Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πως να ενεργοποιήσετε το 'Find My iPhone'


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 02/12/2011 - 09:17

Αρχικά το Find My iPhone "κάνει" για το iPhone σου! Μπορείς να το εγκαταστήσεις σε iPhone που έχουν iOS >= iOS 4.2 και εσύ έχεις 4.3.3! Είναι μία εφαρμογή η οποία διατίθεται δωρεαν μέσω του AppStore! Πλέον, όσοι έχουν στo iDevice τους iOS >= iOS 5 αυτή η εφαρμογή είναι ενσωματωμένη μέσα στο κινητό (δεν χρειάζεται να την κατεβάσεις)!! Υπάρχουν κι άλλα προγράμματα τέτοιου είδους αλλά αυτά που αξίζουν βρίσκονται στο Cydia!! Κάποια από αυτά είναι Free και κάποια είναι επί πληρωμή!! Το iTracker είναι πολύ καλό στο είδος του!! Απλά να έχεις κατά νου πως αυτά του Cydia είναι καλύτερα (αλλά είναι προτεινόμενο να εγκαταστήσεις στο iDevice ΚΑΙ το Find My iPhone)!! Είναι καλύτερα επειδή το Find My iPhone έχει τρεις-τέσσερις επιλογές σε περίπτωση απώλειας, ενώ τα άλλα έχουν "άπειρες" γιατί βλέπουν ποιες είναι οι αδυναμίες και που στερεί το iPhone!
Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να σου έλυσα τις απορίες!



Να ρωτήσω κάτι όμως? Το Find my iphone πρέπει να έχεις και δεύτερη idevice για να μπορείς να κάνεις κάτι (remote wipe κλπ κλπ) αν χαθεί το τηλέφωνο, για αυτούς που δεν έχουν ios 5 και icloud, έτσι δεν είναι?
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 02/12/2011 - 10:28

Να ρωτήσω κάτι όμως? Το Find my iphone πρέπει να έχεις και δεύτερη idevice για να μπορείς να κάνεις κάτι (remote wipe κλπ κλπ) αν χαθεί το τηλέφωνο, για αυτούς που δεν έχουν ios 5 και icloud, έτσι δεν είναι?


Θυμάμαι όταν είχα iOS 4 μπορούσα να κάνω όλα αυτά(remote wipe κτλ) από τον υπολογιστή! Αν δεν κάνω λάθος από την σελίδα του me.com σχετικό link! Τώρα με την έλευση του του iOS 5 και του iCloud δεν ξέρω αν άλλαξαν τα πράγματα!!

#63   gismoduck1978

gismoduck1978

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/12/2011 - 17:46

Παιδια βαζω το apple id και μολις παει να κανει επαληθευση μου πεταει μηνυμα οτι χρησιμοποιειται στο icloud.Τι πρεπει να κανω?

#64   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/12/2011 - 17:48

Θυμάμαι όταν είχα iOS 4 μπορούσα να κάνω όλα αυτά(remote wipe κτλ) από τον υπολογιστή! Αν δεν κάνω λάθος από την σελίδα του me.com σχετικό link! Τώρα με την έλευση του του iOS 5 και του iCloud δεν ξέρω αν άλλαξαν τα πράγματα!!

Οχι, δεν αλλαξε κατι. Απλα εχει ενσωματωθει στο icloud και απο την σελιδα icloud.com μπορεις να κανεις το ιδιο.

#65   panakk87

panakk87

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/10/2013 - 02:08

Για να λειτουργεί το find my iphone πρεπει οπωσδήποτε να ειμαι συνδεδεμένος στο Ίντερνετ και να εχω ανοιχτές τις υπηρεσίας ανοιχτές ;

Και αυτός που το κλέψει ας πούμε το κλείσει κατευθείαν κ βγάλει και την sim θα μπορούμε να το βρούμε ; Ποτε να προλάβει να το ψάξει αυτός που θα το χάσει ,αν γίνουν όλα γρήγορα απο τη μεριά του κλέφτη ;

#66   cbpiaa

cbpiaa

    iPH Addict

  • 666 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:ΚΩΣΤΑΣ ST200

Δημοσίευση 09/10/2013 - 02:14

Για να λειτουργεί το find my iphone πρεπει οπωσδήποτε να ειμαι συνδεδεμένος στο Ίντερνετ και να εχω ανοιχτές τις υπηρεσίας ανοιχτές ;
Και αυτός που το κλέψει ας πούμε το κλείσει κατευθείαν κ βγάλει και την sim θα μπορούμε να το βρούμε ; Ποτε να προλάβει να το ψάξει αυτός που θα το χάσει ,αν γίνουν όλα γρήγορα απο τη μεριά του κλέφτη ;

αν σβησει το τηλεφωνο... Παει πεταξε!

#67   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 09/10/2013 - 03:55

Για να λειτουργεί το find my iphone πρεπει οπωσδήποτε να ειμαι συνδεδεμένος στο Ίντερνετ και να εχω ανοιχτές τις υπηρεσίας ανοιχτές ;

Και αυτός που το κλέψει ας πούμε το κλείσει κατευθείαν κ βγάλει και την sim θα μπορούμε να το βρούμε ; Ποτε να προλάβει να το ψάξει αυτός που θα το χάσει ,αν γίνουν όλα γρήγορα απο τη μεριά του κλέφτη ;

 

 

Κοίτα, σε κάποια στιγμή θα πρέπει να το ανοίξει. 

 

Είτε για να το τσεκάρει, είτε για να το μοστράρει για πούλημα, είτε για να το χρησιμοποιήσει αυτός με την δικη του κάρτα, (3G)  είτε σαν iPod (wifi).

 

Oποτε με το που το χάνεις εσύ, μπαίνεις στο iCloud, και το κλειδώνεις. Αν θες το βάζεις και χτυπάει, και του στέλνεις και ένα μήνυμα αν θες με κάποια και καλα αμοιβή εύρεσης. (..για καροτάκι δλδ)

 

Από εκεί και πέρα το τηλέφωνο δεν πρόκειται να ξανανοίξει. Ούτε με restore, ούτε με φορσινγκ (DFU restore) ούτε με τίποτα. Θα είναι ένα τούβλο για αυτόν. 

 

Δεν μπορεί να απενεργοποιήσει το find my iPhone στην συσκευή σου, γιατί θα του ζητήσει κωδικα id δικό σου. 

 

Οπότε η σου το επιστρέφει με κάποια  χαζή δικαιολογία για να τσεπώσει τουλάχιστον την αμοιβή, στιλ ''μου το πούλησαν κάτι πακιστανοί στο μοναστηράκι, η το βρήκα στο μετρό'', η δεν ξέρω γω...η το κρατάει και κάθεται να το κοιτάει κλειδωμένο για όλη του την ζωή. ;-)

 

 

God save the iOS 7... !  B)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 09/10/2013 - 03:57

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#68   panakk87

panakk87

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2013 - 00:11

Οκ ,άρα στην ουσία δν μπορεις να το βρεις,μονο να το κλειδωσεις μπορεις , αν θέλει στο επιστρέφει ...λέμε τωρα

Τελευταία επεξεργασία από: panakk87, 10/10/2013 - 00:12





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες