Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ultrasn0w 1.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
300 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   raicom1

raicom1

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@raicom1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:iphone 3 8g ,3gs 16/32

Δημοσίευση 01/12/2010 - 10:50

Κατέβασε από ΕΔΩ ή ΕΔΩ
Χρησιμοποίησε Mozilla Firefox.
Εναλλακτικά μπορείς να κάνεις rename από .zip/.rar σε .ipsw αυτά που έχεις ήδη κατεβάσει.

thx man το καταφερα ....τωρα ρωταει να φορτωσει cydia ...to εχω ...ηδη, να το πειράξω ? η ν ααφησω μονο το ipad bb να φορτωσει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/12/2010 - 10:58

thx man το καταφερα ....τωρα ρωταει να φορτωσει cydia ...to εχω ...ηδη, να το πειράξω ? η ν ααφησω μονο το ipad bb να φορτωσει?

Άρα είσαι ήδη jailbraked και είσαι ήδη κλειδωμένος?
Σε αυτήν την περίπτωση δεν κλικάρεις την επιλογή του Cydia.
Αν έχεις Vista ή win7, run as administrator, και με συμβατότητα XP.
Να ξέρεις ότι η baseband του iPad (6.15.00) έχει θέματα στο iPhone με ταυτόχρονη χρήση 3G, με το GPS, και από την στιγμή που την αναβαθμίσεις δεν υπάρχει γυρισμός.
Επίσης δεν θα μπορέσεις ποτέ να κάνεις update/restore σε κανονικό ipsw, παρά μόνο με custom (μέχρι να φτάσει ή επίσημη έκδοση bb για το iPhone πάνω από 6.15)
Αν δεν είσαι ήδη κλειδωμένος θα σου συνιστούσα να το αποφύγεις.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 01/12/2010 - 11:05


#183   raicom1

raicom1

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@raicom1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:iphone 3 8g ,3gs 16/32

Δημοσίευση 01/12/2010 - 11:11

παειιιιι ειμαι ηδη ββ 6 αλλα εχω ιοσ 4.0.1 και δεν εχει ξεκλειδωσει για βονταφον πρεπει ν ατο παω 4.1?
οχι οχι οχι τηχ ειδα vdone gr ....bam bam
τηχ μαν ρεσπεψτ!!!!

#184   akiseirini

akiseirini

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2010 - 14:07

Παιδια καλημερα κ απο εμενα σημερα..
Αντιμετωπιζω μεγαλο ως τεραστιο προβλημα θα ελεγα..εχω κανει τα παντα για να ξεκλειδωσω ενα iphone 3gs απο εξωτερικο..εχει κολλησει σε dfu mode..δεν μπορω να βγω με τπτ.εχω κατεβασει το Tiny Umbrella αλλα δεν εχω κρατημενα τα sshh.Εχω κατεβασει το recboot που παταω exit recovery αλλα παλι δεν γινεται τπτ.Οταν παω να κανω restore με shift+restore ξεκιναει κανονικα αλλα προς το τελος μου βγαζει το ερρορ 1015.Εχω προσθεσει κ στο Host μια ιp αλλα κ παλι τπτ..Εχει κολλησει να μου δειχνει το σηματακι του itunes κ το καλωδιο του usb απο κατω.Εχω κατεβασει το iDetector και μου λεει οτι ειμαι newbootrom.Εχω κατεβασει την 4.2.1 το redsnow το καινουριο, παταω browse για να επιλεξω το firmware που κατεβασα,παταω next,μου λεει yes or no.Παταω yes.Επιλεγω το install cydia κ το install bb παταω next κ ολα καλα.αλλα μολις τελειωνει παλι μου βγαζει το εικονιδιο με το Itunes.δεν ξερω τι να κανω..Επισης οταν τελειωνω με το redsnow μου λεει "NOTE": The 4.2.1 JB for this device is currently *tethered*This means in order to make use of any JB programs,you *must* use the *Just boot tethered right now*option of redsnow every time you reboot the device.Even if you've just appkied the 4.2.1 JB, you will need to re-run redsnow and boot ''tethered''.To εκανα κ αυτο αλλα κ παλι τπτ..Συγγνωμη αν σας κουραζω με ηλιθιες ερωτησεις..

Συνημμένα αρχεία



#185   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 14:14

παειιιιι ειμαι ηδη ββ 6 αλλα εχω ιοσ 4.0.1 και δεν εχει ξεκλειδωσει για βονταφον πρεπει ν ατο παω 4.1?
οχι οχι οχι τηχ ειδα vdone gr ....bam bam
τηχ μαν ρεσπεψτ!!!!

κανε εγκατασταση απο το cydia το ultrasn0w και θα παιξει

#186   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 14:16

Παιδια καλημερα κ απο εμενα σημερα..
Αντιμετωπιζω μεγαλο ως τεραστιο προβλημα θα ελεγα..εχω κανει τα παντα για να ξεκλειδωσω ενα iphone 3gs απο εξωτερικο..εχει κολλησει σε dfu mode..δεν μπορω να βγω με τπτ.εχω κατεβασει το Tiny Umbrella αλλα δεν εχω κρατημενα τα sshh.Εχω κατεβασει το recboot που παταω exit recovery αλλα παλι δεν γινεται τπτ.Οταν παω να κανω restore με shift+restore ξεκιναει κανονικα αλλα προς το τελος μου βγαζει το ερρορ 1015.Εχω προσθεσει κ στο Host μια ιp αλλα κ παλι τπτ..Εχει κολλησει να μου δειχνει το σηματακι του itunes κ το καλωδιο του usb απο κατω.Εχω κατεβασει το iDetector και μου λεει οτι ειμαι newbootrom.Εχω κατεβασει την 4.2.1 το redsnow το καινουριο, παταω browse για να επιλεξω το firmware που κατεβασα,παταω next,μου λεει yes or no.Παταω yes.Επιλεγω το install cydia κ το install bb παταω next κ ολα καλα.αλλα μολις τελειωνει παλι μου βγαζει το εικονιδιο με το Itunes.δεν ξερω τι να κανω..Επισης οταν τελειωνω με το redsnow μου λεει "NOTE": The 4.2.1 JB for this device is currently *tethered*This means in order to make use of any JB programs,you *must* use the *Just boot tethered right now*option of redsnow every time you reboot the device.Even if you've just appkied the 4.2.1 JB, you will need to re-run redsnow and boot ''tethered''.To εκανα κ αυτο αλλα κ παλι τπτ..Συγγνωμη αν σας κουραζω με ηλιθιες ερωτησεις..

κατεβα στην 4.1 και θα στρωσει

#187   akiseirini

akiseirini

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2010 - 14:18

Κ πως θα κατεβω στην 4.1?απο το redsnow επελεξα κ την 4.1 αλλα παλι τπτ..Υπαρχει αλλος τροπος να κατεβω?

#188   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 14:20

Κ πως θα κατεβω στην 4.1?απο το redsnow επελεξα κ την 4.1 αλλα παλι τπτ..Υπαρχει αλλος τροπος να κατεβω?

εχεις πμ

#189   akiseirini

akiseirini

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2010 - 14:49

Ενα τεραστιο ευχαριστω στον Basketiko ο οποιος με βοηθησε παρα πολυ..Να εισαι καλα φιλε μου..

Τελευταία επεξεργασία από: akiseirini, 01/12/2010 - 14:49


#190   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 15:04

παλικαρια εχω ενα 3GS iphone απο αυστραλια,εχει 4.1 πανω και φυσικα καινουργια βοοτρομ!
μπορω να κανω κατι να το ξεκλιδοσω ωστε να δουλεψει η καρτουλα μου???
ευχαριστω εκ των προτερων...

#191   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 15:26

Ενα τεραστιο ευχαριστω στον Basketiko ο οποιος με βοηθησε παρα πολυ..Να εισαι καλα φιλε μου..

να σε καλα φιλαρακι και εσυ ;)

#192   Simao

Simao

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 20:16

καλησπερα μαγκες!Μολιs εκανα unlock to κινητο μου(3gs 4.1 bb 05.14.02).Επειδη ηταν ηδη jailbroken με limera1n απλα περασα την ββ του ipad και στη συνεχεια το ultrasn0w 1.2!το κινητο ειναι πλεον unlocked με σημα καμπανα!!!!Ευχαριστω σε ολους για τη βοηθεια!

υ.γ.Φιλε skoubri επειδη ειχαμε ακριβως τις ιδιες επιφυλαξεις ως προς το σημα σε διαβεβαιωνω οτι το δικο μου αυτη τη στιγμη ειναι τελειο!Παντα βεβαια η επιλογη ειναι δικη σου!

#193   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 08:00

καλησπερα μαγκες!Μολιs εκανα unlock to κινητο μου(3gs 4.1 bb 05.14.02).Επειδη ηταν ηδη jailbroken με limera1n απλα περασα την ββ του ipad και στη συνεχεια το ultrasn0w 1.2!το κινητο ειναι πλεον unlocked με σημα καμπανα!!!!Ευχαριστω σε ολους για τη βοηθεια!

υ.γ.Φιλε skoubri επειδη ειχαμε ακριβως τις ιδιες επιφυλαξεις ως προς το σημα σε διαβεβαιωνω οτι το δικο μου αυτη τη στιγμη ειναι τελειο!Παντα βεβαια η επιλογη ειναι δικη σου!


Σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση! Πες μου ομως μιας και το εκανες με τον ιδιο τροπο που θα ακολουθουσα και εγω, αν ανοιξεις τωρα το 3G συνεχιζει να δουλευει κανονικα ή πρεπει να το εχεις παντα off? και δευτερον με το GPS ειδες τιποτα? Τελος αν θελεις ψηφιζεις στο poll που εφτιαξα για να βοηθησεις και αλλους (δηλαδη τους αναποφασιστους :) )

Ευχαριστω!!

#194   raicom1

raicom1

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@raicom1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:iphone 3 8g ,3gs 16/32

Δημοσίευση 02/12/2010 - 08:47

κανε εγκατασταση απο το cydia το ultrasn0w και θα παιξει

Καλημέρα .....ωραια εχουμε σημα καμπανα,το θεμα ειναι τωρα τι ειναι αυτό που επηρεαζει την λειτουργια των εφαρμογων gps το ιος 4.0.1? το navigon παιζει που και που αλλα δεν λογιζεται λειτουργία τα n driveπαιρνει στιγμα αλλα δεν το παντρευει με τον χαρτη δειχνει να ψαχνει,αν καποιος το διαβαζει και εχει διαπιστωσει στο νεο ββ 6.15 κατι...ασ ποστάρει :huh:

#195   mrTessera

mrTessera

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MR.TESSERA

Δημοσίευση 02/12/2010 - 13:29

Ρε παιδιά κανένα νέο για το unlock για το 4 σε 4.1 με 02.10.04???
Σόρυ αν είμαι σε λάθος τόπικ απλά εδώ και μέρες έχω σταματήσει να βλέπω νέα γιαυτό το θέμα (που καίει πολύ κόσμο) και έχω αρχίσει να ανυσηχώ ανησυχητικά... :P
Παίζει να φάγαμε πακέτο ή απλα περιμένουμε κιάλλο???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες