Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ηοw To: Εγκαταστήστε την τελευταία επίσημη έκδοση της Cydia στο iPhone/iPod Touch/iP


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 27/11/2010 - 01:47

οταν για λιγο ειναι περασει την 42 στο 4αρι, ναι ήταν ποιο γρηγορη η αποκριση του cydia.
ας το δοκιμασω να δω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2010 - 02:01

λοιπον το δοκιμασα σε ipod με 4.1 πανω και μπορω να πω οτι ειναι πιο γρηγορο σε σχεση με το παλιο. οχι καμια δραματικη διαφορα αλλα σιγουρα παει καλυτερα. μικροαλλαγες μπορω να πω στο UI οι οποιες παντως σου δινουν την αισθηση της ανανεωσης. αντε να βγει το untethered γιατι δεν μπορω να περιμενω! :lol:

#18   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/11/2010 - 10:15

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου, γιατί δεν βγαίνει update όταν ανοίγουμε το cydia? Εφ' όσον υπάρχει καινούργια έκδοση δεν θα έπρεπε να βγει παράθυρο με complete update? Μήπως αυτό σημαίνει κάτι? Μήπως η νέα έκδοση του cydia κάνει μόνο για iOS 4.2.1?

#19   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/11/2010 - 10:32

οχι και στην 4.1 μια χαρα δουλευει,τωρα γιατι δεν το βγαζει στο updater αγνωστο.

#20   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2010 - 16:26

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου, γιατί δεν βγαίνει update όταν ανοίγουμε το cydia? Εφ' όσον υπάρχει καινούργια έκδοση δεν θα έπρεπε να βγει παράθυρο με complete update? Μήπως αυτό σημαίνει κάτι? Μήπως η νέα έκδοση του cydia κάνει μόνο για iOS 4.2.1?


Κανείς δε γνωρίζει μέχρι τώρα το γιατί. Αν είχα να μαντέψω είναι γιατί περιμένουν να δουν πρώτα πως τρέχει σε 4.2.1 έχοντας γίνει jb με untethered μέθοδο και αφού διορθώσουν τα πάντα, τότε να βγει κανονικό update. Το cydia σε ipad σε landscape mode δεν είναι στα καλύτερά του.

#21   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/11/2010 - 08:22

Παντως και σε 4.0.1 (iphone 4),που το εχω δουλευει αψογα, και πολυ πιο γρηγορα απο την προηγουμενη εκδοση. Πολυ μικρες διαφορες στο UI αλλα μεγαλη διαφορα στην πραξη. Μεχρι στιγμης, μηδεν προβλημα!

#22   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/11/2010 - 19:48

Επιβεβαιώνω και εγώ με την σειρά μου ότι σε 3GS 4.0.1 λειτουργεί σωστά.

#23   Hoganhc

Hoganhc

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 01:31

Ρε παίδες εγω σε 4 αρι 4.1 δε με αφηνει να το βαλω με τερμιναλ και ifile τι κανω λαθος;;; Οτι λεει ο φιλος απο πανω κανω

#24   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 01/12/2010 - 01:50

Ρε παίδες εγω σε 4 αρι 4.1 δε με αφηνει να το βαλω με τερμιναλ και ifile τι κανω λαθος;;; Οτι λεει ο φιλος απο πανω κανω

προφανώς και δεν το κάνεις γιατί αλλοιώς θα σου δούλευε.
κάτι κάνεις σίγουρα λάθος και φανταζομαι τι.
το ifile ειναι αγορασμενο ή cracked? αν το δευτερο κατεβασε το απο αλλο μαγαζι οχι απο εκει που το κατεβασες
δεν δουλευει

#25   Hoganhc

Hoganhc

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 01:56

Thx για την απαντηση λοιπον το εβαλα απο αυτο to ρεπο
http://iphoneroot.com/repo/ το cydia μου φαινεται απιστευτα ταχυ και δε μου βγαζει λαθη που μου εβγαζε το προηγουμενο version

Τελευταία επεξεργασία από: Hoganhc, 01/12/2010 - 01:56


#26   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 12:51

Να ρωτήσω, έχει βάλει κανείς το AppBackup στην νέα αυτή έκδοση του Cydia;

Το λέω γιατί την έκανα την ομορφιά και το έβαλα σε 3.1.3. (εντάξυ ξαναέβαλα το προηγούμενο Cydia χωρίς πρόβλημα) όπου μου έβγαλε προς αφαίρεση το AppBackup και τα dependencies του....

thx

#27   giannism1

giannism1

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 01/12/2010 - 16:51

εμενα γιατι μου βγαζει το winSCP connection refused??? :(

#28   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 01/12/2010 - 16:57

Έχω να κάνω 2 ερωτήσεις:

1) Μέχρι τώρα όταν ήθελα να εγκαταστήσω deb αρχεία όπως αυτό, τα έβαζα με ssh στο /var/root/Media/Cydia/AutoInstall/ και με επανεκκίνηση γινόταν εγκατάσταση. Τώρα επειδή μιλάμε για νέα έκδοση του cydia αυτό δεν γίνεται ή θα δουλέψει κανονικά? Εγκυκλοπαιδική ερώτηση πιο πολύ απλά για να ξέρω.

2) Με το πέρασμα της νέας έκδοσης του cydia στην ουσία κάνουμε αναβάθμιση της παλιάς έτσι? Δεν πιστεύω δηλαδή να δω ξαφνικά 2 εικονίδια cydia και το ένα να είναι το παλιό και το άλλο το καινούριο και στο καινούριο να μην έχει τα πακέτα από το παλιό?

#29   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 01/12/2010 - 17:15

Update: Όσον αφορά στην δεύτερη ερώτηση όλα μια χαρά. Το νέο cydia το πέρασα και όλα καλά έχει τα πακέτα και τα σχετικά. Δεν το έκανα με τον τρόπο που περιγράφω στο νο1 αλλά με αυτόνπου περιγράφεται σε άλλο θέμα, με ssh και ifile. Απλά αν κάποιος ξέρει με ενδιαφέρει να μάθω γιατί δεν χρησιμοποιούμε το autoinstall feature του cydia.

#30   1gen

1gen

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 05/12/2010 - 21:11

ρε παιδια εμενα μου λεει στο ifile dpkg:requested operation requires superuser privilege και δεν με αφηνει να το κανω install.τι να κανω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες