Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

invisibleSHIELD


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
167 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   profchaos

profchaos

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2009 - 20:03

λύστε μου μια σημαντική απορία.ψεκάζουμε σε όλη την επιφάνεια της ζελατίνας ή μόνο στο κέντρο; επίσης πόση ποσότητα απο το μπουκαλάκι χρησιμοποιείτε;

Σκέφτομαι να το εφαρμόσω αύριο μιας και θα μου έρθει η συσκευή αλλά το φοβάμαι λίγο λόγω υγρασίας.

Δεν το έχω ανοίξει ακόμη το shield και με αυτα που διαβάζω έχω λίγο φοβηθεί με το θέμα της υγρασίας.

Υπάρχει δυνατότητα να καλυφθεί το κουμπί και το μικρόφωνο ετσι ωστε να στεγανοποιούντε κατα την διάρκεια εφαρμογής με κάποιο τρόπο;

Σκέφτομαι να το γυρίσω και να πάρω το κλασικό screen protector και μια σιλικόνη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   kostas-k

kostas-k

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/09/2009 - 20:20

Ψεκάζεις το υγρό ίσα ίσα για να καλύψει την επιφάνεια όλης της ζελατίνας, μην το ποτίσεις. Έτσι θα τρέξει μόνο προς την κατεύθυνση που θα το πας εσύ με την σπάτουλα. Στα σημεία που χρειάζεται να διπλώσει η ζελατίνα, π.χ. στις γωνίες του iPhone, απλά άσε την 1-2 λεπτά να στεγνώσει κόλλα λίγο και μετά τοποθέτησε την,έτσι θα κολλήσει πιο εύκολα. Εγώ για την άψογη εφαρμογή χρησιμοποίησα και ένα πιστολάκι θερμού αέρα ώστε να φύγουν τελείως οι φυσαλίδες στα δύσκολα σημεία. Κόλλησε τέλεια. Απλά όχι πολύ ζέσταμα...

#153   profchaos

profchaos

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2009 - 21:17

ετσι το σκεφτόμουν περίπου κι εγώ απλά λέω στα σημεία εισόδου υγρασίας (ακουστικό και κουμπί) να τα στεγανοοποιήσω με κάποιον τρόπο ισως κάποιο μικροσκοπικό κομματάκι αποροφητικό χαρτί κουζίνας..θα το δώ στην πράξη αν γίνεται..σε ευχαριστώ για την πολύτιμη συμβουλή σου.

#154   kostas-k

kostas-k

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/09/2009 - 00:03

Μπορείς απλά να οδηγήσεις το υγρό να τρέξει από τα πλάγια.Αλλιώς, όπως έκανα εγώ, στην αρχή για να φύγει το πολύ υγρό, χρησιμοποίησα μια χαρτοπετσέτα αντί για σπάτουλα και έτσι ότι έτρεχε το απορροφούσε η χαρτοπετσέτα,έτσι δεν έχεις άγχος για το αν τρέξει ή όχι. Αυτό βοηθάει ειδικά στο ακουστικό που είναι γύρω-γύρω η ζελατίνα και έχεις πολλές πιθανότητες να τρέξει μέσα.

#155   profchaos

profchaos

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2009 - 22:28

λοιπόν η εγκατάσταση μου πήρε 2.5+ ώρες χαλαρά αλλα αξίζει και με το παραπάνω τον κόπο.

Ο τρόπος με τον οποιο το έκανα και είχα πολύ καλά αποτελέσματα χωρίς φουσκάλες και διάφορα αλλα.

1) καθαρίζουμε το σημείο που θα κάνουμε την δουλεια απο σκόνες κτλ
2) καθαρίζουμε τα χέρια μας και ξεκάζουμε τα δάκτυλα μας με το σπρέι έτσι ώστε να μην κάνουμε δακτυλιές
3) ακουμπάμε το iphone σε ενα χαρτί κουζίνας αποροφυτικό ή σε πανί που δεν αφήνει χνούδι
4) το σκουπήζουμε απαλά και απο τις δυο μεριές ετσι ωστε να μην έχει δακτυλιές βρωμίες κοκ.
5) ξεκολάμε την ζελατίνα και την ψεκάζουμε 3 με 4 φορές δεν χρειάζεται παραπάνω. εγώ απλώσα με το δάκτυλο μου το υγρό σε όλη την επιφάνεια ενώ τίναξα ελαφρά την ζελατίνα για να φύγουν οι σταγόνες.
μην το λούσετε με ολο το μπουκάλι!

6) Υπομονή να βρείτε την θέση της ζελατίνας στο πίσω μέρος κυρίος που είναι και το δύσκολο.
7) οταν τελειώσετε με το λάστιχο αρχίζετε να πίεζετε ελαφρα την ζελατίνα απο το κέντρο προς τα αριστερα και προς τα δεξια ή πάνω κάτω οπως θέλετε απλά μην κατευθύνεται το υγρό στο ακουστικό ή στο κουμπί.
Έτσι φεύγουν τα περιτά υγρά και οι τυχόν φουσκάλες και γενικότερα στρώνει καλύτερα.
8)κρατήστε με τα δάκτυλα σας τις γωνίες ετσι ωστε να κολήσουν καλύτερα τουλάχιστον για 10 λεπτά,και έπειτα βάλτε το πιστολάκι στο χλυαρό απο απόσταση ενος μέτρου(οχι πιο κοντα) στις γωνίες ή στα σημεία που κολλήσανε δύσκολα έτσι ώστε να στεγνώσουν.Κάντε το και στο υπόλοιπο iphone για 1 λεπτό.
9)Αφήστε το ενα βράδυ και ανοίξτε το πρωί

10) εγώ με το υγρό που έβαλα θα μπορούσα να το ανοίξω και μετα απο 3 ώρες μιας και δεν πήγε πουθενά απλά καθαρά για προληπτικούς λόγους το άφησα μια νύχτα.

αυτά και ελπίζω να βοήθησα λίγο όσους φοβούνται το Installation.
Βασικό να έχετε υπομονή και ενα 3ωρο μπροστά σας τουλάχιστον πριν το κάνετε.
το αποτέλεσμα θα σας δικαιώσει.

#156   jojosrbd

jojosrbd

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2009 - 13:46

Προκειμένου να δωθεί προς επιστροφή σε egalaxy ποια είναι η διαδικασία. Το στέλνω ή μπορω να περάσω απο τα γραφεία τους; Και για τη θήκη τη παραδίδω με το κουτί όλο μαζί;; Τι παίζει:

Αν ξέρει κανείς;;

thx

#157   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/09/2009 - 15:56

dimistolis ασχολείσου και λίγο με το θέμα.Επειδή δεν τό 'χεις δε σημαίνει ότι είναι μπούρδα!

Τέσπα,σήμερα την πήρα και εγώ!Άψογη δουλειά κάνει η zagg.Δε χρειάστηκε να τη βγάλω και να την ξαναβάλω.Ψέκασα μόνο και το έβαλα με την μία!!Ευχαριστώ και το παιδί στο galaxy (panosa3,εσύ ήσουν?) που μου έδωσε και κάποιες οδηγίες.Μία γωνία δεν εφάρμοζε και τρόμαξα αλλά έκανα το κόλπο με την παλάμη και έφτιαξε.Γενικώς μπήκε πολύ ωραία και είμαι υπερευχαριστημένος!!Μπράβο και στο galaxy που κάνει την εισαγωγή!!



δεν μας λες κ εμας τα κολπα που σ ειπε ο panosa3 για να εχουμε κ μεις τελεια εφαρμογη?

#158   l3n@@

l3n@@

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2009 - 12:46

Μόλις έβαλα και εγώ την invisible shield στο iphone 3g μου.. Η αλήθεια είναι πως παιδεύτηκα λίγο παραπάνω απλά γιατί το πήρα αψήφιστα από την αρχή και νόμιζα ότι ήταν θέμα δευτερολέπτων. Χρειάζεται μεγάλη προσοχή και ακρίβεια στις κινήσεις έτσι ώστε να μπει σωστά. Το αποτέλεσμα όμως σε αποζημιώνει τουλάχιστον οπτικά.. Αν και η μία γωνίτσα δεν μου κόλλησε σωστά επειδή την έβαλα και την έβγαλα πολλές φορές κατά τα άλλα όλα ok χωρίς φυσαλίδες. Σκέφτομαι βέβαια τώρα που κατάλαβα τι παίζει να πάρω καινούρια θήκη και να την βάλω από την αρχή ώστε να είναι αψεγάδιαστο το κινητό!!!!

#159   profchaos

profchaos

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2009 - 17:19

κανονικά θα πρέπε με αυτα τα χρήματα να είχε 2 η συσκευασία..οπως έχει μια άλλη εταιρία και με κόστος τα μισά λεφτά..δεν θυμάμαι όνομα όμως.

#160   WishmasteR

WishmasteR

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2009 - 08:32

εγω ξενερωσα τελειως γιατι μετα απο τοση ωρα που προσπαθουσα και την εβαλα, εχει παρει μεσα 2-3 κοκκους σκονης.
τωρα θα προσπαθισω να την βγαλω και να την ξαναψεκασω καθως δεν εχει περασει 24 ωρες ακομα απο την ωρα που την εβαλα.
τι βλακεία που ειναι ελεος..
ενα προστατευτικο της προκοπης δεν εχω δει ακομα..

Edit:
τα καταφερα εν τελη και κολησε καλα αυτη τη φορα,
αλλα η μεμβρανη ειναι χαλια παιδες, γενικα οι σιλικονατες προφανως δεν γλυστρανε καθολου, οποτε τερμα τα games, η αισθηση που σου δινει ειναι σα να χαιδευεις κωλο μαιμους και γενικα χαλαει ολη την αισθηση sliding που εχει το iphonακι..
οποτε με βλεπω να τη βγαζω και να παραγγελνω κανα anti-glare απο το powersupportusa...
κριμα, κι εσκασα τοσα μονευ και την περιμενα πολυ καλυτερη.

#161   panosa3

panosa3

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/10/2009 - 19:42

Υπάρχουν 2 περιπτώσεις, 1) Να μην την έχεις τοποθετήση σωστά και να μην έχει τεντώσει καλά και να δημιουργεί "ραγάδες" (το έχω πάθει και εγώ) εάν όμως το βάλεις καλά δεν είναι σε καμία περίπτωση έτσι, 2) να έχεις την 1st gen. invisibleSHIELD που είναι κάπως πιο τραχτερωτή. Η καινούργιες (είναι σε μαύρη λεπτή συσκευασία και όχι σε κόκκινη - μαύρη) είναι πολύ πιο γυαλυστερές από τις προηγούμενες και πραγματικά δεν νιώθεις τίποτα στο δάχτυλο κατά το sliding :). Αν θες τσέκαρε τη συσκευασία σου τι χρώμα είναι και εάν είναι η παλιά στείλε την μας για αλλαγή ανεξάρτητα από που την αγόρασες.

#162   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/10/2009 - 20:05

panosa3 εγω που την εχω αγορασει απο τη σελιδα της zagg μπορω να κανω αλλαγες σε σενα η θα πρεπει να τη στελνω με γραμμα μονος μου στην αμερικη?

Συνημμένο αρχείο  IMG_0010.JPG   671,51KB   10 λήψεις

Αυτη απο πανω ειναι η δικη μου, ποια εκδοση ειναι? Την εχω απο τον Ιουνιο περιπου

Just like underwear, passwords should be changed often...


#163   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 16/10/2009 - 20:22

αλλα η μεμβρανη ειναι χαλια παιδες, γενικα οι σιλικονατες προφανως δεν γλυστρανε καθολου, οποτε τερμα τα games, η αισθηση που σου δινει ειναι σα να χαιδευεις κωλο μαιμους και γενικα χαλαει ολη την


Έχεις χαιδέψει κώλο μαιμούς; :P

#164   panosa3

panosa3

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2009 - 09:11

Η νέες βελτιωμένες κυκλοφορούν από Σεπτέβρη, (εμάς μας ήρθαν πριν 10 μέρες) κανονικά πρέπει να τις στείλεις στην Αμερική αλλά ::) πιστεύοντας πως θα ικανοποιηθείς περισσότερο με τη δική μας εξυπηρέτηση (τώρα και στο μέλλον :P) μπορείς να την στείλεις εδώ και θα στην αλλάξουμε. Το κόστος είναι 2 ευρώ για τα μεταφορικά μας στην Αμερική και η αντικατάσταση γίνεται αυθημερόν.

#165   WishmasteR

WishmasteR

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2009 - 09:51

φιλε μου δεν τα ηξερα οσα εγραψες και οντως εχω την παλια συσκευασια. πως και που πρεπει να τα στειλω για να γινει η αλλαγη? ευχαριστω για την ενημερωση :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες