Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ψηφοφορία για baseband 6.15.00 και νέο ultrasn0w 1.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Ultrasn0w 1.2 & ΒΒ 6.15.00 εχετε προβλημα?

Χρησιμοποιώντας το νεο ultrasnow & upgrade στην baseband 6.15.00 αποκτήσατε προβλήματα?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   raicom1

raicom1

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@raicom1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:iphone 3 8g ,3gs 16/32

Δημοσίευση 01/12/2010 - 17:03

παντως εγω δεν ειχα κινητό πριν!!! ειχα ι ροd ,τωρα με 6.15.00 απο σημερα το πρωί έχω, μονο gps δεν εχω και δεν ξερω "τις πταιει" και προσπαθω να το βρω απο ομοιοπαθούντες...αυτο ειναι όλο ,ολοι μας εχουμε γνωσει και ο καθένας αποφασίζει να κανει οτι επιθυμεί ,προσωπικα το εκανα μετα απο πολυ μελετη και θεωρω οτι για το gps θα βρεθεί λυση..αν δηλαδη πρέπει να εχω την 4.1 η την 4.0.1...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 01/12/2010 - 17:06

παντως εγω δεν ειχα κινητό πριν!!! ειχα ι ροd ,τωρα με 6.15.00 απο σημερα το πρωί έχω, μονο gps δεν εχω και δεν ξερω "τις πταιει" και προσπαθω να το βρω απο ομοιοπαθούντες...αυτο ειναι όλο ,ολοι μας εχουμε γνωσει και ο καθένας αποφασίζει να κανει οτι επιθυμεί ,προσωπικα το εκανα μετα απο πολυ μελετη και θεωρω οτι για το gps θα βρεθεί λυση..αν δηλαδη πρέπει να εχω την 4.1 η την 4.0.1...

εχε κλειστα ο,τι δεν χρειαζεσαι 3γ και τετοια και θα βρεθει λυση και για το gps
το βασικο οπως λες ειναι οτι εχεις κινητο

#18   raicom1

raicom1

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@raicom1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:iphone 3 8g ,3gs 16/32

Δημοσίευση 01/12/2010 - 17:17

εχε κλειστα ο,τι δεν χρειαζεσαι 3γ και τετοια και θα βρεθει λυση και για το gps
το βασικο οπως λες ειναι οτι εχεις κινητο

να σε συγχαρω για την βοηθεια σου στο τοπικ ουλτρα σνοου.....ηταν πολυ σημαντικο ολο το συνολο της δουλειας απο ολους ενεργά συμμετεχοντες....για μας τους ασχετουσ... ::)

#19   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 18:18

αυτο ειναι το ζουμι της υποθεσης.
τι να ψηφισουμε αν παει καλα το κινητο μας μετα την αναβαθμιση?
μα ειχαμε κινητο πριν?
ειναι για μενα λαθος κατα τη γνωμη μου ολο αυτο το topic
και με ολο το σεβασμο φιλε scoubri αν γραφω και καλα τον ψευδώνυμό σου αλλα και με το συμπάθειο
τοσες μερες διαφημιζεις αρνητικα την ολη αυτη προσπαθεια.
φιλε μου καλε αν θελεις εσυ να μην αναβαθμισεις οκ. δικαιωμα σου.
μην παρασυρεις και αλλα παιδια που φοβουνται.
ειναι ομονος τροπος να εχεις κινητο
αυτος και κανενας αλλος


Τι να ψηφισεις αν παει καλα το κινητο σου μετα την αναβαθμιση!? Μα αυτο ειναι και ο λογος υπαρξης του topic.. Ψηφιζεις το τελευταιο και βοηθας με τα στατιστικα σου να αποφασισει καποιος αναποφασιστος... Εγω οπως και οποιος εκανε κατα λαθος update ΝΑΙ ειχαμε κινητο πριν που δουλευε ΑΨΟΓΑ με τα προηγουμενα unlock... αλλα οπως ανεφερε και αλλος φιλος αυτα γινονται και κατα λαθος.. Δεν υπαρχει καμια παρεξηγηση και δεν διαφημιζω αρνητικα καμια προσπαθεια... Με την ιδια λογικη αν εγω 'παρασυρω΄οπως λες τα παιδια να μην το κανουν εσυ κανεις το αντιθετο.. γιαυτο εβαλα και το poll για να συγκεντρωθει μια αποψη ανεπηρεαστη απο το τι λεω ΕΓΩ ή ΕΣΥ.. ας μιλησουν τα στατιστικα.. Και επειδη ισως και αλλοι να μην 'καιγονται' αμεσα για unlock ισως να ηταν φρονιμο απλα να περιμενουν.. λες και εγω αν δω οτι δεν γινεται τιποτα τελικα να καθομαι να το βλεπω σαν ipod? Κουβεντα κανουμε παντα με καλη προθεση προσπαθωντας να βοηθησουμε και να βοηθηθουμε απο αυτην.. τουλαχιστον αυτη ειναι η προθεση μου.. Ευχαριστω

Υ.Γ. Οσο για την παρακινηση , εχω απλα μεταφερει ΑΥΤΟΥΣΙΑ τα οποια update απο την Dev team σχετικα με τα προβληματα.. απλα εφιστω την προσοχη και νομιζω οτι δεν θα ελεγες τα παραπανω αν ησουν στην "ατυχη" πλευρα και ειχες ενα τηλεφωνο με προβληματα τυπου να μην δεχεσαι κλησεις κλπ... anyway εγω δεν εχω κανενα σκοπο να λογομαχησω μαζι σου.. ειμαστε μεγαλα παιδια και υπευθυνα για τις πραξεις και αποφασεις μας.. και αυτα μπορουν να τα κρινουν και οι υπολοιποι αναγνωστες.

Φιλικα,
Γιωργος

Τελευταία επεξεργασία από: skoubri, 01/12/2010 - 18:24


#20   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2010 - 18:29

Και μια ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ για το poll... οπως αναγραφει ο τιτλος upgrade σε 6.15.00 εννοει φυσικα την μεριδα των χρηστων που εχουν LOCKED phones και ηταν ΠΡΙΝ σε κατωτερη baseband η οποια ξεκλειδωνε.. πχ 5.13.04 και κατω... Με αυτη τη λογικη αναφερεται το 'πριν'.. προς αποφυγη παρεξηγησεων :)

#21   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 22:47

αφου ρε φιλε εισαι unlocked δεν σε αγγιζει καν το θεμα.
ήμαρτον διαβαζεται τι λενε οι τιτλοι


Ειμαι unlocked γιατι ειμαι με j/b μεγαλε.......Ημαρτον φιλε ας μαθουμε εδω μεσα να μιλαμε την ιδια γλωσσα....

#22   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 23:03

Τι να ψηφισεις αν παει καλα το κινητο σου μετα την αναβαθμιση!? Μα αυτο ειναι και ο λογος υπαρξης του topic.. Ψηφιζεις το τελευταιο και βοηθας με τα στατιστικα σου να αποφασισει καποιος αναποφασιστος... Εγω οπως και οποιος εκανε κατα λαθος update ΝΑΙ ειχαμε κινητο πριν που δουλευε ΑΨΟΓΑ με τα προηγουμενα unlock... αλλα οπως ανεφερε και αλλος φιλος αυτα γινονται και κατα λαθος.. Δεν υπαρχει καμια παρεξηγηση και δεν διαφημιζω αρνητικα καμια προσπαθεια... Με την ιδια λογικη αν εγω 'παρασυρω΄οπως λες τα παιδια να μην το κανουν εσυ κανεις το αντιθετο.. γιαυτο εβαλα και το poll για να συγκεντρωθει μια αποψη ανεπηρεαστη απο το τι λεω ΕΓΩ ή ΕΣΥ.. ας μιλησουν τα στατιστικα.. Και επειδη ισως και αλλοι να μην 'καιγονται' αμεσα για unlock ισως να ηταν φρονιμο απλα να περιμενουν.. λες και εγω αν δω οτι δεν γινεται τιποτα τελικα να καθομαι να το βλεπω σαν ipod? Κουβεντα κανουμε παντα με καλη προθεση προσπαθωντας να βοηθησουμε και να βοηθηθουμε απο αυτην.. τουλαχιστον αυτη ειναι η προθεση μου.. Ευχαριστω

Υ.Γ. Οσο για την παρακινηση , εχω απλα μεταφερει ΑΥΤΟΥΣΙΑ τα οποια update απο την Dev team σχετικα με τα προβληματα.. απλα εφιστω την προσοχη και νομιζω οτι δεν θα ελεγες τα παραπανω αν ησουν στην "ατυχη" πλευρα και ειχες ενα τηλεφωνο με προβληματα τυπου να μην δεχεσαι κλησεις κλπ... anyway εγω δεν εχω κανενα σκοπο να λογομαχησω μαζι σου.. ειμαστε μεγαλα παιδια και υπευθυνα για τις πραξεις και αποφασεις μας.. και αυτα μπορουν να τα κρινουν και οι υπολοιποι αναγνωστες.

Φιλικα,
Γιωργος


Μαζι σου 100%

Ασε που προσωπικα μου εχει φυγει η....καυ#$@α η μεγαλη να καθομαι να "παιζω"
ΑΛΛΑ....iphone KAI ΠΑΛΙ iphone παιδια.....κλειδωμενο,ξεκλειδωτο,unlocked ή locked,πρασινο ,κοκκινοο ,κιτρινο ,τιρκουαζ, πουα με βουλες!! με μπαταρια χαλια ή super οπως να ναι οτι να ναι ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ με τιποτα!!!!........................................................


Μολις πηρα το HTC Desire HD :lol: :blink: .....ωραιο ειναι..........(πλακω κανω)......προδοτης δεν γινομαι






ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ IPHONE!!!!!!!!

#23   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 02/12/2010 - 23:10

Ειμαι unlocked γιατι ειμαι με j/b μεγαλε.......Ημαρτον φιλε ας μαθουμε εδω μεσα να μιλαμε την ιδια γλωσσα....

οχι φιλε μου . εισαι unlocked γιατι στο επιτρεπει η μαγκια της dev team καλή ή κακή λύση, και γιατι εσυ δεν είχες καμια αλλη διέξοδο και που παρά τα προβλήματά της σου δινει το δικαίωμα να λειτουργεις αυτό το κιτρινο πρασινο κοκκινο τυρκουαζ iphone σου

#24   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2010 - 23:38

Ρε παιδια εμενα παιζει αλλο προβλημα !εγω το ειχα οs 4.0 αλλα ειχε προβληματα scrolling kai γενικα κολαγε το τηλ και ειπα να κανω αναβαθμισει στην 4.1 και unlock μιασ και υπηρχε!εγω ομωσ εχω αλλο προβλημα...!!εμενα το σημα ειναι καμπανα δεν εχει πεσει καθολοθ και που8ενα ουτε μια γραμμη ειμαι παντα full!απλα το μεγαλο θεμα ειναι οτι οταν με καλουν κολαει το κινητο και δεν μπορω να πατησω απαντηση!!!!αντιθετς οταν καλω εγω ειναι μια χαρα!ααα και να επησημανω επεισης οτι οταν με καλουνε δεν μπορω να απαντησω και δεν εχει και ηχο ουτε δονηση απλα μου κολαει ετσι απλα και μετα αφου τελειωσει η κληση μετα απο μισο λεπτο επανερχεται!οτιι να ναι!!!

#25   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 02/12/2010 - 23:52

Εγω μαζι σου και επισης στην 4.0.2 ΑΛΛΑ παντα σε αυτη την ιστορια, υπαρχουν και οι ΑΤΥΧΟΙ που πατησαν κατα λαθος το update και βρεθηκαν στην 4.1 η 4.2.1 και κλειδωμενοι..και βεβαια μια μικρη μεριδα φανταζομαι που τους τρωει ο κ... οπως λες! :) Κατα τη γνωμη μου το ολο 'παιχνιδι' της Apple γατα με ποντικι ειναι λαθος.. οι συσκευες επρεπε να ειναι ξεκλειδωτες εξ αρχης σε ΟΛΑ!

ρε παιδεια θελεται να μου πειτε δλδ οτι η apple δεν ξερω για το jailbrake και τα unlock?θελεται να πιστεψω οτι μια αιτερια με 5000042042304203 ηπαληλους που απο αυτους οι 5000 ελενχουν και σχεδιαζουν το λογησμικο της να μην αφηνουν επητηδες τα exploit ανοιχτα για τους hackers?εεεεε δεν το πιστευω με καμια παναγια!

#26   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2010 - 11:33

ρε παιδεια θελεται να μου πειτε δλδ οτι η apple δεν ξερω για το jailbrake και τα unlock?θελεται να πιστεψω οτι μια αιτερια με 5000042042304203 ηπαληλους που απο αυτους οι 5000 ελενχουν και σχεδιαζουν το λογησμικο της να μην αφηνουν επητηδες τα exploit ανοιχτα για τους hackers?εεεεε δεν το πιστευω με καμια παναγια!


Μα αυτο ακριβως που λες υπονοω και εγω... και λεω ας μην ταλαιπωρουν τον κοσμο.. δωστο ξεκλειδωτο το ρημαδι και ας το κανει οτι θελει ο καθενας... Φανταζεστε τα PC να ηταν 'κλειδωμενα' στα Windows με WindowsApp Store και αγοραστες ολες οι εφαρμογες με το 'ζορι'? (αν και αν ηταν τοσο φτηνα οσο του iphone ισως και να πετυχαινε!.. χα χα)

#27   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2010 - 11:37

Εγώ πιστεύω οτι όλα τα JB και Unlock κατευθύνονται απο την Apple. Πόσοι δε θα είχαν iphone αν ξέρανε οτι είναι κλειδωμένο και δεν υπάρχει JB? (μήπως να το κάνουμε δημοσκόπιση?)..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες