Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPod Touch 4g & Iphone 4.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   prodigyfan23

prodigyfan23

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2010 - 14:55

παρε το touch ειναι απλα καταπληκτικο αλλα οχι το 8αρι (ειναι πολυ λιγα). για τηλεφωνο παρε ενα φτηνο android



To iphone λενε πως ειναι πολυ καλυτερο απο το touch εκτος του οτι εχει καλιτερη οθονη,πιο απαλη και οτι δεν ειναι τηλεφωνο λενε και αλλα..

Εσυ προσωπικα εχεις το touch ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   misfits

misfits

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2010 - 14:03

Καλησπερα σε ολους..
Εγω εχω εδω και δυο εβδομαδες το ipod και ειμαι υπερευχαριστημενος .. Ηξερα απο την αρχη πως το iphone ειναι καλυτερο σε καποιους τομεις και ειναι και τηλεφωνο..
Αλλα κατα την ταπινη μου αποψη αξιζουν τα 260 € σε σχεση με τα 600€+ δεν ειναι και τοσο μεγελες οι διαφορες τους για 350-400€ παραπανω (κατα τη γνωμη μου παντα)..
Μπορεις να παρεις το ipod + ενα αλλο κινητακι μεχρι 200€ και σου μενουν και 150-200€..
Τωρα αν δεν εχεις προβλημα χρηματων ΤΡΕΧΑ να παρεις το iphone με κλειστα ματια!!!!!

#18   prodigyfan23

prodigyfan23

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/12/2010 - 20:13

Θα παρω το touch με καλυπτει απολητα......και απο αποψη οικονομικη αλλα και απο αποψη multimedia απλος μερικα πργματα που μπορεις να κανεις με το iphone χωρις wlan τα κανεις με το touch αλλα χρειαζεσαι wlan......και στο κατω κατω δεν μου ειναι και τοσο χρησιμο το gps...αρα να παρω ενα πραγμα που κοστιζει 300-400€ περισσοτερο για να εχω καλυτερη οθονη και μερικα πραματα χωρις wlan(π.χ. GPS) δεν χρειαζεται.....οποτε κατα την γνωμη μου (απο οτι καταλαβα) περνεις το touch και εισαι μια χαρα επισης μπορεις να το αλλαξεις και πιο ευκολα με το καινουργιο μοντελο που θα βγει τον επομενο χρονο....αυ



Ευχαριστω για της απαντισεις που εχετε δοσει μεχρι τωρα :)

#19   demollyon

demollyon

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2010 - 16:17

Παλιά είχα iPod Touch. Tώρα έχω iPhone 3GS. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι η μπαταρία στο iPhone τελειώνει γρήγορα γιατι χρησιμοποιείς κ μουσική κ GPS κ τηλέφωνο κ WiFi κλπ, οπότε κάθε μέρα το φορτίζεις. Όταν είχα το iPod touch 2G, το έλιωνα στην χρήση όλη μέρα κ το φόρτιζα κάθε 2 μέρες. Με λίγα λόγια, αν έχεις πολλά λεφτά πάρε κ iPhone 4 κ iPod touch 4g, αν έχεις λιγότερα πάρε iPhone 4 κ αν έχεις ακόμα λιγότερα iPod touch 4g

#20   prodigyfan23

prodigyfan23

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2010 - 14:20

φίλε μου demollyon ο καθενας αν είχε λεφτα θα αγόραζε το 4 και οποιος δεν είχε τοσο θα έπερνε το touch 4g...

#21   Ace1

Ace1

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2011 - 13:26

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι ρε παιδιά; Όταν θέλετε να βάλετε ταινίες στο iphone ή το ipod δεν είναι σπαστικό που δεν παίρνει κάρτα μνήμης και πρέπει να το συνδέεις στο pc για να τις μεταφέρεις;

Ψήνομαι πολύ τελευταία για ipod ή iphone 4 (ή 3GS) και δεν ξέρω αν θα μου φανεί βολικό.

#22   Alexandros96

Alexandros96

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:DirtyS0cks

Δημοσίευση 08/01/2011 - 13:38

Οι μεγαλύτερες διαφορες πιστεύω ότι είναι:

1. Η κάμερα, το iPhone 4 τραβάει φωτογραφίες με 5MP αντίθετος το iPod τραβάει με 0,7MP.
2. Η οθόνη, το iPhone 4 έχει IPS χρώματα ενώ το iPod όχι.
3. Η RAM, το iPhone 4 έχει 512MB, ενώ το iPod έχει 256MB.

Εγώ έχω iPhone 3GS και iPod 4, θα σου πρότεινα να πας στο iPhone 4 :)

#23   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 08/01/2011 - 13:46

Οντως φιλε μου η διαφορα ειναι μονο οτι δεν παιρνεις τηλ. αλλα και αυτο το προβλημα λινεται αγοραζοντας μια θηκη που ταυτοχρονα μπρορεις να παρεις και τηλ.

#24   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 12/01/2011 - 21:31

Παιδια εμένα μου φαίνεται λίγο τοι το iPod είναι πιο πολυ για παιδια! Διότι τώρα να μην έχει τηλέφωνο και να κουβαλάς δυο συσκευές iPod + phone παει πολυ πιστεύω... Αλλα οκ σαν iPod είναι καταπληκτικό Απο άποψη design!!! ;)

Τελευταία επεξεργασία από: BAUHAUS, 12/01/2011 - 21:31


#25   Panmakr

Panmakr

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/05/2011 - 20:29

Γεια σας παιδια
Σκεφτομαι να παρω το iPod Touch 4g κ θα ηθελα να ρωτησω (μην κανω καμια γκαφα) αν υπαρχει στα σκαρια καποια καινουρια εκδοση ipod 5...
Το θελω κυριως για χρηση mobile surfing οποτε ποια η εμπειρια σας πανω σε αυτο τον τομεα??Επισης ξερετε αν οι ανταγωνιστικες προτασεις ειναι αξιολογες?? (archos,creative κτλ)

#26   dante19

dante19

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:saefro

Δημοσίευση 06/06/2011 - 16:20

Γεια σας παιδια
Σκεφτομαι να παρω το iPod Touch 4g κ θα ηθελα να ρωτησω (μην κανω καμια γκαφα) αν υπαρχει στα σκαρια καποια καινουρια εκδοση ipod 5...
Το θελω κυριως για χρηση mobile surfing οποτε ποια η εμπειρια σας πανω σε αυτο τον τομεα??Επισης ξερετε αν οι ανταγωνιστικες προτασεις ειναι αξιολογες?? (archos,creative κτλ)

απο οτι ξερω το ipod 5 θα αργησει λιγο...σε σχεση με τις αλλες συσκευες ειναι ετη φωτος μπροστα αλλαλιγο διαφορετικη κατηγορια το ipod με το archos,creative.παντως τα αξιζει τα λεφτα του!

#27   kOuz91

kOuz91

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Twitter:@kate_kouz
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:katerinoula91

Δημοσίευση 12/06/2011 - 21:57

Εγώ προσωπικά είχα το xperia x10 mini pro και αγόρασα το iPod touch 4G απο εξωτερικό 190ευρώ... Τα λεφτά του τα αξίζει!!!

Το μόνο που μπορεί να σε χαλάσει σε αυτή την συσκευούλα είναι το θέμα του Internet επειδή έχει μόνο Wi-Fi... Αλλά και πάλι αν κατεβάσεις τα σωστά προγράμματα μπορείς κάλιστα να έχεις και Internet όπου κι αν βρίσκεσαι ;)

Και κατα την γνώμη μου δεν είναι θέμα χρημάτων... Και λεφτά αν έχεις πιστεύω συμφέρει το iPod touch 4G... Έχω έναν γνωστό μου ο οποίος αγόρασε το iPod touch 4G και έχει HTC και έχει ΠΟΛΥ οικονομική άνεση... Μόνο το τηλέφωνο και τα sms λείπουν αλλά και πάλι έχει skype - facetime - κτλ...

#28   JamesMoore

JamesMoore

    iPH User

  • 164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 12/06/2011 - 22:19

παιδιά, μιας και μιλάμε για ipod και iphone, έχουν καμία διαφορά στην ποιότητα της μουσικής? δηλαδή ακούγεται καλύτερα σε κάποιο από τα 2 η μουσική με ακουστικά?

#29   pidaios

pidaios

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2011 - 22:59

Ρε παιδιά, είπατε πολλές φορές οτι το iPod touch δεν έχει GPS. Νομίζω πως το 4G έχει GPS. Χθές είχα ένα στα χέρια μου και νομίζω πως είδα υπηρεσίες τοποθεσίας.

#30   kOuz91

kOuz91

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Twitter:@kate_kouz
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:katerinoula91

Δημοσίευση 13/06/2011 - 01:18

Ναι έχει Location Services, αλλά λογικά θα εννοούν GPS με Internet κανονικά, δηλαδή χωρίς αναγκιαίο WI-Fi...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες