο προγραμμα, "ολοι" λεμε οτι εχει nerve breaking bugs διορθωσε τα και
ολα θα πανε καλα (μαλλον).

Νικος.

Φίλε Νίκο, ο Χρήστος απαντάει πάντα άμεσα σε υποδείξεις-παράπονα, και είναι πρόθυμος να διορθώσει τα bugs που τυχόν υπάρχουν.
Αλλά για μένα η φράση:

"Το προγραμμα κακως πουλιεται, θα επρεπε να ειχε τσεκαριστει εκτενως
η να ειχε δωθει ως free στην αρχη, να ειχαν διορθωθει τα οποια bugs
και μετα να υπηρχαν αξιώσεις πληρωμης."

δεν έπρεπε να ειπωθεί.
Δεν υπάρχει app χωρίς bugs.
Υπάρχουν όμως πάρα πολλά apps χωρίς καλή ή καθόλου υποστήριξη.
Και εδώ πιστεύω ότι είσαι άδικος.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 17/01/2011 - 12:14


#68   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/01/2011 - 14:24

έχω την εντύπωση εάν δεν απατώμαι ότι αφότου κλήσεις τις υπενθυμίσεις (σε off) πρέπει να επιστρέψεις στο κεντρικό μενού των ρυθμίσεων για να γίνει η ανανέωση και όχι να βγεις κατευθείαν από την εφαρμογή πατώντας το home κουμπί.


Όντως αυτός είναι ο σωστός τρόπος για να ενεργοποίησεις αλλά και για να κλησεις τις υπενθυμίσεις (ακούγετε και ενας ήχος, ανάλογα με την μελωδία που εχεις επιλέξει για τις υπενθυμίσεις).
Δοκίμασε το, Myselff.

Δεν υπάρχει app χωρίς bugs.
Υπάρχουν όμως πάρα πολλά apps χωρίς καλή ή καθόλου υποστήριξη.
Και εδώ πιστεύω ότι είσαι άδικος.


Συμφωνώ απόλυτα.

#69   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 14:27

off topic.. @Αster ακομη 3.1.2 firmware εχεις στην συσκευη σου;.. εαν δεν ισχυει κατι τετοιο αλλαξε το profile σου εχει μεινει πισω .. φιλικα :)

#70   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/01/2011 - 14:37

Εχω 3.1.2 στο 3GS μου και 4.1 στο iPhone 4. :)
Θα βαλω και τα δυο στο profile μου.

#71   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 17/01/2011 - 17:38

Και εδώ πιστεύω ότι είσαι άδικος.

Αδικος θα ημουνα αν αυτα που ελεγα δεν ειναι υπαρκτα... ομως ειναι.

Ολοι ασχολουμαστε με την συγκεκριμενη εφαρμογη γιατι πιστευουμε οτι ισως εχει μελλον
αλλιως γιατι να ασχολουμαστε?

Το θεμα ειναι οτι αν καποιος βασιστει στην συγκεκριμενη εφαρμογη οπως εχει τωρα θα τον
προδώσει αργα η γρηγορα με τον αλφα η βητα τροπο.

Αδικος? οχι, αυστηρος σιγουρα ναι

Επισης εχω να πω οτι με προσεβαλε ΔΗΜΟΣΙΩΣ οταν μου ειπε να μου δωσει τα λεφτα μου πισω λες
και αυτο ειναι το θεμα, θα μπορουσε να μου στειλει ενα PM απλα.

Νομιζω οτι το εκανε για λογους εντυπωσεων και τιποτα αλλο.

Τελος παντως για οποιους λογους το εκανε εγω δεν στεκομαι σε αυτο και δεν ειναι αυτο το θεμα μας.

Ευχαριστω που με διαβασατε
Νικος

#72   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 17/01/2011 - 17:45

Όντως αυτός είναι ο σωστός τρόπος για να ενεργοποίησεις αλλά και για να κλησεις τις υπενθυμίσεις (ακούγετε και ενας ήχος, ανάλογα με την μελωδία που εχεις επιλέξει για τις υπενθυμίσεις).
Δοκίμασε το, Myselff.

Αν δεν κανω λαθος ο σωστος τροπος να κανεις κατι on/off ειναι οταν το επιλεγεις
και οχι οταν πας πισω στο μενου η οπουδηποτε αλλου.

Τωρα το εχω σβησει και δεν μπορω να δοκιμασω το παραμικρο, απλα αν τα προγραμματα δεν
ειναι αυτονοητα ακομη και στους χαζους σα και μενα τοτε τι νοημα εχουν?

#73   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 20:37

MySelff σε ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις σου. Δεν σου κρύβω ότι αρκετά στοιχεία από αυτά που είχες αναφέρει στο παρελθόν θα συμπεριληφθούνε στην επόμενη έκδοση της εφαρμογής.
Από εκεί και πέρα όμως επειδή η εφαρμογή δεν απευθύνεται σε χαζούς (όπως αναφέρεις) εάν δεν ξανά ασχοληθείς (με οποιοδήποτε τρόπο γράφοντας ή σχολιάζοντας) θα κάνεις πραγματικά μεγάλη χάρη σε όλους αυτούς που διαβάζουν και ενδιαφέρονται για αυτό το post.

Κριτικές καλές και κακές είναι όλες καλοδεχούμενες… (και όπως είπες οι κακές είναι οι καλύτερες :-p γιατί αυτές πραγματικά βοηθάνε στη βελτιστοποίηση της εφαρμογής). Το «κατίνιασμα» όμως είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο …

Ένα πραγματικά σε ενδιέφερε η συγκεκριμένη εφαρμογή θα μπορούσες να είσαι πιο κόσμιος και να έρθεις σε επαφή μαζί μου έστω και μέσω PMs/email για να μου υποδείξεις διάφορες βελτιστοποιήσεις/bugs όπως κάνουν αρκετοί άλλοι ενδιαφερόμενοι. Βάση στις πληροφορίες/requirements που μαζεύω προχωράει και η ανάπτυξη της εφαρμογής.

Εφόσον λοιπόν δεν είσαι ευχαριστημένος από την πρόοδο της εφαρμογής και (από ότι εσύ αντιλαμβάνεσαι) εγώ δεν σε καλύπτω μην σχόλησε άλλο! Εντελώς φιλικά … ξέχνα αυτό το post, διέγραψε το από το pofile σου για να μην δέχεσαι notifications και κάνε κάτι πιο εποικοδομητικό με το χρόνο σου! Σε διαβεβαιώνω ότι δεν θα ασχοληθεί κανένας άλλος με το πρόσωπο σου (να σε σχολιάσει η κακολογήσει)…

Εάν δεν ήμουνα αρκετά κατανοητός σου λέω το εξής. Εάν δε σέβεσαι εμένα θα σε παρακαλέσω να σεβαστείς τη προσπάθεια που κάνω για να δημιουργήσω κάτι χρήσιμο (τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω). Εάν δεν το καταλαβαίνεις και αυτό τότε ίσως η ‘υπογραφή’ σου ή το Location του profile σου να αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα…σε αυτή την περίπτωση πάω πάσο, ειδάλλως αγνόησε την τελευταία πρόταση.

Over ‘n out for you…αυτό ήτανε το τελευταίο μήνυμα μου προς εσένα.

Χρήστος

#74   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 17/01/2011 - 21:32

MySelff σε ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις σου. Δεν σου κρύβω ότι αρκετά στοιχεία από αυτά που είχες αναφέρει στο παρελθόν θα συμπεριληφθούνε στην επόμενη έκδοση της εφαρμογής.
Από εκεί και πέρα όμως επειδή η εφαρμογή δεν απευθύνεται σε χαζούς (όπως αναφέρεις) εάν δεν ξανά ασχοληθείς (με οποιοδήποτε τρόπο γράφοντας ή σχολιάζοντας) θα κάνεις πραγματικά μεγάλη χάρη σε όλους αυτούς που διαβάζουν και ενδιαφέρονται για αυτό το post.

Κριτικές καλές και κακές είναι όλες καλοδεχούμενες… (και όπως είπες οι κακές είναι οι καλύτερες :-p γιατί αυτές πραγματικά βοηθάνε στη βελτιστοποίηση της εφαρμογής). Το «κατίνιασμα» όμως είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο …

Ένα πραγματικά σε ενδιέφερε η συγκεκριμένη εφαρμογή θα μπορούσες να είσαι πιο κόσμιος και να έρθεις σε επαφή μαζί μου έστω και μέσω PMs/email για να μου υποδείξεις διάφορες βελτιστοποιήσεις/bugs όπως κάνουν αρκετοί άλλοι ενδιαφερόμενοι. Βάση στις πληροφορίες/requirements που μαζεύω προχωράει και η ανάπτυξη της εφαρμογής.

Εφόσον λοιπόν δεν είσαι ευχαριστημένος από την πρόοδο της εφαρμογής και (από ότι εσύ αντιλαμβάνεσαι) εγώ δεν σε καλύπτω μην σχόλησε άλλο! Εντελώς φιλικά … ξέχνα αυτό το post, διέγραψε το από το pofile σου για να μην δέχεσαι notifications και κάνε κάτι πιο εποικοδομητικό με το χρόνο σου! Σε διαβεβαιώνω ότι δεν θα ασχοληθεί κανένας άλλος με το πρόσωπο σου (να σε σχολιάσει η κακολογήσει)…

Εάν δεν ήμουνα αρκετά κατανοητός σου λέω το εξής. Εάν δε σέβεσαι εμένα θα σε παρακαλέσω να σεβαστείς τη προσπάθεια που κάνω για να δημιουργήσω κάτι χρήσιμο (τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω). Εάν δεν το καταλαβαίνεις και αυτό τότε ίσως η ‘υπογραφή’ σου ή το Location του profile σου να αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα…σε αυτή την περίπτωση πάω πάσο, ειδάλλως αγνόησε την τελευταία πρόταση.

Over ‘n out for you…αυτό ήτανε το τελευταίο μήνυμα μου προς εσένα.

Χρήστος

1) ΑΝ απαντουσα οπως αρμοζε θα εβαζες τα κλαματα και δεν θα ηταν πρεπον αυτο.

2) Ειμαι γραμενος σε ενα ΔΗΜΟΣΙΟ φορουμ και ως εκ τουτου θα σχολιαζω και θα απανταω
σε οτι μου καπνισει μεχρι να με διωξουν απο αυτο. Και σιγουρα δεν θα μου πεις εσυ
ποτε θα το κανω η οχι.

3) ΕΣΥ που κατηγορεις ΕΜΕΝΑ για κατινισμο (!) μιλας ετσι για μενα και την υπογραφη μου
νομιζοντας οτι προσβαλομαι, μα αν ειχα προβλημα θα το εγραφα... think about it.

4) Εντελως φιλικα λες και ξανα λες πριν η μετα απο μια προσβολη... Ενδιαφερον αυτο.

5) Μα αν γραφουνε εδω μονο οσοι εχουν κατι καλο να πουνε τοτε οι κακες κριτικες απο
που και πως θα προκυψουν????

6) Τελικα πρεπει να εισαι μια απο κεινες τις περιπτωσεις που αντι ο προγραμματιστής
να καταστρεφει το προγραμμα, το προγραμμα καταστρεφει το δημιουργό του!!!

Σημ. Βρε μανια με την υπογραφη μου και τον κοσμο μου!!!

#75   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/01/2011 - 08:25

Καλημέρα σε όλους. Θα παρακαλέσω να περιοριστειτε στον τίτλο και στην ουσία του θέματος και όχι σε μεταξύ σας χαρακτηρισμούς κτλ κτλ. Το παρών θέμα θα "παρακολουθείται" και τα άσχετα σχόλια θα διαγραφόνται άμεσα χωρίς προειδοποίηση.


Ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 18/01/2011 - 09:33

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες