Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Συζήτηση περί Jailbreak & Unlock στη iOS 4.2.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
608 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2010 - 04:38

Απίστευτο..!!! Του άλλαξες την πίστη για να σου βγάλει την εικόνα αυτη......

ρε συ την 4.2 πηγα να του περασω μονο......κ απο εκεινη την ωρα αυτο εχει...
το εχω βγαλει εξω να φανταστεις να ειναι παγωμενο μπας κ πεσει η θερμ
τι να πω δεν ξερω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Thermoman

Thermoman

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Thermoman

Δημοσίευση 23/11/2010 - 05:36

αχαχαχαχαχαχαχα το είχα δει το μύνημα σε ένα τύπου τεξτ αρχείου που το έγραφε μέσα αλλά δεν φανταζόμουν ότι θα το δω και κανονικά σε οθόνη...

ΓΡΗΗΗΓΓΟΟΟΡΑΑΑΑ κατάψυξη αχαχαχαχαχ έλεος όμως???

#78   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2010 - 07:17

Εγώ λέω να περιμένω γιατί iPhone χωρίς jb χάνει όλη την μαγεία που θα ήθελα +φυσικά που πρέπει να τα αγοράζω όλα μετά χιχιχι 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#79   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2010 - 07:19

Το iPad μου πάντως το έχω κάνει jb και είμαι μια χαρά φοράει την 3.2.2 του έβαλα και τα Ελληνικά και είναι σούπερ 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#80   nikap4

nikap4

    iPH Contributor

  • 1.582 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 23/11/2010 - 08:03

Να ρωτήσω κάτι ρε πεδία γιατί έχω χάσει επισοδεια;Απο 4.1 πήρε στη 4.2.1η κάνω λάθος;

#81   gliogas

gliogas

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/11/2010 - 09:42

Να ρωτήσω κάτι ρε πεδία γιατί έχω χάσει επισοδεια;Απο 4.1 πήρε στη 4.2.1η κάνω λάθος;


Κάπως έτσι 4.2 την έχουν πασάρει αλλά στην πραγματικότητα είναι η 4.2.1
Τώρα όσον αφορά το unlock για το iphone 4 κακά μαντάτα :(

ultrasn0w unlock: After redsn0w is officially released with the new Cydia and kernel patches, we’ll be able to assess the unlock situation. It’s already looking very promising though, so expect the unlock for the 3G and 3GS to be coming this week. The i4 unlock is taking more effort though, and no further concrete info is available about that yet.

#82   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 23/11/2010 - 09:58

Να ρωτήσω κάτι ρε πεδία γιατί έχω χάσει επισοδεια;Απο 4.1 πήρε στη 4.2.1η κάνω λάθος;

Ναι και δεν Υπάρχει ακόμα Ούτε unlock Ούτε μόνιμο και αξιόπιστο jb tool

#83   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 23/11/2010 - 11:03

Θα βγει το jb. Μη μου ανχεστε ! ! ! :blink: :blink:

#84   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 23/11/2010 - 11:52

Καλημέρα κι από εμένα.
Ερώτηση κρίσεως...
Έχω iPhone 3GS με 4.0.1. και jailbreakme.
Έχω κρατήσει τα SHSH που λέτε εσείς οι γνωρίζοντες (που ούτε που ξέρω τι κάνουν) αλλά επειδή το κόβω λίγο έως πολύ αργό καθώς ότι έβρισκα στο cydia το κατέβαζα και μου έχει κάνει και κάποια νερά, λέω να βάλω το iOS 4.2.1. και μετά να περιμένω αν κι όταν βγει το jailbreak να το κάνω κι ας το φτιάξω πάλι από την αρχή. (Cydia, Installus, apps, etc)
Γίνεται αυτό που λέω ή αν το κάνω πριν βγει το jailbreak μπορεί να μην μπορώ να το ''σπάσω'' μετά με τίποτα;
Αν ισχύει αυτό που λέω, κάνω back up και μετά αναβάθμιση ή μήπως κάτι άλλο;
Ξέρω ότι με αυτόν τον τρόπο στη παρούσα φάση θα χάσω όλα τα περί jailbreak, apps κλπ αλλά πιο πολύ με ενδιαφέρει να μη χάσω επαφές (αυτές έτσι κι αλλιώς είναι στα windows, podcasts, e-mail accounts, applications από appstore... τα νόμιμα και ηθικά εν τέλει..;)

Help..!?

#85   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2010 - 11:55

Καλημέρα κι από εμένα.
Ερώτηση κρίσεως...
Έχω iPhone 3GS με 4.0.1. και jailbreakme.
Έχω κρατήσει τα SHSH που λέτε εσείς οι γνωρίζοντες (που ούτε που ξέρω τι κάνουν) αλλά επειδή το κόβω λίγο έως πολύ αργό καθώς ότι έβρισκα στο cydia το κατέβαζα και μου έχει κάνει και κάποια νερά, λέω να βάλω το iOS 4.2.1. και μετά να περιμένω αν κι όταν βγει το jailbreak να το κάνω κι ας το φτιάξω πάλι από την αρχή. (Cydia, Installus, apps, etc)
Γίνεται αυτό που λέω ή αν το κάνω πριν βγει το jailbreak μπορεί να μην μπορώ να το ''σπάσω'' μετά με τίποτα;
Αν ισχύει αυτό που λέω, κάνω back up και μετά αναβάθμιση ή μήπως κάτι άλλο;
Ξέρω ότι με αυτόν τον τρόπο στη παρούσα φάση θα χάσω όλα τα περί jailbreak, apps κλπ αλλά πιο πολύ με ενδιαφέρει να μη χάσω επαφές (αυτές έτσι κι αλλιώς είναι στα windows, podcasts, e-mail accounts, applications από appstore... τα νόμιμα και ηθικά εν τέλει..;)

Help..!?

γιατι δεν το γυρνας σε 3.1.3 να ειναι το κινητο σου αστερακι?ειναι μια εκ του ασφαλους λυση. 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#86   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 12:00

αν εχεις κρατησει backup της επαφες και δεν σε ενδιεφερει το j/b περανα την 4.2.1 και μολις βγει το j/b το ξαναστηνεις ειναι ελληνικο το τηλεφωνο?

#87   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 12:02

γιατι δεν το γυρνας σε 3.1.3 να ειναι το κινητο σου αστερακι?ειναι μια εκ του ασφαλους λυση. 8)

στο 3gs να γυρισει το πισω γιατι? ασ βαλει την 4.2.1 και θα ειναι μια χαρα το 3gs τρεχει καλα με τα καινουργια firmware

#88   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 23/11/2010 - 12:05

Καλημέρα κι από εμένα.
Ερώτηση κρίσεως...
Έχω iPhone 3GS με 4.0.1. και jailbreakme.
Έχω κρατήσει τα SHSH που λέτε εσείς οι γνωρίζοντες (που ούτε που ξέρω τι κάνουν) αλλά επειδή το κόβω λίγο έως πολύ αργό καθώς ότι έβρισκα στο cydia το κατέβαζα και μου έχει κάνει και κάποια νερά, λέω να βάλω το iOS 4.2.1. και μετά να περιμένω αν κι όταν βγει το jailbreak να το κάνω κι ας το φτιάξω πάλι από την αρχή. (Cydia, Installus, apps, etc)
Γίνεται αυτό που λέω ή αν το κάνω πριν βγει το jailbreak μπορεί να μην μπορώ να το ''σπάσω'' μετά με τίποτα;
Αν ισχύει αυτό που λέω, κάνω back up και μετά αναβάθμιση ή μήπως κάτι άλλο;
Ξέρω ότι με αυτόν τον τρόπο στη παρούσα φάση θα χάσω όλα τα περί jailbreak, apps κλπ αλλά πιο πολύ με ενδιαφέρει να μη χάσω επαφές (αυτές έτσι κι αλλιώς είναι στα windows, podcasts, e-mail accounts, applications από appstore... τα νόμιμα και ηθικά εν τέλει..;)

Help..!?

αν ζεις χωρις το jb καντο.
σωσε πρωτα τα shsh και δεν πειραζει. πολλοι δεν καταλαβαινουμε τι κανουν και τα λαδια στον κινητηρα κι ομως τα αλλαζουμε.
χιιχιχιχι
γενικοτερα ομως περιμενε λιγο να δεις τι γινεται με την 4.2 το ποσο γρηγοροτερη ειναι αν ειναι, με την μπαταρια και ολα τα σχετικα.
μην βιαστεις.
θα πρεπει ομως αφου εισαι σε jb κινητο να κανεις restore κι οχι update. αρα κρατα μπακαπ αν και συνισταται set up as new.
κανε κι εναν καλο συγχρονισμο πριν προχωρησεις.
ολα να πανε καλα και καλη τυχη

#89   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 23/11/2010 - 12:05

Ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις.
Το 3.1.3 δεν έχει πολλά από το iOS4... που με ενδιαφέρουν.
Απλά ήθελα να ξέρω ότι αν το κάνω τώρα, όταν κι αν βγει το νέο jailbreak θα μπορέσω να το κάνω ξανά κι ας το φτιάξω από την αρχή.
Thanx Θα περιμένω λίγο να δω και το θέμα της μπαταρίας. Ναι, είναι ελληνικό.
Αν κατάλαβα καλά γίνεται αυτό που λέω..

Τελευταία επεξεργασία από: alej, 23/11/2010 - 12:10


#90   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 12:07

Ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις.
Το 3.1.3 δεν έχει πολλά από το iOS4... που με ενδιαφέρουν.
Απλά ήθελα να ξέρω ότι αν το κάνω τώρα, όταν κι αν βγει το νέο jailbreak θα μπορέσω να το κάνω ξανά κι ας το φτιάξω από την αρχή.

μπορεις να το κανεις τωρα και οταν βγει κανεις μονο j/b δεν χρειαζετι να κανεις ξανα restore

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες