Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αυτό και αν είναι Death Grip


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2010 - 03:00

Ακόμα ένα ..."αρνητικό προνόμιο" του iPhone αντιγράφηκε, από την Nokia αυτή τη φορά. Όπως φαίνεται στο video, το νεοαφιχθέν Nokia N8 όχι απλά υποφέρει από "death grip" αλλά παρουσιάζεται ιδιαίτερα ευκολότερα και εντονότερα από ότι στο iPhone 4. Καμμιά έκπληξη βέβαια, μια και λίγο - πολύ παρόμοιο θέμα έχει το σύνολο σχεδόν των συσκευών. Απλά πολύ θα ήθελα να δω τις αντιδράσεις κάποιων fans της Nokia οι οποίοι είχαν περάσει γενεές δεκατέσσερεις το iP4 αναφορικά με το συγκεκριμένο θέμα, διαδηλώνοντας ταυτόχρονα την κατασκευαστική ανωτερότητα της Φινλανδικής εταιρείας. :lol:



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   bravelover

bravelover

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2010 - 03:23

Περιμένω να ακούσω τους fun της nokia

#3   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 08/11/2010 - 03:51

Γενικοτερα ττο ειχα παρατηρησει και σε παλιοτερες συσκευες(πχ Ν81) αυτο.Δεν ειναι κατι καινουριο στα κινητα τηλεφωνα.Γιατι εγινε τοσο φασαρια με το iphone δεν μπορω να καταλαβω...

#4   cyberia

cyberia

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2010 - 03:56

Τι δε μπορεις να καταλαβεις..? για να ανεβει καποια εταιρια πρεπει να συγκριθει με τον καλυτερο και να προσπαθησει να αναδιξει και τα ελατωματα του. εκει στηριζετε και η ΝΟΚΙΑ. αλλα καλυτερα να πειστρεψει στη ξυλια κατ'εμε..

#5   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2010 - 04:47

Για να κανουμε και λιγο πλακα. ενα κυριολεκτικο death grip

Υ.Γ. δεν πετυχε το σχεδιο αλλα εκανα οτι μπορουσα με το paint των windows.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: angelo-ifone, 08/11/2010 - 04:48


#6   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 08/11/2010 - 06:57

Γενικοτερα ττο ειχα παρατηρησει και σε παλιοτερες συσκευες(πχ Ν81) αυτο.Δεν ειναι κατι καινουριο στα κινητα τηλεφωνα.Γιατι εγινε τοσο φασαρια με το iphone δεν μπορω να καταλαβω...

OK παιδια απανταω, οταν παιρνεις ενα ΝΟΚΙΑ ποσα να σου κοστισει? 100? 200? 300? αντε 400 σωστα?
Και καποιο προβλημα να εχει (που δεν εχουν συνηθως) λες ας παει το παλιαμπελο.

Οταν ομως ΠΛΗΡΩΝΩ 700, 800, ακομη και 900 ευρω και μαλιστα για να το παρω
πρεπει να εχω κολλητο τον παπα ε γαμω το φελεκι τους τοτε αν του λειπει τα
βασικα, κραξιμο θελουν μεχρι να ισιωσουν.

800€ και δεν εχεις υπερυθρες/bluetooth ουτε ραδιο ουτε το ενα ουτε το αλλο
και για να τα αποκτησεις πρεπει να βουτηξεις μες την παρανομια... φτου τους.

#7   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2010 - 07:09

[quote name='Myselff' date='08 November 2010 - 05:57 AM' timestamp='1289192274' post='311051']
τι να πεις......αγαπα τον πλησιον σου με τα ελλατωματα του.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#8   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 08/11/2010 - 08:28

τι να πεις......αγαπα τον πλησιον σου με τα ελλατωματα του.

:D :D Σωστος....

#9   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/11/2010 - 09:02

Υπέρυθρες είπες? :lol: :lol: :lol:

#10   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 08/11/2010 - 09:46

Νά κάτι καλό που έφερε το iPhone 4. Όλοι θα ελέγχουν όλα τα κινητά για Death Grip! :P

#11   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 08/11/2010 - 10:23

OK παιδια απανταω, οταν παιρνεις ενα ΝΟΚΙΑ ποσα να σου κοστισει? 100? 200? 300? αντε 400 σωστα?
Και καποιο προβλημα να εχει (που δεν εχουν συνηθως) λες ας παει το παλιαμπελο.

Οταν ομως ΠΛΗΡΩΝΩ 700, 800, ακομη και 900 ευρω και μαλιστα για να το παρω
πρεπει να εχω κολλητο τον παπα ε γαμω το φελεκι τους τοτε αν του λειπει τα
βασικα, κραξιμο θελουν μεχρι να ισιωσουν.

800€ και δεν εχεις υπερυθρες/bluetooth ουτε ραδιο ουτε το ενα ουτε το αλλο
και για να τα αποκτησεις πρεπει να βουτηξεις μες την παρανομια... φτου τους.


Τα "καλα" Νοκια smartphones κανουν απο 450 ευρωπουλα και ανω και οχι 100, 200, 300. Η Νοκια πλεον στα low κινητα και στα mid ειναι πολυ καλη αλλα μεχρι εκει. "Δεν υπαρχει" ουστιαστικα στα πραγματικα high end κινητα.
Ευτυχως. 8)

#12   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2010 - 10:53

OK παιδια απανταω, οταν παιρνεις ενα ΝΟΚΙΑ ποσα να σου κοστισει? 100? 200? 300? αντε 400 σωστα?
Και καποιο προβλημα να εχει (που δεν εχουν συνηθως) λες ας παει το παλιαμπελο.
Οταν ομως ΠΛΗΡΩΝΩ 700, 800, ακομη και 900 ευρω και μαλιστα για να το παρω
πρεπει να εχω κολλητο τον παπα ε γαμω το φελεκι τους τοτε αν του λειπει τα
βασικα, κραξιμο θελουν μεχρι να ισιωσουν.


Και ένα εκατομμύριο να πληρώσεις το συγκεκριμένο τουλάχιστον "πρόβλημα" θα υπάρχει, καθώς είναι αποτέλεσμα φυσικών νόμων και όχι κάποιας τεχνολογίας. Και αν μπήκα στον πειρασμό να βάλω το video, ο λόγος δεν είναι πως αποτελεί είδηση το death grip του κορυφαίου Nokia N8. Απλά κάποιοι φίλοι της εν λόγω εταιρείας είχαν βαλθεί για μήνες να "εξυμνούν" σε διάφορα Ελληνικά forums, την σχεδιαστική τελειότητα της Nokia έναντι της "κακής" Apple. Κατά τα άλλα όπως κατ'επανάληψη έχω πει (σε εκείνα τα forums), ακόμα και πρωτοετής φοιτητής τηλεπικοινωνιακής μηχανολογίας γνωρίζει πως με την σχεδίαση που τα τελευταία 10 - 15 χρόνια έχει υιοθετηθεί ελέω ομορφιάς από όλους τους κατασκευαστές, είναι αδύνατη η αποφυγή τέτοιων προβλημάτων.

Μιλώντας δε γενικότερα για τα Nokia και αυτό που ισχυρίστηκες πως "συνήθως δεν έχουν προβλήματα" ρίξε καμμιά ματιά στα official Νοκια Discussions και πες μου αν γνωρίζεις πολλές άλλες εταιρείες που τα κορυφαία τους μοντέλα είχαν ποτέ τα προβλήματα που έχουν τόσο το N8, όσο και τα παλαιότερα Ν97, Ν96, Ν92 κλπ. Θα ήθελα ειλικρινά να φανταστείς τι θα γινόταν αν για παράδειγμα το iPhone 4, μία εβδομάδα μετά την κυκλοφορία του αποδεικνυόταν πως έκλεινε ξαφνικά και δεν ξανάνοιγε παρά μόνο μετά από μισή ώρα στο ...ψυγείο.

Όσο για τις ...υπέρυθρες καλέ μου φίλε, ας μην μπούμε καλύτερα σε αυτή τη συζήτηση. Σέβομαι απόλυτα τις προτεραιότητες κάθε αγοραστή οποιασδήποτε συσκευής, αλλά προσωπικά αν για παράδειγμα το iPhone είχε υπέρυθρες, ραδιοφωνάκι, ψησταριά μπάρμπεκιου, τζακούζι ή άλλα τέτοια εγώ τουλάχιστον δεν θα το είχα αγοράσει. Ελλείψεις ναι έχει και μάλιστα αρκετές, αλλά μην τρελαθούμε και καθόμαστε να μιλάμε για υπέρυθρες. Μας ακούει κόσμος που θα μας πάρει στο ψιλό... :lol:

#13   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 08/11/2010 - 11:03

Υπέρυθρες είπες? :lol: :lol: :lol:

Ναι γιατι?

#14   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 08/11/2010 - 11:06

Τα "καλα" Νοκια smartphones κανουν απο 450 ευρωπουλα και ανω και οχι 100, 200, 300. Η Νοκια πλεον στα low κινητα και στα mid ειναι πολυ καλη αλλα μεχρι εκει. "Δεν υπαρχει" ουστιαστικα στα πραγματικα high end κινητα.
Ευτυχως. 8)

Συμφωνω στα περισσοτερα αλλα οχι στο ευτηχω, ειμαι κατα του μονοπωλειου
το οποιο γυριζει παντα κατα του αγοραστη.

#15   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 08/11/2010 - 11:35

Και ένα εκατομμύριο να πληρώσεις το συγκεκριμένο τουλάχιστον "πρόβλημα" θα υπάρχει, καθώς είναι αποτέλεσμα φυσικών νόμων και όχι κάποιας τεχνολογίας. Και αν μπήκα στον πειρασμό να βάλω το video, ο λόγος δεν είναι πως αποτελεί είδηση το death grip του κορυφαίου Nokia N8. Απλά κάποιοι φίλοι της εν λόγω εταιρείας είχαν βαλθεί για μήνες να "εξυμνούν" σε διάφορα Ελληνικά forums, την σχεδιαστική τελειότητα της Nokia έναντι της "κακής" Apple. Κατά τα άλλα όπως κατ'επανάληψη έχω πει (σε εκείνα τα forums), ακόμα και πρωτοετής φοιτητής τηλεπικοινωνιακής μηχανολογίας γνωρίζει πως με την σχεδίαση που τα τελευταία 10 - 15 χρόνια έχει υιοθετηθεί ελέω ομορφιάς από όλους τους κατασκευαστές, είναι αδύνατη η αποφυγή τέτοιων προβλημάτων.

Εδω δεν εχω αποψη (περεργως!!) οποτε δεχομαι την δικια σου μεχρι νεωτερας... :lol: :lol:

Μιλώντας δε γενικότερα για τα Nokia και αυτό που ισχυρίστηκες πως "συνήθως δεν έχουν προβλήματα" ρίξε καμμιά ματιά στα official Νοκια Discussions και πες μου αν γνωρίζεις πολλές άλλες εταιρείες που τα κορυφαία τους μοντέλα είχαν ποτέ τα προβλήματα που έχουν τόσο το N8, όσο και τα παλαιότερα Ν97, Ν96, Ν92 κλπ. Θα ήθελα ειλικρινά να φανταστείς τι θα γινόταν αν για παράδειγμα το iPhone 4, μία εβδομάδα μετά την κυκλοφορία του αποδεικνυόταν πως έκλεινε ξαφνικά και δεν ξανάνοιγε παρά μόνο μετά από μισή ώρα στο ...ψυγείο.

Εξ ου και το συνηθως που ειπα, η γνωμη μου πηγαζει απ την χρηση τηλεφωνων της Νοκια που χρησιμοποιουσα/ω αλλα και Sony τοσα χρονια.

Όσο για τις ...υπέρυθρες καλέ μου φίλε, ας μην μπούμε καλύτερα σε αυτή τη συζήτηση. Σέβομαι απόλυτα τις προτεραιότητες κάθε αγοραστή οποιασδήποτε συσκευής, αλλά προσωπικά αν για παράδειγμα το iPhone είχε υπέρυθρες, ραδιοφωνάκι, ψησταριά μπάρμπεκιου, τζακούζι ή άλλα τέτοια εγώ τουλάχιστον δεν θα το είχα αγοράσει. Ελλείψεις ναι έχει και μάλιστα αρκετές, αλλά μην τρελαθούμε και καθόμαστε να μιλάμε για υπέρυθρες. Μας ακούει κόσμος που θα μας πάρει στο ψιλό... :lol:

Γιατι να μην μπουμε? Ημουνα στον δρομο με την μηχανη μου και ηθελα να ακουω διαφορα για τις εκλογες ενω πηγαινα στον δρομο, για πες μου με το iBriki πως θα το εκανα??
Εχω ενα βιντεο με μια αστυνομικινα που κανει διαφορα κολπα με μια μπανανα μεσα σε ενα τμημα εν ωρα υπηρεσιας (οντως το εχω), πες μου πως να το στειλω για χαβαλε στην παρεα μου?

Η να μαζεψω μερικα apps σε φακελους...τι το δυσκολο εχει αυτο? Και ΓΙΑΤΙ το ανακαλυψε η Apple μολις προσφατα? Καποιος μας δουλευει μου φαινεται.

Και να φανταστεις οτι ζηταω απλα πραγματα απο μια συνχρονη συσκευη, και δεν τα ζηταω τα ιδια απο ενα ας πουμε netbook.

Οσον αφορα για ψησταριά μπάρμπεκιου νομιζω παλιοτερα ειχα δει ενα app που το εκανε αυτο, για το τζακουζι περιμενε λιιιγο παραπανω μεχρι να λυσουν
το θεμα της υγρασιας αυτα ειναι πιο ευκολα προβληματα γι αυτους απ το να με αφησουν να εκτυπωσω κατι στον εκτυπωτή μου!!!!.

Βρε ασε τους να μας ακουνε, μιση ντροπη δικια μας και μιση δικια τους.!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες