Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

bumper και σημαδια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gavroulis

gavroulis

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/12/2010 - 21:39

καλησπερα παιδια υπαρχει κανενας εδω που να εχει bumper στο κινητο και να του εχει κανει σημαδι στο αλουμινενιο κομματι ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/12/2010 - 22:34

Εδώ και 2 μήνες περίπου με το bumper δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό.. Άσε που πσροστατεύει πάρα πολύ (και δεν φαίνεται) έχει φάει απίστευτες τούμπες (και από 10 μέτρα) και δεν έχει πάθει το παραμικρό.

#3   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 25/12/2010 - 22:37

και εγω φιλος με το bumper της μαμας apple και το παραμικρο στο μεταλκο μερος που προστατευει!εσυ τι Bumper εχεις?

#4   golfy

golfy

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/12/2010 - 22:38

Εγω το εχω λιγοτερο καιρο, δεν εχω δει ΤΙΠΟΤΑ σημαδια! Μηπως ηταν απο πριν και δεν το ειχες παρατηρησει?

#5   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/12/2010 - 22:41

Eννοείται ότι μιλάμε για τα αυθεντικά της apple, έτσι? Εγώ το έχω σε άσπρο.. Δείχνει πολύ ωραίο πάνω στο μαύρο iPhone. Επίσης το έχω και σε μαύρο χρώμα που μου το στείλανε με το πρόγραμμα για το σήμα αλλά δεν το χω ανοίξει καν αυτό.

#6   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 25/12/2010 - 22:41

Eννοείται ότι μιλάμε για τα αυθεντικά της apple, έτσι? Εγώ το έχω σε άσπρο.. Δείχνει πολύ ωραίο πάνω στο μαύρο iPhone. Επίσης το έχω και σε μαύρο χρώμα που μου το στείλανε με το πρόγραμμα για το σήμα αλλά δεν το χω ανοίξει καν αυτό.

μην αναβεις φωτιες εσυ τωρα!θελω ασπροοοοοοοοοοοοοοοοοο τωρααααααααααααααααααααααααααα

#7   gavroulis

gavroulis

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2010 - 00:54

αγορασα ενα iphone 4 μεταχειρισμενο και το παιδι που το ειχε μου ειπε οτι στο κατω μερος του κινητου εκει που βαζουμε το καλωδιο του εχει κανει καποια πολυ μικρα σημαδακια το bumper!

Τελευταία επεξεργασία από: gavroulis, 26/12/2010 - 00:55


#8   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/12/2010 - 02:24

μην αναβεις φωτιες εσυ τωρα!θελω ασπροοοοοοοοοοοοοοοοοο τωρααααααααααααααααααααααααααα


Πουλάνε πλέον σε όλα τα καταστήματα με 33 ευρώ (σχετικά ακριβό θα έλεγα). υπάρχει σε όλα τα χρώματα.

Πραγματικά το άσπρο bumper του πάει πολύ

http://www.youtube.com/watch?v=ueUcbowiTzc


Η άσπρη θήκη bumper όμως βρωμίζεται σχετικά πιο εύκολα δυστυχώς.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 26/12/2010 - 02:25


#9   konkosmas

konkosmas

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kostaroska

Δημοσίευση 26/12/2010 - 02:32

Εμένα μου έχει εμφανίσει καποια σημαδια τα οποια φενονται μόνο αν το στρέψω σε φως.το έψαξα και πάρα πολύς κόσμος έχει σημάδια από το bumper.δεν είναι γρατζουνιες αλά σημαδια και λίγο η πολύ εμφανίζονται σε όλους.και γω τον πρώτο καιρό δεν το είχα προσέξει μέχρι που διάβασα γ αυτο και είδα και στο δικό μου.φενόντουσαν με δυσκολια αλλά υπήρχαν.και όχι δεν ήταν από πριν.από τότε το έβγαλα και έχω βάλει υφασμάτινη θήκη.αν το googλαρετε θα καταλάβετε τι λέω!!!χρόνια πολλά σε όλους!!!

#10   mikroulis86

mikroulis86

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:egom00

Δημοσίευση 26/12/2010 - 02:42

και εμένα έχει 2-3 σημαδάκια τα οποιά δεν υπήρχαν πριν βάλω το bumper...

#11   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/12/2010 - 02:44

Για τι σημαδάκια μιλάτε ρε παιδιά? Βαλτε καμιά φωτό να δούμε γιατί εμένα δεν έχει πάθει το παραμικρό... Και είμαι πολύ ευχαριστημένος από το bumper καθώς με χει γλιτώσει από πολλές τούμπες... Εννοείται μόνιμα σημάδια που δε φεύγουν έτσι? Περίεργο μου φαίνεται :huh:

Mιλάτε επίσης για το αυθεντικό της apple και όχι για απομιμήσεις, έτσι?

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 26/12/2010 - 02:46


#12   konkosmas

konkosmas

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kostaroska

Δημοσίευση 26/12/2010 - 02:50

λοιπον για να μην λεμε τα ιδια και τα ιδια!!!!εννοείται μιλάμε για τα γνήσια.δεν μιλαω για γρατζουνια στο μέταλλο αλλά για σημάδια τα οποία πολυ δυσκολα φωτογραφιζονται.ο καθένας μπορει να ψάξει στο google και θα καταλαβει τι εννοω.ειναι αλλωστε πολυ γνωστο απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας στην αμερικη το προβλημα.

#13   coolvaggos

coolvaggos

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2010 - 03:22

http://www.iphonehel...117#entry352117 sorry gia off topic paidia kapoia voitheia edw...

#14   gavroulis

gavroulis

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2010 - 09:31

στην φωτογραφια καντε ζουμ και θα δειτε καποια μικρα σημαδια εκει που βαζουμε το καλωδιο

Συνημμένα αρχεία



#15   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 26/12/2010 - 14:30

Υπάρχει θέμα με τα σημαδάκια σίγουρα. Αυτό το λέω γιατί έχω ένα λευκό bumper της Gear 4 και δεν είχα κανένα πρόβλημα όσο καιρό το χρησιμοποιούσα. Μόλις ήρθε το bumper (μαύρο) της Apple, το δοκίμασα και μετά απο καμμια εβδομάδα, εμφανίστηκαν 2 πολύ μικρά σημαδάκια. Ευτυχώς δεν πρόλαβαν να κάνουν έντονο μαύρο σημαδάκι (στο ξεφλούδισμα τα πρόλαβα), στο σημείο που μπαίνει η sim.

Έβαλα πάλι το bumper της Gear 4 και δεν έχω πρόβλημα πλέον με αυτό το θέμα.

Δεν είναι κάτι που φαίνεται εκτός και αν είσαι ψείρας :rolleyes: (σχεδόν καθημερινά το περνάω ένα χέρι με iKlear)
Επίσης δεν φαίνεται απο κάθε οπτική γωνία, αλλά θέλει να το γυρίσεις ανάλογα το πως χτυπάει το φως το κινητό.

Λεπτομέρειες, εκτός και αν σε κάποιους έχει κάνει ζημιά περιμετρικά στο κινητό και το έχει σκάψει και σκόνη που τυχόν έχει μαζευτεί ανάμεσα στο bumper και στο κινητό.

Τελευταία επεξεργασία από: Peris, 26/12/2010 - 14:31


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες