Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ειναι κλειδωμενο το ιντερνετ (3G) απο Vodafone iphone??? Αν οχι τι??


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jasonvitt

jasonvitt

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2009 - 09:46

Παιδια γεια χαρα,

ακουστε το εξης. Οταν ειχα αγορασει το iphone 3G απ τη vodafone μου ειπαν οτι δεν θα μπορω μπαινω στο 3G απο αλλα δικτυα. Εγω δεν σκοπευα να χρησιμοποιησω vodafone γιατι ειμαι κυριως στη γερμανια, ηθελα να μου σιγουρος οτι θα δουλευει με την καρτα σιμ μου για τηλεφωνα αλλα για το 3g δεν ασχοληθηκα. Λεω κ wifi καλο ειναι.

Παρόλαυτα μεχρι σημερα σχεδον 6 μηνες μετα δουλευε κανονικα και το 3g internet οποτε λεω μαλλον λαθος μου παν.

Μετα το update  σε 3.0 (και χωρις jailbreak ακομα) δεν μου δουλευει το internet καθολου.
Μετα απο ψαξιμο σε γερμανικα φορουμς κλπ βρηκα τις ρυθμισεις για MMS και δουλευουν κανονικα! Παρόλαυτα ενω χρησιμοποιω τις ρυθμισεις που λεει η εταιρια, κ ολοι σε φορουμς δεν λειτουργει το ιντερνετ!!!

Παιζει να ειναι καποιο προβλημα οπως αυτο που μου ειπαν στην αρχη?? Δηλαδη επειδη δεν εχω vodafone καρτα να μην εχω 3g? Και να επιβεβαιωθηκε αυτο το κλειδωμα με την 3.0?? Παιζει να επρεπε να κανω update με την vodafone sim μεσα? (ετσι το χα σεταπαρει στην αρχη).

Δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω, ψαχνω σε γερμανικα site κ δεν βλεπω κανεναν με την εταιρια FONIC να εχει ιδαιτερο προβλημα!!  :(
Κ κανεις δεν μπορει να με βοηθησει γιατι ολοι τα χουν παρει απο κει. Απ την αλλη εδω περα ολοι εχετε vodafone, wind, cosmote κλπ τι να κανω??  :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jasonvitt

jasonvitt

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2009 - 09:55

Quote

Παιδια γεια χαρα,



ακουστε το εξης. Οταν ειχα αγορασει το iphone 3G απ τη vodafone μου ειπαν οτι δεν θα μπορω μπαινω στο 3G απο αλλα δικτυα. Εγω δεν σκοπευα να χρησιμοποιησω vodafone γιατι ειμαι κυριως στη γερμανια, ηθελα να μου σιγουρος οτι θα δουλευει με την καρτα σιμ μου για τηλεφωνα αλλα για το 3g δεν ασχοληθηκα. Λεω κ wifi καλο ειναι.



Παρόλαυτα μεχρι σημερα σχεδον 6 μηνες μετα δουλευε κανονικα και το 3g internet οποτε λεω μαλλον λαθος μου παν.



Μετα το update  σε 3.0 (και χωρις jailbreak ακομα) δεν μου δουλευει το internet καθολου.

Μετα απο ψαξιμο σε γερμανικα φορουμς κλπ βρηκα τις ρυθμισεις για MMS και δουλευουν κανονικα! Παρόλαυτα ενω χρησιμοποιω τις ρυθμισεις που λεει η εταιρια, κ ολοι σε φορουμς δεν λειτουργει το ιντερνετ!!!



Παιζει να ειναι καποιο προβλημα οπως αυτο που μου ειπαν στην αρχη?? Δηλαδη επειδη δεν εχω vodafone καρτα να μην εχω 3g? Και να επιβεβαιωθηκε αυτο το κλειδωμα με την 3.0?? Παιζει να επρεπε να κανω update με την vodafone sim μεσα? (ετσι το χα σεταπαρει στην αρχη).



Δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω, ψαχνω σε γερμανικα site κ δεν βλεπω κανεναν με την εταιρια FONIC να εχει ιδαιτερο προβλημα!!  :(

Κ κανεις δεν μπορει να με βοηθησει γιατι ολοι τα χουν παρει απο κει. Απ την αλλη εδω περα ολοι εχετε vodafone, wind, cosmote κλπ τι να κανω??  :P



Να το θεσω κ λιγο διαφορετικα γιατι πολλοι μπορει να βαριουνται να το διαβασουν.

Εχει δουλεψει σε κανεναν το ιντερνετ με ΑΛΛΟ δικτυο, την version 3.0 κ iphone 3G αγορασμενο απο Vodafone Ελλαδος???


#3   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 19/06/2009 - 10:02

τις ρυθμισεις του apn τις εχει βαλει ??( λογικα στη 3.0 ειναι αυτοματες μεσω ιτυνες αν εχει voda η cosmote

#4   jasonvitt

jasonvitt

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2009 - 10:04

Ναι εννοειται τα χω κανει αυτα.

Δεν εχω δικτυο vodafone αρα απο itunes δεν εκανε τπτ. Το μονο που χω να κανω με τη vodafone ειναι οτι το αγορασα απο εκει, κ τις πρωτες μερες χρησιμοποιουσα την vodafone καρτα που εχω για ελλαδα.

Εχω γερμανικο δικτυο, FONIC (παρακλαδι της Ο2).





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες