Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά PS3. Μερικές ερωτήσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
96 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/01/2011 - 00:26

Ξέρει κανείς πόσο το έχει το Media Markt? Τη προσφορά που λένε κάποιοι πιο πριν?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 05/01/2011 - 00:47

PS3 320GB multirama : 269 ευρώ προσφορά.

#78   demollyon

demollyon

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2011 - 04:24

Αυτό με τις ώρες ζωής δεν το κατάλαβα.


Kάθε ηλεκτρική συσκευή έχει χρόνο ζωής. Μετά χαλάει. Παλιότερα οι συσκευές είχαν μεγαλύτερη διάρκεια ζωής, αλλά στην εποχή μας έχει περιοριστεί, μιας και η εξέλιξη της τεχνολογίας επιτάσσει την αντικατάστασή της με μια καλύτερη. Με λίγα λόγια, όσο πιο πολύ χρησιμοποιείς την συσκευή, τόσο μικραίνει η διάρκεια ζωής της. Επομένως το ερώτημα που έθεσα είναι γιατί να μην δείς ταινία σε ένα πχ PC συνδεδεμένο με την TV σου, αντί στην κονσόλα σου.

Πλέον το ps3 είναι η πιο ανοικτή κονσόλα!

Πριν 5 μέρες βρήκαν το master key, το οποίο θα δίνει την δυνατότητα στους τρίτους devs να βγάζουν κλειδιά και να παράγουν εφαρμογές που θα είναι 100% αυθεντικές όπως της Σόνυ. Αν η σόνυ το κόψει αυτό, κόβει και τη δυνατότητα να παιχτούν τα εκατοντάδες παιχνίδια της!

Συμπεραστματικά, πάρε PS3.

Όσο για τα + που δίνονται παραπάνω να πω μόνο πως 1080p δεν υποστηρίζονται 100% ενώ τα αρχεία ήχου πρέπει να είναι συγκεκριμένη μορφή.

Αν θες ταινία πάρε το wd 1080p HD. Μου έχει λύσει τα χέρια!


Αυτό θα οδηγήσει όμως και στην πειρατεία, έτσι δεν είναι? Κ λες να καθίσει με σταυρωμένα χέρια η Sony? Δεν νομίζω! Θα βγάλει κανά firmware update και θα κλειδώσει πάλι το exploit. Κ καλά θα κάνει κατά την γνώμη μου, γιατι όχι μόνο θα γίνεται της πειρατείας το κάγκελο, αλλά hackers θα χαλάσουν κ το online με cheats...

#79   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2011 - 12:04

Παιδιά από ότι έχω καταλάβει θα το πάρετε μόνο για το blue-ray; Θα πρέπει όμως να συγκρίνετε και άλλα πράγματα.

#80   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2011 - 12:20

Παιδια...οσο αρρωστος και να ειμαι με το PS3...καλως η κακως...το 360 υπερτερει σε γραφικα στην πλειοψηφια των παιχνιδιων...το θεμα ειναι καθαρα για το ποια παιχνιδια θελεις...και αν θες και bluray.εγω ας πουμε...το Final Fantasy 13 δε θα αντεχα να το παιξω στο 360...προτιμω να παιζω καποια παιχνιδια στο PS3 γιατι ειμαι καθαρα οπαδος της SONY.Επισης στην πλειοψηφια των παιχνιδιων, στο 360 φορτωνουν πιο γρηγορα. Παρτε παραδειγμα το street fighter...οκ στο PS3 αργει μπορει και λογω bluray. Αλλα γενικα τρεχει καλυτερα. Οποτε...καντε αγορα βασει παιχνιδιων...και οχι δυναμης hardware, τιμης κλπ...Αυτα ανηκουν στις εποχες ps1-saturn...Αααχχχχ εποχες υπεροχες και νοσταλγικες :-)

#81   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2011 - 12:56

...Αυτό θα οδηγήσει όμως και στην πειρατεία, έτσι δεν είναι? Κ λες να καθίσει με σταυρωμένα χέρια η Sony? Δεν νομίζω! Θα βγάλει κανά firmware update και θα κλειδώσει πάλι το exploit. Κ καλά θα κάνει κατά την γνώμη μου, γιατι όχι μόνο θα γίνεται της πειρατείας το κάγκελο, αλλά hackers θα χαλάσουν κ το online με cheats...


Το PS3 έχει γίνει φύλλο και φτερό! Δεν το έχουν σπάσει απλά, το έχουν κομματιάσει! Δύσκολα θα καλυφθεί κάτι με update γιατί έχουν πρόσβαση πλέον σε όλα τα κλειδιά, πράγμα που σημαίνει ότι είναι θέμα hardware-software και όχι μόνο software. Αν αλλάξουν τελείως το hardware ή το software ώστε να το κλειδώσουν, δεν θα παίζουν ούτε τα αυθεντικά παιχνίδια που υπάρχουν μέχρι σήμερα. Βγήκε ήδη και το πρώτο custom firmware (τέρμα σιγά σιγά τα φλασάκια και οι πατέντες!) οπότε χλωμά τα πράγματα για την sony. Το PS3 σύντομα θα κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ...

...και βλέπω την sony να βγάζει αναγκαστικά PS4 χωρίς υποστήριξη των παιχνιδιών του ps3 και να γίνεται χαμός!

Τελευταία επεξεργασία από: nikosjc, 05/01/2011 - 12:58


#82   bene

bene

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2011 - 13:43

Πλέον το ps3 είναι η πιο ανοικτή κονσόλα!

Πριν 5 μέρες βρήκαν το master key, το οποίο θα δίνει την δυνατότητα στους τρίτους devs να βγάζουν κλειδιά και να παράγουν εφαρμογές που θα είναι 100% αυθεντικές όπως της Σόνυ. Αν η σόνυ το κόψει αυτό, κόβει και τη δυνατότητα να παιχτούν τα εκατοντάδες παιχνίδια της!

Συμπεραστματικά, πάρε PS3.

Όσο για τα + που δίνονται παραπάνω να πω μόνο πως 1080p δεν υποστηρίζονται 100% ενώ τα αρχεία ήχου πρέπει να είναι συγκεκριμένη μορφή.

Αν θες ταινία πάρε το wd 1080p HD. Μου έχει λύσει τα χέρια!


Φιλαράκο αν θές μου το αναλύεις λίγο..? Με ενδιαφέρει το jb για ps3 αλλά δεν έχω βρει σαφή απάντηση μέχρι σήμερα. Αν δεν θές να απαντήσεις εδώ στείλε πμ.

Ευχαριστώ

#83   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 16/01/2011 - 13:49

Παιδια...οσο αρρωστος και να ειμαι με το PS3...καλως η κακως...το 360 υπερτερει σε γραφικα στην πλειοψηφια των παιχνιδιων...το θεμα ειναι καθαρα για το ποια παιχνιδια θελεις...και αν θες και bluray.εγω ας πουμε...το Final Fantasy 13 δε θα αντεχα να το παιξω στο 360...προτιμω να παιζω καποια παιχνιδια στο PS3 γιατι ειμαι καθαρα οπαδος της SONY.Επισης στην πλειοψηφια των παιχνιδιων, στο 360 φορτωνουν πιο γρηγορα. Παρτε παραδειγμα το street fighter...οκ στο PS3 αργει μπορει και λογω bluray. Αλλα γενικα τρεχει καλυτερα. Οποτε...καντε αγορα βασει παιχνιδιων...και οχι δυναμης hardware, τιμης κλπ...Αυτα ανηκουν στις εποχες ps1-saturn...Αααχχχχ εποχες υπεροχες και νοσταλγικες :-)


Δέν θα συμφωνήσω.. Το ps3 υπερτερεί στα γραφικά έστω και με μηδαμινή διαφορά όπως έχω πεί σε προηγούμενο post..
Τώρα χαίρω πολύ.. PS3 - Blueray - Music - Movies - Games.. Ένα απο τα καλύτερα media-games center της εποχής μας..

Τα μόνα που αναγνωρίζω στο Xbox είναι Φοβερά Exclusive Games - Kinect - Xbox live άν και επι πληρωμής ..

EDIT: Ελπίζω να χρησιμοποιείς HDMI.. ;)

Προς τον Researcher: Στο PS3 Βλέπω ταινίες 1080p streamάρωντας με HDMI καλώδιο απο το laptop και δέν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα..
Επίσης εννοείται πως Blueray κτλπ τρέχουν κανονικότατα..

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 16/01/2011 - 13:57


#84   maxuris

maxuris

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2011 - 14:15

Φιλαράκο αν θές μου το αναλύεις λίγο..? Με ενδιαφέρει το jb για ps3 αλλά δεν έχω βρει σαφή απάντηση μέχρι σήμερα. Αν δεν θές να απαντήσεις εδώ στείλε πμ.

Ευχαριστώ


Μεχρι στιγμης 2 ειναι οι λυσεις .

Ή
Να τσιμπησεις απο το Internet μια συσκευη η οποια κανει το jailbreak καθε φορα που ανοιγεις το ps3 (ενα "ειδικο" usb ειναι με λιγα λογια)

Υπαρχουν παααρα πολλα και διαφορα τετοια stickακια ή αλλιως dongles που μπορεις να βρεις . Επισης πρεπει να κοιταξεις τι firmware εχεις ...

'H
Να κανεις install CFW , Τι ειναι το CFW ? CFW - Custom Firmware τα οποια αν και σε προοιμο σταδιο ακομα αντικαθιστουν τα dongles και επιτρεπουν το τρεξιμο homebrew εφαρμογων ... Για παιχνιδια αναμενουμε ακομα .

Δηλαδη αν περιμενεις για ενα μηνα το πολυ θα εχεις το ps3 jailbreak τζαμπα ;)

Και συγνωμμη για το off topic απλα το ειπα εδω γιατι και εγω ψαχνομουνα πριν κανα μηνα για jailbreak και δεν εβρισκα φως .

Τελευταία επεξεργασία από: maxuris, 16/01/2011 - 14:16


#85   bene

bene

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:05

maxuris έχω τόση δουλειά που έτσι και αλλιώς παίζω μιά φορά το μήνα...οπότε θα περιμένω!

#86   motion

motion

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2011 - 12:15

Για το CFW, από που ενημερώνεστε παιδιά γιατί το περιμένω και εγώ πως και πως???

#87   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/01/2011 - 12:33

Δέν θα συμφωνήσω.. Το ps3 υπερτερεί στα γραφικά έστω και με μηδαμινή διαφορά όπως έχω πεί σε προηγούμενο post..
Τώρα χαίρω πολύ.. PS3 - Blueray - Music - Movies - Games.. Ένα απο τα καλύτερα media-games center της εποχής μας..

Τα μόνα που αναγνωρίζω στο Xbox είναι Φοβερά Exclusive Games - Kinect - Xbox live άν και επι πληρωμής ..

EDIT: Ελπίζω να χρησιμοποιείς HDMI.. ;)

Προς τον Researcher: Στο PS3 Βλέπω ταινίες 1080p streamάρωντας με HDMI καλώδιο απο το laptop και δέν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα..
Επίσης εννοείται πως Blueray κτλπ τρέχουν κανονικότατα..


Δυστυχως φιλε μου, το X360 στην πλειοψηφια των multiplatform παιχνιδιων, υπερτερει απο λιγο εως αρκετα στον οπτικο τομεα και αυτο λογω ευκολιας προγραμματισμου σε σχεση με το ps3(Τα περισσοτερα multiplatform games αναπτυσσονται πρωτα στο 360 και μετα γινονται port στο ps3). Ιδιαιτερα στα πρωτα παιχνιδια οι διαφορες ηταν μεγαλες, αλλα πλεον στα τωρινα ολο και μικραινουν. Το ακριβως αντιστροφο εγινε με το FFXIII που αναπτυχθηκε πρωτα σε ps3 και εγινε μετεπειτα port στο 360 οπου εκει καθαρα υπερτερει το ps3 σε ολους τους τομεις.

Το ζητημα ομως ειναι οτι οι αποκλειστικοτητες στο ps3 ειναι απλα απιστευτες στον οπτικο τομεα αν σκεφτει κανεις οτι εχουμε να κανουμε με hardware σχεδον 5 ετων. Βλεπε Uncharted 1,2,3 - Killzone 2-3, Gran Turismo 5, MGS4, God of War 3, Ηeavy Rain κλπ.

Οποτε ειναι καθαρα τι ειδη παιχνιδιων αρεσουν περισσοτερο στον καθενα για να αποφασισει να αγορασει μια κονσολα και φυσικα αν ασχολειται πολυ με online gaming κλπ.

Και για του λογου το αληθες, οποιος θελει αναλυτικα τις διαφορες σε ολα σχεδον τα multiplatform παιχνιδια X360-PS3 θα τις βρει εδω:

http://www.eurogamer...y&type=face-off

Τελευταία επεξεργασία από: themdro, 17/01/2011 - 12:36


#88   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/01/2011 - 12:37

Για το CFW, από που ενημερώνεστε παιδιά γιατί το περιμένω και εγώ πως και πως???


psx-scene.com
ps3-hacks.com

Αυτα ειναι 2 πολυ ωραια site για ενημερωση σε σχεση με jailbreak κλπ.

#89   motion

motion

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2011 - 13:32

psx-scene.com
ps3-hacks.com

Αυτα ειναι 2 πολυ ωραια site για ενημερωση σε σχεση με jailbreak κλπ.


Ευχαριστώ πολύ...

#90   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 17/01/2011 - 13:58

Νομίζω το chip-αρισμα του X-Box είναι ποιο εύκολο απο το PS3, αλλα αν εχεις στο νου σου και την επιλογή για pc θα πρότεινα pc ανεπιφύλακτα... μικρότερο κόστος καλύτερα σε ολα, έχεις τα πάντα media desktop ταινίες εφαρμογές και παιχνιδομηχανη ολα σε 1!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες