Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple δείχνει demo του AirPlay


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   dimdimdim

dimdimdim

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 00:09

Ευχαριστώ. Οι απορίες δεν έχουν σταματημό. Δεν μπορώ να βρω με τίποτα εκτύπωτη με το airprint για 3GS. Ήδη στο iPad και στο iphone4 έχω μια παλιά εφαρμογή για hp που δουλεύει άψογα αλλά δεν έχω κάνει ακόμα σ'αυτα update μιας και περιμένω το jb. Υπάρχει περίπτωση να παίζει ρόλο που είναι το 3GS?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   makisprod

makisprod

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 00:14

Με το airprint ουτε εγώ ακόμη έβγαλα άκρη ούτε με το iphone 4 μου ούτε με το ipad μου δεν μου βρίσκει τον εκτυπωτή ας μας βοηθήσει λίγο το iphonehellas

#18   dimdimdim

dimdimdim

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 00:18

Μιας και περασες την 4.2 είδες διάφορα σε iphone4 πέρα απο το airprint και σε iPad? Εγώ είπα να περιμένω μέχρι να βγει το jb να το κάνω και στα δυο.

#19   makisprod

makisprod

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 00:21

Στο ipad ναι μεγάλη στο iphone 4 φυσιολογικά μια από τα ίδια...

#20   dimdimdim

dimdimdim

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 00:24

Λες να περιμένω για jb για το iPad η πιστεύεις ότι δεν θα αλλάξει κάτι;

#21   makisprod

makisprod

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 00:30

Λες να περιμένω για jb για το iPad η πιστεύεις ότι δεν θα αλλάξει κάτι;

Αναλόγως το τι θες εσύ εμένα με βολεύει και το official να και η απάντηση για το airprint http://www.pcmag.com...,2373145,00.asp προς το παρών το airprint λειτουργεί και 10 εκτυπωτές της hp εν συνεχεία σύμφωνα με την apple θα προστεθούν και άλλοι άλλων εταιρειών...

#22   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 00:31

Ας πω την άποψή μου πρώτος. Θα είμαι σύντομος. Το Airplay δεν αποτελεί κάτι νέο για μένα. Έχοντας Mac OS X, το νέο update του καλύτερου player για το σύστημα κατ’εμέ, του Plex, έφερε μαζί του και τον Plex Media Server.

Εγκαθιστώντας την εφαρμογή Plex στο iPad, εδώ και καιρό, είχα τη δυνατότητα να αππολαμβάνω όλες τις ταινίες (1080p DTS 5.1) στο iPad στο κρεβάτι πριν τον ύπνο.

Φυσικά, θα πουν κάποιοι: και τι το αναφέρεις το 1080p κλπ αφού δεν έχουν σημασία στο iPad. Σωστό! Όμως αυτό που θέλω έμμεσα να πω, είναι πως το streaming ήταν πραγματικά ΑΨΟΓΟ από κάθε άποψη!

Ποιό είναι το πλεονέκτημα σε σχέση με το Airplay; Το Plex μπορεί και διαχειρίζεται όλα τα file formats βίντεο που έχω στον εξωτερικό σκληρό. Το Airplay αγαπά τα .mov. Φυσικά και δεν διατίθεμαι να μετατρέπω 700GB, αρχείων για να τα παίξω στο Airplay.

Συνεπώς: Plex και ξένοιασες!

#23   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/11/2010 - 18:49

Γιατι δεν μπορω να στειλω μια ταινια (κατεβασμενη απο iTunes) απο το iPad στο AppleTV 2 μεσω AirPlay? Παει μονο ο ηχος. Ειναι DRM περιεχομενο, γι'αυτο?
Χρειαζεται να κανω κατι αλλο?

EDIT: :blush: Νομιζω βρηκα τι φταιει. Δεν εχω κανει update to AppleTV σε iOS 4.1.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 23/11/2010 - 19:33





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες