Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone v3.0 Yellosn0w unlock live video


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/06/2009 - 14:31

Όχι.
Η διαδικασία για το 2G είναι η ίδια όπως πάντα. Πρώτα βγαίνει το quickpwn και μετά κάνουμε jailbreak/activate/unlock. Aν αναβαθμίσεις πριν βγει το quickpwn τότε η συσκευή σου θα είναι κλειδωμένη. Γι'αυτό περιμένουμε μέχρι να βγει το quickpwn. Δεν θα αργήσει.
Μην ανησυχείτε, αύριο θα ποσταριστούν οδηγίες για όλες τις συσκευές

Το yellosn0w είναι για το 3G. Δεν δουλεύει στο 2G ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2009 - 16:19

Quote

Ναι το ξέρω οτι έχει βγει διάβασα όμως κάπου οτι πρέπει να περιμένουμε πριν κάνουμε αναβ σε 8.2 η dev-team το είχε πει νομίζω
Ναι αυτο ισχύει μόνο για τους Mac και όχι για Windows!!

#18   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 17/06/2009 - 00:30

Update: the yellowsn0w 3.0 demo should be about 7:15pm L.A. time, 4 hours from now.

#19   DJACID

DJACID

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2009 - 05:35

Αν διαβασα καλα στο twitter του MucleNerd την παρασκευη θα δωσουν σε μας το ultrasnow(yellowsnow)!!!!Αντε να δουμε  :)

#20   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 17/06/2009 - 07:07

...και το όνομα αυτού: UltraSn0w!

Η νέα έκδοση του Yellosn0w με την ονομασία UltraSn0w θα είναι διαθέσιμη την Παρασκευή και θα ξεκλειδώνει τα iPhone 3G τα οποία τρέχουν την iPhone OS 3.0!

Unlocking iPhone 3G with OS 3.0 using UltaSn0w:



Όπως αναφέρεται στο blog της devTeam:

    - Only UltrasS0w is going to take til Friday to get pushed out.  All of our other tools should be out pretty soon after the official Apple release.
    - If you apply our jailbreak when it comes out, you can install ultrasn0w anytime after that.  You obviously won’t have cell service in the meantime, though.
    - This may in fact be directly applicable to the iPhone 3GS if it can be jailbroken, because it runs the same baseband version.  Whether or not it can be jailbroken is a big question right now!

Παρατηρήσεις:

1. Τα iPhone 3G τα οποία πωλούνται στην Ελλάδα (Vodafone, Cosmote) είναι ήδη unlocked, μπορούν δηλαδή να χρησιμοποιηθούν με οποιοδήποτε πάροχο κινητής τηλεφωνίας. Το Yellosn0w και το νέο UltraSn0w είναι χρήσιμα ΜΟΝΟ σε όσους έχουν iPhone 3G από το εξωτερικό και είναι κλειδωμένο σε κάποιον πάροχο.

2. Προς το παρόν δεν υπάρχει ενημέρωση για το αν το UltraSn0w θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και στο iPhone 1st gen. Είναι πολύ πιθανό για τη συγκεκριμένη συσκευή απλά να χρειάζεται το QuickPwn. Μόλις έχουμε νεότερα θα ενημερωθείτε…

3. Όσον αφορά το iPhone 3GS δεν υπάρχουν πληροφορίες καθώς δεν έχει ακόμα κυκλοφορήσει! Αν και η baseband του είναι ίδια με του iPhone 3G, εντούτις μένει να δούμε το κατά πόσο έχει άλλάξει το hardware και αν έχουν καλυφθεί τα exploits.

4. Το Jailbreak του iPhone OS 3.0 είναι ήδη έτοιμο και θα δημοσιευτεί μόλις κυκλοφορήσει η iPhone firmware v3.0 επίσημα από το iTunes.

#21   pygolabida

pygolabida

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/06/2009 - 07:54

Μ Ε Γ Α Λ Ε Ι Α ........μπράβο στα παλικάρια!  8) ;)

#22   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 17/06/2009 - 09:01

Απλα καταπληκτικοί για άλλη μια φορά!!!Μετά το δωράκι της πρωτοχρονιάς θα κάνουν άλλο ένα για το καλοκαιράκι!!

#23   cyb0rg

cyb0rg

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2009 - 12:12

επιτυχια στο απολυτο!!!
μπραβο στην deV TEAM.... :)

#24   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/06/2009 - 12:56

Προσοχή: Αν βγει πχ η v3.0.1 τότε ΔΕΝ αναβαθμίζουμε πρωτού ελεγχθεί ;)

#25   albert77

albert77

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2009 - 16:30

Καλησπέρα και φυσικά τι άλλο εκτός από μια ερωτησούλα :)...Για να καταλάβω δηλ. εγώ που έχω ενα iPhone 3g από Αγγλία με version 2.2.1 (5H11) και firmware 02.30.03 το οποίο δουλεύω σπασμένο με Turbosim θα μπορέσω να του κάνω αναβάθμιση στην ν3.0 να το σπάσω και να δουλεύει χωρίς την παπαρέλα την Turbosim????

#26   whiteyez

whiteyez

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Whiteyez

Δημοσίευση 17/06/2009 - 17:37

Quote

Καλησπέρα και φυσικά τι άλλο εκτός από μια ερωτησούλα :)...Για να καταλάβω δηλ. εγώ που έχω ενα iPhone 3g από Αγγλία με version 2.2.1 (5H11) και firmware 02.30.03 το οποίο δουλεύω σπασμένο με Turbosim θα μπορέσω να του κάνω αναβάθμιση στην ν3.0 να το σπάσω και να δουλεύει χωρίς την παπαρέλα την Turbosim????


Ναι θα παίζει χωρίς turbosim.

#27   albert77

albert77

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2009 - 17:50

Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση απλά, καθώτι άσχετος εγώ, είσαι 100% σίγουρος??Ρωτάω γιατί τα ίδια μου έλεγαν (όχι από το forum, αν και εδώ επαίζαν διαφορετικές απόψεις) καποιοι φίλοι και τελικά κατέληξα να το έχω πάλι με την turbosim!!!

Edit:
Στο τα ίδια μου έλεγαν εννοούσα και για την version 2.2.1 (5H11) με firmware 02.30.03!!! Sorry!!

#28   GodLess

GodLess

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2009 - 18:06

Φιλε μου η 2.2.1 ήταν γνωστο πως δεν ξεκλείδωνε.. Η 3.0 όμως κυκλοφορεί αρκετό καιρό τώρα
σαν δοκιμαστική οποτε η dev team είχε τον χρόνο να την σπάσει πλήρως οποτε υπομονή 2 μέρες
ακόμα και θα μπορείς να ξεφορτωθείς την turbosim

#29   albert77

albert77

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2009 - 18:13

Σε ευχαριστώ πολύ ;D ;D ;D ;DΜου έφτιαξες την ημέρα.. ;D ;D ;DΤέρμα πια η turbosim!!!!!! 

#30   aiolosply

aiolosply

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2009 - 00:21

επιτελους αδερφια....ειχα λιωσει στην αναμονη!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες