Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

firmware 3.0 OS [μούφα]


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Unix

Unix

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/06/2009 - 16:28

χθες επιτελους μετα απο τοσο καιρο που περιμεναμε το καινουργιο firmware για το iphone και μετα απο ποσα που ακουστικαν θα ηταν πολυ καλυτερο λογισμικο απο ολα τα προιγουμενα το εκανα install αλλα οι διαφορες που ειδα ηταν ελαχιστες ποιο πολλα τα εφε παρα αυτα που λεγανε π.χ. λεγανε θα φτιαξουνε το bluetooth ΔΕΝ ισχυει κατι τετοιο θα εχουμε GPS χωρις internet ΔΕΝ ισχυει κατι τετοιο, αλλα εχει και τα καλα του εβαλε επιτελους η apple ελληνικα! το μονο που καταλαβα οτι τοσους μηνες ακουγαμε ραδιο αρβιλες.

γνωμη μου παντα ετσι εγω δν βλεπω και μεγαλη διαφορα απο την 2.2.1.

ελπιζω το καινουργιο iphone 3Gs να εχει διαφορες απο το iphone 3G αλλιως δν υπαρχει λογος για να αγοραστει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2009 - 16:41

Και φυσικά θα έχει GPS χωρις  internet...δεν είπε όμως οτι θα μας δώσει και navigator προγραμμα. Απλά θα βγάλουν οι tomtom και Navigon. :)

#3   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2009 - 16:45

Κοίταξε να δεις unix....
Τα νέα χαρακτηριστικά που υπάρχουν στην 3.0 είναι πολλά,άσχετα απο αν κάποιοι κάτοχοι δεν μπορούν να τα καταλάβουν...Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα σε εσένα σε καμία περίπτωση,το κάνω βέβαια γιατί σίγουρα θα ξανα ακουστεί...

Συμπέρασμα:
Τα νέα χαρακτηριστικά είναι πολλά και ενδιαφέρον...
Αν ασχοληθείς λίγο περισσότερο ίσως καταλάβεις...
(αν και απο το nick σου φένεσαι να είσαι ψαγμένος,κατά κάποιο τρόπο)
Το νεο 3GS ακόμη καλύτερο...

#4   nosf1234

nosf1234

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2009 - 16:50

Quote

χθες επιτελους μετα απο τοσο καιρο που περιμεναμε το καινουργιο firmware για το iphone και μετα απο ποσα που ακουστικαν θα ηταν πολυ καλυτερο λογισμικο απο ολα τα προιγουμενα το εκανα install αλλα οι διαφορες που ειδα ηταν ελαχιστες ποιο πολλα τα εφε παρα αυτα που λεγανε π.χ. λεγανε θα φτιαξουνε το bluetooth ΔΕΝ ισχυει κατι τετοιο θα εχουμε GPS χωρις internet ΔΕΝ ισχυει κατι τετοιο, αλλα εχει και τα καλα του εβαλε επιτελους η apple ελληνικα! το μονο που καταλαβα οτι τοσους μηνες ακουγαμε ραδιο αρβιλες.



γνωμη μου παντα ετσι εγω δν βλεπω και μεγαλη διαφορα απο την 2.2.1.



ελπιζω το καινουργιο iphone 3Gs να εχει διαφορες απο το iphone 3G αλλιως δν υπαρχει λογος για να αγοραστει.


Δεν φταιει κανεις που εσυ νομιζες οτι θα "φτιαχνανε" το bluetooth , οτι και εαν σημαινει αυτο. Επισης δεν φταιει κανεις που πιστευες το ραβιο αρβυλα. Οτι ακριβως ειπανε το κανανε.  Οι εφαρμογες για gps αναφερθηκανε ηδη...

#5   Unix

Unix

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/06/2009 - 16:51

φυσικα φιλαρακι αν ψαξω θα βρω ενδιαφεροντα πραγματα
αλλα θα σε ρωτησω κατι,

γιατι να ψαξουμε κατι που υποτιθεται οτι απο το νεο λογισμικο θα μας εκανε την ζωη ποιο ευκολη ?

αν οντος ισχυει αυτα που λενε για το νεο iphone θα φαει σουτ το παλιο


#6   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 18/06/2009 - 16:54

μη ευελπιστης πολλα απο το νεο iphone οσο για το bluetooth μια φορα ακουστηκε και ηταν σιγουρα ψεμα

#7   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2009 - 16:59

Μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοώ....
Ψάξιμο εννοώ να "ασχολήθεις" περισσότερο!
To OS3 δεν μας κανει την ζωή ποιο εύκολή και ούτε το είπε κανένας αυτο!!
Το OS3 απλά είναι το ανανεωμένο λειτουργικο....Απλά αυτό...Ένα update είναι.


Αυτά που έχουν υποθεί απο την apple τόσο για το OS3 στο 3G τόσο για το OS3 στο 3GS ισχύουν!

Τώρα για το αν φάει σουτ το παλιό σου....Δική σου γνωμή είναι... ;) ;)
Διαβάζοντας θα καταλάβεις....


#8   steve85grrr

steve85grrr

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2009 - 23:04

Εντάξει ρε παιδιά μια γνώμη είπε ο άνθρωπος..επειδή είστε εσείς κ@υλομένοι με το iphone δεν σημαινει ότι όλοι είναι έτσι...Δεν σημαίνει ότι συμφωνώ μαζί του,αλλά δεν θα κάνουμε και λαικό δικαστήριο...

#9   huskyaris

huskyaris

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/06/2009 - 21:04

εγω απο την μερα που εκανα την αναβαθμυση σε version 3.0 , εχω παρατηρησει πως η μπαταρια τελειωνει παρα μα παρα πολυ γρηγορα !!!!!!!!!!!!!!        >:(

#10   MACis

MACis

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 11:41

Τελικά η αναβάθμιση του iphone σε OS3 είναι χάλια. Να δεχτώ ότι επιτέλους έβαλαν ελληνικό μενού και ελληνικό πληκτρολόγιο, το copy-paste είναι χρήσιμο σε ορισμένες περιπτώσεις, MMS ΔΕΝ στέλνεις..

κάπου διάβασα ότι μέσα καλοκαιριού θα ενεργοποιηθούν σε ορισμένους παρόχους κιν. τηλ/νιας και φυσικά βίντεο που δέν τραβάει, το VOICE MEMO που έβαλαν μπορούμε να βρούμε αντίστοιχο σε cydia αλλά και appstore.

Για bluetooth ας μήν το σχολιάσω...και αυτό που είναι πληγή ακόμα και σε jailbrake τα flash στον safari. Είπαμε να έχεις την στρατηγική για να πουλάς αλλά μέχρι που να έρθει στο σημείο που θα είναι όπως πρέπει θα μας βγάλουν την ψυχή! Ή τα λεφτά απο την τσέπη όταν θα κυκλοφορήσει το iphone 3GS!  :)

Προς το παρόν μόνο με jailbroken firmware γίνεται δουλειά..

#11   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 22/06/2009 - 12:00

το ος 3 ειναι πολυ καλο προσωπικα ειναι αρκετα γρηγοροτερο και εμενα μου τρωει λιγοτερη μπαταρια οτι προβλημα αναφερεις λυνεται μεσα απο το cydia ακομα και το flash so κανε search   οσο για το bluetooth ειναι πολιτικη της  apple
να κανεις υπομονη για upgrade του ibluetooth οσο για το θεμα που ανοιξες εχουν ανοιξει αλα 4 ιδια

κανουμε και κανα search




#12   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/06/2009 - 12:54

MMS στελνει κανονικα εμενα, κατι κανεις λαθος αν δε μπορεις να στειλεις

#13   huskyaris

huskyaris

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 14:10

εσεις δεν εχετε προβλημα με την μπαταρια ??????!!!!!!!!! Εμενα , οταν το βαλω να φορισει , αρχιζει και ζεστενεται και το κινητο σε  αναμονη δεν κρατα παραπανω απο 5 ωρες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Οταν μιλαω , παραπανω απο 2 ωρες δεν κρατα!!!!
Ολα αυτα απο την μερα που εκανα την αναβαθμιση!!!!!

#14   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 14:52

steve85grrr και γώ την γνώμη μου είπα φίλε....
Δεν είπα σε κάποιον να ακολουθήσει τον τρόπο που σκέφτομαι...

#15   sleepson

sleepson

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 15:01

κ εγω ακριβως το ιδιο ειχα παθει. πηγαινε settings-->mail,contacts--->fetch new data-->push και απενεργοποιησε το.μετα την αναβηθμηση μου το ενεργοποιησε μονο του κ παθαινα ακριβως τα ιδια. απο οταν το απενεργοποιησα επανηλθε στα standar του.κ φυσικα ελεγξε κ το 3g

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες