Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

UltraSn0w: iPhone 3GS - iPhone 3G Unlock


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
137 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   lefteris4

lefteris4

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/12/2009 - 12:23

Ρε μάγκες έχω ενα πρόβλημα. Προσπάθησα απο 3.01 να κάνω ρεστόρε σε 3.01 πάλι, αλλά είχα αναβαθμίσει το itunes απο 8.2 σε 9. Μου έβγαλε κάπου στην μέση ενα ερορ 1015 (νομίζω), το έψαξα και απ'οτι κατάλαβα ήταν απο το itunes 09 και έτσι ξανα έβαλα το παλιό που είχα και έκανα την δουλειά μου. Το πρόβλημα τωρα είναι οτι και πάλι βγάζει το ίδιο ερορ και δέν μπορώ να κάνω ρεστορε...
Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

EDIT
Μέχρι τώρα ξανα έβαλα το itunes 8.2 μπάς και λυθεί το πρόβλημα αλλά και πάλι βγάζει ερρορ.
Επίσης έχω προσπαθήσει να κάνω ρεστορε και απο DFU mode και απο Recovery mode αλλά το ερρορ και πάλι εμφανίζεται.
Τι στο καλο να κάνω?

EDIT2
Τελικά κατάφερα να κάνω ρεστορε παρακάμπτοντας το ερρορ. Εχω όμως άλλο πρόβλημα τώρα. Το κινητό είναι κλειδωμένο και δεν ξεκλειδώνει. Προσπάθησα με το ultrasn0w αλλα ούτε τώρα βρίσκει σήμα.
Ελπίζω να ξέρει κάποιος τι να κάνω και να μου πεί, γιατι στις 9 μπαίνω πάλι στο στρατόπεδο κ το θέλω μαζί μου να περνάει η ώρα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   lefteris4

lefteris4

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/12/2009 - 16:13

EDIT3
Τελικά έβαλα την 3.1.2 μέσω του itunes 9, έκανα Jailbreak με το blackra1n και unlock με το blacksn0w και φέμπλεξα επιτέλους. Τώρα εχω πάλι το παλιό καλό iphone μου.

#123   triviz

triviz

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/03/2010 - 14:26

παιδια αγορασα ενα 3gs μεταχειρισμενο και ηρθε με 3.1.3 . ειναι απο cosmote οποτε ειναι unlocked . ανοιγω το f0recast και μου βγαζει το εξης Αναρτημένη εικόνα





δεν εχω επικοινωνια με τον αγοραστη για να δω αν ηταν jb στην 3.1.2 και να εχει κρατησει τα shsh αξιζει να προσπαθησω καπως???υπαρχει καποιος οδηγός ???

#124   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/03/2010 - 14:31

το κινητο σου εχει την καινουργια bootroom συμφωνα με τα στοιχεια που δινει το forecast.
μπορεις να δοκιμασεις αυτον τον οδηγο για να δεις αν οντως ειχε κρατησει τα SHSH αρχεια που χρειαζονται.
1)κατεβασε απο εδω την 3.1.2 http://www.iphonehel...are-ipsw-files/
2)και μετα απο το κατεβασμα δοκιμασε αυτον τον οδηγο: http://www.iphonehel...gnature-server/
αν ολα πανε καλα θα ειχε κρατησει και τα SHSH αρχεια και θα εχεις και jb συσκευη.

αναμενουμε πληροφοριες για το τι εγινε.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 14/03/2010 - 14:32


#125   triviz

triviz

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/03/2010 - 14:32

το κινητο σου εχει την καινουργια bootroom συμφωνα με τα στοιχεια που δινει το forecast.
μπορεις να δοκιμασεις αυτον τον οδηγο για να δεις αν οντως ειχε κρατησει τα SHSH αρχεια που χρειαζονται.
1)κατεβασε απο εδω την 3.1.2 http://www.iphonehel...are-ipsw-files/
2)και μετα απο το κατεβασμα δοκιμασε αυτον τον οδηγο: http://www.iphonehel...are-ipsw-files/

αν ολα πανε καλα θα ειχε κρατησει και τα SHSH αρχεια και θα εχεις και jb συσκευη.

αναμενουμε πληροφοριες για το τι εγινε.


μα μόνο σε παλια bootroom δεν γινεται αυτο?????τα 2 Links που μου δινεις ειναι τα ιδια:(

Τελευταία επεξεργασία από: triviz, 14/03/2010 - 14:33


#126   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/03/2010 - 14:35

μα μόνο σε παλια bootroom δεν γινεται αυτο?????τα 2 Links που μου δινεις ειναι τα ιδια:(

το διορθωσα μετα.αν δεις τωρα ειναι οκ τα links.εαν ειχε κρατησει τα SHSH αρχεια δεν εχει σημασια η bootroom.
η bootroom εχει σημασια στο οταν σου κλεινει το κινητο για τον οποιοδηποτε λογο πρεπει απλα να ξανατρεχεις το blackra1n για να ανοιξει.

#127   triviz

triviz

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/03/2010 - 14:41

το διορθωσα μετα.αν δεις τωρα ειναι οκ τα links.εαν ειχε κρατησει τα SHSH αρχεια δεν εχει σημασια η bootroom.
η bootroom εχει σημασια στο οταν σου κλεινει το κινητο για τον οποιοδηποτε λογο πρεπει απλα να ξανατρεχεις το blackra1n για να ανοιξει.


ωραια εκανα αυτο με τα hosts μετα???:(

#128   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/03/2010 - 14:48

κατεβασες το fw που σου ειπα?αν ναι ανοιξε το iTunes και πατα στο pc το shift και με το ποντικι restore και διαλεξε το fw που κατεβασες.αν ολα πανε καλα θα γινει το downgrade...
το fw αποθηκευσε το στην επιφανεια εργασιας και καλο θα ηταν να το κατεβασεις απο mozilla firefox...εαν χρησιμοποιεις αλλον browser και σου κατεβει σε μορφη .zip απλα κανε το μετονομασια σε .ipsw και εισαι κομπλε.
καλη επιτυχια και περιμενουμε αποτελεσματα.

επισης στην πρωτη σελιδα γραφει αλλο hosts ο οποιος εχει αλλαξει και ειναι αυτος:74.208.10.249 gs.apple.com ελπιζω να σε προλαβα.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 14/03/2010 - 14:56


#129   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2010 - 14:56

Δεν νομίζω να πετύχει Παρη .. Εάν δεν έχει κρατήσει ecid αρχεία .. Θα πρέπει μάλλον να περιμένεις νεότερα.. Δυστυχώς..

#130   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/03/2010 - 14:58

Δεν νομίζω να πετύχει Παρη .. Εάν δεν έχει κρατήσει ecid αρχεία .. Θα πρέπει μάλλον να περιμένεις νεότερα.. Δυστυχώς..

το αγορασε μεταχειρισμενο και μονο κατ'αυτον τον τροπο θα μπορουσε να δει εαν ο προηγουμενος ειχε κρατησει τα SHSH αρχεια...γι'αυτο και το ειπα...

#131   triviz

triviz

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/03/2010 - 14:59

κατεβασες το fw που σου ειπα?αν ναι ανοιξε το iTunes και πατα στο pc το shift και με το ποντικι restore και διαλεξε το fw που κατεβασες.αν ολα πανε καλα θα γινει το downgrade...
το fw αποθηκευσε το στην επιφανεια εργασιας και καλο θα ηταν να το κατεβασεις απο mozilla firefox...εαν χρησιμοποιεις αλλον browser και σου κατεβει σε μορφη .zip απλα κανε το μετονομασια σε .ipsw και εισαι κομπλε.
καλη επιτυχια και περιμενουμε αποτελεσματα.

επισης στην πρωτη σελιδα γραφει αλλο hosts ο οποιος εχει αλλαξει και ειναι αυτος:74.208.10.249 gs.apple.com ελπιζω να σε προλαβα.



ναι οκ ειχα βαλει τον προηγουμενο server. τωρα βαζω τον αλλο για να δουμε...

#132   triviz

triviz

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/03/2010 - 15:01

ναι οκ ειχα βαλει τον προηγουμενο server. τωρα βαζω τον αλλο για να δουμε...


μου βγαζει error ...το αφηνω ετσι οπως ειναι μη κανω καμια πατατα και μολισ βει η 3.2 βλεπουμε...ξερουμε περιπου ποτε θα τη βγαlει η apple??

#133   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2010 - 15:15

Απόλυτα δεν ξερουμε .. Ευελπιστούμε.. Για αρχές Απριλη..

#134   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/03/2010 - 15:16

τοτε δυστυχως δεν μπορεις να προχωρησεις...μενεις οπως ειπες στην 3.1.3 και οπως ειπε και ο κωστας πιο πανω ευελπιστουμε σε νεοτερα...

#135   ioannk8

ioannk8

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2010 - 13:00

Καλησπερα Παιδια, εχω φερει ενα iphone 3gs me 3.1.3 (7E18) firmware 5.12.01 model MC147C απο καναδα ειναι locked και δεν εχει jailbreak . Θελω να με βοηθησετε τι μπορω να κανω αυτη την στιγμη για να λειτουργισω το κινητο με ελληνικη sim ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες