Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

bumper και σημαδια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 27/12/2010 - 02:28

Κι εγώ πάντως 2 μήνες που το χω δεν έχω δει κάτι. (το καθαρίζω πάντως με οδοντόβουρτσα και νερό)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   gavroulis

gavroulis

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/12/2010 - 07:48

το ειδα και αλλου το προβλημα.

#33   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/12/2010 - 08:08

καλσα παιδες και δεν εχω κανενα προβλημα.

και ειναι και πολυ ομορφο και δεν εχω και κανενα θεμα με σημαδακια. 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#34   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 27/12/2010 - 12:34

καλσα παιδες και δεν εχω κανενα προβλημα.

και ειναι και πολυ ομορφο και δεν εχω και κανενα θεμα με σημαδακια. 8)


Ναι αλλά δεν προτατεύουν από πτώσεις

#35   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 27/12/2010 - 21:35

καλσα παιδες και δεν εχω κανενα προβλημα.

και ειναι και πολυ ομορφο και δεν εχω και κανενα θεμα με σημαδακια. 8)

τι ειναι το καλσα???? :mellow:

#36   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/12/2010 - 21:37

Ναι αλλά δεν προτατεύουν από πτώσεις


προστατευουν φιλε μου πολυ ποιο πολυ απο οτι φανταζεσαι.

ο γιος μου ειναι εικοσι μηνων να σου πω τι το κανει η να σε αφησω να φανταστεις? 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#37   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/12/2010 - 21:39

τι ειναι το καλσα???? :mellow:


θηκη που μπαινει μεσα το τηλεφωνο και το προστατευει οταν δεν χρησιμοποιειτε σε μεγαλο βαθμο. 8)

τωρα του εχω μια απλη δερματινη εμποριου αλλα μεχρι τις 10 του γεναρη θα εχω και εγω την προσωπικη και ξεχωριστη μου θηκη χαρη στον φωτη. 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#38   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 27/12/2010 - 21:42

θηκη που μπαινει μεσα το τηλεφωνο και το προστατευει οταν δεν χρησιμοποιειτε σε μεγαλο βαθμο. 8)

τωρα του εχω μια απλη δερματινη εμποριου αλλα μεχρι τις 10 του γεναρη θα εχω και εγω την προσωπικη και ξεχωριστη μου θηκη χαρη στον φωτη. 8)

ok ευχαριστω

#39   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/12/2010 - 21:43

ok ευχαριστω


τιποτα φιλε μου να σαι καλα. 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#40   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/12/2010 - 22:43

το εψαξα ακομα καλυτερα τις τελευταιες 2-3 μερες με αφορμη αυτο το τοπικ. κοιταξα προσεκτικα ολο το iphone και δεν βρηκα κανενα απολυτως σημαδι απο τα bumper, τα οποια χρησιμοποιω σχεδον απο την αρχη συνεχεια (για αυθεντικα bumper μιλαμε). το μονο σημαδι που εχει (και αυτο ειναι 99% απο το bumper) ειναι στο sleep button, εχει ενα μικρο σημαδακι που φαινεται οτι ειναι απο την συχνη πιεση απο το κουμπι που εχει το bumper. στο υπολοιπο μερος του κινητου δεν υπηρχε ουτε ενα σημαδακι (εκτος απο ενα παλι στο μεταλλο ομως αυτο προυπηρχε). και δεν το βρισκω και λογικο να μπορουσε να κανει ζημια το bumper στο iphone, ισα ισα. βεβαια καθε 2-3 μερες το bumper βγαινει και καθαριζεται το iphone με μωρομαντηλο και μετα με στεγνο πανακι, οπως και το bumper.

μια αλλη ερωτηση που μπορουσε να ανοιχτει τοπικ αλλα ας την κανω εδω, ισως παραξενεψει και αρκετους.. το 4αρι γρατσουνιεται;; στο 3G που ειχα ειχαν γινει μια-δυο γρατσουνιες στο μπροστινο τζαμι, το πισω καπακι ειχε και αυτο την φθορα του και καποιες λεπτες γρατσουνιες φυσιολογικα ολα αλλα τα ειχε.. στο iphone 4 τι γινεται; απο τραπεζια και λοιπα υπαρχει περιπτωση να γρατσουνιστει το πισω μερος, να το φοβαμαι η λογω γυαλιου δεν ειναι τοσο ευκολο να γρατσουνιστει οπως το πλαστικο του 3G; το μονο μερος που εχω εντοπισει οτι μπορει να υπαρξει φθορα ειναι παντως το μεταλλικο περιβλημα. και χτυπηματακια μπορουν να γινουν και λεπτες γρατσουνιες.

#41   sygletos

sygletos

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2010 - 02:36

παιδια αν καποιος εχει ξενερωσει με το bumper του κ δεν το θελει..θελω εγω ενα,ετσι για να μου περασει κ μενα,για να πω οτι το εβαλα κ αυτο...

#42   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/02/2011 - 15:44

μπορει να προστατευει απο γρατσουνιες στην πισω πλατη, μπορει να ειναι μια ας πουμε αρκετα καλη προστασια σε περιπτωση που πεσει κατω, μπορει να ειναι και σχετικα ομορφο εμφανισιακα (ειδικα αν ειναι και λευκο-αν και γυμνο τελειως το iphone δεν παιζεται σε ομορφια) αλλα αφηνουν σημαδια τα μπασταρδα!! εχω σημαδακια συγκεκριμενα στην πανω αριστερα γωνια, και μαλιστα τωρα που το εβγαλα στην εσωτερικη μερια του bumper εχει κατι σημαδια σαν μαζεμενη σκονη σαν κατι τετοιο (αυτο να εκανε την ζημια;;; :blink: )
και δυστυχως τωρα δεν μπορω να κανω τιποτα να το διορθωσω..

#43   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/02/2011 - 13:03

Εμένα το bumber του έχει αλλάξει τα φώτα γαμώτο. Το κινητό έχει πάνω πάνω από 25 σημάδια σε όλες τις πλευρές (και μεγάλα). Η εγγύηση το καλύπτει;

#44   mikroulis86

mikroulis86

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:egom00

Δημοσίευση 13/02/2011 - 23:18

Εμένα το bumber του έχει αλλάξει τα φώτα γαμώτο. Το κινητό έχει πάνω πάνω από 25 σημάδια σε όλες τις πλευρές (και μεγάλα). Η εγγύηση το καλύπτει;


Και εμένα το ίδιο συμβαίνει...είχα καιρό να το βγάλω και σήμερα που το είδα στο κάτω μέρος έχει γεμίσει σημάδια(πολλά περισσότερα από την τελευταία φορά).
όσο για εγγύηση χώρις να έχω ρωτήσει είμαι σίγουρος πως αποκλείται να καλύπτει φθορές από bumper :)

#45   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 13/02/2011 - 23:54

Τι λετε ρε παιδια που δεν αφήνει σημάδια το bumper ? και το τοπικ εδώ και εδώ και εδώ που διαμαρτύρεται κόσμος και κοσμάκης τι είναι ??
Το δικό μου εχει σημαδάκια οπως εδω στο video
Αν διαβάσετε και στο forum της αππλε και σε άλλα, καποιοι πήραν και καινούρια συσκευή λογο αυτού .. Ειναι μικρα σημάδια τα οποία προέρχονται απο την τριβή του bumper + σκονη πάνω στο stainless steel. Η σκόνη μπορεί να περιέχει στοιχεία που αφήνουν σημάδια πάνω στο μέταλλο. Το ίδιο το bumper εχει προκαλέσει στο δικο μου τηλέφωνο 4-5 σημάδια εδώ και εκει... Αλλά εχω δει και άλλα κινητά με bumper τα οποία ειναι σε πολύ χειρότερη κατάσταση απο το δικο μου. Η apple έφτιαξε bumper για να φτιαξει το πρόβλημα της κεραίας, και δημιούργησε άλλο ... τεσπα

Τελευταία επεξεργασία από: djmanosv, 13/02/2011 - 23:57


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες