Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ειδοποίηση SMS/MMS


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Billucky

Billucky

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2009 - 11:42

Λοιπόν.... Ευτυχώς κάνοντας restore και update στην 3. Δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα (να είναι καλά ο sepsis και οι οδηγοί του).  Εν συνεχεία επίσης κανένα προβλημα με jailbreak. Ολα καλά.... Εκτός από την ένδειξη των sms. Τι εννοώ; όταν είχα την 2.2.1 είχα το irealsms και όπως όλοι που το είχαμε στο Springborad στην default εφαρμογή Text τότε έβγαζε μπαλονάκι -5 sms.Τώρα που δεν χρησιμοποιώ πλέον Ireal sms γιατί το Messages με καλύπτει ΔΕΝ βγάζει μπαλονάκι όταν έχω νέο μήνυμα και όταν ανοίγω την εφαρμογή μου λέει πάνω πάνω Messages (-5). Πως μπορώ να βάλω το μπαλονάκι να εμφανίζεται πάλι στα νέα μηνύματα και πως μπορώ να δίώξω αυτό το -5???  έχω βάλει ένα theme μέσω Winterboard αλλά δεν νομίζω ότι φταίει αυτό... Το ίδιο theme έιχα και πριν... Επίσης το μπαλονάκι στις αναπάντητες κλήσεις εμφανίζεται κανονικά

Σημ: MΗΝ μου πείτε restore…. MHN μου πείτε restore…. Δεν θα το αντέξω....


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Billucky

Billucky

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2009 - 15:19

και κάτι αλλο. Έχοντας απενεργοποιήσει το SMS preview εξακολουθεί να σκάει το παραθυράκι όταν ερχεται μηνυμα. Απλά αντί να έχει ότι λεει το μηνυμα λέει text message. Αν ειναι ετσι ρε παιδια τι νόημα έχει το sms preview σιγά τα αυγά....

αλλά φουσκαλίτσα ακόμα να δω!!!!!

#3   Noobios

Noobios

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2009 - 16:36

Εχει το νοημα οτι δεν διαβαζει η κοπελα μου οτι μηνυμα σκαει στο κινητο μου χωρις να πατησει ουτε ενα κουμπι. Αυτο το νοημα εχει :Ρ
Αυτο που προσπαθουσα να κανω με χιλιες μυριες εφαρμογες πριν 4 μηνες..επιτελους εγινε πραγματικοτητα. Τωρα οσον αφορα τις φουσκαλιτσες μαλλον παιζει κατι οπως με τα κρυμμενα εικονιδια απο σμπσεττινγκς. Δηλαδη οτι πειραχτηκε απο irealsms δεν ξεπειραχτηκε με το ρεστορε..για να το πω χονδρικα!

Επισης θα πω κ κατι αλλο. Μαλλον ρεστορε :Ρ

#4   Billucky

Billucky

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2009 - 18:54

Noobios

1ον σε μισώ  >:( >:( >:( >:( >:(

2ον και πάι off να το έχεις το sms preview πάλι σκάει pop up αλλά αντί να λέει:

Κατερίνα
Κώστα παράτατην και έλα σε εμενα ξαναά... κλτ κλτ


λέει:

Κατερινα
New Text (η κάτι τέτοιο)


Αυτό εξηγώ ότι το pop up δεν το γλιτώνουμε.....


Το θέμα είναι να σκαει το μηνυμα και να μην ακούγεται ψυχη και να μην φαίνεται τίποτα


Και ένα κουλό εντελώς από την στιγμή που έκλεισα το preview και μου ήρθαν 2 μηνύματα απόπ -5 έγιναν -3.... αντε γεια ....

Αλλά ακόμα χωρίς φουσκαλιτσααααααααααα ...γμτ >:( >:( >:( >:(

#5   Billucky

Billucky

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2009 - 14:09

και η παραλογία συνεχίζεται......

Αφού έλαβα άλλα 3 μηνύματα (με το preview στο off) εμφανίστηκε η φουσκαλίτσα όταν έλαβα το αμέσως επόμενο.....

Τσάμπα η χαρά όμως.... Σήμερα (χωρίσ να κάνω τιποτα) πήγα στα - 6 μηνύματα και χωρίς φουσκαλίτσα!!!!!!!!!!!!!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες