Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2 μέσα σε 100 μέρες (?)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
127 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   NemesisUltra

NemesisUltra

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2011 - 20:58

ανουσιο το να μπορεις να βγαλεις μια φωτογραφεια ενω βλεπεις τι βγαζεις ??? α καλα ο0 μαζευε να το παρεις φιλε γιατι αν κρινω απο το βιντεο ειναι πολυ καλυτερο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 07/01/2011 - 21:19

Σχετικά με τα SMS swirlysms for ipad απο cydia (είναι και δωρεάν)
Για τα άλλα...χλωμό σε κόβω

χαίρω πολύ :P
χωρίς jailbreak εννοώ μωρέ, από την μαμά Apple :P

#63   alexkapellakis

alexkapellakis

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:alexkapellakis

Δημοσίευση 11/01/2011 - 19:38

Εμένα πάντως το βίντεο μου φαίνεται fake….. Αν προσέξετε την «κάμερα» στην πίσω μπάντα θα δείτε πως δεν έχει μέσα φακό αλλά είναι απλά ένα κάτι σαν ανάγλυφο πάνω στο iPad(2?)... Δε μου γέμισε το μάτι εμένα... Προσέξτε αυτό που σας είπα και πείτε μου την άποψη σας... :)

#64   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 11/01/2011 - 19:47

θα καταλαβουμε αν ειναι fake,αν και ποσο γρηγορα η οχι θα πεσει το βιντεο οπως εγινε και με το iphone..

#65   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 11/01/2011 - 20:28

θα καταλαβουμε αν ειναι fake,αν και ποσο γρηγορα η οχι θα πεσει το βιντεο οπως εγινε και με το iphone..

το οποίο ήταν και καλά το 5... my ass.. έχει τον τρόπο της η apple να δημιουργει ντόρο απο το πουθενα.

Να ρωτήσω κάτι άσχετο? Το iPad2 στην πλάτη της συσκευής είναι λογικό?
Το iPhone μου γιατι δε λέει iPhone4?

Ερώτηση κάνω, δεν είχα άλλες apple συσκευές πριν απο αυτό.

#66   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 11/01/2011 - 20:46

αυτο δεν το ειδε κανεις??


Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 11/01/2011 - 20:47


#67   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 11/01/2011 - 21:45

Είναι ψεύτικο. Δεν υπάρχει ούτε 1 προϊόν της Apple που λέει iPad 2 πχ από την δημιουργία της πρώτης γενιάς.

#68   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 11/01/2011 - 21:54

Εμένα μου φαίνεται πιο μοντέρνο σαν σχέδιο το iPad σε σχέση με το υποτιθέμενο 2 που λένε ότι θα βγει και είναι Απο την πίσω πλευρά πλακέ... Μου φαινετε έτσι θα δείχνει πιο συντηρητικό! Αλλα πιος ξέρει! ;)

#69   pkountanis

pkountanis

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/01/2011 - 22:03

gtp

#70   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2011 - 23:41

1oν η ανάλυση και στις δύο οθόνες ήταν καλύτερη και τα χρώματα πιο βαθειά. Αναφέρομαι στο βίντεο για το 2άρι στην αρχική σελίδα και σε αυτό που παρέθεσε ο φίλος πιο πάνω. Όμως αν δείτε το iPad 2 που γράφει από πίσω πρέπει να είναι με αυτοκόλλητο και όχι embedded και επίσης ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ γραμμένο από γραμματοσειρά που χρησιμοποιεί η Apple στα προϊόντα της.

Επίσης τα iPad και των 2 βίντεο είχαν το ίδιο background. Το ίδιο το έχω δει και σε άλλες ύποπτες συσκευές στο παρελθόν.

Από τα παραπάνω συμπεραίνω τα εξής: (βασικά δεν είναι συμπέρασμα δικό μου αλλά του φίλου 2young2die® που μου είπε την άποψή του αλλά σνομπάρει να γράφει τέτοια...):

Δεν είναι ούτε fake, ούτε mockup όπως λέει iphonehellas....

Η κατάσταση είναι μυστήρια αλλά είμαι σχεδόν βέβαιος πως αυτό είναι το νέο iPad που διατέθηκε σε εμπόρους για την κατασκευή αξεσουάρ, περιφεριακών κλπ. Η ιδέα είναι απόρια των παρακάτω:

Δε σας φαίνεται περίεργο που κάποιοι τύποι σε μία έκθεση παγκόσμιας απήχησης όπως η CES παρουσιάζουν μία συσκευή με το λογότυπο της Apple και η Apple δεν κάνει καμία δήλωση; Εδώ για το iPhone 4 έτρεχε σαν παλαβί και έμπαινε σε σπίτια που έπεσε στα χέρια του τύπου από το Engadget.

Η Αpple έχει βγάλει μερικά κομμάτια, αλλά δεν έχει αποφασίσει ακόμη το όνομα με το οποίο θα λανσάρει τον διάδοχο του πρώτου iPad. Για τον λόγο αυτό στο παραπάνω βίντεο υπάρχει η βάση εκεί που θα μπει το όνομα (iPad 2, iPad S?) και για τον ίδιο λόγο ο κάγκουρας του βίντεο της αρχικής σελίδας έχει βάλει αυτοκολλητάκια για να κομπάζει για το απόκτημά του! Μην του πει και κανείς πως πήρε μούφα από Κίνα...

Tα ύποπτα σημεία είναι πως σχεδόν όλα τα εικονίδια είναι διαφορετικά, μην πω και μικρότερα. Δεν υπάρχει λόγος! Επίσης έτσι όπως το κουνά ο τύπος πάνω θα έπρεπε να γυρνά το springboard (θα το έχει κλειδωμένο; γιατί;)

Έτσι έχουν τα πράγματα. Μαζεύετε λεφτά...Το μόνο που με λειπεί είναι η απουσία usb (πάλι) και HDMI (midnight summer dream).

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 11/01/2011 - 23:44


#71   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2011 - 23:47

Μόλις με ειδοποίησαν πως η οθόνη παίζει να μην είναι λειτουργική, αλλά "αυτοκόλλητο" όπως έχουν τα κινητά στο Γερμανό. Είναι εκθεσιακό. Αυτό δε φαίνεται βέβαια να ισχύει στο βίντεο με τον κάγκουρα στην αρχική καθώς κάνει zoom επαρκές στην οθόνη για να καταλάβει κανείς το αληθινό της.

Όλα τα άλλα όμως ισχύουν (περί σχεδιασμού κλπ). Επίσης υπήρχε η άποψη ότι τα μαύρα πλαίσια τριγύρω θα αφαιρεθούν στο 2άρι... :S

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 11/01/2011 - 23:51


#72   domal

domal

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/01/2011 - 11:36

Καλα ρε παιδια δεν το ειδατε οτι ειναι ΚΙΝΕΖΑΚΙ ??? iped 2 ΓΡΑΦΕΙ .....
Αναρτημένη εικόνα

Περα απο αυτο φαίνεται ολοκαθαρα η προχειρότητα της συσκευής ....

Οσο για το ipad 2 θα ερθει (αν ερθει) τον Ιουνιο .... αλλα θα υπαρχει ελλαδα μέχρι τοτε ??
και αν υπαρχει ποια θα ειναι η τιμη του ? ... 400.000 δραχμες ? για να δουμε ποιος θα το παρει ....

Τελευταία επεξεργασία από: domal, 12/01/2011 - 11:37


#73   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2011 - 11:48

ρε παιδια, η καμερα πισω δεν ειναι λιγο (εως πολύ) ανούσια? ...τεραστιο είναι.. εγω που έχω το πρώτο μοντελο, το μόνο που θεωρώ οτι του λείπει ειναι μπροστινή κάμερα για facetime.καλό επίσης θα ήταν το περιθώριο γύρω γύρω να μειωνόταν αλλά αυτό είναι καθαρά θέμα αισθητικής. Εμένα έτσι και αλλιώς δώρο μου το έκανε ο ξάδερφος μου από την Αμερική και δεν πληρωσα τίποτα παρά μονο γύρω στα 50 ευρώ για θήκη! Λογικά όταν βγει το καινούργιο και αν μου αρέσει θα πουλήσω το τωρινό και θα το αγοράσω. ::)Από το λειτουργικό πάλι έχω αρκετά παράπονα.. :blush: θέλω να μπορώ να στέλνω sms και να κάνω κλήσεις (έχω το μοντέλο με το 3g)! θέλω flash και μην μου πείτε οτι δεν το αντέχει το iPad!θέλω να είναι όλες οι εφαρμογές εντελώς συμβατές με το iPad! θέλω οι εφαρμογές του iPad να μην είναι τόσο πανάκριβες!θέλω περισσότερα εφε! εχω και άλλα, αλλά τα ξέχασα τώρα!τεσπα ζητάω πολλά? :lol:

εσυ παρε android tablet
γιατι με την apple θα περιμενεις καιρο

#74   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2011 - 14:42

Καλα ρε παιδια δεν το ειδατε οτι ειναι ΚΙΝΕΖΑΚΙ ??? iped 2 ΓΡΑΦΕΙ .....
Αναρτημένη εικόνα

Περα απο αυτο φαίνεται ολοκαθαρα η προχειρότητα της συσκευής ....

Οσο για το ipad 2 θα ερθει (αν ερθει) τον Ιουνιο .... αλλα θα υπαρχει ελλαδα μέχρι τοτε ??
και αν υπαρχει ποια θα ειναι η τιμη του ? ... 400.000 δραχμες ? για να δουμε ποιος θα το παρει ....


Φίλε να υποθέσουμε πως κάνεις πλάκα, αλλιώς δε ξέρεις ορθογραφία...ή έχεις οπτική αγνωσία. Το iPed που το είδες;

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 12/01/2011 - 14:43


#75   Florian

Florian

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:florevil

Δημοσίευση 12/01/2011 - 14:46

Φίλε να υποθέσουμε πως κάνεις πλάκα, αλλιώς δε ξέρεις ορθογραφία...ή έχεις οπτική αγνωσία. Το iPed που το είδες;


LoL xaxa

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες