Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

3 τρόποι για να βάλετε το iPhone σε DFU mode


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
221 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   bbb13

bbb13

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2011 - 18:36

αντιμετοπιζω ενα τεραστιο προβλημα. εχω το 3G 8GB με bootroom 05.15.04 . εχω το iphone απο την εκδοση 2.x οποτε εχω κανει παρα πολλα jb. για πρωτη φορα μου συμβαινει το εξης: κατα την διαδικασια jb με redsnow στην 4.2.1 η συσκευη μου δεν μπαινει για ΚΑΝΕΝΑ λογο σε DFU mode. εχω δοκιμασει οτι πιθανο συνδιασμο εχω βρει στο νετ και απλα δεν λεει να μπει. τα κουμπια (home & power) αλλαχτηκαν πριν μια βδομαδα κ λειτουργουν αψογα οποτε δεν παιζει τετοιο θεμα. παλευω 3-4 μερες αλλα δεν βρισκω λυση. τα φωτα σας ειναι ευπροσδεκτα.
ευχαριστω εκ των προτερων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2011 - 18:59

δοκιμασες να το κανεις σε αλλο pc.. μηπως φταιει καμια usb θηρα... να υποθεσω πως την διαδικασια την κανεις σωστα... δηλ. κλεινεις την συσκευη σου και ακολουθεις ο,τι σου λεει....

#93   bbb13

bbb13

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/03/2011 - 21:27

δοκιμασες να το κανεις σε αλλο pc.. μηπως φταιει καμια usb θηρα... να υποθεσω πως την διαδικασια την κανεις σωστα... δηλ. κλεινεις την συσκευη σου και ακολουθεις ο,τι σου λεει....


ναι, την εχω κανει παρα πολλες φορες την συγκεκριμενη διαδικασια. anyway, το προβλημα μ το ελυσα καταλαθως ανοιγοντας το itunes την στιγμη π παταω κ το home button. ευχαριστω οπως κ να χει.

#94   bilakosgr

bilakosgr

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2011 - 18:42

καλησπερα παιδια!!
Σας παρακαλω εαν μπορειτε να με βοηθησετε!
Εχω το 3gs 32gb 4.2.1 με JB.
Το συνδεσα με το itunes και καποια στιγμη με ρωτησε εαν θελω να το αναβαθμισω σε 4.3.1 και του ειπα ΟΚ ξεχνωντας το JB.
Εκει εσφαλα!!!!
Μου εβγαλε ειδοποιηση οτι δεν μπορει να γινει και αν θελω να παω στο σαιτ της apple για υποστηριξη και απο βιασυνη πατησα το οχι σκεφτομενος τo jb!!!!!!!

Aπο εκεινη την στιγμη το τηλεφωνο δειχνει το καλωδιο με το itunes και παρολες τις προσπαθειες μου να το ξεκολησω [μεχρι νεο jb προσπαθησα να κανω δεν βγαινει απο το dfu mode!!!Αναβοσβηνει και ξαναμπααινει σε dfu δειχνοντας για λιγο το μηλο!!!
Εν το μεταξυ δεν το διαβαζει το pc τωρα για να το συνδεσω με το itunes για restore,και του αλλαξα τις θυρες του usb !!!Χρησιμοποιω win7 ultimate.

Δεν θα ηθελα να χασω επαφες και apps δεν ξερω αν γινεται φυσικα αυτο!!!,

Ευχαριστω για την υπομονη σας να με διαβασετε παιδια!!!

#95   bilakosgr

bilakosgr

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2011 - 16:59

καλησπερα παιδια!!
Σας παρακαλω εαν μπορειτε να με βοηθησετε!
Εχω το 3gs 32gb 4.2.1 με JB.
Το συνδεσα με το itunes και καποια στιγμη με ρωτησε εαν θελω να το αναβαθμισω σε 4.3.1 και του ειπα ΟΚ ξεχνωντας το JB.
Εκει εσφαλα!!!!
Μου εβγαλε ειδοποιηση οτι δεν μπορει να γινει και αν θελω να παω στο σαιτ της apple για υποστηριξη και απο βιασυνη πατησα το οχι σκεφτομενος τo jb!!!!!!!

Aπο εκεινη την στιγμη το τηλεφωνο δειχνει το καλωδιο με το itunes και παρολες τις προσπαθειες μου να το ξεκολησω [μεχρι νεο jb προσπαθησα να κανω δεν βγαινει απο το dfu mode!!!Αναβοσβηνει και ξαναμπααινει σε dfu δειχνοντας για λιγο το μηλο!!!
Εν το μεταξυ δεν το διαβαζει το pc τωρα για να το συνδεσω με το itunes για restore,και του αλλαξα τις θυρες του usb !!!Χρησιμοποιω win7 ultimate.

Δεν θα ηθελα να χασω επαφες και apps δεν ξερω αν γινεται φυσικα αυτο!!!,

Ευχαριστω για την υπομονη σας να με διαβασετε παιδια!!!


Σορυ παιδια το επαναφερω !!!!!!
Παρακαλω εαν απαντηθει οι κυριοι διαχειριστες να το διαγραψουν!!
Εχω ταλαιπωρηθει πολλες ωρες ,και δεν μπορω να κανω τιποτε!!

Για μια στιγμη το διαβασε πατωντας το μενου σταθερα και συνδεσα το καλωδιο οπως λετε για να κανω restore,και αφου το πατησα μετα απο λιγο εβγαλε error!!!
Aπο εκει και επειτα τιποτε συνεχιζει να μου δειχνει οτι ειναι σε DFU MODE δειχνοντας μου το καλωδιο και το itunes στην οθονη!!!!

#96   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2011 - 17:39

Βάλε την συσκευη σου σε dfu mode ( η οθονη να είναι ολομαυρη ) .. Στην αρχικη σελίδα του topic θα βρεις πως μπαίνει .. Και μετα restore στην τελευταία έκδοση... Εάν έχεις κάνει downgrade παλιότερα ... Θα πρέπει να διαγραψεις την γραμμή που είχες προσθέσει στα host files.. Πριν την διαδικασία..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 10/04/2011 - 17:41


#97   bilakosgr

bilakosgr

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2011 - 19:31

Βάλε την συσκευη σου σε dfu mode ( η οθονη να είναι ολομαυρη ) .. Στην αρχικη σελίδα του topic θα βρεις πως μπαίνει .. Και μετα restore στην τελευταία έκδοση... Εάν έχεις κάνει downgrade παλιότερα ... Θα πρέπει να διαγραψεις την γραμμή που είχες προσθέσει στα host files.. Πριν την διαδικασία..



Καταφερα παλι να το συνδεσω φιλε και οταν πατησα restore μου εβγαλε error 1601.

Εαν δοκιμασω να το κανω στου γιου μου τον υπολογιστη ,πρεπει να κατεβασω το itunes μπορει να πετυχει?

Σε ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια σου!

#98   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/04/2011 - 19:34

When trying to restore your iPhone in iTunes, you may see the following message followed by an error code 1601 or 1602:

The iPhone could not be restored. An unknown error occurred.
Or when trying to restore your iPod touch in iTunes, you may see the following message:

The iPod "[username]" could not be restored. An unknown error occurred (1602)
Solution
Completely remove iTunes and Apple Mobile Device support and then reinstall iTunes 7.5 or later. Click the appropriate link below for instructions on how to accomplish this for your operating system.

Πηγη : www.apple.com
Once You Go Mac You Never Go Back

#99   bilakosgr

bilakosgr

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2011 - 19:43

When trying to restore your iPhone in iTunes, you may see the following message followed by an error code 1601 or 1602:

The iPhone could not be restored. An unknown error occurred.
Or when trying to restore your iPod touch in iTunes, you may see the following message:

The iPod "[username]" could not be restored. An unknown error occurred (1602)
Solution
Completely remove iTunes and Apple Mobile Device support and then reinstall iTunes 7.5 or later. Click the appropriate link below for instructions on how to accomplish this for your operating system.

Πηγη : www.apple.com

Ευχαριστω θα το δοκιμασω τωρα και θα σας πω

#100   bilakosgr

bilakosgr

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 17:32

Παιδια σας ευχαριστω!!! :P

Ολα οκ .Κατεβασα την εφαρμογη itunes στον υπολογιστη του γιου μου,το συνδεσα και εκανε restore κανονικα!!!!

Φυσικα πηγα να το συνδεσω στο δικο μου υπολογιστη για να περασω τις παλιες εφαρμογες μου και επαφες ,αλλα δεν μπορω να βρω και να τις περασω παλι εκτος απο τις εφαρμογες απο την apple.Tις επαφες μου δεν τις βρισκω και δεν ξερω γιατι .Το τηλ το συχρονιζα συχνα.
Επισης ηθελα να ρωτησω αν και εκτος τοπικ τα apps που εχω κατεβασει απο το cydia και μου τις δειχνει το itunes γιατι μου βγαζει προστασια και δεν τις περναει.Υπαρχει τροπος να το παρακαμψω και να τις περασω!!

Ευχαριστω πολυ !!!!! :rolleyes:

#101   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 17:50

Θα πρέπει να κανείς πάλι jailbreak την συσκευη σου .. Απευθυνσου στο ανάλογο topic

#102   bilakosgr

bilakosgr

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2011 - 22:26

Ευχαριστω πολυ !! :rolleyes:

#103   hisphinx

hisphinx

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:08

iphone 3G με 4.2.1 δεν μπαινει με κανενα τροπο σε DFU mode με κανενα τροπο >:(
τι μππορει να φταει???

#104   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:10

iphone 3G με 4.2.1 δεν μπαινει με κανενα τροπο σε DFU mode με κανενα τροπο >:(
τι μππορει να φταει???

εαν επιτρέπετε γιατι θες να το βαλεις σε dfu mode?Φιλικα

#105   hisphinx

hisphinx

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2011 - 00:14

εαν επιτρέπετε γιατι θες να το βαλεις σε dfu mode?Φιλικα


ειπα να κανω jailbreak
αρχικα δοκιμασα κατα την διαδικασια του JB (redsn0w) και δεν γινοταν...
μετα δοκιμασα και με ολους τους τροπους αλλα τιποτα

Τελευταία επεξεργασία από: hisphinx, 19/04/2011 - 00:16


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)