Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

RedSnow (aka QuickPwn) for iPhone OS 3.0 - 3.0.1


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
121 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   cbb1987

cbb1987

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/06/2009 - 19:34

μπορει να εχει απαντηθει και 40 δεν αμφιβαλλω...

εψαξα και δεν το βρηκα..... και οσο ασχημο και αν φαινεται σε 1 forum διπλογραμμενα posts allo τοσο ασχημος φαινεται ο τροπος που υποδεχεσαι νεα μελη......

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2009 - 19:44

Μόνο που τα νέα μέλη είναι όλα τα ίδια,χωρίς διάβασμα και αναζήτηση διπλο-ποστάρουν και σε λάθος θέμα και χωρίς να διαβάσουν τους κανόνες δημοσίευσης (Κεφαλαία).Δε σε κατηγορώ απλώς λέω τι γίνεται συνεχως.

#18   Jeep

Jeep

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/06/2009 - 22:09

συγνωμη ρε παιδια, πρωτο ποστ εδω...
αναβαθμισα σε 3 το 2g μου μεσω itunes και δεν κλειδωσε!!
παλιοτερα οταν εβαλα το 2.1.1 κλειδωσε και το ξεκλειδωσα με quickpwn.
τωρα κατεβασα το redsnow αλλα δεν χρειαστηκε...
μην ξερει κανεις το γιατι?
ναστε καλα...


#19   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2009 - 23:46

Επειδή έκανες update και όχι restore.Πλέον ότι πακέτα είχες του Cydia είναι μέσα στο iPhone σου και δεν μπορείς να τα δείς ούτε να τα βγάλεις παρα μόνο με restore.

#20   silversaxo

silversaxo

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 00:27

λοιπον καταφερα και κολησα το iphone...του ειχα κανει update σε v3 με pwnage σημερα επειδη βαριομουν να κανω παλι τοση ωρα ειπα να κανω με quickpwn μιας και εχει βγει πλεον.λοιπον το εκανα και μου εχει βγαλει ολες τις εφαρμογες που ειχα εκτος απο τα εργοστασιακα εικονιδια (phone,settings κτλ)μπορω καπως να τα επαναφερω?εχω cydia

#21   Jeep

Jeep

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 08:54

Επειδή έκανες update και όχι restore.Πλέον ότι πακέτα είχες του Cydia είναι μέσα στο iPhone σου και δεν μπορείς να τα δείς ούτε να τα βγάλεις παρα μόνο με restore.

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...
επειδη ειμαι νεος στο χομπυ! δεν ειχα πακετα...
εκτος απο αυτο υπαρχει καποιο αλλο μειωνεκτημα στο update που εκανα αντι για ρεστορε?

#22   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 22/06/2009 - 09:03

Η devTeam έδωσε σε κυκλοφορία ένα νέο update του RedSn0w (v0.7.2) το οποίο υποστηρίζει τους PowerPC και συγχρόνως προσθέτει την επιλογή εγκατάστασης και του Icy, εκτός του Cydia.

Το download link του αρχικού ποστ έχει ενημερωθεί...

#23   ckougar

ckougar

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 09:51

καλημέρα σας... έκανα ακριβώς ότι περιγράφετε και όπως το περιγράφετε... μου έβγαλε μήνυμα οτι όλα καλά και finish ... αλλά το iphone μετά που σβήνει δε λέει να ανάψει... κι έχω μείνει με ένα iphone που πολύ απλά δε λέει να ανοίξει... ξανα έτρεξα τα πάντα από την αρχή, ξανά τα ίδια, όλα καλά ... αλλά χωρίς να μπορεί να ανοίξει... Έχει κανείς καμιά ιδέα τι κάνω τώρα???:-\

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

#24   Ypnovatis

Ypnovatis

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2009 - 10:06

Αμα το βάλεις να φορτίσει ανοίγει?

#25   ckougar

ckougar

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 10:23

αμα το  συνδεσω με usb στο mac μου, βγαζει μηλαράκι γι αρκετή ώρα και μετά πάλι μαυρίζει ... σβήνει.

Καταλαβαίνω ότο η τελική λύση είναι το restore.
Τόσο το recovery mode όσο βεβαίως και το DFU Mode δουλεύουν...αλλά θα προτιμούσα να μην κάνω τπτ από αυτά...

#26   rmxs

rmxs

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 12:03

και άμα έχουμε κάνει jailbrake με τιν π΄ρωτη έκδοση που είχε μόνο cydia?πως κάνουμε να μπει και το icy?απο πάνω?

#27   pontios80

pontios80

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 12:16

Ξανακανεις jailbrake με την καινουργια εκδοση του Redsnow.... Και ετσι θα μπει και το icy! ;D

#28   l3n@@

l3n@@

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 12:36

Λοιπόν.. Έχω κ εγώ κάποια θεματάκια:
1ον) Πήγα να κάνω αναβάθμιση πατώντας cmd+restore αλλά δεν μου έβγαλε επιλογή να επιλέξω κάτι.Πατάω alt+restore και έτσι μου ανοίγει ένα παράθυρο για να κάνω επιλογή..Το θέμα είναι ότι η έκδοση που είχα κατεβάσει από το link που είχε στην αρχική του site δεν μου έβγαζε κάτι ενεργό ώστε να το επιλέξω και να πατήσω restore. Οπότε έκανα restore and update. Αυτό τι σημαίνει?? Ότι έχασα ότι apps είχα από cydia ή όχι και είναι κάπου εκεί κρυμμένες???
2ον) Προσπαθώντας να κάνω jailbreak από το πρώτο κιόλας βήμα όταν πατάω browse δεν βρίσκω πουθενά την ipsw όπως δεν την έβρισκα και μετά το alt+restore(ενώ υποτίθεται ότι την είχα κατεβάσει).
3ον) Και τώρα που δεν την βρίσκω τι κάνω?? Τίποτα?? Τα πάντα από την αρχή???
4oν) Sorry για το μακροσκελές post.. Ελπίζω κάποιος να κατάλαβε αυτό που ήθελα να πω και να μου προτείνει μια λύση!!!
 

#29   nik924

nik924

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/06/2009 - 13:22

To ipsw θα το βρείς εδώ -> username/Library/iTunes/iPhone Software Updates/

#30   george3G

george3G

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2009 - 13:36

εκανα και εγω την παραπανω διαδικασια αλλα το μονο που εχω καταφερει μεχρι τωρα ειναι σπασμενα νευρα απο τα error του cydia και το οτι δεν λειτουργει σχεδον τιποτα..Ξερουμε αν ετοιμαζεται κανεναν νεο update για να διορθωθουν ολα αυτα...?Επισης ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεισ αν θα υπαρχει το installous  γιατι οσο και να εψαξα δεν βρηκα τιποτα ουτε το mipatch.. ???..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες