Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με το .ipsw του 3.0 στο Pc!!!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   zadof7

zadof7

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2009 - 14:39

Έχω το 3G jailbroken στην 2.2 και θέλω να κάνω αναβάθμηση στην 3.0!Όταν κατεβάζω στον υπολογιστή  την έκδοση 1,2 3.0-Restore.ipsw για να κάνω restore, κατεβαίνει σε μορφή winrar,όταν κάνω extract στο αρχείο δεν μου βγάζει το εκτελέσιμο αρχείο της 1,2_3.0_Restore.ipsw έτσι ώστε να πατήσω shift+restore στο itunes και να αναβαθμηστεί,αλλά μου κάνει extract πολλά αρχεία .dmg τα οποία δεν μπορούν να τρέξουν με κάποιο τρόπο!Η μόνη έκδοση που κάνει κανονικα extract την .ipsw σε σωστή μορφή για να την τρέξω στο itunes είναι η 3.0_GM η οποία από ότι ξέρω είναι για developers,τί να κάνω;;;


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/06/2009 - 15:11

Πάρα πολλοί χρήστες έχουν αυτό το πρόβλημα. Συνιστώ μια αναζήτηση άλλη φορά που έχεις απορία

λύση:
1)χρησιμοποίησε κάποιον άλλο browser, πχ τον mozilla
2)βρες και απενεργοποίησε το autozip του browser σου
3)μετονόμασε το zip σε ipsw

#3   zadof7

zadof7

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/06/2009 - 15:42

Λοιπόν,βρήκα τη λύση.όποιος έχει το ίδιο πρόβλημα και κατεβάσει το αρχείο σε μορφή zip/winrar όπως για παράδειγμα iPhone1,2_3.0_7A341_Restore.ipsw.zip και μετά το extract δεν του βγάλει το το αρχείο σε εκτελέσιμη μορφή,αυτό που πρέπει να κάνετε είναι μετονομάσετε το αρχείο αφαιρόντας το .zip και το αρχείο θα είναι στην κανονική του μορφή!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες