Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κλείδωσε το Iphone στο itunes | Iphone 3G iTunes 8.2 yellosnow


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jorfan

jorfan

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 00:59

Καλησπέρα παιδιά.

Εχω ενα πρόβλημα με το iphone Και το itunes εδω και 3 ημέρες.
Καταρχήν να πώ οτι έχω το iphone 3G Κλειδωμένω απο Ελβετία.

Τόσο καιρό έχω την έκδοση 2.2 με το yellowsnow περασμένο και δουλεύει μιά χαρούλα. Επίσης είχα εγκατεστημμένο το itunes 8.0.1

Κάπου είχα διαβάσει οτι για να περάσουμε την έκδοση 3 που βγήκε μαζι με το ultrasnow που θα βγεί σε λίγο θα πρέπει να έχουμε την τελευταία έκδοση του itunes δηλαδη την 8.0.2. Ετσι και εγω κατεβασα την νέα έκδοση και όταν σύνδεσα το τηλέφωνο στον υπολογιστή για τον συνιθυσμένο συγχρονισμό αυτό μου πετάει το μήνυμα "This Card Inserted in this iphone does not appear to be supported".

Δηλαδή πιάστηκα οτι έχω unlocked το iphone μου. Ετσι δεν μπορω πλεον να κανω τιποτα απο το itunes.
Δοκίμασα να κάνω απεγκατάσταση και εγκατάσταση την παλιά εκδοση του itunes, συνάντησα ενα πρόβλημα με την βιβλιοθήκη. διάβασα κάποια άρθρα και το έλυσα ομως το πρόβλημα.

Τώρα μου ενοίγει κανονικά το itunes (εκδοση 8.1) αλλα μου εμφανίζει πάλι το ίδιο μήνυμα.

Τί να κάνω για να το αναγνωρίζει κανονικά το τηλεφωνό μου πάλι ????

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jorfan

jorfan

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 01:09

[img width=600 height=187]http://img23.imagesh...63/errorafo.jpg[/img]

#3   elektricrain

elektricrain

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 20/06/2009 - 08:31

Γεά σου φίλε.
Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα φίλε μου. Όσο καιρό έιχες το Yellowsnow είχες baseband 5.8 και έτσι δούλευε μια χαρά αλλά με το που εκανες το update στην 3.0 έγινε αυτόματα update και στην baseband από 5.8 σε 5.9 και έτσι το Yellowsnow στάμάτησε να λειτουργεί μιας και υποστήριζε μέχρι baseband 5.8. Δεν μπορεις να κάνεις downgrade απο 5.9 σε 5.8 είναι μόνιμη αυτή η αλλαγή και ο μόνος τρόπος για να το κάνεις unlock είναι να περιμένεις να βγεί το QucikPWN 3.0 (που αναμέμενεται από ώρα σε ώρα) να κάνεις jailbreak το κινητό σου και μετά μέσα από το Cydia να βάλεις το Ultrasnow (η νεα έκδοση του Yellowsnow) που μπορεί να ξεκλειδώσει όλες τις baseband ακόμα και την 5.9. Μέχρι τότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Υπομονή...

#4   jorfan

jorfan

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 14:57

Φίλε μου δέν κατάλαβες τί έχω γράψει. δέν έκανα αναβάθμιση στην έκδοση 3. Απλως αναβάθμισα στο itunes απο την εκδοση 8.1 σε 8.2 και οταν συνδεω το Iphone Μου λεέι οτι εχει λαθος sim μεσα και δεν μπορω να κανω συγχρονισμο.

Στο Iphone μου εχω εκδοση 2.2 που λειτουργει το yellowsnow.

#5   jorfan

jorfan

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2009 - 22:08

Μπορεις καποιος αλλος να με βοηθησει παρακαλώ με το πρόβλημα αυτό ?? Δεν μπορω να συγχρονίσω πλέον το Iphone μου με το itunes  :'( :'(

Εσβησα τα παντα απο τον υπολογιστη μου. Εβαλα παλι το itunes 8,1 ομως παλι μου λεει οτι δεν εχω γνήσια κάρτα μέσα. Ξερω οτι η dev team ειχε ανακοινώσει να μην αναβαθμίσουμε το itunes σε 8.2 γιατι κατι με το usb προτόκολο θα άλλαζε και δεν θα αναγνωρίζεται ούτε απο το QuickPwn .

Τί μπορώ να κάνω για να το διορθώσω αυτο ? Καμία ιδέα ??




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες