Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Untethered jailbreak παραμονή Χριστουγέννων (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 26/12/2010 - 16:53

το εχει κανει κανεις παιδια? τι εχουμε? εκτος απο το bluetooth?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 28/12/2010 - 03:12

το εκανε κανεις σε ipad ?

#123   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2010 - 07:34

το εκανε κανεις σε ipad ?


εγω στο ipad εχω ακομη την 3.2.2 και δεν σκοπευω να την αλλαξω συντομα χιχι εχω απιστευτη αυτονομια στην μπαταρια και με τοσα που ακουω για την 4.2.1 δεν προχωραω....χιχι την πηρα απο φοβο. 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#124   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2010 - 07:58

εγω στο ipad εχω ακομη την 3.2.2 και δεν σκοπευω να την αλλαξω συντομα χιχι εχω απιστευτη αυτονομια στην μπαταρια και με τοσα που ακουω για την 4.2.1 δεν προχωραω....χιχι την πηρα απο φοβο. 8)

Πόση αυτονομία έχεις δηλαδή;

#125   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2010 - 08:06

στο πολυ χαλαρο 4 μερες...και υπολογισε οτι ειμαι σε μονιμη βαση στο internet και παιζω περιπου 30 βιντεο των 3.5 λεπτων καθημερινα μινιμουμ. 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#126   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 28/12/2010 - 09:00

Απο οτι ξερω ο Geohotz δεν εχει twitter ειχε πει και ολα ειναι fake...

#127   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 28/12/2010 - 11:08

Ρε παιδιά one click ή έστω σαν το limera1n/greenpois0n θα βγάλουν;

#128   Thodpaz

Thodpaz

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Twitter:@thodpaz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 28/12/2010 - 11:09

κατσε να βγει πρωτα το redsn0w και βλεπουμε για τα επομενα...

#129   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/01/2011 - 16:45

Μια ερώτηση: Ξέρει κανείς αν με το RedSn0w 0.9.7b3 έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το bluetooth; Ρωτάω γιατί εγώ χωρίς το bluetooth δεν μπορώ! Το χρησιμοποιώ πάνω απ'όλα με το handsfree μου (παρεπιπτόντως: Jawbone Icon, το προτείνω ανεπιφύλακτα σαν το καλύτερο bluetooth handsfree της αγοράς για το iPhone), αλλά και για μουσική στο αυτοκίνητο κτλ. Οπότε χωρίς bluetooth δεν παίζει με τίποτα να κάνω JB στην 4.2.1.

#130   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/01/2011 - 17:40

Μια ερώτηση: Ξέρει κανείς αν με το RedSn0w 0.9.7b3 έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το bluetooth;

Φίλε έχει κυκλοφορήσει εδώ και μέρες το redsn0w_0.9.7b4 το οποίο λύνει κάποια προβλήματα της b3 αλλά το Bluetooth & Skype συνεχίζουν να ΜΗΝ δουλεύουν.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 01/01/2011 - 17:43


#131   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 02/01/2011 - 16:36

Φίλε έχει κυκλοφορήσει εδώ και μέρες το redsn0w_0.9.7b4 το οποίο λύνει κάποια προβλήματα της b3 αλλά το Bluetooth & Skype συνεχίζουν να ΜΗΝ δουλεύουν.


Μάπα το καρπούζι δηλαδή... Απορώ τι το κάνουν release με τόσο σοβαρά προβλήματα. Κανονικά θα έπρεπε να θεωρείται σε alpha version ακόμη με αυτά τα θέματα ακόμη άλυτα.
Πολύ τραβάει το θέμα με το JB της 4.2.1. Και εγώ που νόμιζα ότι είχαν ανακαλύψει κάποιον τρόπο να γίνεται πάντα JB μετά από το exploit που είχαν κρατήσει για μετά την 4.1..

#132   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 02/01/2011 - 16:38

ναι να τους βαλουμε και χερι απο πανω.

#133   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/01/2011 - 18:19

Μάπα το καρπούζι δηλαδή... Απορώ τι το κάνουν release με τόσο σοβαρά προβλήματα. Κανονικά θα έπρεπε να θεωρείται σε alpha version ακόμη με αυτά τα θέματα ακόμη άλυτα.

Φίλε, το πρόγραμμα απευθύνεται καθαρά σε beta testers εθελοντές. Όσο πιο πολλοί, τόσο πιο γρήγορα θα κυκλοφορήσει μια σταθερή έκδοση χωρίς προβλήματα, για να μπορείς ΕΣΥ να κάνεις untethered j/b το iPhone σου.

#134   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 03/01/2011 - 01:15

Φιλαράκια δεν έχω πρόβλημα με τους beta testers και το testing. Καλά κάνουν όσοι προσφέρονται και προσφέρουν. Απλά εγώ δεν θέλω να συμμετάσχω, οπότε περιμένω το σταθερό release για να κάνω επιτέλους untethered JB το iPhone μου. Και απλά παλιότερα το JB ήταν πιο άμεσο, πιο εύκολο και απροβλημάτιστο. Τώρα έχει πολλά προβλήματα και πολλές φορές τα JB tools δεν φτάνουν ποτέ να γίνουν release αλλά μέχρι και το επόμενο JB είναι ακόμη σε beta status. Δεν κατηγορώ κανέναν αλλά πραγματικά έχει γίνει κουραστικό αυτό, όπως και η αναμονή μιας έστω πιο σταθερής beta. Τόσο που μας αποθαρρύνει είτε να πάμε στην επόμενη έκδοση firmware, είτε (ιδίως) να κάνουμε JB πλέον την συσκευή μας... Εγώ για την ώρα μένω στην 4.1 JB, αλλά η 4.2 έχει βγει εδώ και μήνες και όσο να ναι μας "τρώει" να την βάλουμε και το JB (εννοείται untethered) αργεί απίστευτα..

Τελευταία επεξεργασία από: Kostas75, 03/01/2011 - 01:17


#135   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/01/2011 - 10:39

Και απλά παλιότερα το JB ήταν πιο άμεσο, πιο εύκολο και απροβλημάτιστο. Τώρα έχει πολλά προβλήματα και πολλές φορές τα JB tools δεν φτάνουν ποτέ να γίνουν release αλλά μέχρι και το επόμενο JB είναι ακόμη σε beta status.

Είναι φυσικό να γίνεται από την στιγμή που η apple αυξάνει διαρκώς τον πήχη με τις καινούργιες εκδόσεις iOS, κάνοντας το j/b ολοένα και πιο δύσκολο, ενώ παράλληλα τα exploits μειώνονται.
Όσον αφορά το untethered j/b, οι τελευταίες φήμες λένε ότι θα κυκλοφορήσει μετά την κυκλοφορία της iOS 4.3 από την apple.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες