Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Parallax


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   UsualSuspect

UsualSuspect

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:billavg

Δημοσίευση 13/11/2010 - 12:29

ένα παρόμοιο extension που βρήκα στο cydia λέγεται Panorama δουλεύει κανονικά απλά δεν βρίσκω φωτό, σε τι μέγεθος πρέπει να είναι τα panoramic wallpapers, ξέρει κανείς?

ένα καλο μέγεθος πιστεύω είναι το 1011 x 480 μιας και το simple background σε αυτή την ανάλυση μετατρέπει την φωτογραφία πριν την βάλει για wallpaper

και ένα δείγμα

Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   UsualSuspect

UsualSuspect

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:billavg

Δημοσίευση 13/11/2010 - 12:47

βασικά τώρα που το ξαναβλέπω η ανάλυση αλλάζει ανάλογα με το perspective scroll ratio. αν το έχεις γύρο στο 0.2 η ανάλυση 1000x480 είναι μια χαρά

#48   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/11/2010 - 18:33

Στην αρχή το κατέβασα από macosmovil, αλλά μου έγραψε ότι δεν έχω license, μετά έκανα απεγκατάσταση και το αγόρασα, αλλά μου λέει ακριβώς το ίδιο, έστειλα email στον δημιουργό γιατί αφού το έχω αγορσμένο δεν μου δίνει license και δεν έχω πάρει καμία απάντηση.
Όταν υπήρχε το Rock διαβάζαμε σχόλια άλλων αγοραστών οπότε ενημερωνόμασταν για τις κοροϊδίες, τώρα με το Cydia αγοράζουμε στα τυφλά.
Δεν ξέρω βέβαια αν το iPhone κρατά κάποια αρχεία από την crack έκδωση που έβαλα στην αρχή οπότε κρασάρει μη δίνοντας license και στη γνήσια.


Άσχετο αλλά ξέρει κανείς πότε θα βγει η ios 4.2 ?

#49   UsualSuspect

UsualSuspect

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:billavg

Δημοσίευση 13/11/2010 - 18:38

Στην αρχή το κατέβασα από macosmovil, αλλά μου έγραψε ότι δεν έχω license, μετά έκανα απεγκατάσταση και το αγόρασα, αλλά μου λέει ακριβώς το ίδιο, έστειλα email στον δημιουργό γιατί αφού το έχω αγορσμένο δεν μου δίνει license και δεν έχω πάρει καμία απάντηση.
Όταν υπήρχε το Rock διαβάζαμε σχόλια άλλων αγοραστών οπότε ενημερωνόμασταν για τις κοροϊδίες, τώρα με το Cydia αγοράζουμε στα τυφλά.
Δεν ξέρω βέβαια αν το iPhone κρατά κάποια αρχεία από την crack έκδωση που έβαλα στην αρχή οπότε κρασάρει μη δίνοντας license και στη γνήσια.


Άσχετο αλλά ξέρει κανείς πότε θα βγει η ios 4.2 ?

ρε παιδιά αφού κάποιος πιο πάνω είπε για μια free εφαρμογή που κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά και δουλεύει σίγουρα γιατί πάτε και το αγοράζετε

#50   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/11/2010 - 21:53

ρε παιδιά αφού κάποιος πιο πάνω είπε για μια free εφαρμογή που κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά και δουλεύει σίγουρα γιατί πάτε και το αγοράζετε



Γιατί απλά τότε δεν ήξερα ότι υπήρχε free καλή εφαρμογή

#51   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2010 - 22:21

Τις πηρα απο macrumors...δεν το εχω το προγραμμα αλλα εκει κατι πηρε το ματι μου για μεγαλυτερες αναλυσεις.

#52   WiZaRDe

WiZaRDe

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:wizarde

Δημοσίευση 26/05/2011 - 15:59

το βρηκα απο μαγαζακι παιδια και δουλευει κανονικα.. οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει Pm να του στειλω το link.. τι αναλυση πρεπει να ειναι
οι εικονες ομως για να φαινονται καλα??

#53   gl7

gl7

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2011 - 17:18

το βρηκα απο μαγαζακι παιδια και δουλευει κανονικα.. οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει Pm να του στειλω το link.. τι αναλυση πρεπει να ειναι
οι εικονες ομως για να φαινονται καλα??


googlare για widescreen hd wallpapers... βασικα οσο μεγαλυτερη η αναλυση τοσο πιο ομορφο θα φαινεται! και αναλογα με την ταχυτητα που θες να μετακινειται το wallpaper! συνεργαζεται αψογα και με το page2d απο Cydia!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες