Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το iphone δεν βρισκει wifi δικτυα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   DiavoloGR

DiavoloGR

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2009 - 15:03

Παιδια καλησπερα σας! Ειμαι ο Μιχαλης απο Ροδο και χθες μου πουλησαν ενα iphone 3g 16giga...μετα απο την μεγαλη χαρα ηρθε η μεγαλη απογοητευση...το iphone μου ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ WI-FI ΔΙΚΤΥΑ...μου ειπαν οτι ισως ειναι κλειδωμενο οπως και το bluetooth...αλλοι ειπαν οτι εχεις προβλημα και εχει χαλασει...δεν ξερω τι να κανω...πραγματικα οποιαδηποτε βοηθεια ειναι σημαντικη! σας ευχαριστω πολυ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DiavoloGR

DiavoloGR

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2009 - 15:05

να σημειωσω οτι το εκανα jailbrake αλλα δεν μπωρο να μπω σε καποιο wi fi δικτυο να κατεβασω και τα υπολοιπα απαραιτητα προγραμματα απο cydia..εκτος αν υπαρχει καπιο κολπακι να τα περασω μεσω usb...δεν με νοιαζει το wi fi στο κινητο..απλα θελω να παιζει ολα τα προγραμματα το κινητο μου ...ευχαριστω και παλι

#3   DiavoloGR

DiavoloGR

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2009 - 16:04

κανεις ρε παλικαρια???  ??? ??? ??? ???

#4   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 19/06/2009 - 18:13

Ίσως δεν πήγε κάτι καλά με το jailbrake. Δοκίμασες να το ξανακάνεις; Πριν το jailbrake είχε wifi;
Γίνεται να κατεβάσεις εφαρμογές και να τις περάσεις στο iTunes του υπολογιστή σου (διπλό κλικ στο *.ipa που κατεβάζεις και ανοίγει με iTunes).

Μετά κάνεις συγχρονισμό με το κινητό και τα περνάει. Το θέμα είναι να μπορέσεις να περάσεις πρώτα το miPatch απο cydia για να αλλάξει το MobileInstallation file και να παίζει τις εφαρμογές όταν τις περνάς απο το pc. Πρώτα θα πρέπει να κατεβάσεις μια εφαρμογή free απο το appstore (Π.χ. facebook). Κάντο αυτό πρώτα.

Βασικά δεν ξέρω αν μπορείς να μπεις με 3G σε cydia και να κάνεις την δουλειά σου πρώτα με miPatch MobileInstallation file.

#5   DiavoloGR

DiavoloGR

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2009 - 20:51

Οχι πριν το jailbrake και παλι δεν ειχε wi fi...εφαρμογες εχω περασει αλλα μονο αυτες απο το appstore...στις υπολοιπες μου λεει non verified...οποτε πρεπει να περασω και τα υπολοιπα προγραμματα απο cydia...αλλα χωρις wi fi τι κανω?? δεν υπαρχει αλλος τροπος? τα εχω παιξει!!!!

#6   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 19/06/2009 - 20:57

Με 3G δεν μπορείς; Ποιο firmware έχεις; Το 3.0;
Δοκίμασες να κάνεις restore και να το ορίσεις σαν νέο κινητό στο iTunes;

Παίξε πρώτα λίγο με το να ανοίγεις και να κλείνεις το wifi.
Φόρτισε πλήρως το κινητό και δες αν βλέπει δίκτυα.
Μπες σε χρήση πτήσης ώστε να απενεργοποιήσεις το τηλέφωνο πρώτα και μετά να δεις αν έχει wifi.

Δοκίμασε και με άλλη sim αν έχεις να δεις τι γίνεται.

Γιατί αλλιώς μόνο το restore μου έρχεται στο μυαλό.

#7   DiavoloGR

DiavoloGR

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2009 - 21:07

Οχι δεν εχω την νεα εκδοση...δεν εχει βγει jailbrake γι αυτην ακομα απ οτι ξερω...πηγα στην vodafone και μου ειπαν να περασω το καινουργιο λογισμικο και αν δεν γινεται τιποτα να το στειλω Αθηνα ...με 3G παλι δεν εχω ιδεα πως συνδεομε...ειμαι ολιγον τι ασχετος..και ειναι κριμα γιατι για να το παρω εδωσα το Ν95 το οποιο κατ εμε ειναι ΚΙΝΗΤΑΡΑ...και τωρα θα μου βγει και ελατωματικο το iphone...

#8   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 19/06/2009 - 21:16

Προφανώς δεν έχεις κάποιο πακέτο για ίντερνετ στην σύνδεσή σου.
Περιμένουμε πάντως απο ώρα σε ώρα το jailbrake για την έκδοση 3.0 του iPhone (για mac βγήκε πριν λίγο, αλλά περιμένουμε για pc - δεν ξέρω αν έχεις mac, αν ναι, δες εδώ: http://www.iphonehel.../topicseen.html

Μπορείς να περιμένεις να δεις αν με το που βγει το jailbrake για την 3.0 και κάνεις αναβάθμιση αν παίζει το wifi. Αλλιώς θα πρέπει να το στείλεις για service. Για τα δίκτυα είσαι σίγουρος ότι έχεις κάποιο ασύρματο κοντά σου με καλό σήμα.

(Το iPhone που πήρες είναι απο Ελλάδα ή απο Αμερική; Γιατί αν είναι απο έξω θα πρέπει να το ξεκλειδώσεις κιόλας).

Ας βοηθήσει και κάποιος άλλος να μας πει μια γνώμη πάντως.

#9   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 19/06/2009 - 21:32

Quote

Οχι δεν εχω την νεα εκδοση...δεν εχει βγει jailbrake γι αυτην ακομα απ οτι ξερω...πηγα στην vodafone και μου ειπαν να περασω το καινουργιο λογισμικο και αν δεν γινεται τιποτα να το στειλω Αθηνα ...με 3G παλι δεν εχω ιδεα πως συνδεομε...ειμαι ολιγον τι ασχετος..και ειναι κριμα γιατι για να το παρω εδωσα το Ν95 το οποιο κατ εμε ειναι ΚΙΝΗΤΑΡΑ...και τωρα θα μου βγει και ελατωματικο το iphone...
φιλε κοιτα στο search με wifi ειχα κ εγω προβλημα.μου εβρισκε δυκτιο αλλα δεν εμπαινε με αποτελεμα να το παω vodafone κ να μου δωσουν αλο.

#10   DiavoloGR

DiavoloGR

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2009 - 21:42

Ναι αλλα δεν εχω εγγυηση. αυτο ειναι το θεμα αν ειναι να μου παρουν 400 ευρω ας παρω κανενα καινουργιο...wi fi εχει το pc μου...εμενα ΟΥΤΕ ΚΑΝ βρισκει καποιο δικτυο αυτο ειναι το θεμα...πως ξερω αν ειναι απο αμερικη ας πουμε??  και πως το ξεκλειδωνω?

#11   insidergr

insidergr

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2009 - 21:51

Κατ'Αρχην Ψυχραιμια...
Απο εκει και περα...
Διαβασε καλα και βαλε στο τηλ.σου τα original firmwares..
με τα UpDate τους...
Εχε Υπ"οψιν σου οτι δεν εχει την εμβελεια ενος Laptop to iPhone.
με ολα αυτα κατα νου ψαξε αν εχεις Wi-Fi..
και αν πραγματικα δεν Εχεις προσανατολησου για επισκευη η επιστροφη απο εκει που το Αγορασες...

#12   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1.098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 19/06/2009 - 22:06

Εμενα αργουσε να βρει δικτυα και κατεβασα το WiFIFoFum.Πολυ καλο..Δοκιμασε το..Αν δε το βρισκεις κανε μια βολτα απο appulo

Τελευταία επεξεργασία από: alkis, 06/07/2009 - 08:22





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες