Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αυτό και αν είναι Death Grip


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2010 - 12:11

Γιατι να μην μπουμε? Ημουνα στον δρομο με την μηχανη μου και ηθελα να ακουω διαφορα για τις εκλογες ενω πηγαινα στον δρομο, για πες μου με το iBriki πως θα το εκανα??
Εχω ενα βιντεο με μια αστυνομικινα που κανει διαφορα κολπα με μια μπανανα μεσα σε ενα τμημα εν ωρα υπηρεσιας (οντως το εχω), πες μου πως να το στειλω για χαβαλε στην παρεα μου?

Όπως είπα και πριν σέβομαι τις προτεραιότητες κάθε αγοραστή, κάτι που φαντάζομαι πως ισχύει για όλους μας. Όμως οι δικές σου προφανώς δεν είναι ίδιες με αυτές του μέσου αγοραστή iPhone. κάτι το οποίο μάλλον δείχνει πως έκανες λάθος επιλογή συσκευής. Για να σου δώσω ένα παράδειγμα του δικού μου πιθανώς λάθους για εσένα σκεπτικού, ποτέ μου και σε καμμιά μου συσκευή δεν χρησιμοποίησα την μεταφορά αρχείων σε κινητά άλλων. Ούτε με ενδιέφερε και εν πολλοίς το θεωρούσα και εξακολουθώ να το θεωρώ ανοησία χωρίς να σημαίνει πως είναι απαραίτητα έτσι και για άλλους. Από την άλλη ήμουν πάντοτε υπέρ των καθαρά δικτυακών μορφών ανταλλαγής αρχείων, με πρώτο το mail και δεύτερο τo adhoc WiFi, και πάλι όμως όχι για να ανταλλάσω ringtones, φωτογραφίες ή τραγουδάκια, κάτι που άλλωστε δεν το έκανα ούτε τότε που ήταν μόδα. Οπότε όπως καταλαβαίνεις το iPhone ήταν και είναι η πλέον ενδεδειγμένη συσκευή για "βαρετούς" ανθρώπους όπως εγώ. :)

Τώρα όσον αφορά τις ελλείψεις του iPhone, όπως είπαμε και άλλη φορά θα μπορούσα να γεμίσω μια σελίδα με αυτές. Όμως θα μου επιτρέψεις να σου πω, πως δεν είμαστε όλοι feature-freaks. Προτεραιότητα κατά την ταπεινή μου άποψη είναι σφαιρικά η λειτουργικότητα, η σταθερότητα και η απόδοση των υπαρχουσών δυνατοτήτων και όχι αυτός καθεαυτώ ο αριθμός τους. Και για εμένα τουλάχιστον, όσο καιρό το iPhone έχει τα λιγότερα λειτουργικά προβλήματα από κάθε άλλο τρέχον smartphone, όσο έχει την καλύτερη απόδοση στο touch interface, όσο έχει την υποδειγματική σταθερότητα καθώς και την δεδομένη γενικότερη ποιότητα των built-in αλλά και των third party εφαρμογών, θα συνεχίζουν να μην με ενοχλούν οι όποιες ελλείψεις του. Έχω πάψει βλέπεις εδώ και δεκαετίες να πιστεύω στην "τελειότητα" καταναλωτικών συσκευών. Τα πάντα είναι ένας συμβιβασμός, και προτιμώ να συμβιβάζομαι με απλοϊκές και συχνά ανόητες μικροελλείψεις παρά να αντιμετωπίζω σε καθημερινή βάση τερατουργήματα σαν τις ουκ ολίγες συσκευές που κατά καιρούς είχα. :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 08/11/2010 - 16:33

Όπως είπα και πριν σέβομαι τις προτεραιότητες κάθε αγοραστή, κάτι που φαντάζομαι πως ισχύει για όλους μας. Όμως οι δικές σου προφανώς δεν είναι ίδιες με αυτές του μέσου αγοραστή iPhone. κάτι το οποίο μάλλον δείχνει πως έκανες λάθος επιλογή συσκευής. Για να σου δώσω ένα παράδειγμα του δικού μου πιθανώς λάθους για εσένα σκεπτικού, ποτέ μου και σε καμμιά μου συσκευή δεν χρησιμοποίησα την μεταφορά αρχείων σε κινητά άλλων. Ούτε με ενδιέφερε και εν πολλοίς το θεωρούσα και εξακολουθώ να το θεωρώ ανοησία χωρίς να σημαίνει πως είναι απαραίτητα έτσι και για άλλους. Από την άλλη ήμουν πάντοτε υπέρ των καθαρά δικτυακών μορφών ανταλλαγής αρχείων, με πρώτο το mail και δεύτερο τo adhoc WiFi, και πάλι όμως όχι για να ανταλλάσω ringtones, φωτογραφίες ή τραγουδάκια, κάτι που άλλωστε δεν το έκανα ούτε τότε που ήταν μόδα. Οπότε όπως καταλαβαίνεις το iPhone ήταν και είναι η πλέον ενδεδειγμένη συσκευή για "βαρετούς" ανθρώπους όπως εγώ. :)

Τώρα όσον αφορά τις ελλείψεις του iPhone, όπως είπαμε και άλλη φορά θα μπορούσα να γεμίσω μια σελίδα με αυτές. Όμως θα μου επιτρέψεις να σου πω, πως δεν είμαστε όλοι feature-freaks. Προτεραιότητα κατά την ταπεινή μου άποψη είναι σφαιρικά η λειτουργικότητα, η σταθερότητα και η απόδοση των υπαρχουσών δυνατοτήτων και όχι αυτός καθεαυτώ ο αριθμός τους. Και για εμένα τουλάχιστον, όσο καιρό το iPhone έχει τα λιγότερα λειτουργικά προβλήματα από κάθε άλλο τρέχον smartphone, όσο έχει την καλύτερη απόδοση στο touch interface, όσο έχει την υποδειγματική σταθερότητα καθώς και την δεδομένη γενικότερη ποιότητα των built-in αλλά και των third party εφαρμογών, θα συνεχίζουν να μην με ενοχλούν οι όποιες ελλείψεις του. Έχω πάψει βλέπεις εδώ και δεκαετίες να πιστεύω στην "τελειότητα" καταναλωτικών συσκευών. Τα πάντα είναι ένας συμβιβασμός, και προτιμώ να συμβιβάζομαι με απλοϊκές και συχνά ανόητες μικροελλείψεις παρά να αντιμετωπίζω σε καθημερινή βάση τερατουργήματα σαν τις ουκ ολίγες συσκευές που κατά καιρούς είχα. :D

Πες μου πρωτα πρωτα σε τι βαση συζηταμε...
Το iPhone ως τηλεφωνο η ως κατι αλλο?

#18   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2010 - 16:42

Πες μου πρωτα πρωτα σε τι βαση συζηταμε...
Το iPhone ως τηλεφωνο η ως κατι αλλο?

Ως ότι είναι. Σε τι άλλη βάση θα μπορούσαμε να συζητούσαμε; :)

#19   vanz

vanz

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2010 - 17:18

Φιλε μου myself τελικά είμαι σίγουρος το κάνεις επίτηδες ....

μετά απο 666 χιλιάδες σελιδες που έχω διαβάσει με παράπονα για το iphone, ibriki, και οτι άλλο .
μου έχει καρφωθεί ενα αναπάντητο ερωτηματικό , εδωσες τοσα φραγκα και δεν γνώριζες τίποτα ??? για το iphone ....εάν ναι τότε λυπάμαι φίλε την πάτησες, δεν σου κάνει.

είναι σαν να δώσεις δυο περιουσίες για να αγοράσεις ferrari και μετά να παραπονιέσαι ότι δεν έχει πορτ μπαγκαζ. !!

#20   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 08/11/2010 - 18:02

Ως ότι είναι. Σε τι άλλη βάση θα μπορούσαμε να συζητούσαμε; :)

Τηλεφωνο παντως ΔΕΝ ειναι αυτο ειναι σιγουρο, ειναι ΚΑΙ τηλεφωνο απλα οχι
απ τα καλλυτερα που εχω δει.

Και επιμενω, πες μου ΠΩΣ θα στειλω ενα αρχειο σε καποιον αλλον την ωρα ας πουμε που ειμαι σε
μια παρεα... ΠΩΣ?

Σιγα δηλαδη την δυσκολη λειτουργια δηλαδη... αλλα για πες μου?

Εχω 200+ apps στο κινητο πες μου εσυ σε ποσους φακελους μπορω να τα βαλω?... Do the math please
Αντι λοιπον να εχω ΧΥΜΑ 200 προγραμματα και να εχω βρει τον διαολο μου με το χαος που επικρατει
εχω 17 φακελους το λιγοτερο να ψαχνω να βρω τι θελω... ρε δε συνουσιαζεστε λεω εγω εκει στην apple.

Βασικα εχω και αλλα να πω αλλα σε παρακαλω απαντησε μου σε αυτα που ρωταω αλλιως δεν εχει νοημα
εγω να ρωταω και εσυ να μου απαντας σε οτι σε βολευει... ευχαριστω.

#21   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2010 - 18:13

Τηλεφωνο παντως ΔΕΝ ειναι αυτο ειναι σιγουρο, ειναι ΚΑΙ τηλεφωνο απλα οχι
απ τα καλλυτερα που εχω δει.

Και επιμενω, πες μου ΠΩΣ θα στειλω ενα αρχειο σε καποιον αλλον την ωρα ας πουμε που ειμαι σε
μια παρεα... ΠΩΣ?

Σιγα δηλαδη την δυσκολη λειτουργια δηλαδη... αλλα για πες μου?

Εχω 200+ apps στο κινητο πες μου εσυ σε ποσους φακελους μπορω να τα βαλω?... Do the math please
Αντι λοιπον να εχω ΧΥΜΑ 200 προγραμματα και να εχω βρει τον διαολο μου με το χαος που επικρατει
εχω 17 φακελους το λιγοτερο να ψαχνω να βρω τι θελω... ρε δε συνουσιαζεστε λεω εγω εκει στην apple.

Βασικα εχω και αλλα να πω αλλα σε παρακαλω απαντησε μου σε αυτα που ρωταω αλλιως δεν εχει νοημα
εγω να ρωταω και εσυ να μου απαντας σε οτι σε βολευει... ευχαριστω.

δικιο εχεις αλλα που να το βρεις??
αγαπα λοιπον τον πλησιον σου με τα ελλατωματα του.....χιχι

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#22   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 08/11/2010 - 18:28

Φιλε μου myself τελικά είμαι σίγουρος το κάνεις επίτηδες ....

Λες?

μετά απο 666 χιλιάδες σελιδες που έχω διαβάσει με παράπονα για το iphone, ibriki, και οτι άλλο .
μου έχει καρφωθεί ενα αναπάντητο ερωτηματικό , εδωσες τοσα φραγκα και δεν γνώριζες τίποτα ??? για το iphone ....εάν ναι τότε λυπάμαι φίλε την πάτησες, δεν σου κάνει.

είναι σαν να δώσεις δυο περιουσίες για να αγοράσεις ferrari και μετά να παραπονιέσαι ότι δεν έχει πορτ μπαγκαζ. !!

Καλα την πατησα με το 3g μετα την ξαναπατησα με το 3gs και επειδη ειχα εθιστει στο να με πατανε χτυπησα και ενα
Ipod αλλα επειδη δεν μου εφτανε το αγγουρι που ηδη ειχα φαει ειπα να φαω ενα ακομη μεγαλητερο και να σβερκωσω ενα 4.

Ναι εχεις δικηο την πατησα δεν ηξερα τι εκανα.

Καλε μου ανθρωπε εσυ πιστευεις οτι το τηλεφωνο σου ειναι τελειο? και αν δεν ειναι ποια ειναι τα προβληματα του?

Εγω δεν θα αποδεχτω τα οποια προβληματα εχει και να λεω ναι μεν δε κανει το ταδε αλλα εχει design δεν κανει ομως και το
δεινα ομως το design to ειδατε?

Και γιατι δεν εχει ραδιο ααα αυτο ειναι feature και οχι μακακια

#23   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 08/11/2010 - 18:31

δικιο εχεις αλλα που να το βρεις??
αγαπα λοιπον τον πλησιον σου με τα ελλατωματα του.....χιχι

Ολους τους αγαπω εγω, ακομα και την Aplle και γι αυτο της τα χωνω,
και χρηματικως και λεκτικως εννοω. :lol:

#24   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2010 - 19:08

Τηλεφωνο παντως ΔΕΝ ειναι αυτο ειναι σιγουρο, ειναι ΚΑΙ τηλεφωνο απλα οχι
απ τα καλλυτερα που εχω δει.

Δεν θα διαφωνήσω καθόλου. Κάθε smartphone είναι πρωτίστως ένα handheld computer που εκτελεί και χρέη τηλεφώνου. Σίγουρα κανένα smartphone δεν μπορεί να συγκριθεί σε τηλεφωνική εργονομία και λειτουργικότητα με απλά dump phones τα οποία είναι σαφώς καλύτερα σε αυτό το ρόλο. Γι'αυτό άλλωστε η αγορά smartphones έχει εντελώς διαφορετικό target group, με διαφορετικές ανάγκες ή προτεραιότητες από αυτό των απλών τηλεφώνων.

Και επιμενω, πες μου ΠΩΣ θα στειλω ενα αρχειο σε καποιον αλλον την ωρα ας πουμε που ειμαι σε
μια παρεα... ΠΩΣ?

Όπως το στέλνω και εγώ είτε είμαι δίπλα στον αποδέκτη μέσω adhoc /Wlan WiFi, είτε μερικές χιλιάδες χιλιόμετρα μακρυά μέσω e-mail. Να το ξαναπώ όμως, πως οι δικές σου ανάγκες είναι μάλλον διαφορετικές από τις δικές μου. Βλέπεις δεν συνηθίζω να στέλνω αρχεία σε φίλους και παρέες ενώ τις επαγγελματικές μου ανάγκες αποστολής ή ανταλλαγής αρχείων το iPhone τις υπερκαλύπτει και με το παραπάνω.

Εχω 200+ apps στο κινητο πες μου εσυ σε ποσους φακελους μπορω να τα βαλω?... Do the math please
Αντι λοιπον να εχω ΧΥΜΑ 200 προγραμματα και να εχω βρει τον διαολο μου με το χαος που επικρατει

Και εγώ έχω περίπου 100 εφαρμογές μόνιμα εγκατεστημένες στο iPhone μου και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα να βρώ ότι θέλω μέσα στα 10 folders όπου βρίσκονται ομαδοποιημένες. Άσε που χάρη στο Spotlight του iPhone, έχει πάψει προ πολλού να με απασχολεί ο αριθμός των εφαρμογών και τα εικονίδιά τους. Λοιπόν που είναι το πρόβλημα;

#25   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 08/11/2010 - 19:12

Για το iPhone 4 δεν λέγαμε για το deathgrip όπως λέτε, λέγαμε για το απλό άγγιγμα ανάμεσα στις κεραίες του τηλεφώνου και του wifi bt κτλ. Μετά από 4 μήνες νομίζω το είχαμε λύσει αυτό.

#26   GadgetMaciac

GadgetMaciac

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2010 - 19:19

@Myselff Αν θελεις να στελνεις αρχεια το κανεις μεσω mail. αν παλι θελεις μεσω bluetooth κακως αγορασες μια συσκευη που δεν ειναι προσαρμοσμενη στις αναγκες σου. Αντι να βριζεις την apple λοιπον, τσεκαρε και μια το καθρεφτη και ξαναζυγισε τα...

Τελευταία επεξεργασία από: GadgetMaciac, 08/11/2010 - 19:20


#27   whiteyez

whiteyez

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Whiteyez

Δημοσίευση 08/11/2010 - 19:35

@Myselff Αν θελεις να στελνεις αρχεια το κανεις μεσω mail. αν παλι θελεις μεσω bluetooth κακως αγορασες μια συσκευη που δεν ειναι προσαρμοσμενη στις αναγκες σου. Αντι να βριζεις την apple λοιπον, τσεκαρε και μια το καθρεφτη και ξαναζυγισε τα...


Έτσι, πέστα.

#28   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 08/11/2010 - 20:44

Δεν θα διαφωνήσω καθόλου. Κάθε smartphone είναι πρωτίστως ένα handheld computer που εκτελεί και χρέη τηλεφώνου. Σίγουρα κανένα smartphone δεν μπορεί να συγκριθεί σε τηλεφωνική εργονομία και λειτουργικότητα με απλά dump phones τα οποία είναι σαφώς καλύτερα σε αυτό το ρόλο. Γι'αυτό άλλωστε η αγορά smartphones έχει εντελώς διαφορετικό target group, με διαφορετικές ανάγκες ή προτεραιότητες από αυτό των απλών τηλεφώνων.


Όπως το στέλνω και εγώ είτε είμαι δίπλα στον αποδέκτη μέσω adhoc /Wlan WiFi, είτε μερικές χιλιάδες χιλιόμετρα μακρυά μέσω e-mail. Να το ξαναπώ όμως, πως οι δικές σου ανάγκες είναι μάλλον διαφορετικές από τις δικές μου. Βλέπεις δεν συνηθίζω να στέλνω αρχεία σε φίλους και παρέες ενώ τις επαγγελματικές μου ανάγκες αποστολής ή ανταλλαγής αρχείων το iPhone τις υπερκαλύπτει και με το παραπάνω.


Και εγώ έχω περίπου 100 εφαρμογές μόνιμα εγκατεστημένες στο iPhone μου και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα να βρώ ότι θέλω μέσα στα 10 folders όπου βρίσκονται ομαδοποιημένες. Άσε που χάρη στο Spotlight του iPhone, έχει πάψει προ πολλού να με απασχολεί ο αριθμός των εφαρμογών και τα εικονίδιά τους. Λοιπόν που είναι το πρόβλημα;

Να το συντομεύσω λιγο πριν μας κραξουν?

Συμφωνουμε σε περισσοτερα απ οτι διαφωνουμε!!! :D

#29   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 08/11/2010 - 20:50

@Myselff Αν θελεις να στελνεις αρχεια το κανεις μεσω mail. αν παλι θελεις μεσω bluetooth κακως αγορασες μια συσκευη που δεν ειναι προσαρμοσμενη στις αναγκες σου. Αντι να βριζεις την apple λοιπον, τσεκαρε και μια το καθρεφτη και ξαναζυγισε τα...

Και αν δεν εχει internet εκει που εισαι?
Η αν δεν εχει ο αλλος εμαιλ?
Με αυτο το σκεπτικο που εχεις δεν προκειται να βελτιωθει τιποτα σε αυτον τον κοσμο.
Το αυτο μας δινουν τοτε γιατι να ζηταω περισσοτερα ειναι μαλλον για περιεργους τυπους
(αλλο θελω να πω αλλα θα φωναζεις οτι σε βριζω οποτε το λεω διπλωματικα)

Αυτα για τον καθρεπτη δεν τα ανταποδίδω για να μην βαλεις τα κλαματα.

#30   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 09/11/2010 - 07:55

Παιδια αυτη η κουβεντα ειναι ενας φαυλος κυκλος...
Το iphone ΔΕΝ ειναι τελειο οπως δεν ειναι τιποτα στη ζωη.
Εχει καποια συν και καποια πλην.
Τα ζυγιζεις και αποφασιζεις αν σου κανει ή οχι, αναλογα παντα με τις αναγκες σου.
Αυτο που ενοχλει εμενα προσωπικα στο iphone, δεν ειναι οι προφανεις ελλειψεις του (τις οποιες ηξερα απο πριν) αλλα η "πιασοκωλικη" τιμολογιακη πολιτικη της Apple (και αυτη την ηξερα).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες