Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Cydia apps on iPhone OS 3.0 [Working, Non-Working list]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
154 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2009 - 16:15

Οταν στέλνεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 21/06/2009 - 19:05

Εχει διαπιστώσει κανένας πρόβλημα με το PwnPlayer. Εμένα πάντων πάει να ανοίξει και σκάει...


Σε εμένα δουλέυει κανονικά...


Το ξήλωσα και το ξαναπερασα και ξανασκαει. Την τυχη μου μεσα...

#33   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/06/2009 - 21:28

Παιδιά εγώ έβαλα τελικά έβαλα κατευθείαν την 3.0 πρέπει να βάλω εκτός του AppSync και μία εφαρμογή απο το itunes με διαφορετικό λογαριασμό....?

ΥΓ: Επίσης το MobileiLog δεν δουλεύει....

#34   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/06/2009 - 22:45

Πήγα να βγάλω το MobileLog και δεν το βγάζει και μου λέει κάτι για κάποιες διαδρομές.....
Καλά κρασιά.....

#35   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/06/2009 - 23:29

Καλησπερα,
το intelliborn - intelliscreen το δοκιμασε κανεις στο σιτε τους αναφερει μονο για τιν εκδοση 2.2 τιποτα για την 3?



#36   sotos_2002

sotos_2002

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/06/2009 - 23:58

To MobileLog(που το έχω και αγορασμένο κανονικά) στο OS 3 προκαλεί crashing στο Phone.app >:(

#37   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 22/06/2009 - 02:06

Παιδιά δεν μου δουλεύουν τα εξής Cydia Applications στην OS 3.0:  :(
1) iRealSMS2: Ανοίγει και βλέπεις τα μηνύματα, αλλά δεν στέλνει ή καμιά φορά στέλνει αλλά "μπαρούφες" και ο άλλος σε ρωτάει "τι έστειλες;!;"
2) iBluetooth: Αλήθεια γίνεται πλέον να στέλνουμε αρχεία κανονικά από το iPhone χωρίς αυτό το application;;;;
3) iBirthdays: Crash-άρει τρελά και συνέχεια πάει σε Safe Mode χωρίς καν να το τρέξεις! Αναγκάστηκα να το απεγκαταστήσω.
4) MobileFinder
5) SwirlyMMS: Αν και πλέον έχουμε MMS και καλό μάλιστα, αλλα το είχα πληρώσει ρε γμτ.!
6) Backgrounder: Εγκαθίσταται, αλλά είτε το έχεις εγκαταστήσει, είτε όχι, το ίδιο και το αυτό..

Περιμένουμε λοιπόν τα updates για όλα αυτά και κυρίως για τα 2-3 πρώτα!! Άντε να δούμε...

#38   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 22/06/2009 - 02:19

Επίσης επιβεβαιώνω ότι δεν τρέχει το iPhone Tunnel Suite 2.0 με το OS 3.0!!!  :(
Αυτό και αν είναι ενοχλητικό, το χρησιμοποιούσα πολύ αυτό το application, ήταν "θυσαυρός"!!!  >:(


#39   kopromax

kopromax

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kopromax

Δημοσίευση 22/06/2009 - 07:49

ναι επιβαιβεωνω και εγω το iphone tunel 2.7 δεν δουλευει και ειναι το μονο προγραμμα το οποιο χρειαζεται οποσδηποτε. αντε να δουμε ποτε θα βγαλουν το update να υποστηριζει την 3.0

#40   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/06/2009 - 07:59

Δοκίμασε κανείς κάτι να βάλει απο Cydia και να κάνει Remove αν το βγάζει...? Εμένα με το MobileiLog δεν το βγάζει

#41   mobistar2

mobistar2

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 08:12

καλημερα, το ενοχλητικο μηνυμα "Call Forwarding Active" ξερει κανεις πως φευγει στην 3.ο?
υπηρχε ενα source στον instaler (http://sendowski.de/iphone) με μια εφαρμογουλα, αλλα δεν λειτουργει πλεον...

#42   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 08:59

Εκτός από το bitesms έβαλα και το Winterboard. Δουλεύει μεν αλλά έχω την εντύπωση ότι κυριολεκτικά "καταβροχθίζει" την μπαταρία. Το πρωί το φόρτισα και μέσα σε 1 ώρα έχει κατέβει ήδη 15%. Ξέρει κανείς τι παίζει και με τα δύο παραπάνω (bitesms και μπαταρία);

#43   DiMouBmX

DiMouBmX

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2009 - 14:06

ρε παιδια στην 3.0 γινεται ssh;

edit: ok guys !! ακυρο! απλα αργουσε λιγο

#44   gardaland

gardaland

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 14:24

Καλησπερα σε ολους και ολες. Με λενε Μαρια εχο κανει restore και εχω περασει κανονικα το O.S 3. Μετα resnow και μου περασε cydia και icy. Ολα καλα μεχρι εδω. Οταν παω στο cydia κανει καποιο uptade και μετα μου βγαζει οτι πρεπει να γινουν καποια upgrade σε καποια αρχεια. Παταω το κουμπακι τα φορτωνει και καποια στιγμη πεταει error. ετσι και δεν τα εγκαταστει και δεν μπορω να περασω τιποτα γιατι παντα με παραπεμπτει σε αυτα τα αρχεια (βασικα μαλλον) του cydia. Τι να κανω βρε παιδια? ξαναεκανα restore παλυ τα ιδια. ειναι καποιο προβλημα δικο μου ή γενικα του cydia? Ασ με βοηθησει καποιος διοτι δεν βρηκα κατι σχετικο πουθενα.. ΣΥΓΝΩΜΗ εαν δεν ειμαι στο καταληλο θεμα.. Ευχαριστω πολυ Μαρια.

TΟ μυνημα που βγαζει ειναι ακριβως αυτο : ERROR internal Error,could not perform immediate configuration (2) on essential........

#45   gardaland

gardaland

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 15:13

Λοιπον παιδια ευχαριστα νεα με την βοηθεια καποιον φιλων και με λιγο σκαλιζμα και πολλα Restore μαλλον βρηκα την λυση ή μπορει και να σταθηκα τυχερη και να επεσα σε κανενα uptade του cydia απο τον δημιουργο του.
Εγω αυτο που εκανα ειναι το εξής: με το redSnow εγκατεστησα μονο το cydia και οχι to icy. Ετσι μου εκανε κανονικα το uptade και λειτουργει. Το icy εξαλου αμα ειναι το βαζουμε χειροκινητα απο το repo : http://apt.ripdev.com μεσα απο το Cydia...... 

ΦΙΛΑΚΙΑ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες