Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
349 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   iDavid

iDavid

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 16:13

κράτα Με sync τα πάντα Φώτος, Επαφές, notes, Bookmarks, μουσική, Βίντεο, εκτός από SMS και κάνε restore. Πρόσεχε να κάνεις Set up as new device. Μετά από JB σε update ΠΟΤΕ UPGRADE ΠΡΩΤΑ CLEAN RESTORE ΕΠΕΙΤΑ UPDATE.


Σε ευχαριστω πολυ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   vfragos

vfragos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 16:53

Είχα περάσει την GM 4.2, τώρα το itunes μου βγάζει μήνυμα ότι my version is up to date, και δεν κάνει αναβάθμιση. Κατέβασα το μεμονωμένο αρχείο για την αναβάθμιση του ipad. Πως το περνάω απο mac os x, γιατί έχω μπερδευτεί.

#318   nikkosnet

nikkosnet

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Nikkos K

Δημοσίευση 23/11/2010 - 16:59

Tελικά μου φάινεται θα αφήσω το 3GS μου στην 3.1.2 του που είναι και τώρα, με το jailbreak του και όλα καλά. Το έχω φτάσει να λειτουργεί σε τόσο καλό σημείο, που η 4.2.1 προφανώς δεν θα μου προσφέρει τίποτα παραπάνω.
Φυσικά και δεν θα ρίξω καντήλια και τις επιτυχίες του...Χρήστου Παναγή, μιας και δεν θα κρίνω την υποστήριξη μιας εταιρίας επειδή δεν μου έδωσε μερικά sms ringtones παραπάνω να παίζω. Ούτε θεωρώ κοροϊδία την 4.2.1. Είχε ανακοινωθεί εξ αρχής ότι πρωταρχικός ρόλος της έκδοσης, θα είναι η ενωποιήση συσκευών και τίποτα άλλο. Τα υπόλοιπα features παίζουν μικρή σημασία.
Αυτό που είναι άσχημο, είναι η συμβατότητα των apps. Είναι λίγο ενοχλητικό να θες να κατεβάσεις ένα app, να θες να δώσεις χρήματα σε ένα developer και η εφαρμογή να υποστηρίζεται από συεκευές με έκδοση 4.0 και πάνω... Εμένα αυτό με πειράζει πάνω από όλα.

#319   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/11/2010 - 18:45

Τελικά όλα καλά με την μπαταρία, απλά είχα αφήσει στο προσκήνιο κάμποσες εφαρμογές/παιχνίδια και μαζί με το ανοιχτό wifi έριξαν κάπως την μπαταρία! Τώρα που το ξαναφόρτισα και με γερή χρήση είναι ακριβώς όπως πριν!!! :)

Πρόσεξε κανείς άλλος αυτό με το wifi και τα δίκτυα? Ενώ πριν μου έβρισκε με ευκολία καμιά 20αριά από τριγύρο , τώρα βρίσκει μόνο το δικό μου και 2-3 ακόμα!! (με πρόγραμμά όμως που βρίσκει δίκτυα, όλα καλά, τα βρίσκει όλα!!!)
Ας τσεκάρει κάποιος να μου πει .. που σίγουρα από κάποια συγκεκριμένα σημεία είχε στάνταρ δίκτυα...!!

Πέρα από αυτό , ένα άλλο που πρόσεξα είναι ότι τώρα κλείνει και ανοίγει το κινητό λίγο πιο γρήγορα !!! :)

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 23/11/2010 - 18:46


#320   tsekboy

tsekboy

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 18:54

Επειδή θέλω να πα να τη πέσω για ύπνο, κι είμαι noobας στη φάση, αμα το έχω κοτσαρισμένο το εργαλείο στον κομπιούτορα, θα κάνει μόνο του το update?

#321   lagoudakis

lagoudakis

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2010 - 18:55

Τελικά όλα καλά με την μπαταρία, απλά είχα αφήσει στο προσκήνιο κάμποσες εφαρμογές/παιχνίδια και μαζί με το ανοιχτό wifi έριξαν κάπως την μπαταρία! Τώρα που το ξαναφόρτισα και με γερή χρήση είναι ακριβώς όπως πριν!!! :)

Πρόσεξε κανείς άλλος αυτό με το wifi και τα δίκτυα? Ενώ πριν μου έβρισκε με ευκολία καμιά 20αριά από τριγύρο , τώρα βρίσκει μόνο το δικό μου και 2-3 ακόμα!! (με πρόγραμμά όμως που βρίσκει δίκτυα, όλα καλά, τα βρίσκει όλα!!!)
Ας τσεκάρει κάποιος να μου πει .. που σίγουρα από κάποια συγκεκριμένα σημεία είχε στάνταρ δίκτυα...!!

Πέρα από αυτό , ένα άλλο που πρόσεξα είναι ότι τώρα κλείνει και ανοίγει το κινητό λίγο πιο γρήγορα !!! :)

προσωπικα με το wifi δεν εχω δει καποια διαφορα,οπως ειμουνα πριν ειμαι και τωρα

#322   lagoudakis

lagoudakis

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2010 - 18:56

Επειδή θέλω να πα να τη πέσω για ύπνο, κι είμαι noobας στη φάση, αμα το έχω κοτσαρισμένο το εργαλείο στον κομπιούτορα, θα κάνει μόνο του το update?

και γιατι δεν το κανεις καποια αλλη στιγμη;νομιζω οτι το καλυτερο αυτο ειναι,για να βλεπεις αν ολα πανε καλα

#323   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/11/2010 - 19:15

Αναβαθμίσατε τη συσκευή σας στην 4.2.1 και ανακαλύψατε ότι στο iPod.app εμφανίζεται το μήνυμα "No Content"; Mην πανικοβάλλεστε, υπάρχει λύση!

Αναρτημένη εικόνα

Ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα και θα διορθωθεί το πρόβλημα:

-Συνδέστε τη συσκευή στον υπολογιστή Mac/PC σας
-Στον υπολογιστή σας παίξτε ένα κομμάτι που έχετε συγχρονίσει στη συσκευή από το μενού στα αριστερά
-Κάντε sync

Το πρόβλημα θα πρέπει να έχει διορθωθεί και η μουσική σας να εμφανιστεί ξανά στη συσκευή.

Follow me on twitter


#324   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 20:00

Εχω ενα προβλημα με το iPhone 4. Ειναι σε recovery mode απο χθες που προσπαθησα να κανω restore στο λογισμικο 4,2,1 . Οταν εκανα restore στο τελος μου ελεγe/λεει Error 1034 could not contact with servers, καπως ετσι . Τι φταιει?
*ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ
* ειχα Jailbreak

Τελευταία επεξεργασία από: Jason13, 23/11/2010 - 20:01


#325   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 23/11/2010 - 20:02

Εχω ενα προβλημα με το iPhone 4. Ειναι σε recovery mode απο χθες που προσπαθησα να κανω restore στο λογισμικο 4,2,1 . Οταν εκανα restore στο τελος μου ελεγe/λεει Error 1034 could not contact with servers, καπως ετσι . Τι φταιει?
*ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ
* ειχα Jailbreak

Εχει πεσει ο server

My life's goal is only to fight


#326   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 23/11/2010 - 20:02

Εχω ενα προβλημα με το iPhone 4. Ειναι σε recovery mode απο χθες που προσπαθησα να κανω restore στο λογισμικο 4,2,1 . Οταν εκανα restore στο τελος μου ελεγe/λεει Error 1034 could not contact with servers, καπως ετσι . Τι φταιει?
*ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ
* ειχα Jailbreak

νομιζω αν εισαι το ιδιο παλικαρι οτι σου απαντησα στο νημα περι jb.
δεν ξερω αν το ειδες.
ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα με αλλο κωδικο λαθους. αλλα το καταφερα.
για δες το και πες μας.
καλη τυχη

#327   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 20:06

νομιζω αν εισαι το ιδιο παλικαρι οτι σου απαντησα στο νημα περι jb.
δεν ξερω αν το ειδες.
ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα με αλλο κωδικο λαθους. αλλα το καταφερα.
για δες το και πες μας.
καλη τυχη

Εγω ημουν,αλλα το εσβησα γιατι ημουν εκτος θεματος, Ειδα την απαντηση, και μαλλον αυτο φταει γιατι εχω πειραξει το host file!!!

#328   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 20:20

Χιλια ευχαριστω φιλε μου. Δεν θα αντεχα αλλη μια μερα χωρις iphone!!! :lol:

#329   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 23/11/2010 - 20:22

μην ευχαριστεις. κι εμενα μου το πανε. το ιδιο προβλημα σου λεω ειχα.
εγω απο νιουμποσυνη στους μακ.
λιγο google λιγο οι φιλοι εδω ολα πηγαν καλα
χαιρομαι που πηγε και σε σενα
αντε να το χαρουμε το 4.2 jb μας

#330   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/11/2010 - 00:01

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε παιδιά. Εδώ είναι η λίστα με τις συμβατες aiprint συσκευές
http://support.apple.com/kb/HT4356

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες