Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Farmakeia


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
123 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/12/2010 - 12:23

Δε νομιζω οτι ισχυει αυτο. Δεν εχω διαβασει καπου που να λεει οτι τους υποχρεωνει να υποστηριζουν μονο την τελευταια εκδοση.

Αυτό επιβεβαιώνεται από το γεγονός ότι καθημερινά γίνονται updates σε Apps με min. iOS 3.0
Για παράδειγμα σήμερα έγινε update το facebook.app και απαιτεί 3.0 και μετά.
Ένα άλλο που έγινε σήμερα, το ContactsTap απαιτεί 4.0 και μετά.
Και έρχεται το Farmakeia ή το Today και ζητάει 4.1? Με ποια λογική. Πολύ θα ήθελα να μου πει ο animapps που τηρεί σιγή ιχθύος, τι ακριβώς είναι αυτό που απαιτεί 4.1 στην εφαρμογή του (κάτι που παρέλειψε να το αναφέρει στο post του). Γιατί developer μπορεί να μην είμαι, αλλά κάτι κατέχω από προγραμματισμό και θα καταλάβω.

Απαιτει να εχεις Jailbreak. Για να μπορει να γινει εγακτασταση η αλλαγμενη εφαρμογη.

Αν και δεν αναφέρεται πουθενά στο topic του spiros23, είναι λογικό να είναι έτσι.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 19/12/2010 - 12:27


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/12/2010 - 12:33

Αυτό επιβεβαιώνεται από το γεγονός ότι καθημερινά γίνονται updates σε Apps με min. iOS 3.0
Για παράδειγμα σήμερα έγινε update το facebook.app και απαιτεί 3.0 και μετά.
Ένα άλλο που έγινε σήμερα, το ContactsTap απαιτεί 4.0 και μετά.
Και έρχεται το Farmakeia ή το Today ζητάει 4.1? Με ποια λογική. Πολύ θα ήθελα να μου πει ο animapps που τηρεί σιγή ιχθύος τι ακριβώς είναι αυτό που απαιτεί 4.1 στην εφαρμογή του. Developer μπορεί να μην είμαι, αλλά κάτι κατέχω από προγραμματισμό και θα καταλάβω.


Έχω γκρινιάξει και εγώ παλιότερα, πάλι για εφαρμογή Ελληνα developer που υποστήριζε μόνο από 4.1 και πάνω. Απάντηση δεν πήρα. Δεν έχει λογική αυτό το πράγμα. Αν η εφαρμογή σου δεν αξιοποιεί specific features της 4.x, τότε επιτρέπεις συμβατότητα από την 3.x.


Αν και δεν αναφέρεται πουθενά στο topic που έδωσα, είναι λογικό να είναι έτσι.


Το κόλπο αυτό είναι πολύ παλιό, και έχει αποδειχθεί από τότε ότι απαιτεί Jailbreak, εδω, εδω και ακόμα πιο παλιό, εδω.

#33   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/12/2010 - 12:38

Έχω γκρινιάξει και εγώ παλιότερα, πάλι για εφαρμογή Ελληνα developer που υποστήριζε μόνο από 4.1 και πάνω. Απάντηση δεν πήρα. Δεν έχει λογική αυτό το πράγμα. Αν η εφαρμογή σου δεν αξιοποιεί specific features της 4.x, τότε επιτρέπεις συμβατότητα από την 3.x.

Στην τελική αυτός θα χάσει, γιατί κυκλοφορούν πάρα πολλά 3G που έμειναν στην 3.1.3 λόγω απόδοσης.

#34   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/12/2010 - 12:44

Στην τελική αυτός θα χάσει, γιατί κυκλοφορούν πάρα πολλά 3G που έμειναν στην 3.1.3 λόγω απόδοσης.


Οπως και το δικο μου 3G που εμεινε στην 3.1.2.

Παντως πολυς κοσμος δε δινει σημασια στις πληροφοριες συμβατοτητας και απλα μπορει να την αγορασει και στην τελικη να μην μπορει να τη χρησιμοποιησει. Και δεν εχουν ολοι τη δυνατοτηα ή την διαθεση να ασχοληθουν με πατεντες τυπου plist κτλ.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 19/12/2010 - 12:45


#35   animapps

animapps

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/12/2010 - 15:39

Αυτό επιβεβαιώνεται από το γεγονός ότι καθημερινά γίνονται updates σε Apps με min. iOS 3.0
Για παράδειγμα σήμερα έγινε update το facebook.app και απαιτεί 3.0 και μετά.
Ένα άλλο που έγινε σήμερα, το ContactsTap απαιτεί 4.0 και μετά.
Και έρχεται το Farmakeia ή το Today και ζητάει 4.1? Με ποια λογική. Πολύ θα ήθελα να μου πει ο animapps που τηρεί σιγή ιχθύος, τι ακριβώς είναι αυτό που απαιτεί 4.1 στην εφαρμογή του (κάτι που παρέλειψε να το αναφέρει στο post του). Γιατί developer μπορεί να μην είμαι, αλλά κάτι κατέχω από προγραμματισμό και θα καταλάβω.


Αν και δεν αναφέρεται πουθενά στο topic του spiros23, είναι λογικό να είναι έτσι.


Καλησπερα. Δεν τηρω σιγη ιχθυος, εδω ειμαι για οποιαδηποτε απορια. Και εγω θελω στην εφαρμογη μου να εχω συμβατοτητα για την εκδοση iOS 3.0 και πανω, αλλα οταν το δοκιμασα στην εκδοση της εφαρμογης μου Ver 1.5 δεν ηταν 100% συμβατη και οσοι ειχαν εκδοση iOS 3.1.3 τους κρασαρε. Οποτε αποφασισα να εχω συμβατοτητα απο την εκδοση iOS 4.1 και πανω ωστε να τρεχει σωστα η εφαρμογη.

#36   animapps

animapps

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/12/2010 - 15:44

Οπως και το δικο μου 3G που εμεινε στην 3.1.2.

Παντως πολυς κοσμος δε δινει σημασια στις πληροφοριες συμβατοτητας και απλα μπορει να την αγορασει και στην τελικη να μην μπορει να τη χρησιμοποιησει. Και δεν εχουν ολοι τη δυνατοτηα ή την διαθεση να ασχοληθουν με πατεντες τυπου plist κτλ.


Οταν καποιος παει να αγορασει/κατεβασει μια εφαρμογη η οποια δεν υποστηριζετε απο την εκδοση του λειτουργικου του ,πολυ απλα του βγαζει ενα μηνυμα που τον ενημερωνει και δεν τον αφηνει να την αγορασει/κατεβασει, οποτε δεν παιζει το σεναριο να χασει καποιος τα χρηματα του.

#37   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/12/2010 - 15:48

Οταν καποιος παει να αγορασει/κατεβασει μια εφαρμογη η οποια δεν υποστηριζετε απο την εκδοση του λειτουργικου του ,πολυ απλα του βγαζει ενα μηνυμα που τον ενημερωνει και δεν τον αφηνει να την αγορασει/κατεβασει, οποτε δεν παιζει το σεναριο να χασει καποιος τα χρηματα του.


Αυτο συμβαινει οταν πας να αγορασεις μεσα απο το κινητο. Οχι οταν χρησιμοποιεις το iTunes απο καποιον υπολογιστη.

#38   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/12/2010 - 15:58

Καλησπερα. Δεν τηρω σιγη ιχθυος, εδω ειμαι για οποιαδηποτε απορια. Και εγω θελω στην εφαρμογη μου να εχω συμβατοτητα για την εκδοση iOS 3.0 και πανω, αλλα οταν το δοκιμασα στην εκδοση της εφαρμογης μου Ver 1.5 δεν ηταν 100% συμβατη και οσοι ειχαν εκδοση iOS 3.1.3 τους κρασαρε. Οποτε αποφασισα να εχω συμβατοτητα απο την εκδοση iOS 4.1 και πανω ωστε να τρεχει σωστα η εφαρμογη.

ΟΚ δεκτό για την 3.Χ
Για την 4.0.1 & 4.0.2 ?

#39   animapps

animapps

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/12/2010 - 15:59

Αυτο συμβαινει οταν πας να αγορασεις μεσα απο το κινητο. Οχι οταν χρησιμοποιεις το iTunes απο καποιον υπολογιστη.


Δεν το ξερω αυτο γιατι οτι αγορες εχω κανει ειναι μεσω κινητου, Παντως εαν ισχυει αυτο που λες ειναι μεγαλο φαουλ απο την μερια της Αpple. Εγω στο site μου www.animapps.gr αναφερω για ποια εκδοση ειναι.

#40   panagiotisspu

panagiotisspu

    iPH Contributor

  • 1.110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:http://adf.ly/WdIoA

Δημοσίευση 19/12/2010 - 16:01

καλησπερα παιδια για Αλεξανδρουπολη υπαρχει κατι???

#41   animapps

animapps

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/12/2010 - 16:01

ΟΚ δεκτό για την 3.Χ
Για την 4.0.1 & 4.0.2 ?

Θεωρω οτι η εκδοση iOS 4.1 ειναι πολυ καλυτερη απο θεμα ταχυτητας.

#42   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/12/2010 - 16:03

Δεν το ξερω αυτο γιατι οτι αγορες εχω κανει ειναι μεσω κινητου, Παντως εαν ισχυει αυτο που λες ειναι μεγαλο φαουλ απο την μερια της Αpple. Εγω στο site μου www.animapps.gr αναφερω για ποια εκδοση ειναι.

Φίλε ισχύει. Εγώ έτσι το κατέβασα.

#43   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/12/2010 - 16:04

Θεωρω οτι η εκδοση iOS 4.1 ειναι πολυ καλυτερη απο θεμα ταχυτητας.

Για να ξέρεις σε 4.0.1 μια χαρά παίζει στο 3GS μου

#44   panagiotisspu

panagiotisspu

    iPH Contributor

  • 1.110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:http://adf.ly/WdIoA

Δημοσίευση 19/12/2010 - 16:06

αν γνωριζει καποιος αν η εφαρμογη με τα φαρμακεια υποστιριζει κ αλεξανδρουπολη??

#45   animapps

animapps

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/12/2010 - 16:08

αν γνωριζει καποιος αν η εφαρμογη με τα φαρμακεια υποστιριζει κ αλεξανδρουπολη??


Προς το παρον δεν υποστηριζεται η περιοχη της Αλεξανδρουπολης.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες