Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Χρήση του iphone 4 χωρίς κάποια θήκη. Γίνεται?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
145 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   lambrosgg

lambrosgg

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2010 - 00:41

Μόλις απέκτησα το iphone 4 και είμαι τρισευτυχισμένος και δεν θέλω να μου πάθει τίποτα. Γενικώς δεν χρησιμοποιούσα ποτέ θήκες γιατί τις αντιπαθώ. Θέλω να το ζω το τηλέφωνο! Το iphone 4 όμως φαίνεται αρκετά μπίζιλο και ότι άμα πέσει κάτω πχ δεν θα θέλει δευτερη! Ακούγονται κ όλ αυτά με το σήμα, το γυαλί που σπάει κλπ κ ανυσηχώ. Το έχω σε μια σκληρή θήκη που είναι καπάκι για το πίσω μέρος που το σφίγκει στα άκρα, αλλά δεν μπορώ ξενερώνω. Υπάρχει κανένας γενναίος που να το έχει χωρίς θήκη? Να του έχει πέσει κάτω? Να δει αν γρατσουνίζεται κλπ?

Τελευταία επεξεργασία από: lambrosgg, 16/11/2010 - 00:41


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tasos77

tasos77

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 00:46

έχει αναφερθεί πως οι σκληρές και slide on θήκες προκαλούν ράγισμα στο πίσω μέρος.

για αυτό και η Apple τις αφαίρεσε από το Online Store της

#3   eurisakella

eurisakella

    iPH Enthousiast

  • 387 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:eurisakella

Δημοσίευση 16/11/2010 - 00:46

Για τις γρατσουνιές, μπορείς να βάλεις invisible shield. Αλλά δεν σε προστατεύει απο πτώση :(

#4   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/11/2010 - 00:46

Εγω εχω θηκη σε στυλ πουγκι, leather pouch που λεμε, αλλα οταν το δουλευω το εχω χωρις θηκη. Μονο οταν δεν το παλευω τοτε το βαζω στη θηκη.. Ειναι πολυ ομορφο για να το κρυβω σε hard cover θηκες ;) αμα πεσει κατω φιλε τοτε :( αλλα αμα ειναι ετσι θα ειχαμε τα παντα σε θηκες ζελατινες κτλ γι αυτο προσπαθησε να το ευχαριστηθεις :P
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#5   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 00:47

κατι τετοιο που παρηγγειλα εγω.. δεν το μπορεις... οπου η συσκευη μπαινει και βγαινει..


Αναρτημένη εικόνα

#6   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 16/11/2010 - 01:54

Αποψη μου..παρε μια απολυτος CLEAR δηλαδη διαφανη θηκη οπου ολο το υπεροχο βιομηχανικο design της συσκευης ειναι ορατο και εμφανη στο ματι του καθενος αποκαλυπτοντας οτι προκειτε για ενα iPhone 4..δηλαδη να φαινετε το μηλαρακι πισω μεχρι και τα γραμματα που λενε iPhone ακομα και η ατσαλινη κεραια που δινει την δικη της αισθηση και ομορφια χωρις να επεμβενεις και να καλυπτης με καποια αλλη ΜΗ-διαφανη θηκη το τοσο ομορφο design του Jonathan Ive. Διαφορετικα ειναι σαν να επεμβενεις στην δουλεια αυτου του ανθρωπου κρυβοντας τον σχεδιασμο της συσκευης με κατι αλλο...φανερα πιο μετριο..αλωστε μην ξεχνας πληρωνεις αδρα για το μοναδικο Apple design !! Απλα ασε την συσκευη να φενετε..ομως με προστασια..γιαυτο βαζεις μια πολυ διακριτικη και λεπτη ΔΙΑΦΑΝΗ θηκη...οπου η κεραια ναι μεν θα φενετε αλλα δεν θα την αγγιζεις με το χερι σου αρα κανενα προβλημα με το σημα...και θα προστατευει με το διαφανο μαλακο-σιληκονουχο υλικο ολο το σωμα του κινητου δηλαδη και το πισω γυαλι αλλα και τα πλαινα...και λογο της σιλικονης θα εχεις ταυτοχρονα και αντικραδασμικη προστασια σε μικρη φυσικα πτωση και μεγαλη τριβη χωρις να γλυστρα η συσκευη στο τραπεζι η στο χερι σου !! Επισης βαλε και εναν διαφανο και ποιοτικο screen protector..και το εχεις θωρακισει..χωρις να χανετε ουτε το σημα αλλα ουτε και το design !!

#7   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 16/11/2010 - 02:05

....Υπάρχει κανένας γενναίος που να το έχει χωρίς θήκη? Να του έχει πέσει κάτω? Να δει αν γρατσουνίζεται κλπ?

Παρών!!

Λοιπόν από τότε που το πήρα παρότι έχω αρκετές θήκες, ήμουνα σαν και εσένα. (με ξενέρωναν) Μια μέρα λοιπόν μου έπεσε από τα χέρια (πρώτη φορά ) μέσα στο γκαράζ, τσιμέντο δηλαδή, και από τότε ξαναφόρεσα την θήκη!!

Εξηγούμαι: Έπεσε με την πλάτη, και κάτω δεξιά στην γωνιά έσπασε (έφυγε) ένα πολύ μικρό κομματάκι (σχεδόν αόρατο στο μάτι) αλλά και μόνο που το ξέρω εγώ, με χαλάει.

Για αυτό και έβαλα πλέον αυτό εδώ , και που και που εξακολουθώ να το κυκλοφορώ χωρίς θήκη. Εε ναι!! Μυαλό δεν έβαλα;

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#8   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 02:13

Παρών!!

Λοιπόν από τότε που το πήρα παρότι έχω αρκετές θήκες, ήμουνα σαν και εσένα. (με ξενέρωναν) Μια μέρα λοιπόν μου έπεσε από τα χέρια (πρώτη φορά ) μέσα στο γκαράζ, τσιμέντο δηλαδή, και από τότε ξαναφόρεσα την θήκη!!

Εξηγούμαι: Έπεσε με την πλάτη, και κάτω δεξιά στην γωνιά έσπασε (έφυγε) ένα πολύ μικρό κομματάκι (σχεδόν αόρατο στο μάτι) αλλά και μόνο που το ξέρω εγώ, με χαλάει.

Για αυτό και έβαλα πλέον αυτό εδώ , και που και που εξακολουθώ να το κυκλοφορώ χωρίς θήκη. Εε ναι!! Μυαλό δεν έβαλα;

Καλα εσυ δεν παιζεσαι....εχεις τοσο ωραιες θηκες και βαριεσαι να τις φορας?

#9   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/11/2010 - 02:14

Θα σου πρότεινα αυτή ..., από τις καλύτερες και πιο όμορφες που έχω χρησιμοποιήσει (και είναι κάμποσες)!!
Δεν μεγαλώνει πολύ το κινητό, είναι πανέμορφη και γενικά νιώθεις ότι και αμάξι να περάσει από πάνω δεν θα πάθει τίποτα!!
(δεν κάνω διαφήμιση στο μαγαζί, απλά έτυχε και την πήρα από εκεί!!)

#10   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 16/11/2010 - 15:29

Καλα εσυ δεν παιζεσαι....εχεις τοσο ωραιες θηκες και βαριεσαι να τις φορας?

Δεν βαριέμαι! Με χαλάει;

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#11   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 15:50

Εδώ τίθεται το ερώτημα, θές να χαρείς το κινητό εσύ ή να το πουλήσεις στον επόμενο άθικτο? Οπότε κάνεις ότι σου αρέσει περισσότερο. Η κάλτσα είναι μια διπλή λύση. Και το προστατεύεις οταν το βάζεις στη τσέπη, σε τσάντα κλπ για να μη γδαρθεί αν έρθει σε επαφή με κλειδιά κλπ και το βγάζεις για να μιλάς και να το χαρείς.
Είμαι κατά του διαφανές καλύμμστος για εμπρός, γιατί η οθόνη είναι και τέλεια αλλά και δε παθαίνει τίποτα. Ετσι είχα το 3Gs και δεν είχε πάθει το παραμικρό.

#12   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2010 - 15:58

παιδια εγω περιμενω το ινοξμπακ να μου ερθει οταν το βαλω θα σας πω .παντα φυσικα μιλαμε για μικροπτωσεις.
εγω παντος το προτιμω απλο, 8) δεν ξερω οταν ειναι στη θηκη νομιζω οτι εχω το 3αρι,χωρις
παρεξηγηση για τους κατοχους του.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#13   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 16/11/2010 - 16:06

Εκτός αν έχεις αυτήπου φαίνεται ξέκαθαρα το 4αρι. 8)

Τελευταία επεξεργασία από: JP335i, 16/11/2010 - 16:06


#14   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 16/11/2010 - 16:07

Εγώ χρησιμοποιώ μια θήκη της incase, συγκεκριμένα αυτή: http://www.goincase....ap-case-cl59630 την οποία πήρα δωρεάν μέσω του προγράμματος της Apple. Προσωπικά, με έσωσε καθώς τη μια και μοναδική φορά που μου έπεσε, ήταν με γωνία προς την άσφαλτο. Ράγισε η θήκη - απορρόφησε δηλαδή όλη τη σύγκρουση. Βέβαια δε μου αρέσει καθόλου αισθητικά όπως και γενικά δε μου αρέσουν οι θήκες σε κινητά που έχουν κατασκευαστεί ώστε αισθητικά να είναι τόσο όμορφα και πολυτελή. Από την άλλη, δε θα ήθελα να δω ούτε γρατζουνιά.

Πάντως, για τις ιδιαίτερες εξόδους έχω μια δερμάτινη, παρόμοια με αυτή που δημοσίευσε ο DINFUN παραπάνω και η οποία είναι αρκετά καλαίσθητη.

Ένας φίλος το έχει δίχως τη θήκη ενώ μου έχει πει πως του έχει πέσει αρκετές φορές χωρίς τη παραμικρή ζημιά. Οπότε πιστεύω πως ανάλογα τα κέφια του καθενός μας. Εγώ ξέρω πως σε ορισμένες συγκρούσεις με ορισμένα υλικά, καμία κατασκευή δε θα βγει αλώβητη (πέσιμο σε άσφαλτο για παράδειγμα). Το μόνο καλό πάντως στην όλη υπόθεση είναι η εύκολη αλλαγή του πίσω μέρους.

#15   xmembs

xmembs

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2011 - 12:21

Βρισκομαι κι εγω σ αυτο το διλημμα... Με θηκη η χωρις...?
Απο τη μια ΞΕΝΕΡΩΝΩ απειρα οταν το βλεπω με την οποιαδηποτε θηκη, απο την αλλη ειναι και η προστασια ενα θεμα... Απο πτωσεις τελικα νομιζω μονο το bumper σε σωζει σχετικα, αλλα και μ αυτο νιωθω οτι γινεται σαν παντοφλα το στολιδι μου...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες