Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απληρωτη κληση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   HliasT

HliasT

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:liagos

Δημοσίευση 19/11/2010 - 14:33

Καλημερα παιδια,
Γνωριζει καποιος στα ΣΙΓΟΥΡΑ τι γινεται αν ξεπερασω το οριο πληρωμης 2 μηνων για την πληρωμη κλησης για κρανος?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 19/11/2010 - 14:34

Καλημερα παιδια,
Γνωριζει καποιος στα ΣΙΓΟΥΡΑ τι γινεται αν ξεπερασω το οριο πληρωμης 2 μηνων για την πληρωμη κλησης για κρανος?


Περνάει στην φορολογική σου δήλωση

#3   HliasT

HliasT

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:liagos

Δημοσίευση 19/11/2010 - 14:37

Εχω ΑΦΜ αλλα δεν κανω δηλωση..

#4   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 19/11/2010 - 14:40

Κοίτα σε αυτήν την περίπτωση δεν συμβαίνει κάτι.. απλά μπαίνει αρχείο ... και όταν κάνεις δήλωση στην φορούν καπέλο.. + τους τόκους από τις καθυστερήσεις.. παρόλα αυτά αν θέλεις περίμενε και άλλες γνώμες ... αυτό ξέρω από φίλο αστυνομικό (απλά έχει χρόνια που μου το έχει πει δεν ξέρω τι έχει αλλάξει τώρα).

#5   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 14:45

επισης νομιζω οτι καπου στην κληση σου γραφει οτι αν την πληρωσεις μεσα σε 20 μερες πληρωνεις την μιση .
Αποψη μου πληρωσε να ξεμπερδευεις

Φιλικα

#6   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 14:46

Εγώ θα σε συμβούλευα να την πληρώσεις, θα περάσει στην φορολογική σου δήλωση αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μόνο. Επειδή δεν την πληρώνεις θα γίνονται δικαστήρια ερήμην σου, χωρίς να σε ειδοποίσουνε ποτέ και μια μέρα μετά από 2-3 χρόνια θα σου έρθει στην φορολογική σου δήλωση προσαυξημένη....Ενδεικτικά να σου πω ότι μια κλήση από ΕΘΕΛ που είχε φάει η κοπέλα πριν 3 χρόνια 50€, τις ήρθε για τους παραπάνω λόγους τώρα 600€. Στην εποχή που ζούμε δυστηχώς δεν είναι για να παίζεις...

#7   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 14:46

Μπαίνει στη δήλωσή σου όταν κάνεις με φόρους κλπ. Εγώ πάντως είχα 3 απλήρωτες από δημοτική για παρκάρισμα και μετά από 2-3 χρόνια μου τις έστειλαν όλες μειωμένες κατά 60% προκειμένου να τις πληρώσω. Όμως μη βασιστείς σε κάτι τέτοιο.

Και να φοράς κράνος!

#8   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 19/11/2010 - 14:47

επισης νομιζω οτι καπου στην κληση σου γραφει οτι αν την πληρωσεις μεσα σε 20 μερες πληρωνεις την μιση .
Αποψη μου πληρωσε να ξεμπερδευεις

Φιλικα



10 ΜΕΡΕΣ είναι!!!!!


#9   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2010 - 14:51

Φιλαράκι πλήρωσε την όσο είναι νωρίς γιατί μετά σε βλέπω να σου έρχεται κανένα τριχιλιαρο και να τρέχεις :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#10   HliasT

HliasT

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:liagos

Δημοσίευση 19/11/2010 - 14:55

Μπαίνει στη δήλωσή σου όταν κάνεις με φόρους κλπ. Εγώ πάντως είχα 3 απλήρωτες από δημοτική για παρκάρισμα και μετά από 2-3 χρόνια μου τις έστειλαν όλες μειωμένες κατά 60% προκειμένου να τις πληρώσω. Όμως μη βασιστείς σε κάτι τέτοιο.

Και να φοράς κράνος!


Φοραω κρανος αδερφε, παντα. Αλλα ειχα παει στο περιπτερο και φυσικα δεν την πηρα και με σταματησαν ΕΞΩ ΑΚΡΙΒΩΣ απ το σπιτι μου
ειναι και ΡΟΜΠΕΣ

#11   blackxs

blackxs

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 15:02

Εγώ θα σου πω μια συμβουλή και άμα θέλεις με ακούς.πολύ όπως και συ δεν πληρώνουν και περιμένουν να τους έρθει απο την φορολογική δήλωση.δικαίωμα τους άλλωστε.αυτό που δεν ξέρουν όμως πολλοί είναι ότι και το πρόστιμο τριπλασιάζεται αλλά και εις βάρος τους μετα εκρεμμούν καταδικαστικές αποφάσεις διότι απλά δεν πλήρωσαν την κλήση και περνάνε την αυτόφωρη διαδικασία και μετά για να αθοωθούν πληρώνουν το τριπλάσιο ποσό και τα έξοδα δικαστηρίου.αυτό στο λέω όχι σαν αβάσιμη πληροφορία αλλά επειδή είναι η δουλειά μου και μου τυχαίνει καθημερίνα.γι'αυτό δεν νομίζω ότι αξίζει να περάσεις αυτή την ταλαιπωρία.Πλην όμως να ξέρεις ότι δεν συμβαίνει πάντα και σε όλες τις κλίσεις.είναι στην τύχη του καθενός αν θα το περάσουν σαν πλημμέλημα ή όχι.και επίσης καλό είναι πάντα να κρατάς την κλίση και την απόδειξη μετά απο κάθε πληρωμή σε ένα αρχείο σου γιατί και μετά από δέκα χρόνια μπορεί να σε κατηγορήσουν ότι δεν έχει πληρώσει αυτή την κλήση.αυτά :)

#12   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 15:03

Φοραω κρανος αδερφε, παντα. Αλλα ειχα παει στο περιπτερο και φυσικα δεν την πηρα και με σταματησαν ΕΞΩ ΑΚΡΙΒΩΣ απ το σπιτι μου
ειναι και ΡΟΜΠΕΣ

Αμα επεφτες και χτυπουσες το κεφαλι σου και σκοτωνοσουν εκει τι γινεται;
Το υπουργειο πρεπει να αυξησει και αλλο τα προστιμα γιατι μονο ετσι θα συμμορφωθουμε
Παντα με κρανος και παντα ζωνη και οχι να κανουμε τους μαγκες..ξεσκιστε μας και στα κοκκινα γιατι ο Ελληνας την εχει δει μαγκας

#13   blackxs

blackxs

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 15:04

Δίας σε γράψαν?γιατί αυτοί είναι πολύ %$$#%&%&*^&*

#14   HliasT

HliasT

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:liagos

Δημοσίευση 19/11/2010 - 15:05

Αρχικα ευχαριστω,
Δεν εχω σκοπο να ΜΗΝ την πληρωσω δεν εχω ορεξη για τρεξιματα και μπλεξιμο
απλα τωρα λεφτα για να την πληρωσω δεν εχω
οι 2 μηνες κλεινουν σημερα νομιζω, και μεχρι το τελος του μηνα φραγκο δεν παιζει
γιαυτο ρωταω.
Αν ξερεις τι κινησεις μπορω να κανω για να παρω μια παραταση τις ακουω αφου ειναι κ η δουλεια σου

#15   HliasT

HliasT

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:liagos

Δημοσίευση 19/11/2010 - 15:06

Δίας σε γράψαν?γιατί αυτοί είναι πολύ %$$#%&%&*^&*


οι ΔΙΑΣ δεν γραφουν γιατι δεν εχουν μπλοκακι, τουλαχιστον οχι ολοι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες