Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

PwnageTool for OS 3.0


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
94 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   dreamdok

dreamdok

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 16:48

Quote

το έκανα pwn  και εγω σε mac  όλα καλά   ηταν  αλλά έβαλα στν κοστουμ  αρκετά  αππ απο cydia  μολις   τα φόρτωσε απο τα ρεπο του cydia  κρασαρε  έβγαλε τον ανανά και  δεν βλέπει το itunes να το κάνω ρεστορε  σφάλμα 1611 γράφει καμία ιδέα  ωστε  να το ξανακάνω ρεστορε ?  -- μην  κατεβάζετε τπτ  απο cydia  ετσι τιν πάτησα   >:(


λοιπόν  βρήκα την λύση στο σφάλμα 1611  ..απεγκαταστιστε το itunes  με ένα κάλο πρόγραμμα  π.χ final unistaller και μετα   καθαρίστε τιν  ρετζιστι(registry) με π.χ regcleaner  και  ξαναβάλετε την 8.2 ξανά   αυτό ήταν --- ουφ και δεν κοιμήθηκα καλά το βράδυ  !!...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   taksidiotis

taksidiotis

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 20:30

παιδια την βοηθεια σας.λοιπον πηρα ενα iphone απο ελληνικο καταστημα και θελω να εγκαταστησω τον cydia.
εβαλα την version 3 κανω τις απαραιτητες κινησεις αλλα cydia δε βλεπω.
εχω κανει 20 restore,βοηθηστε με σας παρακαλω.

#78   mario

mario

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 22:10

mac ή win;

#79   taksidiotis

taksidiotis

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 22:16

mac παντα

#80   mario

mario

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/06/2009 - 22:29

Καταρχήν σε συγχαίρω!  ;D

Κατά δεύτερον, πήγαινε στο iclarified και πάρε πληροφορίες για το αν πρέπει και το πως να "σπάσεις" το iphone σου. Το αν πρέπει έχει πολλούς παράγοντες, το πως είναι απόλυτα κατανοητό και, απ' όσα έχω διαβάσει, εύκολο στο να γίνει. Θα πρέπει να εξετάσεις το μετά...

#81   JP335

JP335

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/06/2009 - 00:15

Quote

Quote

Ρε παιδια εκανα τα παντα σωστα, δουλευει μια χαρα το os 3.0 αλλα δε μου δειχνει το εικονιδιο για τα mms στα messages....αρα δε μπορω να στειλω mms, ακομα δε βλεπω το εικονιδιο για βιντεο στην camera και αριστερα εκει που πατας για να πας στις φωτογραφιες σου φαινεται ενα μαυρο τετραγωνο αντι για το κλασσικο εικονιδιο για να παω στις φωτος μου απ την camera. Εχω το 2g, εχει να κανει τπτ με basebands κτλ γιατι δε τα ξερω καλα αυτα....Καμμια ιδεα????


Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω και εγώ.
και εγώ... :-\

#82   kate_scod

kate_scod

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/06/2009 - 02:13

Quote

παιδια την βοηθεια σας.λοιπον πηρα ενα iphone απο ελληνικο καταστημα και θελω να εγκαταστησω τον cydia.

εβαλα την version 3 κανω τις απαραιτητες κινησεις αλλα cydia δε βλεπω.

εχω κανει 20 restore,βοηθηστε με σας παρακαλω.


φιλε να κανω μια ερωτηση απο vodafone το πηρες??
να φανταστω οτι το ενεργοπιοισαν εκει??


#83   kate_scod

kate_scod

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/06/2009 - 02:21

Quote

Quote

Quote

Ρε παιδια εκανα τα παντα σωστα, δουλευει μια χαρα το os 3.0 αλλα δε μου δειχνει το εικονιδιο για τα mms στα messages....αρα δε μπορω να στειλω mms, ακομα δε βλεπω το εικονιδιο για βιντεο στην camera και αριστερα εκει που πατας για να πας στις φωτογραφιες σου φαινεται ενα μαυρο τετραγωνο αντι για το κλασσικο εικονιδιο για να παω στις φωτος μου απ την camera. Εχω το 2g, εχει να κανει τπτ με basebands κτλ γιατι δε τα ξερω καλα αυτα....Καμμια ιδεα????


Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω και εγώ.
και εγώ... :-\


να εχεις υποψη σου πως πολλες απο τις εφαρμογες που ειναι διαθεσιμες στο 3.0 ειναι αποκλειστικα για 3g,3gs kai οχι για 2g οπως πχ mms και βιντεο δεν υποστηριζονται απο οτι εχω δει ,εχω κανει μεχρι στιγμης update σε 3 κινητα 2g και αυτα δεν υπαρχουν οπως και ξερω οτι δεν προκυτε να υποστιριξει turn by turn instructions!
δεν εχει να κανει με τα basebands εχει να κανει με το harware. :'(

#84   myst

myst

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/06/2009 - 21:00

ρε παιδιά ....

να ρωτήσω κάτι και εγω

έκανα jb στο δικό μου 3G, όλα καλά πήγαν



θέλει ένας φίλος να το κάνω και για το δικό του 3g (έιναι ακόμα σε OS 2.x).

α) πρέπει να του κάνω από την αρχή update σε 3.0 και μετά pnwage για να φτίαξω το custom firmware πάλι και να το περάσω από το itune;

β) μπορώ να μη κάνω το restore σε 3.0 και απλά η διαδικασία του pwnage να περάσει το OS 3.0 και το jb;

γ) μπορώ μήπως να βάλω κατευθείαν από το itunes το custom που είχε φτιαχτεί από τη δική μου συσκευή και να περαστούν έτσι όλα (OS 3.0 και jb) ;


Ευχαριστώ...

#85   acrux

acrux

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/06/2009 - 10:42

myst μπορεις με το fw που εβαλες στο δικο σου, απλα στο pwnage θα επιλεξεις το DFU για να βαλεις το iPhone του φιλου σου σε DFU mode, μολις ολοκληρωσεις τη διαδικασια του dfu μπαινεις στο itunes, restore με alt(option) πατημενο και επελεξε το fw που ειχες φτιαξει για το δικο σου.

#86   Piedro2323

Piedro2323

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2009 - 22:39

Για σας, θα ήθελα να να ρωτήσω αν κανείς γνωρίζει, ποιος από τους 2 τρόπους να κάνεις Jailbrake είναι καλύτερος... Με redsnow ή pwnagetool??? Και ίσως μου πείτε και πια είναι η διαφορά τους!

#87   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 03/07/2009 - 09:28

Με το pwnage δημιουργείς από την αρχή καινούριο ipsw αρχείο όπου ενσωματώνεται το jailbreak και πρέπει να κάνεις από την αρχή restore.

Με το redsnow (είναι το παλιό quickpwn) κάνεις jailbreak κατευθείαν στην συσκευή, και είναι πολύ πιό γρήγορο αλλά προϋποθέται να έχεις περάσει ήδη την 3.0 (είτε με update είτε με restore).

#88   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/07/2009 - 13:46

Νομίζω βγήκε update για το pwnagetool το οποίο μάλλον διορθώνει το πρόβλημα με το icy

Follow me on twitter


#89   Piedro2323

Piedro2323

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2009 - 16:03

Με το pwnage δημιουργείς από την αρχή καινούριο ipsw αρχείο όπου ενσωματώνεται το jailbreak και πρέπει να κάνεις από την αρχή restore.

Με το redsnow (είναι το παλιό quickpwn) κάνεις jailbreak κατευθείαν στην συσκευή, και είναι πολύ πιό γρήγορο αλλά προϋποθέται να έχεις περάσει ήδη την 3.0 (είτε με update είτε με restore).



Την διαδικασια την γνοριζω, απλα ηθελα να μαθω αν καποιο απο τα 2 ειναι πιο σταθερο?

#90   johnvolno1

johnvolno1

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/08/2009 - 18:11

καλησπέρα σας,
μεχρι χθες ειχα windows mobile. και απο χθες νιωθω αχρηστος!!!

πηρα απο vodafone το 3G S και θέλω να το σπάσω......

αλλα εχω μπερδευτει εδω μέσα..... τι ακριβως πρέπει να κάνω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες