Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ελληνικά Κεφαλαία στα SMS [Solved]


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Notis7

Notis7

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Notis7

Δημοσίευση 18/06/2009 - 16:42

Παιδιά καλησπέρα,έχω αρκετό καιρό το iPhone 3G 16GB αλλά λόγο φόρτου εργασίας δεν μου επιτρέπη να ασχοληθώ οσο θα έπρεπε για το κσεψάχνησμα της συσκευής.Τελος παντών.Ξέρει κανείς πώς μπορούμε να στείλουμε SMS με κεφαλαία Ελληνικά στην OS 3;Είχα κάνει Jailbreak την συσκευη μου και τα έβγαζα κανονηκά.Πρέπη τώρα να την ξανακάνουμε Jaillbreak για να γράψουμε κεφαλαία;;;Σας ευχαριστώ πολύ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 18/06/2009 - 16:49

Αν έκανες αναβάθμιση στην 3η έκδοση ναι χρειάζεται "σπάσιμο" για να δεχτεί εφαρμογές τρίτων κατασκευαστών που δεν πιστοποιεί η apple, αλλά και για να εγκαθιστάς δωρεάν ήδη πληρωμένες εφαρμογές.
Όμως για την 3η έκδοση ,αναμένουμε ,αν άκουσα καλά αυτή την παρασκευή ,να δωθεί στην δημοσιότητα το quickPWN 3 για να μπορούμε να κάνουμε το λεγόμενο jailbreak.
Οπότε ανέμενε όπως όλοι μας. Αν δεν είναι ράδιο αρβύλα η είδηση, μια μέρα έμεινε. Μέχρι αύριο θα έχει βγεί.

#3   dpap

dpap

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2009 - 17:10

Για να γράψεις κεφαλαία, απο το Settings -> General -> Keyboard βάζεις στο ON το 'Enable Caps Lock' και μετα σε οποιοδήποτε εφαρμογή χρησιμοποιείς το keyboard θα κανεις doubletap στο shift και θα "κλειδωνει" σε caps lock.



#4   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2009 - 18:03

Quote

Αν έκανες αναβάθμιση στην 3η έκδοση ναι χρειάζεται "σπάσιμο" για να δεχτεί εφαρμογές τρίτων κατασκευαστών που δεν πιστοποιεί η apple, αλλά και για να εγκαθιστάς δωρεάν ήδη πληρωμένες εφαρμογές.

Όμως για την 3η έκδοση ,αναμένουμε ,αν άκουσα καλά αυτή την παρασκευή ,να δωθεί στην δημοσιότητα το quickPWN 3 για να μπορούμε να κάνουμε το λεγόμενο jailbreak.

Οπότε ανέμενε όπως όλοι μας. Αν δεν είναι ράδιο αρβύλα η είδηση, μια μέρα έμεινε. Μέχρι αύριο θα έχει βγεί.
Ακυρο εντελώς....!!!Τί σχέση έχει αυτό που ρώτησε με αυτό που απάντησες;;

#5   RTouris

RTouris

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Twitter:@RTouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:RTouris

Δημοσίευση 18/06/2009 - 19:22

Quote

Παιδιά καλησπέρα,έχω αρκετό καιρό το iPhone 3G 16GB αλλά λόγο φόρτου εργασίας δεν μου επιτρέπη να ασχοληθώ οσο θα έπρεπε για το κσεψάχνησμα της συσκευής.Τελος παντών.Ξέρει κανείς πώς μπορούμε να στείλουμε SMS με κεφαλαία Ελληνικά στην OS 3;Είχα κάνει Jailbreak την συσκευη μου και τα έβγαζα κανονηκά.Πρέπη τώρα να την ξανακάνουμε Jaillbreak για να γράψουμε κεφαλαία;;;Σας ευχαριστώ πολύ.


Η έκδοση 3.0 έρχεται με ενσωματωμένη την ελληνική γραμματοσειρά πλέον. Δε χρειάζεται οπότε για τον λόγο που αναφέρεις να κάνεις jailbreak τη συσκευή, απλά επιλέγεις την Ελληνική από τα Settings->General->International και είσαι έτοιμος να γράψεις ελληνικά σε οποιαδήποτε εφαρμογή.

Για τα κεφαλαία συγκεκριμένα κάνεις ότι είπε ο προλαλλήσαντας για να "κλειδώσεις" ουσιαστικά το shift (βλ. Caps Lock κατ' ουσίαν).

#6   Notis7

Notis7

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Notis7

Δημοσίευση 18/06/2009 - 19:56

Παιδιά είμαι ΟΚ το βρήκα, σας ευχαριστώ παρα πολύ για την βοήθεια.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες